Şimdi Ara

Hangi liseyi seçmeliyim (Hedef olarak)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam :D Bu benim ilk sorum olacağı için eğer yanlış bir yerde paylaştıysam özür dilerim. Ben 1 ay sonra TEOG sınavına gireceğim de... Kendime bir hedef koymak istiyorum. Robert Lisesi'ni mi Ankara Fen Lisesi'ni mi kendime hedef olarak koymalıyım sizce? Nedenlerini de yazarsanız sevinirim.

• Bu biraz yaşadığın yere biraz mesleki hedefine bağlı sanırım. Ankara'da yaşıyorsan Robert'ı düşünmeye bence öylr çok da gerek yok. Ki sanırım Robert çok iyi bir sonuç elde etsen bile maddi durumun kötü değilse burs da vermiyor ve pahalı bir okul. Üstelik bir de sayısal bir meslek istiyorsan Ankara Fen daha uygun galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: laurel_daphne

Selam :D Bu benim ilk sorum olacağı için eğer yanlış bir yerde paylaştıysam özür dilerim. Ben 1 ay sonra TEOG sınavına gireceğim de... Kendime bir hedef koymak istiyorum. Robert Lisesi'ni mi Ankara Fen Lisesi'ni mi kendime hedef olarak koymalıyım sizce? Nedenlerini de yazarsanız sevinirim.

Lise forumunun bulunduğu yerde ilkokullar okul öncesi vs gibi bir yer var orası daha uygun konuya belki orda daha çok cevap bulursun

Ne istediğine göre değişir. Afl ve RC birbirinden çok farklı biri fen lisesi sayısal ağırlıklı tübitak projedir olimpiyattır o tip şeylere önem veren bir okul.

Diğer taraftan RC daha sosyal ve yabancı dil ağırlıklı
    Dersleri ingilizce görmek sorun olursa mesela yazma
    Onun dışında baya aktif olman gerekiyor bu okulda mezun olmak için sosyal yardımda belli bir saat geçirmen gerekiyor vsvs bir sürü klüpleri etkinlikleri var dev gibi bir okul zaten

Maddi durumun da önemli
    Ankarada oturuyorsan zaten 7 gün yatılı kalcaksın o da yıllık 70.000 küsüre tekamül ediyor robert başarı bursu vermiyor sadece ihtiyaç yetim bursu gibi burslar veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.