Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
42
Favori
534.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Deterjan miktarını tam ve doğru ayarlamanız önem kazanıyor o zaman bu programda. Kg başına en fazla 30 gr toz deterjan kullanın. Gerekirse deterjan miktarını 15-20 gr seviyelerine çekip 5 kg çamaşır için 30 gr kadar oksijen bazlı ağartıcı ve 30 gr kadar da çamaşır sodası kullanabilirsiniz. Tabi bu 15-20 gr miktarı, az/normal kirli çamaşır için kastediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 12 Kasım 2018; 22:13:9 >
  • bereket dozaj önerisi var hocam.kendi küreği ile ne kadar detarjan kullanılacak ekranda yazıyor.Ölçtüğüm 4 kg için yaklaşık 150 gr öneriyor.Tabi makine de su jetide var.detarjan artığı diye birşey söz konusu olmuyor.İlk 10 dk da hepsi eriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    O miktar çok fazla hocam. 5 kg çamaşır için toz det ambalajlarında 150 gr yazar ki, ben çok nadir bu miktarı kullanırım, o da çamaşırlar baya kirliyse.

su jeti iyi bir şey tabi. ama, yumuşatıcı kullanıyorsanız, yumuşatıcı, var olan köpüğü keseceği için köpük, deterjan kalıntısı varsa da göremezsiniz.

şayet tek durulumalı prgramı kullanıyorsanız, bana kalırsa, deterjan milktarını baya bi azaltın derim.

bakın, 40 derecede, kg başı 15-20 gr deterjan kullanarak da beyazlar tertemiz oluyor. Önceleri ben böyle forumda yazdığımda, 40 derecede beyazla mı yıkanır, temiz mi çıkarmış dedi birçok insan. ama hakikaten de temiz oluyor. tabi evde küçük çocuk, bebek, çamaşırların leke içinde olmasını sağlayacak başka bir unsur olmadığını varsayıyorum.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    yani haklısınız hocam da detarjan paketlerinde de dediğiniz gibi 4 5 kg çamaşır için 150 gr öneriliyor.Tabi su sertliğine göre de değişiyor ki bizim sularımız sert su kategorisine giriyor.

Tabi eşim 4 kg dan fazla atıyordur makine 5 kg gelince ötüp uyarıyor.Ancak dediğiniz gibi azaltmakta fayda var tabi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

yani haklısınız hocam da detarjan paketlerinde de dediğiniz gibi 4 5 kg çamaşır için 150 gr öneriliyor.Tabi su sertliğine göre de değişiyor ki bizim sularımız sert su kategorisine giriyor.

Tabi eşim 4 kg dan fazla atıyordur makine 5 kg gelince ötüp uyarıyor.Ancak dediğiniz gibi azaltmakta fayda var tabi.
    su sertliğini deterjanı artırmak yerine 1-2 yemek kaşığı çamaşır sodası ile çözebilirsiniz. yani yumuşak su için verilen miktarı baz alıp soda kullanabilirsiniz. soda da her ne kadar kimyasal olsa da, deterjandan daha masum geliyor bana.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    mantıklı bir çözüm ancak eşim çamaşır soda sı vs . kullanmıyor.

bu arada Abc matik gittigidiyorda mağaza açmış iki adet 7 kg 64 liraydı yanlış hatırlamıyorsam.Yıllar önce bekar ken abc nin yumuşatıcısını kullanmıştım bir daha okadar kalıcı yumuşak yapan yumuşatıcı görmedim.Eşim hep vernel yumoş alıyor.

Almak isteyenlere abc ye bir şans vermelerini tavsiye ederdim.Yerli firma ürünü.

• ???hangi marka başarılı? çamaşır için
  • Birde bulaşık için en iyisi hangisi?
  • kentparklgshop kullanıcısına yanıt
    omo color ve aktif fresh :)

birde yeni migrosta gördüm 1970 lerin detarjanı omo kudretli çıkmış eski nostaljik kutusunda.kokusu bile aynı sayılır :)
    şu sıralar finish quantum çok kötü geçen seneki memnuniyete alarak aldım 60*2 120 adet . nasıl bitecek bilmiyoruz.Geçen sene eşim çok memnundu.
  • quote:

şu sıralar finish quantum çok kötü geçen seneki memnuniyete alarak aldım 60*2 120 adet . nasıl bitecek bilmiyoruz.Geçen sene eşim çok memnundu.
    Çok saolsın hocam nerden ucuza alabılırız?
  • quote:

omo color ve aktif fresh :)

birde yeni migrosta gördüm 1970 lerin detarjanı omo kudretli çıkmış eski nostaljik kutusunda.kokusu bile aynı sayılır :)
    Bunu en ucuz nerde çözeriz hocam?
    gittigidiyordan alabilrisiniz hocam çok ucuza geliyor.Hatta şuan abc nin kampanyası var. 2 adet 7 kg 63 lira.Neticede ne kadar kötü olabilir.

yukarıda yazdığımı okuduysanız omo ve ariel dışında tüm markalar aynı.

Geçen sene 2 adet 7 kg luk alo aldım . Ne kokusu var ve beyazlatması. üstelik ancak daha 1 paketi bitti.

Denemek için küçük paketler alın derim .

Gittigidiyor arasıra indirim çeki veriyor. cepteteb de yüzde 20 iade kampanyası var.Birde indirimler olunca toptan ucuza alıyorum. Ancak memnun kalmayınca pişman oluyoruz sonra.
  • quote:

gittigidiyordan alabilrisiniz hocam çok ucuza geliyor.Hatta şuan abc nin kampanyası var. 2 adet 7 kg 63 lira.Neticede ne kadar kötü olabilir.

yukarıda yazdığımı okuduysanız omo ve ariel dışında tüm markalar aynı.

Geçen sene 2 adet 7 kg luk alo aldım . Ne kokusu var ve beyazlatması. üstelik ancak daha 1 paketi bitti.

Denemek için küçük paketler alın derim .

Gittigidiyor arasıra indirim çeki veriyor. cepteteb de yüzde 20 iade kampanyası var.Birde indirimler olunca toptan ucuza alıyorum. Ancak memnun kalmayınca pişman oluyoruz sonra.
    Tamamdır alıyorum saolsın iyi günler
    kullandıktan sonra yorumlarsanız sevinirim hocam evde olmasa alırdım bende abc ancak daha bir paket var.Neticede markette 8 kg detarjan 55 lira. abc de olsa 2*7 63 lira .
  • quote:

kullandıktan sonra yorumlarsanız sevinirim hocam evde olmasa alırdım bende abc ancak daha bir paket var.Neticede markette 8 kg detarjan 55 lira. abc de olsa 2*7 63 lira .
    Tamamdır hocam eşim kullansın yazarım memun kalacakmı bakalım tşk ederim iyi günler
    rica ederim sizlere de iyi günler dilerim hocam .
  • quote:

rica ederim sizlere de iyi günler dilerim hocam .
    Son olarak bu alınan ürünlerde tarih yazıyorya son kullanım tarihine yakın olan ürün almamak lazımmış dogrumu varmı bılgınız
    evet özellikle bulaşık detarjanlarında enzim olduğu için tazesini almak çok mantıklı.Marketlerde ucuza satılan finish lerin çoğu son kullanım tarihi dolan yada dolmak üzere olanlarmış.

Gerçi bizim finish quantumlar 4 ay önce üretilmiş ki raf süresi 2 yılmış.

Forumlardan ve eşimin komşularından edindiğim bilgi şuan finish bulaşık detarjları çoğu problemli misal bizdeki gibi kirli su izi bırakmalar içindeki parlatıcı dan olsa gerek ıslak bulaşık çıkmaları vs . sorunlu.Kimisi piyasada bolca sahtesi olduğunu söylüyor bizimki orijinal gibi duruyor.Yine de sorunlu.

Çamaşırda ise ayrı bir kaba boşaltmasığınız ve hava almayacak şekilde kapatmanız ile 2 yıla kadar sorun olmuyormuş.Yeterki hava almasın detarjan.

• quote:

evet özellikle bulaşık detarjanlarında enzim olduğu için tazesini almak çok mantıklı.Marketlerde ucuza satılan finish lerin çoğu son kullanım tarihi dolan yada dolmak üzere olanlarmış.

Gerçi bizim finish quantumlar 4 ay önce üretilmiş ki raf süresi 2 yılmış.

Forumlardan ve eşimin komşularından edindiğim bilgi şuan finish bulaşık detarjları çoğu problemli misal bizdeki gibi kirli su izi bırakmalar içindeki parlatıcı dan olsa gerek ıslak bulaşık çıkmaları vs . sorunlu.Kimisi piyasada bolca sahtesi olduğunu söylüyor bizimki orijinal gibi duruyor.Yine de sorunlu.

Çamaşırda ise ayrı bir kaba boşaltmasığınız ve hava almayacak şekilde kapatmanız ile 2 yıla kadar sorun olmuyormuş.Yeterki hava almasın detarjan.
    Anladım hocam bilgi için tşk edrim saolsın

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.