Şimdi Ara

Hangi B Sınıfı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

208 1.4 e-hdi otomatik modelini 2 haftadır kullanıyorum.gayet güzel bir araç.iç mekanı oldukça ferah.otomatik şanzumanı ilk 3 viteste hissettiriyor ama ben çok rahatsız değilim.kullanıcıya göre değişir.performans olarak çok parlak değil ama rampalarda hiç sorun yaşamadım.özellikle bayanların severek kullanacakları bir araç olarak görüyorum.fiyat olarak aralık fiyatları devam ediyor diye biliyorum.mutlaka bir test sürüşü yapmanızı öneririm.bu aracı test etmeden araç almayın derim.

Eğer bilgin varsa 208 VTİ 120 PS otomatik alsam ... Ne dersin ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: boss85

arkadaşlar Punto ve Yaris hakkında bir şeyler söyleyecek yok mu ...

Punto'yu 3 yıl kullandım(otomatik dualogic versiyonu).. bir kez şanzıman arızası verdi.. ben kullanırken memnundum. Satarken de hiç zorlanmadım ve sıfır aldığım paraya 2. el olarak sattım..
    Şimdi eşime yeni model Polo 1.4 DSG aldık.. bunun da tek sorunu esp ve hillholder olmaması.. aslında esp paketine 1.800 tl verip bunlara sahip olabiliyorsun ama ellerinde araba yoktu zaten.. Bunu zor bulduk..

Benim de tavsiyem Jazz cvt olurdu..
  • Buyrun.

Poloya bakabilirsiniz.+

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-karatas-otomotiv-den-peugeot-208-1.6-plusvti-otomatik-111492465/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikçiler -- 25 Ocak 2013; 11:53:46 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

208 1.4 e-hdi otomatik modelini 2 haftadır kullanıyorum.gayet güzel bir araç.iç mekanı oldukça ferah.otomatik şanzumanı ilk 3 viteste hissettiriyor ama ben çok rahatsız değilim.kullanıcıya göre değişir.performans olarak çok parlak değil ama rampalarda hiç sorun yaşamadım.özellikle bayanların severek kullanacakları bir araç olarak görüyorum.fiyat olarak aralık fiyatları devam ediyor diye biliyorum.mutlaka bir test sürüşü yapmanızı öneririm.bu aracı test etmeden araç almayın derim.

Eğer bilgin varsa 208 VTİ 120 PS otomatik alsam ... Ne dersin ???

o araçla ilgili hiç bilgim yok.iç ve dış dizaynı benimkiyle aynı.esp olması güzel.yakıtı bilemem ama.fabrika verilerine hiçbir araçta güvenmem.otomatik şanzumanını araştır derim.galiba auto5r-yada auto6r den farklı.çok performans düşünmüyorsan benim aracı bir araştır derim.206 benzinli ile 7.3 yaktığım güzergahta şuan 5 lt yakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 25 Ocak 2013; 12:00:29 >

• quote:

arkadaşlar Punto ve Yaris hakkında bir şeyler söyleyecek yok mu ...

punto güzel araç ama bence yüzü çok eskidi, bir de japonlar kadar kaliteli değil. En basitinden bir klimasını açtığınızda bile anlıyorsunuz. Motor olarak da multi air fena değil ama diğer motorları başarılı değil(dizeller hariç). Otomatik olarak da cvt kadar başarılı değil. Honda ve toyotadaki cvt bu sınıf için en iyisi. Yaris çok güzel araba bence ama fiyatı biraz tuzlu ve esp yok(geldi mi bilmiyorum), bu nedenle honda jazz daha mantıklı geliyor.
    Bir ara yarislerde çok iyi indi,rim yapıyorlardı. Bir bayiye gidip pazarlık yapabilirsiniz. Yaklaşık 3bin tl indirim alan tanıdıklarım var.Eğer espyi de opsiyon olarak ekletebiliyorsanız yaris de güzel bir çözüm olur. İkinci elde de, kullanırken de üzmez. Mekanik olarak bence bu sınıfın en iyisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: .GalataSaray.

Buyrun.

Poloya bakabilirsiniz.+

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-karatas-otomotiv-den-peugeot-208-1.6-plusvti-otomatik-111492465/detay

Bu araç sanki benim isteklerime en yakın olan araba... ( Swift sport otomatik olsa bir dk düşünmeyecektim ama yok ( 136 ps ) )

208 ;

Araç çok yeni , otomatik , 120 ps , donanımı da hiç fena değil , biraz rüzgar sesinden bahsediliyor ama olacak o kadar S Mercedes almıyoruz sonunda B sınıfı araç.

bir tek düşüncem dayanıklılık..O da dikkat edilirse sorun olmaz gibi geliyor.Sonuçta tarlada gezmeyecek....kasislerde ve bozuk yollarda dikkat etmek lazım.malum Fransızlar
    narin oluyor biraz. Honda söylüyor herkes haklılar da Honda kalitesi malum ama biraz da tip olacak be üstad.Bakıyorum bakıyorum yumurta gibi araba...Yoksa Honda markasını
    sorgulayacak değilim.

Şu an en güçlü aday 120 ps otomatik 208 Ama çok yeni olduğundan bi miktar daha düşünüp forumları takip edip karar vereceğim arada Clio otomatik de gelirse onu da görmüş olurum.

İlgin için çok sağol bu arada.Saygılar ;

• Arkadaşlar herbirinize cevap veremiyorum belki ama her birinizin tavsiyelerini dikkatle takip ediyorum.Çok yardımcı olduğunuzu söylemem gerek.
    sayenizde bazı araçları listeden sildim bazılarını ise ekledim.

Herbirinize teker teker teşekkürler ; Henüz net bir karar yok.Ben 2'ye indiricem seçenekleri sonra hanımı götürücem kendi seçecek :-)

Gerçi son sözü hep ben söylerim '' Peki Hayatım ''
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpakcayoglu

Clio'nun otomatiğini bekleyin bence.

Bu da dikkate alınması gereken bir fikir. Çift kavramalı EDC şamzumanlı versiyonunun bu yılın ilk yarısında geleceği söyleniyordu. Ancak, benzinli modelin otomatiği gelir mi, gelirse düz ile arasında 5 bin lira fark olur mu bilinmez.

Bu arada şimdi aklıma geldi;
    Nissan'ın Micra ve Note modellerini de düşünebilirsiniz:

Micra'nın en üst donanim ve CVT şanzumanlı versiyonunun fiyatları şöyle
    1.2 Platinum CVT (AT) ----- 2013 model: 40,690 ----- 2012 model: 39,361 ------ 2012 model kampanya fiyatı 36,379

Aynı şekilde:
    Note'un tek otomatik versiyonunun fiyatı ise

1.6 Tekna Pack A/T ----- 2013 model: 46,090 -------- 2012 model: 45,708 -------- 2012 model kampanya fiyatı 41,007

Tamam Jazz'la kıyaslanmaz ama, Micra da fiyatıyla iyi bir seçenek bence.

Note'un otomatiği tam otomatik ancak yılda 3000 km de yakıt safiyatı önemsiz kalır. Kaydırmalı arka kolkutlarına bayıldım.

• Gezerken şimdi gördüm;
    Renault'un Yeni Megane HB'i CVT şanzumanla

Yeni Megane Joy 1.6 16v CVT Otomatik 115 bg 36.450 TL'dan başlıyor. Bir üst donanımı ise 40.150 TL.

Anlaşılan Clio'da da CVT şanzuman gelecek. EDC'leri dizellerde kullanıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAYRI

quote:

Bu da dikkate alınması gereken bir fikir. Çift kavramalı EDC şamzumanlı versiyonunun bu yılın ilk yarısında geleceği söyleniyordu. Ancak, benzinli modelin otomatiği gelir mi, gelirse düz ile arasında 5 bin lira fark olur mu bilinmez.

1.2 Platinum CVT (AT) ----- 2013 model: 40,690 ----- 2012 model: 39,361 ------ 2012 model kampanya fiyatı 36,379

Aynı şekilde:

1.6 Tekna Pack A/T ----- 2013 model: 46,090 -------- 2012 model: 45,708 -------- 2012 model kampanya fiyatı 41,007

Note'un otomatiği tam otomatik ancak yılda 3000 km de yakıt safiyatı önemsiz kalır. Kaydırmalı arka kolkutlarına bayıldım.

hiç Nissan düşünmemiştim açıkçası..iyi fikir verdin bi inceleyim...

diğer tavsiyende de Megave CVT Şanzıman demişsin fiyatı kafama yattı...sonuçta C segmenti..onu da listeye dahil edeceğim...
    Gerçi araç B Segmentine göre tahmini
    250,00 kg daha ağır olacağından yakıt biraz fazla olacaktır ama 2. eli düşündüğünde B Segmenti bir araca göre daha rahat satılır.
    CVT Şanzumanda bildiğim kadarıyla kötü bir Şanzıman değil...
    Performans açısından da 115 ps az bi güç değil...Marka olarak bakınca Renault Dünyada otomativ sektöründe kendi teknolojisini üreten ender markalardan biri...
    Mercedes CİTAN'' a ve Mercedes '' A '' Serisine motor verdiğine
    göre renault gerisi boş...Muhtemelen benzinli motorda kendi moturudur reneult''un....

Ben alternatifleri azaltmaya çalıştıkça yenileri ekleniyo ama şikayetçi değilim böyle en doğru kararı vereceğim.Sonuç olarak 40,000 lira para vereceğim
    ve yıllarca bineceğiz acele etmenin alemi yok..Benim bundan hariç bir 40,000''liram daha yok ...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GAYRI

quote:

Aynı şekilde:

hiç Nissan düşünmemiştim açıkçası..iyi fikir verdin bi inceleyim...

diğer tavsiyende de Megave CVT Şanzıman demişsin fiyatı kafama yattı...sonuçta C segmenti..onu da listeye dahil edeceğim...
    Gerçi araç B Segmentine göre tahmini
    250,00 kg daha ağır olacağından yakıt biraz fazla olacaktır ama 2. eli düşündüğünde B Segmenti bir araca göre daha rahat satılır.
    CVT Şanzumanda bildiğim kadarıyla kötü bir Şanzıman değil...
    Performans açısından da 115 ps az bi güç değil...Marka olarak bakınca Renault Dünyada otomativ sektöründe kendi teknolojisini üreten ender markalardan biri...
    Mercedes CİTAN'' a ve Mercedes '' A '' Serisine motor verdiğine
    göre renault gerisi boş...Muhtemelen benzinli motorda kendi moturudur reneult''un....

Ben alternatifleri azaltmaya çalıştıkça yenileri ekleniyo ama şikayetçi değilim böyle en doğru kararı vereceğim.Sonuç olarak 40,000 lira para vereceğim
    ve yıllarca bineceğiz acele etmenin alemi yok..Benim bundan hariç bir 40,000''liram daha yok ...

Renault Nissan'a da motor veriyor bildiğim kadarı ile. DCI motorlar ortaklığın sonucu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Navi

Bence Jazz'ı tarif ettiniz CVTli FUN donanım ama performans biraz zayıf kalır. Bu araba zaten sakin şehir içi arabasıdır. Yakıtı iyidir. Şanzımanı iyidir, sorunsuzdur. İçi ferahtır. Bagajı segmentine göre iyi. Cam tavan da var, ferahlık hissi veriyor.

Kendimi satış temsilcisi gibi hissettim bir an .

Kriterlerinizin bence çoğuna uyuyor. Değerlendirmeye almanızda fayda var.

+1
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.