Şimdi Ara

haluk akakçemi orhan çelikmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • haluk akakçe resimlerimi daha iyi yoksa orhan çelik mi? iki sanatçının arasında rakiplik durumu söz konusu ayrı galeriler tarafından temsil ediliyor. mesela bu yıl iki sanatçıda yeni serisini izleyiciye sundu. yorumları alayım

• orhan çelik şapka devrimi ismini verdiği eserleriyle sanat tarihimizde

https://www.youtube.com/watch?v=ERsv_m4ePls

haluk akakçe ise karikatür gibi resimler yapıyor

https://www.youtube.com/watch?v=GK0ZYHYQ3Qg

• Aralarında bayağı yaş farkı var. İkisinin rakip olduğunu düşünmüyorum. Çünkü çok farklılar. Orhan Çelik'i yaptığı televizyon programlarından biliyorum. Bence ikisi de başarılı! Ama Şapka Devrimi diyince şuan ülkemiz adına daha önemli buluyorum.

Haluk Akakçe resmi

Orhan Çelik resmi

• yaş farkının sanatta pek etkisi varmıdır bilemiyorum

• ikisinin de yolu new yorktan geçmiş. bence amerikanın adamları hehe. şaka bir yana bence haluk akakçe çok showbusiness kalıyor. orhan çelik ise daha geri planda duruyor bide hep büyük isimler dediğimiz kişilerle sergi yapıyor intten araştırdığımda küratörlüğüde var ben beğendiğim hepsini ancak ikisinin bi yarış halinde olduğunu sanmıyorum ama sanat dünyası tabii bilinmez yaşasın şapka devrimi

• haluk akakçe ünlü kişilerle birlikte poz veriyor ama orhan çelik chp nin yarattığı bir sanatçı bence hep geri planda kalıyor daha politik kalıyor ama röportajlarını okuduğum zaman akp'ye de yakın gibi görünüyor kavrayamadım. yaş farkı çok aralarında mesela haluk akakçe ünlü isimlerin evinde var ama orhan çelik iş adamların evinde var oluyor gibi. bence iki sanatçıda fonlanıyor birileri tarafından bence nobel ödülü plastik sanatlar alanında verilse ilk alacak kişi orhan çelik oysa haluk akakçe resimlerini daha çok beğendim ben tabii kişiye göre değişir ama öncelik şapka devrimi oluyor. bide iki ressamda renk çok kullanıyor bence ikiside karikatür gibi resimler yapıyo iki sanatçının toplam eserini kıyaslasalar bence haluk akakçe daha çok ediyordur

• Yazılanlara katılmıyorum! Orhan Çelik eserlerinin değeri daha yüksektir. Bugün Türk plastik sanatlar tarihine adını geçirmiş kişidir. Şapka Devrimi gibi birşeyi sanata yükleyen tek sanatçıdır. Burhan Doğançay, Erol Akyavaş gibi isimlerle ismi anılan sanatçıdır. Bi'de ünlü

isimlerle Haluk Akakçe anılmıyor bence Orhan Çelik daha çok anılıyor. İkisinin biyografilerini okuduğum zaman Haluk Akakçe mimarlık, Orhan Çelik radyo ve tv mezunu. Bu da şunu gösteriyor Orhan Çelik ünlü isimlere daha yakın bir isim. Haluk Akakçe mesela edebiyata yakın değil ancak Orhan Çelik'in Organik Eylem isimli kitabı var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.