Şimdi Ara

Hangi akvaryum balığını almalıyım (Hobi amaçlı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Akavaryum balığı almak istiyorum.Kız arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak düşünüyorum Belkı kendıme de alabilirim.
    -Balık yurttakı odada beslenecek. buyuk olmayan bır akvaryum tercih sebebim.
    -Öğrenci olmam sebebi yemi ucuz olursa iyi olur.
    -Kısa sürede hastalanıp ölmesin bağışıklığı iyi olursa güzel olur.
    -***Son olarak görsel olarak göze hıtap etmeli***

Aklıma böyle bir hediye geldi ama ne balıkları tanıyorum ne de bakımı nasıl olur onu biliyorum Balık beslemenin ne gibi masrafları vardır ve Ankarada önerebileceğiniz bir yer var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnwick4 -- 4 Ocak 2017; 2:1:16 >

• kedi al
  • bu işe ilk kez başlayacağın için giriş seviyesi hamsi al baktın ki artık bu iş sana göre değil, unlayıp yersin
  • Mantarın Başı kullanıcısına yanıt
    hocam bakımını bır sekılde idare ederım de göze hitap etsın dedık ya :D
  • Beta. Tek al. Ölümsüz gibi bir seyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: RASP

Beta. Tek al. Ölümsüz gibi bir seyler

Hocam bir araştırayım listeme koyuyprum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tryunar

Japon balığı vardı bende zaten bilirsin meşhur turuncu balık.. Beslenmesi olarak günde 2 tane yemini atardım haftada 1 suyunu değişirdim. Bayağıda uzun süre yaşamıştı rahmetli.. İnsan, balık bile olsa bağlanıyor ya hu

Ucuz yollu bulabileceğin en iyi tercih japon olacaktır hem hediyelik olarakta iyidir sevimlidir keratalar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RASP

Beta. Tek al. Ölümsüz gibi bir seyler

Hocam bir araştırayım listeme koyuyprum :)

Hem janjanlı hem de bayagi dayanıklı balıklardır. Japon gibi iki uç haftaya patlamaz. Direk git al derim cok da pahalı değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mantarın Başı

quote:

Japon balığı vardı bende zaten bilirsin meşhur turuncu balık.. Beslenmesi olarak günde 2 tane yemini atardım haftada 1 suyunu değişirdim. Bayağıda uzun süre yaşamıştı rahmetli.. İnsan, balık bile olsa bağlanıyor ya hu

Ucuz yollu bulabileceğin en iyi tercih japon olacaktır hem hediyelik olarakta iyidir sevimlidir keratalar

bizdede vardı 2 tane biri hemen ölmüştü, diğeri 2.5 yıl yasadı öldüğünde çok üzülmüştük :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Mantarın Başı

quote:

evet hocam kucuk boyutta olmasıda cezbedıyor bu balık .Betalara göz attım şimdi de sanki biraz büyük ya bide rengarenk ama nıyeyse cok da gözüme hitap etmedı :)

• japon baligi al ben fanusta bakiyorum masrafi yok gibi birsey. Benimki biraz asosyal cikti cok hareket etmeyi sevmiyo O yuzden akvaryum almayi dusunuyorum belki acilir. Bi suredir bunalimda heralde istahi pek yok ve yan yuzuyor
  • Betta al fiyatlari 7.5-10 lira olur japona göre çok daha güzel balıklardır. Ufak 35 cm lik bir akvaryum 7-8 liraya bulabileceğin bettagran yem. Temel ihtiyaçlar bu kadar. Yalnız haftalık suyunu değiştirme işlemi suyun tamamı değil %40 ı alınarak dinlenmiş suyla değiştirilmeli. Mümkünse hortumla dipten çekin yapamazsanız maşrapa ile alabilirsiniz. Labirentli bir balık olduğundan motorsuz bakabilirsiniz japonlardaki gibi eziyet olmaz. Ama kesinlikle ve kesinlikle fanusta bakmayın 10 lira fazla verip 35 cm lik bir akvaryum alın (klasik 35.25.15 lik akvaryumlardan bahsediyorum onun yerine minimum 15 litre OVAL OLMAYAN bir akvaryum alabilirsiniz).
  • quote:

Orijinalden alıntı: JoeyBane

japon baligi al ben fanusta bakiyorum masrafi yok gibi birsey. Benimki biraz asosyal cikti cok hareket etmeyi sevmiyo O yuzden akvaryum almayi dusunuyorum belki acilir. Bi suredir bunalimda heralde istahi pek yok ve yan yuzuyor

hocam bir kac sayfa dolandım da fanus zararlıdır dıyor ama kyk yurt odasında 3 kısılık oda bide fanus daha ideal gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julimezar

Betta al fiyatlari 7.5-10 lira olur japona göre çok daha güzel balıklardır. Ufak 35 cm lik bir akvaryum 7-8 liraya bulabileceğin bettagran yem. Temel ihtiyaçlar bu kadar. Yalnız haftalık suyunu değiştirme işlemi suyun tamamı değil %40 ı alınarak dinlenmiş suyla değiştirilmeli. Mümkünse hortumla dipten çekin yapamazsanız maşrapa ile alabilirsiniz. Labirentli bir balık olduğundan motorsuz bakabilirsiniz japonlardaki gibi eziyet olmaz. Ama kesinlikle ve kesinlikle fanusta bakmayın 10 lira fazla verip 35 cm lik bir akvaryum alın (klasik 35.25.15 lik akvaryumlardan bahsediyorum onun yerine minimum 15 litre OVAL OLMAYAN bir akvaryum alabilirsiniz).

hocam bir kaç fotogtafına baktımda kaba geldi ufak boyutta olanları varmıdır ve vefat süresi nedir bizi çabuk bırakmasın

• Fanus dersen beta normal akvaryumsa lepistes
  • Lepistes en iyisi.Ama fanusta olmaz.
  • Arkadaşlar yorumlarnız çok güzel cok sagolun Ama öğrenci kyk yurdunu düşünün yanı cok buyuk değil haliyle akyaryum uygun dolmaz dıye dusunuyorum yoksa fanus boyutlarında akvatyum var mıdır.Kapladıgı alan önemli kısaca haliyle ona göre tavvsiye verırsenız daha mutlu olurum :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Julimezar

Betta al fiyatlari 7.5-10 lira olur japona göre çok daha güzel balıklardır. Ufak 35 cm lik bir akvaryum 7-8 liraya bulabileceğin bettagran yem. Temel ihtiyaçlar bu kadar. Yalnız haftalık suyunu değiştirme işlemi suyun tamamı değil %40 ı alınarak dinlenmiş suyla değiştirilmeli. Mümkünse hortumla dipten çekin yapamazsanız maşrapa ile alabilirsiniz. Labirentli bir balık olduğundan motorsuz bakabilirsiniz japonlardaki gibi eziyet olmaz. Ama kesinlikle ve kesinlikle fanusta bakmayın 10 lira fazla verip 35 cm lik bir akvaryum alın (klasik 35.25.15 lik akvaryumlardan bahsediyorum onun yerine minimum 15 litre OVAL OLMAYAN bir akvaryum alabilirsiniz).

hocam bir kaç fotogtafına baktımda kaba geldi ufak boyutta olanları varmıdır ve vefat süresi nedir bizi çabuk bırakmasın

hocam betta almaya karar verdım detaylı yazmıssınız ama benım akvaryum ıçin oda ortamım yok halıyle fanus da beslesme ne olur .Fanus bıraz şart gibi duruyor benım ıcın yada boyutları mınumum sevideye akvaryum var mıdır yer kaplamayan fazla

• Akvaryum büyük olma imkanı varsa KESINLIKLE şiddetle tavsiyemdir melek balığı al harikadir kendileri.

Yok eğer normal seviye alcam diyorsan güzel olanlar : Lepistes,Betta,Japon balık türleridir. Bunlara ek olarak Sarı prenses ve Discus ta güzel balıklar.Internetten resimlerine bak sen karar ver
    Yok buda olmadı fanus alcam diyorsan (ki fanusta balık bakmak yanlıştır) yinede : Betta.Digerleri fanusta çabuk ölür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63340B9F6 -- 4 Ocak 2017; 3:59:55 >
  • Patlak gözlü teleskoplar var onlardan al

Yada japon 2 side yan yana olur

Hangi akvaryum balığını almalıyım (Hobi amaçlı)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.