Şimdi Ara

Halkbank 0,64 ten kredi kullandırmadı!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

24 temmuz 2020 de Fethiye Halk Bankası şubesine 0,64 1 yıl ödeme ertelemeli konut kredisi için başvurdum.27 temmuzda gerekli evrakları teslim ettim, ön onay çıktı ödeme planımı aldım...Kredide problem olmayınca, gittim inşaat firmasına 100,000 peşinat verdim.sözleşme yaptım.

******bu arada araya bayram tatili giriyor ve hemen bayram ertesi kredi oranları sürpriz yaparak 0,87 ye çıkıyor*******

Daha sonra 11 ağustos 2020 de eve eksper geldi fakat aynı gün banka 0,64 oranlı kredimi tek taraflı bana bilgi vermeden iptal etti ve kredi oranını 0,87 olarak revize etti ve bana bu orandan kredi kullandırmaya çalıştı.Kabul etmedim,şikayet edeceğim,siz bana 0,64 dediniz ve oranı kafanıza göre değiştiremezsiniz dedim,az çamur yaptım ve 0,74 oran teklif edildi...Tam bu noktada evden vazgeçmeyi düşündüm, fakat firma peşinatı iade etmeyince 0,74 orana mecburen razı oldum.Taksitlerim 200 lira arttı ve totalde 20,000 fazla ödeyeceğim,üstüne 1 yıl erteleme opsiyonum olmayacak.

Durumu cimere yazdım fakat banka değişen konjonktüre ve tercihlerinize uygun şekilde kredi kullandırımı yapılmış gibi klasik bir cevap verdi..bekliyordum zaten.

Şimdi yapabileceğim başka bir şey kaldı mı? mahkemeye verebilir miyim? yada Tüketici hakem heyetine mi gitmeliyim...

Peşinatı da kredi ile aldığım için aylık ödemelerim çok yüklü.Zaten 0,64 oran uygun diye eve 50 60 fazla veriştim,zor durumdayım evden de vazgeçemedim. 1 yıl erteleme olursa o sırada peşinat için çekilen krediyi öderim diyordum.Erteleme olmayınca apışıp kaldım.

Ne yapabilirim arkadaşlar??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 3 Eylül 2020; 0:28:2 >

• Ödeme planı vermiş olmaları sanırım elinizi güçlendiriyor. Cimer'i bilmiyorum ama Bankalar Birliğine de yazmanız lehinize bir karar çıkarsa yaptırıcı bir etkisi olur. Tabi sonuçlanma süresi biraz uzun olacaktır.
    Geçmiş olsun hocam, kötü bir tecrübe yaşamışsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • haldigo kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bddk ve hazine bakanlığına yazdım. Klasik cevap vermişler.Ardından bilgi edinme kanunu kapsamında bankanın hangi mevzuata ve kanuna göre bu değişikliği yapabildiğini sordum,ona gelen cevap öyle bir karışık ki.ilk geldiğinde, dedim ben bunu yarın dabah sakin kafayla okuyayım..anlaşılmıyor ama bir izahat yoktu..bir de bankalar birliğine yazalım,ha bu arada benim ödeme planı almış olmam pek bir şey ifade etmiyor zira, biraz araştırınca ilk taksit ödemesi geldiği anda kredi şartları değiştirilen vatandaşlar var..biraz keyfiyet sözkonusu sanırım.çözemedim,aslında çözdüm de,halkbankta tanıdık yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    Kardeşim tüketici hakem heyetine başvur sonra bnde halk bankasından 0,64 kullandım sonrasında 0,87 oldu ama bana başvurduğum zamanki oranı kayde aldılar değilştiremezler oranını başvuru yaptığın oran önemli kolay gelsin Allah yardımcın olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kzltn043

Kardeşim tüketici hakem heyetine başvur sonra bnde halk bankasından 0,64 kullandım sonrasında 0,87 oldu ama bana başvurduğum zamanki oranı kayde aldılar değilştiremezler oranını başvuru yaptığın oran önemli kolay gelsin Allah yardımcın olsun
    değiştirdiler şerefsizler, 0,87 oldu oran dediler..müteahhite de kapora verdiğim için 2.teklif ettikleri 0,74 e razı oldum.maddi kaybım çok,işin kötüsü 1 yıl ödemesiz diye bu işe giriştim.Şimdi durum daha da zora girdi.evi satılığa çıkardım,ödeyemiyorum zira.Başka kredilerim de var,onları 1 yıla bitiririm,sadece evi öderim diyordum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.