Şimdi Ara

Hangi Ekran Kartını Almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu ay içinde yeni bir ekran kartı alacağım, sizlerinde fikrini almak istiyorum. Bir kaç kart arasında kaldım siz hangisini neden önerirsiniz?

FIFA 15, GTA 5 ve piyasadaki diğer oyunları high, ultra ayarda oynamak istiyorum. Kart için 700 TL kadar verebilirim.

Sistem Özelliklerim

İşlemci : İntel Core İ7-2600 Cpu @ 3.40GHZ (8CPUs)
    Bellek : 6144MB Ram
    DirectX Sürümü : 11
    Ekran Kartı : ATI Radeon HD 6750, 3823 MB, 128 Bit
    Yaklaşık Top Belleği : 3823 MB
    Ana Kart : PEGATRON IPXSB-H61
    PSU : Şuan 350 W fakat yeni kartta yeterli olmayacağı için yeni almam gerekiyor, kaç W alayım?

Arasında kaldığım kartlar:

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx760-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-directcu-ii-top-3gb-gddr5-384bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

Ve sizin herhangi önerdiğiniz ekran kartı var mı?

• ilker179 kullanıcısına yanıt
    Link : VGA

Link : PSU
    AMD ekran kartı alacaksan sakın ASUS modelini alma . ASUS AMD chipsetli ekran kartlarda görüntü problemi veriyormuş.
    Tercihim r9 280 den yana olurdu , 2 GB bellekler bile yetersiz kalıyor bazen .

Marka olarak : Msi - Gigabyte olabilir .
  • Bellek konusu az fakat GTX'in çekirdek ve bellek hızı R9'a göre çok daha fazla bu sıkıntı yaratmasın?
  • AMD Mantle ile fırtınalar estirebilir.Gta V i o gtx 760 en fazla low ya da medium da açacakken sen high da oynayacaksın.Bu yüzden kesinlikle r9 280.Ayrıca Nvidia nın kalesi olan Call Of Duty dahi Amd yi seçmiş durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmutcanRTRK

AMD Mantle ile fırtınalar estirebilir.Gta V i o gtx 760 en fazla low ya da medium da açacakken sen high da oynayacaksın.Bu yüzden kesinlikle r9 280.Ayrıca Nvidia nın kalesi olan Call Of Duty dahi Amd yi seçmiş durumda

Teşekkür ederim, fikrim iyice değişti. :)

R9'un bir sürü modeli var. Bütçe belli fakat bütçe arttırmaya değer dediğiniz bir modeli var mı? En azından bir 3 sene kadar beni götürsün. Bu bilgisayarı alalı 3 sene oldu ve fan haricinde ilk kez parça değiştiriyorum.
  • quote:

AMD Mantle ile fırtınalar estirebilir.Gta V i o gtx 760 en fazla low ya da medium da açacakken sen high da oynayacaksın.Bu yüzden kesinlikle r9 280.Ayrıca Nvidia nın kalesi olan Call Of Duty dahi Amd yi seçmiş durumda

Low Medium mu? High da açar diye düşünüyorum GTX 760 güzel bir kart. Ayrıca ilerisini düşünenlere NVIDIA daha çok önerilir ama karar tabi ki arkadaşın.
  • Psu corsair vs 550

Cpu Sapphire r9 280 dual-x
  • quote:

Gta 5in mantle destekleyeceği dedikodu sadece.Resmi hiç bir şey yok ortada(ki bana göre rockstar mantle filan uğraşmaz, oyun düzgün çıksın dua edin siz).

Ayrıca mantle kartın performansını o kadar etkilemiyor.Aynı segment iki kart biri lowda açacak biri highda.Siz inanıyorsanız buna diyecek bir şey yok.

Gtx760ın daha serin olduğunu buna bağlı olarak oc performansının da farklı olduğunu unutmamak lazım.Yine de öyle ahım şahım 70 lira verilecek fark olmadığından r9 280 daha alınası.
  • Merhaba, ustalardan yarıdm rica ediyorum...
    şu ekran kartı 10 bit (8+2) ekranları destekliyor mu acaba?

NVIDIA GeForce 8600 GT, Silent Pipe II, 256 Mb
  • Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aşağıdaki kartı alacağım gibi sizce nasıl?

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280x-directcu-ii-top-3gb-gddr5-384bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis

GTX760'dan her türlü üstün gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker179 -- 16 Eylül 2014; 23:53:42 >
  • hocam formda 2 nci el 7950 kartlar cirit atıyor 400 tl civarında taş gibi kartlar rahatlıkla kullanabilirsin
  • 2 haftaya kadar kartı alacağım, yardımcı olur musunuz?

Asus R9 280X'e karar kıldım fakat artifacts sorunu varmış, her kartta var mıdır ki?

Birde sizce bu kartı almalı mıyım? Sonra pişman olmayım. Sonuçta 800 TL az para değil. Kafam karışık yardımcı olursanız memnun olurum.

Ekran kartında benim bildiğim Çekirdek ve bellek hızı, bit önemlidir. Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
  • Flood için üzgünüm fakat bilgisi olan yok mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.