Şimdi Ara

Hangi güncel motorlara lpg %100 uyumlu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
33.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: chips

quote:

Orijinalden alıntı: sosyetenet

yeni elentra aldım dü gaz taktırdım ama saat gecenin 3 ü ve ben bu gece uyuyamıcam sanırım bugün 45 km yaptım hem gaz hemde benzin harcıyo bende bişe anlamadım yarın neyin nesiymiş brc ye gidip öğrenicez bunu tasarruf için taktırdık eğer dedikleri gibi ısınıp eriyen şu benzin pompasımı neyse o erimesin diye hem gaz hem benzin harcısaksa ben km de 50krş tan aşa yakmam vallahi öyle sinirliyim anlatamam yarın ola hayrola.

Gelişmeler nelerdir. Bilgilendirir misiniz?
    Teşekkürler

merhabalar. yeni elentralarda emme manifoltunu delmeden, benzin enjektör tesisatını kesmeden, BRC MY11 kitini uygulayabilmekteyiz. örnek montajlarımız inceleyebilirsiniz.

Hangi güncel motorlara lpg %100 uyumlu?

• VTI C4 BRC ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honda ve corolla

• armosferik japonlar ile renault, fiat grubu tam uyumlu

• Hafif ve yüksek alaşımlı subaplar yaygınlaştıktan sonra bazı markalar (bknz.Hyundai Engine) bu parçaları dayanıklı hale getirmek için PVD ve DLC teknolojileri kullanmaya başladı.

PVD; buhar biriktirme teknolojisi
    DLC; sert karbon kaplama.

Günümüz motorlarında subaplar her ne kadar hassas olsa da bazı markalar bazı motorlar bileşenlerinde artık DLC kaplama kullanıyor.
    Bu malzeme SÜPER SERT olmakla birlikte, sürtünmeyi/emisyonu/tüketimi azaltıp daha uzun ömürlü bir yapı için tercih ediliyor.

(Yani özetle, dayanıklı ancak yüksek sürtünmeli çelik subaplara alternatif olarak, hafif bir malzemenin üzeri DLC kaplanarak dayanıklı ve düşük sürtünmeli bir hale getirilmesi)

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir teknolojiye benziyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.