Şimdi Ara

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? neden? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
3
Favori
17.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? neden?

(En Son Oy Tarihi: 13.8.2020)
Giriş
  • çok fazla korsan kullanan var sağlıklı bir şekilde hocam windowsa 5TL bile vermem şahsi görüşüm çünkü satılan oem keylerde retail olarak çıkıyor windows bunların alınmasını da istemiyor zaten çok az gözlü microsoft
  • M4M00D kullanıcısına yanıt
    Windows 10, 3. parti bir programla/araçla kırılıyorsa bunun sağlıklı hiçbir tarafı olamaz. İşin içinde ne olduğunu hiçbir zaman bilemezsiniz. Retail olması fark etmez. Key ile aktifleşiyorsa, güncellemeleri düzgün bir şekilde alıyorsa sorun yok. Ben 10 TL'ye almıştım, yıllardır sorunsuzca kullanıyorum.
  • hocam 3. parti bir yazılımda regedite key yazıyor öyle gidip sizi hacklemiyor tabi çok aşırı saçma bir yazılım değil ise. örneğin kmspico ile sorunsuz bir şekilde sistemi aktif hale getirip güncelleştirmelerinizi de sorunsuz sıkıntısız bir şekilde alabilirsiniz. windows bunun farkında ancak sırf kullanıcı sayısı düşmesin diye sesini çıkaramıyor. bizim de bir dünya kurulum yaptığımız makina var kmspico ile sorunsuz çalışıyor yeterki kullandığınız yazılım sağlam sıkıntısız ve kuran kişi bilinçli olsun.
  • Üçü aynı pc de
    - Windows 10 ( Yazılım ve günlük )
    - Ubuntu ( OS Dersi derlemeleri için )
    - Kali ( Öğrenmek için )

Sistem saati bozuluyor geçişler arasında. Yukarıda bahsedilmiş Windows her türlü daha iyi basit şeyler için ama fork() kullanamazsınız mesela ( normal kullanıcı için çokta önemli mi size kalmış)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ubuntu ve windows 10

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Focke-Wulf kullanıcısına yanıt
    sistem saati için çözümler var hocam çok basit aslında googleden bakabilirsiniz biraz

edit windowsta aşşağıda paylaştığım kodu .reg dosyası olarak kaydedin ve çalıştırın regedite eklemiş olacaksınız

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation]
    "RealTimeIsUniversal"=dword:00000001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M4M00D -- 13 Ocak 2020; 18:57:45 >
  • Mac OS. Masaüstünde win 7 ikinci laptopta ise win 10 var. Win10 tartışmasız windowsun en çöp işletim sistemidir. Sevmedim sevemedim.

• tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    herşeye karışması çok kıl bir özellik en başında Windows 10 un

• Manjaro - Deepin - windows 10

Özellikle tarayıcı kullanımında linux dağıtımları oldukça hızlı. Yaklaşık 10 yıldır Linux dağıtımları kullandığım için uygulama kurulum konusunda sıkıntı yaşamıyorum pek. Pek oyun meraklısı da değilimdir zaten. Sadece office uygulamalarında openoffice ve libreoffice microsoft office in yerini tam tutmuyor. Bu yüzden de office işim olduğunda windows 10 kullanıyorum.

• karakteristik61 kullanıcısına yanıt
    uygulama kurmak artık eskisi gibi değil hocam uçbirime ihtiyaç bile duyulmuyor diyebiliriz yazılım yöneticisi veya derlenmiş paketler iş görüyor genellikle

microsoft office ile diğerlerinin sizin gördüğünüz kadarı ile farkları nelerdir hocam merakımdan soruyorum benim çok aşırı word vb işlerim olmadığı için iki tarafta benim işimi görüyor.
  • MX Linux 18, hafif stabil wine ile çalıştıramadığı windows programı görmedim, wine da gayet stabil. Tek sıkıntım var, loglar şişip silince kalıcı silmeyip admin trash klasöründe saklıyor. Kalıcı silmek için oraya gitmem gerekiyor ama oda sorun değil.
    Linux Mint 19, mx'ten biraz daha fazla sistem yükü var. Video edit yazılımı MX'te sıkıntı yaparken burada harika çalışıyor.
    Deepin os sistem yükü fazla artık kullanmıyoum ama görsellik olarak en iyisi.
    Windows zamanla şişmesinden bıktım onedenle ssd de kurulu ama kullanmıyorum sadece linux aradıgım programı bulamazsam diye kurulu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

uygulama kurmak artık eskisi gibi değil hocam uçbirime ihtiyaç bile duyulmuyor diyebiliriz yazılım yöneticisi veya derlenmiş paketler iş görüyor genellikle

microsoft office ile diğerlerinin sizin gördüğünüz kadarı ile farkları nelerdir hocam merakımdan soruyorum benim çok aşırı word vb işlerim olmadığı için iki tarafta benim işimi görüyor.
    Mesela microsoft office de hazırlanmış bir dosyayı açık kaynak office programında açmak istediğinizde illaki bozulmalar oluyor. Özellikle resmi evrak hazırlarken biraz drama dönüştürebiliyor. Bu yüzden office lik işim olduğunda direkt windows a geçiş yapıyorum.

• karakteristik61 kullanıcısına yanıt
    genel olarak ben pek karşılaşmadım ama demekki anladığım kadarı ile bu tarz sorunlar ortaya çıkabiliyor teşekkürler hocam
    Rica ederim.

• Yüksek lisans yapıyorum laboratuvarda 2 bilgisayarım var birinde windows 10 kurulu aynı zamanda da VirtualBox üzerinden Ubuntu kullanıyorum. Diğer bilgisayarda ise Manjaro kurulu. Ubuntuya kıyasla çok daha iyi hala öğrenme aşamasındayım gerçi. Kişisel olarak ise bir de laptopum var windows 10 kurulu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Tüm kaynak kullanımları kapalı ama genede win 7 gibi akmıyo. Windowsun enleri bellidir Xp ve win7 gerisi hikaye.

• mX-L4S3R kullanıcısına yanıt
    debian tabanlık olarak Ubuntu değil de bir de linux mint dağıtımını inceleyin tavsiyemdir hocam

Saat eşitleme yapınca düzeliyordu kurcalamamıştım çözünce. Eyvallah hocam

• tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Windows 10 için bilgisayar gücünün biraz yüksek olması gerekiyor hocam yoksa sapıtıyor en ufak durumda
    buda saçma tabi çoğu kullanıcı ssd alamıyor veya çok güçlü sistemler kullanamıyor yarın Windows 7 resmi desteği kesecek ve Microsoft kullanıcılarına yeni bilgisayar almayı öneriyor

• android kullanıyorum. ios cihazlar yani iPhone çok pahalı olmasa ve alım gücüm olsa düşünmeden alırdım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.