Şimdi Ara

hangi hd 7850 yi almalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar vatandan hd 7850 2 gb lik alacagım hangi firmanın kini alayım asusmu power mı sapphire hangi firmayı neden tercih etmeliyim

birde hd 7850 ye rakip aynı fiyatta hangi kartı alabiliriim suan kullandıgım sistem amd .

• Sapphire 7850 alabilirsiniz.Asus 7850 fiyatına Pitcairn GPU lu Sapphire 7870 O.C modeli var.nVidia olarak rakibi GTX 660 tır o da gayet iyi karttır fakat daha pahalı olduğu için 7870 yerine tercih edilebilecek kartlar arasındadır.İşlemciniz ve Güç kaynağınız nedir bu arada ?

• anakart asus sabertooth
    işlemci fx8350
    1 gb hdd
    120 lik ssd
    8gb 1866 ram
    kasa psu 600

yetermi psu bu sistem icin minimum gereken kac watt tır
  • quote:

Orijinalden alıntı: krdnz

anakart asus sabertooth
    işlemci fx8350
    1 gb hdd
    120 lik ssd
    8gb 1866 ram
    kasa psu 600

yetermi psu bu sistem icin minimum gereken kac watt tır

600Watt olarak Corsair 300R ın içinden gelen CX600 veya eşdeğer bir PSU ise yeter.Bir de sistem elinizde mevcut mu yoksa alacak mısınız ?
  • sistemi almadım alacagım yani corsairin o kasasınıda alsam sorun cıkmaz degilmi ekran kartınıda sapphire hd7850 oc alayım ozaman
  • quote:

sistemi almadım alacagım yani corsairin o kasasınıda alsam sorun cıkmaz degilmi ekran kartınıda sapphire hd7850 oc alayım ozaman

Hocam öyle bir sistem alacağınıza anakartı MSI 990XA-GD55 yapıp ekran kartını 7870 XT alırsanız daha iyi olur.O anakart normal ev kullanıcıları için biraz fazla.
  • ekran kartını zaten gecici olarak 7850 alıcam seneye üst seviye ekran kartı almayı düşünüyorum bende dedim en azından bu sene anakart ile işlemci iyi birşey alayım sonradan daha üst birşeye gerek kalmasın diye yanlışmı düşünüyorum 7870 xt alsam bile seneye o benim icin hurda olacak ?
  • quote:

ekran kartını zaten gecici olarak 7850 alıcam seneye üst seviye ekran kartı almayı düşünüyorum bende dedim en azından bu sene anakart ile işlemci iyi birşey alayım sonradan daha üst birşeye gerek kalmasın diye yanlışmı düşünüyorum 7870 xt alsam bile seneye o benim icin hurda olacak ?

Anakartı üst seviye almanız hiçbirşey ifade etmez performans bakımından.990 Chipset her anakart ile eşittir o.O.C performansı diğer ıvır zıvırları yoksayarsak tabi.7870 XT nin seneye hurda olup olmayacağını zaman gösterir fakat bence daha hurda olması için minimum 3 yıl var.
  • ileride o c yapacagım bu arada ekran kartı beni seneye götürsede götürmesede o ekran kartını cıkarıp üst seviye ekran kartı alacagım seneye yeni baska pc yapacagım ona takacam
  • quote:

ileride o c yapacagım bu arada ekran kartı beni seneye götürsede götürmesede o ekran kartını cıkarıp üst seviye ekran kartı alacagım seneye yeni baska pc yapacagım ona takacam

Siz bilirsiniz o zaman sisteminiz şimdiden hayırlı olsun
  • eyw kardeşim sagolasın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.