Şimdi Ara

Halloween (19 Ekim 2018) | John Carpenter | Nick Castle | (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
3.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İyi seyirler, iki filmi de bitirince düşüncelerinizi paylaşırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

Göndermeler var ilk filmin devamı niteliğinde. Kafanızda soru işaretleri olabilir bu nerden çıktı neden bu insanlara takıntılı gibi vs. İlk film türüne göre baya kaliteli bence izleyin.
    kanka ilk film ve bu son film yeterlimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

Alıntıları Göster
    Aynen kanka ilk şunu;

https://www.imdb.com/title/tt0077651/?ref_=nv_sr_8

sonrada son filmi izle yeterli aradakileri geç

• quote:

Aynen kanka ilk şunu;

https://www.imdb.com/title/tt0077651/?ref_=nv_sr_8

sonrada son filmi izle yeterli aradakileri geç

Alıntıları Göster
    eye kanka

• quote:

Alıntıları Göster
    H20 yi de araya sıkıştırırsan güzel olur.En azından kadının neler yaşadığını daha iyi anlarsın ve fena da film değil.

edit:şimdi yabancı forumlarda okudum konu itibari ile sıkıştırmasan da olur çünkü yeni film 2. den sonrasını yok sayıyormuş. 1- 1978 2- 1981 3- 2018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 28 Aralık 2018; 21:14:47 >
  • Evet dün izleyebildim filmi , bir halloween hatta Michael Myers hastası olarak filmi inanılmaz beğendiğimi söyleyebilirim.Benim için senenin en güzel gerilim filmi idi.Çok güzel bir 70 ler korku filmi havası vardı , temeline yani ilk filme sadık kalınmış, çekimler , kamera açıları falan 1. filme çok benziyor idi. John Carpenter yoktu kamera arkasında ama o tadı aldık. Aynı sokakta çekilmesi tabi bu hissi arttırdı.

Filmin artıları:

-Jamie Lee Curtis muhteşem bir oyuncu çok güzel oynamış.Çok başarılı idi
    -Müzikler her zaman ki gibi kaliteli idi. Halloween Theme başlı başına inanılmaz zaten.
    -Filmin süresi yeterli.
    -Yemi maske harika , çok kaliteli yapılmış , gerçekten çok donuk bir yüz.

Filmin eksileri:

-Haluk Bilginerin diksiyonu çok rahatsız edici idi , aksanı mı denir artık onu ingilizcesi yani.
    -Neden 1981 çekimi 2. filmden sonrasını yok saydınız ? Bu kadının oğlu vardı kızı değil , saçmalık olmuş. Hemde Josh Hartnett idi oğlu.Neden erkek yapmadılar ben size söyliyeyim , 2. filmde Jamie Lee Curtis kızını kurtarırken ölecek muhtemelen.Ondan sonra Final Girl kızı olacak yeni serilerde.Yani kızının peşine düşecek , onun erkek olmasını istememişler o yüzden değiştirdiler.
    -Sonunda ne olduğu keşke tam anlamı ile açıklansa idi.Tamam ölmedi bu filmlerde kötü karakter asla ölmez ama en azından bi aksiyon gösterseydiniz.

Son olarak filmin sonundaki bu muhteşem sahneden bahsedicem. Aga o ne sahne idi öyle , Michael Myers yanarken kız kardeşinin gözlerinin içine bakışı... Yanarken bile o donuk bakış , eninde sonunda seni yine bulucam öldürücem bakışı.. Nasıl bir nefrettir , nasıl bir öldürme tutkusudur bu. Muhteşemdi ya.. O alevler o bakış o sırada Halloween Theme müziğininin çalışı. Salyam akarak izledim gerçekten.

Halloween (19 Ekim 2018) |  John Carpenter | Nick Castle |

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

H20 yi de araya sıkıştırırsan güzel olur.En azından kadının neler yaşadığını daha iyi anlarsın ve fena da film değil.

edit:şimdi yabancı forumlarda okudum konu itibari ile sıkıştırmasan da olur çünkü yeni film 2. den sonrasını yok sayıyormuş. 1- 1978 2- 1981 3- 2018

Alıntıları Göster
    baba çorba oldum gene şimdi ne izliyoruz tarihiyle yaz ilk ve bu son filmmi dede

• quote:

baba çorba oldum gene şimdi ne izliyoruz tarihiyle yaz ilk ve bu son filmmi dede

Alıntıları Göster
    eğer sadece bu filme özel öncesini izlemek istiyorsan

1- Halloween 1 1978

2- Halloween 2 1981

3- Halloween 2018

sırası bu olmalı ama bana sorarsan bu film tarzını seviyorsan

1- Halloween 1 1978

2- Halloween 2 1981

3- Halloween H20 1998

4- Halloween 2018

böyle olmalı , H20 yi izlemessen hiçbirşey kaybetmessin çünkü son çıkan film H20 yi yok saymış.Ama H20 de güzel bir Halloween filmidir konusu oyuncuları falan baya iyi.

• Devian kullanıcısına yanıt
    İlk filmden sonrasını yok sayıyor hocam 2.filmde yok işin içinde;

The Halloween series is no stranger to inconsistent continuity, but the new movie is going back to the beginning. This iteration is a direct continuation of John Carpenter’s 1978 trendsetter and ignores the events that were introduced afterward — like Laurie Strode and Myers being related, for example. As much fun as some of the old sequels are, they do not exist in this timeline.
    https://filmschoolrejects.com/everything-you-need-to-know-before-you-watch-halloween/
    https://www.buzzfeed.com/gretaalvarez/this-is-halloween

Chronologically, this new Halloween film will ignore all of the previous ones from the franchise except for the first film.

Diğer filmleri saymamasının en basit nedenlerinden biri;

Laurie diğer filmlerde Michael'in kız kardeşi olarak tanıtılıyor ama aslında öyle değil. Sıradan biri onun için yeni filmde, myers sadece cinayet işlemek için halloween zamanı haddonfield'a dönüyor.

Diğer basit bir yönden;

2.filmin sonunda Michael'i yakıyolar hastanede ve son filmde akıl hastanesinde görüdüğümüzde adamda en ufak yanık izi filan yok sapasağlam sadece tek gözü kör oda ilk filmdeki olaydan.

Bu yüzden 2.film ile bağlantısı yok en fazla keyfi için izlenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 29 Aralık 2018; 2:57:58 >

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Hocam bişe kaçırmazsın izledim bende tüm seriyi ama dediğim gibi sıradan yardır
  • quote:

Hocam bişe kaçırmazsın izledim bende tüm seriyi ama dediğim gibi sıradan yardır
    kanka il film birde bu son film izliyorum sn film web-dl izledim gerçicen bluray bekliyom ilk film blurayi zaten arşivde var ha Halloween (2007) de var bende seriyle alakası varmı onuda izledim ama unuttum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 29 Aralık 2018; 3:4:31 >
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Rob zombie'nin yaptıklarından uzak dur
  • quote:

Rob zombie'nin yaptıklarından uzak dur
    tamam kanka
  • quote:

İlk filmden sonrasını yok sayıyor hocam 2.filmde yok işin içinde;

The Halloween series is no stranger to inconsistent continuity, but the new movie is going back to the beginning. This iteration is a direct continuation of John Carpenter’s 1978 trendsetter and ignores the events that were introduced afterward — like Laurie Strode and Myers being related, for example. As much fun as some of the old sequels are, they do not exist in this timeline.
    https://filmschoolrejects.com/everything-you-need-to-know-before-you-watch-halloween/
    https://www.buzzfeed.com/gretaalvarez/this-is-halloween

Chronologically, this new Halloween film will ignore all of the previous ones from the franchise except for the first film.

Diğer filmleri saymamasının en basit nedenlerinden biri;

Laurie diğer filmlerde Michael'in kız kardeşi olarak tanıtılıyor ama aslında öyle değil. Sıradan biri onun için yeni filmde, myers sadece cinayet işlemek için halloween zamanı haddonfield'a dönüyor.

Diğer basit bir yönden;

2.filmin sonunda Michael'i yakıyolar hastanede ve son filmde akıl hastanesinde görüdüğümüzde adamda en ufak yanık izi filan yok sapasağlam sadece tek gözü kör oda ilk filmdeki olaydan.

Bu yüzden 2.film ile bağlantısı yok en fazla keyfi için izlenebilir.
    "Sıradan biri onun için yeni filmde, myers sadece cinayet işlemek için halloween zamanı haddonfield'a dönüyor."

kız kardeşi olabileceğiin konuşuyorlar hocam yeni filmde de söylüyor.. Gençler yolda yürüken kızın büyükannesinden bahsediyorlar Laurie'den , erkek eleman kıza soruyor O gençleri kesip biçen onun erkek kardeşi değil miydi diyor..

Halloween (19 Ekim 2018) |  John Carpenter | Nick Castle |

Demek ki normal insanlar bile biliyor onun erkek kardeşi olduğunu veya olabileceğini yoksa niye durduk yere böyle bir soru sorsunlar ? Kız hayır uydurma diyor çünkü Laurie evlat edinilip soyad değiştiriyor falan öyle kalmış aklımda ama olabilir ben 2. ciyi çok hatırlamıyorum bitek tabanca ile gözünden vuruluyordu Michael görmeden bıçağı sallıyordu yeni filmde tek gözünün kapalı olmasını ona bağladım ama doğru dediğin doktor kendini feda edip Michael ı patlatıyortu tüplerle yada öyle birşey yanıyordu Michael.

• Tek kelime ile mükemmeldi. Efsaneye yakışan bir film olmuş.

Yanlış anlamadıysam ilk filmden sonrası yok sayılmış ve direk ikinci film tadında olmuş.

Rob Zombie'nin Halloween uyarlamasıda çok iyiydi eğer izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ederim.

2019'da Child's Play'de remake olarak beyazperdede yerini alacak ondanda çok umutluyum. Birde Hellraiser, 13th Friday ve diğer efsane korku filmlerininde yeni versiyonlarını bu kalitede görsek oy oy oy
  • Devian kullanıcısına yanıt

Son hatırladığın kısım doğru vuruyolar yüzünden sonra gözünden kan akıyor ama sonra doktor kendini imha edip onla birlikte gidiyor ama o gözünün kör olma sahnesini sana şöyle hatırlatayım. İlk filmde Laurie elbise dolabına saklanıp eline askılık alıyor savunmak için o arada meşhur sahne geliyor michael'in kafasını dolaba soktuğu orda direk elbise askısını mil gibi yapıp gözüne sokuveriyor. O yüzden ordan kalma o iz. Akrabalık olayı da bende başlarda kız kardeşi olarak görüyordum ama sonradan bu siteleri okuduktan sonra öğrendim hiçbir bağı yok diyolardı
  • quote:

Son hatırladığın kısım doğru vuruyolar yüzünden sonra gözünden kan akıyor ama sonra doktor kendini imha edip onla birlikte gidiyor ama o gözünün kör olma sahnesini sana şöyle hatırlatayım. İlk filmde Laurie elbise dolabına saklanıp eline askılık alıyor savunmak için o arada meşhur sahne geliyor michael'in kafasını dolaba soktuğu orda direk elbise askısını mil gibi yapıp gözüne sokuveriyor. O yüzden ordan kalma o iz. Akrabalık olayı da bende başlarda kız kardeşi olarak görüyordum ama sonradan bu siteleri okuduktan sonra öğrendim hiçbir bağı yok diyolardı

aynen evet baktım şimdi gözünden şişliyor sonra piskolog doktor vuruyor Michael'ı...

Eğer kardeşi olmayacaksa neden kendisine geleceğini düşünüyor kadın ? Kadın %100 kendisinin peşinde olduğunu biliyor eve tuzaklar kurmuş , kendini geliştirmiş silah eğitimi almış.Ayrıca mesela Lauri şöyle bir laf söylüyor son filmde.

-Kaçması için her gece dua ettiğimi biliyor musun?

- Ne diye dua ettin ki?

- Öldürebileyim diye.

Neden öldürmek istiyor ? Çünkü kendisini ömür boyu rahat bırakmayacağını biliyor kaçmak istemiyor o korku ile yaşamak istemiyor.. neden peki eğer kardeşi değil herhangi biriyse niye diğerlerinin peşine düşmüyor , başkaları da karşılaştı Michael ile ve hayatta kaldı neden onlara değil de Lauri nin peşine düşüyor ? Lauri de biliyor geleceğini ? Eski filmlerde de aynı muhabbetti ama kardeşine karşı ölümcül bir tutkusu vardı.Onu öldürme isteğini yücelten kız kardeşi olmasıydı.. Yani bu filmde burayı bağlamamışlar eğer kardeşi değil ise neden ? Yani sadece arkadaşı öldürüldü diye bir insan 40 yıl birine nefret duyup eve böyle tuzaklar hazırlamaz silahlar almaz... Yanarken bile nefret ile Lauri nin gözlerinin içine baktı adam. Kardeşi değilse bari sebep bağlasalardı. Mesela işte "Michael'in kurbanlarından tek hayatta kalan Lauri idi şimdi yarım kalan işini bitirmek istiyor" gibi ama oda olmaz işte başta dediğim gibi başkalarıda hayatta kaldı ilk filmde. Yine neden Lauri sorusu ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 30 Aralık 2018; 16:56:53 >

• Jon Carpenter Michael ile Laurie’nin kardeş olmasının aptalca ve rezalet bir fikir olduğunu düşünüyor; 2018 filminde de erkek kardeşi değil miydi ya sorusunu diğer karaktere o bazılarının kendisini daha iyi hissetmek için uydurduğu bir şey diye cevaplattırması da bundandır. Bu filmin direkt yazarı veya yapımcısı olmasa da her şey onayından geçmiş ve senaryoya dahil bazı fikirlerle değişiklik önerilerinde de bulunmuş. Sinemada da bu repliği duyduğum anda aklıma Carpenter gelmişti, muhtemelen onun etkilerinden biri. Ki bu repliği hiç koymasa bile bu filmin 1978 dışında hepsini yok sayması Michael ile Laurie’yi aynı ilk filmde olduğu gibi birbirini hiç tanımayan iki kişi haline getiriyor zaten.

Ha kardeşi değilse niye peşine düşüyor derseniz Michael’ın Laurie’nin peşine düştüğü yok, doktor deneysel bir amaçla Myers’ı Laurie’ye götürmeseydi yarım kalan iş Laurie falan demeden rastgele devam edecekti ki öyle de yapıyordu zaten. Filmin olayı Myers’ın Laurie’nin peşine düşmesi değil de tersinin olması oldu daha çok.

Laurie kırk yıl önce yaşadıklarından ötürü öyle bir travma geliştirmiş, paranoyaya kapılmış ki Michael’ın kendisini yarım kalan bir iş olarak göreceğini ve çıktığında bitirmek için muhakkak peşinden geleceğine aşırı derecede inanıyor. İşin aslı Michael herkesin peşinden gelebilecek bir katil olsa ve bir gün dışarı çıkayım da Laurie’yi keseyim demeyecek olsa da bu paranoyası onu herhangi birinin değil de özellikle yarım iş olan kendisinin peşinden geleceğine dair takıntılı hale getirmiş. Derseniz ki bu kadarı kırk yıl boyunca hazırlanmaya, silahlanmaya ve en önemlisi evliliklerini, ailesiyle olan ilişkisini ve kısacasını hayatını alt üst etmeye yeter mi; o noktada filmde sanki öyle bir şey var ki Laurie’nin travmasının boyutuna bakarsanız sanırsınız bu film serinin diğer tüm filmlerinde olanları silmemiş, bu karakter hepsini yaşamış. Gelgelelim ilk film sonrası ise bu filme kadar koca bir boşluk, dolayısıyla travmanın boyutunu karşılıyor mu karşılamıyor mu orası muamma. Ancak 2018 filminin Michael ve Laurie ilişkisini ikisi açısından da getirdiği nokta bu.

Bu arada filmin yazarı Danny McBride’ın neden Michael ile Laurie’nin kardeşliğini sildiklerine dair açıklaması da burada.

https://www.syfy.com/syfywire/halloweens-danny-mcbride-explains-why-removing-the-brother-sister-canon-made-the-new-film

Bana kalırsa da rastgele iki kişi olmaları daha mantıklı, Michael’ın Laurie’nin erkek kardeşi olması öldürmek için öldüren ve bunun için yaşayan; en ufak bir ahlak, duygu ve vicdan unsuru barındırmayan kötülüğün simgesi ve en önemlisi dışarda gezen herhangi birinin peşinden gelebilecek olan katil fikrini sebepsiz yere kişiselleştirip bir anda namus belasıymış gibi kız kardeşinin peşinden gelen psikopat erkek kardeşe indiriyor. Sanki özellikle kız kardeşini öldürmenin tutkunuymuş da bir başkasına karşı böyle olmayacakmış gibi, Michael’ın 1978’de olduğu herkesin peşinden gelebilecek ve Laurie’ye de o gece öyle takıldığı o katile geri dönmesi en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 30 Aralık 2018; 23:5:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maximum_Carnage kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru özetlemişsin hocam, olduğu gibi bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Jon Carpenter Michael ile Laurie’nin kardeş olmasının aptalca ve rezalet bir fikir olduğunu düşünüyor; 2018 filminde de erkek kardeşi değil miydi ya sorusunu diğer karaktere o bazılarının kendisini daha iyi hissetmek için uydurduğu bir şey diye cevaplattırması da bundandır. Bu filmin direkt yazarı veya yapımcısı olmasa da her şey onayından geçmiş ve senaryoya dahil bazı fikirlerle değişiklik önerilerinde de bulunmuş. Sinemada da bu repliği duyduğum anda aklıma Carpenter gelmişti, muhtemelen onun etkilerinden biri. Ki bu repliği hiç koymasa bile bu filmin 1978 dışında hepsini yok sayması Michael ile Laurie’yi aynı ilk filmde olduğu gibi birbirini hiç tanımayan iki kişi haline getiriyor zaten.

Ha kardeşi değilse niye peşine düşüyor derseniz Michael’ın Laurie’nin peşine düştüğü yok, doktor deneysel bir amaçla Myers’ı Laurie’ye götürmeseydi yarım kalan iş Laurie falan demeden rastgele devam edecekti ki öyle de yapıyordu zaten. Filmin olayı Myers’ın Laurie’nin peşine düşmesi değil de tersinin olması oldu daha çok.

Laurie kırk yıl önce yaşadıklarından ötürü öyle bir travma geliştirmiş, paranoyaya kapılmış ki Michael’ın kendisini yarım kalan bir iş olarak göreceğini ve çıktığında bitirmek için muhakkak peşinden geleceğine aşırı derecede inanıyor. İşin aslı Michael herkesin peşinden gelebilecek bir katil olsa ve bir gün dışarı çıkayım da Laurie’yi keseyim demeyecek olsa da bu paranoyası onu herhangi birinin değil de özellikle yarım iş olan kendisinin peşinden geleceğine dair takıntılı hale getirmiş. Derseniz ki bu kadarı kırk yıl boyunca hazırlanmaya, silahlanmaya ve en önemlisi evliliklerini, ailesiyle olan ilişkisini ve kısacasını hayatını alt üst etmeye yeter mi; o noktada filmde sanki öyle bir şey var ki Laurie’nin travmasının boyutuna bakarsanız sanırsınız bu film serinin diğer tüm filmlerinde olanları silmemiş, bu karakter hepsini yaşamış. Gelgelelim ilk film sonrası ise bu filme kadar koca bir boşluk, dolayısıyla travmanın boyutunu karşılıyor mu karşılamıyor mu orası muamma. Ancak 2018 filminin Michael ve Laurie ilişkisini ikisi açısından da getirdiği nokta bu.

Bu arada filmin yazarı Danny McBride’ın neden Michael ile Laurie’nin kardeşliğini sildiklerine dair açıklaması da burada.

https://www.syfy.com/syfywire/halloweens-danny-mcbride-explains-why-removing-the-brother-sister-canon-made-the-new-film

Bana kalırsa da rastgele iki kişi olmaları daha mantıklı, Michael’ın Laurie’nin erkek kardeşi olması öldürmek için öldüren ve bunun için yaşayan; en ufak bir ahlak, duygu ve vicdan unsuru barındırmayan kötülüğün simgesi ve en önemlisi dışarda gezen herhangi birinin peşinden gelebilecek olan katil fikrini sebepsiz yere kişiselleştirip bir anda namus belasıymış gibi kız kardeşinin peşinden gelen psikopat erkek kardeşe indiriyor. Sanki özellikle kız kardeşini öldürmenin tutkunuymuş da bir başkasına karşı böyle olmayacakmış gibi, Michael’ın 1978’de olduğu herkesin peşinden gelebilecek ve Laurie’ye de o gece öyle takıldığı o katile geri dönmesi en iyisi.

Tamam o konuda hemfikiriz , Laurie aslında sadece yanlış zamanda yanlış yerde bulunmuş bir çocuk bakıcısı.Ama aradan geçen 40 yıl inanılmaz boşlukta kalıyor.Benim arkadaşımın deli dayısı 30 yıl önce çocugun anasını babasını teyzesini vs öldürüdü herif hala hapiste benim arkadaşım hiç böyle şeyler yaşamadı hiç de böyle tuzaklar kurup hazırlanmadı evli barklı adam normal hayatını yaşıyor yani anlatabildim mi Lauri nin böyle psikopata bağlaması tuzaklar kurması ailesinin kendinden nefret ettirmesi vs resmen geleceğini biliyordu ona , ki geldi rastgele evlere girip Lauriye rastlamadı baya baya öldürdüğü polislerin aracını sürerek geldi Laurinin evine.Bütün amacı Laurie idi.. 40 yıl Laurie yi öldürmeyi düşünmüş adam. 40 yıl.. işte bunu açıklaması lazımdı hikayede.. Onun için bir tutku olabilirdi mesela Laurie. En azından doktoru açıklayabilirdi arada..

2. filmde büyük ihtimalle açıklarlar.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.