Şimdi Ara

Halk bir tercih yaptı saygı duyun (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
3
Favori
4.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben oyumu Kılıçdaroğlu’na attım, ancak milli iradeye saygım sonsuz. Sonuçta bu ülkede bir arada yaşıyoruz, çoğunluk ne diyorsa o olacak doğal olarak.

Ancak şu da unutulmamalı. Yaptığınız her eylemin bir de sonucu vardır hayatta. Yani vebali de sizin boynunuzadır.

Beka sorunuydu, terördü, karşı taraf dinimize saldırıyordu gibi argümanlar komik açıkçası. Beka derdiniz varsa sığınmacı cennetine çevirip ülkenin demografik yapısı ile oynamazdınız, terör sorununuz olsa Hüdapar milletvekili çıkartamazdı, din için yaptık deseniz dinini bu kadar savunan insanlar bu kadar liyakatsizliğe göz yummazdı. Benim çevremdeki muhafazakar insanlardan çocuğunu ya da bir yakınını torpille bir yere yerleştirmeyen pek az.

Şuna katılırım tabii. Kılıçdaroğlu gelse aman aman bir fark olur muydu? Bence de olmazdı. Ama bir kötüyü istemiyorum diye diğer kötüyü seçtim diye bir savunma olmaz. En azından muhafazakar insan dememeli.

Ben şairin yolun yarısı dediği yaşlardayım, benim için çok da önemli değil. Ancak gençliğin bütün ümitlerini yeniden kırdınız. Kimin olduğu önemli değil, o insanlar için bir değişim gerekiyordu artık. İşin kötüsü o kesimin ülkeye aidiyet duygusunu da zedeliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Saygı duyuyoruz zaten, hanım kadrolu öğretmen her ayın 15 i takır takır yatar parası. Benim teknik servisim var saatlik işçilik ücreti 40 dolar, yedek parça ve malzemelerin hepsi dolar ile alınan ürünler. Bu yüzden dolar 100 lira da olsa 1 lira da olsa saygım sonsuz. Parti tutmuyorum.

• Bazıları kinlerinden kuduruyorlar...  

• yigitcan19901 Y kullanıcısına yanıt

Demokrasiyi sadece oy atmakla bitiyor sanan insanların %60 olduğu bir ülkede çok şey istiyon 

• arabın benim yerime oy kullandığı yerde bu seçimler yok hükmündedir.

• "Cahil, eğitim seviyesi düşük" demek kibir değil, durum tespitidir. Bir vatandaş, bir belediye başkanına "Her şey çok güzel olacak dediniz, ekonomi berbat hani?" diye sorabiliyorsa, ekonomiden kimin sorumlu olduğunu dahi bilmiyorsa, kusura bakmayın ama CAHİLDİR.

• Köl Tigin K kullanıcısına yanıt
    Sen anlamadın herhalde biz diyoruz ki seçimi kaybeden kısım sorunu önce kendinde arasın öz eleştirisini yapsın sonra gelip tercih yapan kısmı hor görsün hakaret etsin

Yoksa bizde biliyoruz körü körüne destek olanda var cahil olanda var ama

Bu kibirlenerek olmaz kaybetmenin acısı ve öfkesi ile kin kusarak olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehmet34 -- 30 Mayıs 2023; 19:44:44 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Halk bir tercih yaptı. saygı duymuyoruz sadece kabul ediyoruz ve kabul etmek lazım. lafım bu forumdaki herkese. rengi, dini, dili, fikri, mezhebi ne olursa olsun sizden birkaç soruya cevap vermenizi istiyorum. ve içtenlikle cevaplamanızı rica ediyorum.

ekonomi kötü düzelir, dolar yükselmiş düşer, çarşı pazar cep yakıyormuş herşey ama herşey akıl birliği ile çözülür. doğru adımlar atılarak herşey düzelir. kabul tamam Sayın Recep Tayyip Erdoğan 3. kez cumhurbaşkanı seçildi kabul ediyoruz başımızın üstünde yeri var.

burada ülkemizin şu günkü durumu ile ilgili yorum yaparken ve kendi hür iradenizle söylediğiniz sözler de tamam. olabilir sizin fikriniz desteklemem ama saygı duyarım.

lütfen bu sorulara tarafsız bir şekilde cevap verin. hepiniz bu vatan için askerlik yaptınız. vergi verdiniz, gün geldi endişe etti göz yaşı döktünüz. yani bu vatan hepimizin gözünün nuru.

gelelim vicdanlarımıza sahip çıkarak ve gerçekleri çarpıtmadan cevaplamanızı rica ettiğim sorularıma;

mülteciler kontrolden çıkmışken ve bazı semtlerde yol kesmeler, haraç almalar başlamışken,

ülkenin öz sermayesi 5 adet iş adamına gelecek ipotekli olarak teslim edilirken,

her 10 vatandaştan 7 si belki 8 i geçim derdinde iken ve neticesinde canlarına kıyabilecek duruma gelirken,

yeşil alanlar teker teker beton mezarlara dönüşürken,

adalet yok olma noktasında iken ve başımıza birşey geldiğinde hiç hak arayamayacak ve bulamayacak iken (bakın ben dolandırıldım savcılık, polis derken 3 gün koşturdum. Tarih 29 Aralık idi bana halen en küçük dönüş yok)

ülkenin cumhurbaşkanının (makam ciddiyeti, gücü,doğruluğu kısacası Türkiye Cumhuriyetini temsil eder) muhalefete iftira atıp karalama da sınır tanımamasına,

cumhurbaşkanımızın halka hitap şekli boyut değiştirmişken ( sürtükler, aç köpekler, leş kargaları, pislikler bazıları )

çocuklarınıza bırakacak bir Türkiye kalmayabileceği gerçeğinden,

HİÇ UTANMIYOR, HİÇ KAYGILANMIYOR, HİÇ ÖFKELENMİYOR YADA HİÇ KANINIZA DOKUNMUYOR MU?

cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen kimsin? DH ahalisi sözcüsü müsünde, konuşma hakkını kendinde görüyorsun?  

• nonamenouser N kullanıcısına yanıt

Laiklik elden gidiyah demeyi unutmuşsun

Daily Islamisttwitter
    “🔴 Kadıköy’de CHP’li bir kadın, seçim sonuçlarını yorumladı: - Camiler kazandı - Ben cami seslerinden rahatsızım - Laikliği bitirecekler - Kadınlar dışarıya çıkamayacak - Eşcinseller için iyi olmadı”
    https://twitter.com/dailyislamist/status/1663241159911538696?s=20

• YAV BAS ÖZELEŞTİRİYİ KENDİN YAP ÖNCE

• birisi benim yorumumu silmiş. tanımıyorum,tanımak zorunda da değilim mesajımı kim sildi?

tekrar yazıyorum ben tanımıyorum. saygı da duymuyorum,çünkü demokrasi de sevmiyorum. büyük filozof Aristotales in de dediği gibi

"Demokrasi, çoğunluğun iradesiyle hareket eden bir sistemdir. Ancak çoğunluk her zaman doğruyu veya adaleti temsil etmez. Eğitimsiz veya düşük bilinçli bir çoğunluk, yanlış kararlar alabilir."

• Siz de anlamadınız ki hala "sonra hor görsün, hakaret etsin" gibi ifadeler kullanıyorsunuz. Ben kimseyi hor görmüyorum, aşağılamıyorum. Apaçık cahile cahil diyorum bu kadar. Hatanın kimde olduğunu biliyoruz zaten. En başından beri bas bas bağırdık "Kılıçdaroğlu aday olmasın" diye. Hatayı en başından yaptılar, bunun farkında herkes. Yanlış aday koymaları bu insanların cahil olduğu gerçeğini değiştirmiyor ama maalesef. Bizim kimseye hakaret ettiğimiz, hor gördüğümüz yok.

• Köl Tigin K kullanıcısına yanıt
    Bir sürü örnek var da bir tane söyleyeyim deprem bölgesine yardım yapanların burda bile söyledikleri kelimeler yeter ve artar

• lithran kullanıcısına yanıt

Şahsen hatırladığım kadarıyla ben hayatımda kinetix harici ayakkabı giymedim.

Ama yakın bir gelecekte kinetix almanın artık çok zor olacağını düşünüyorum.

Birkaç sene önce 50-100₺ arasına kinetix alıyordum. En son 1 ay önce eski ayakkabımın parçalanmasından dolayı kinetix aldım 600 liraya.

Hayatımda giydiğim en pahalı ayakkabı şimdilik bu maalesef 😥😪😅.

Kirada oturmak artık alt-orta gelir düzeyi için saçmalık konteyner daha mantıklı gibi.

Laptop fiyatlarına bakıyorum eli yüzü düzgün en az 30K.

Ev zaten lüks.

Markette cips alıyorsun en az 20₺.

3 yıldır giydiğim pantolonu 70₺ almıştım, şimdi aynısı mağazada 300 den aşağı değil.

Hemen bağırmayın ha, bence böyle. Sizce farklı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dünyalı Adam -- 30 Mayıs 2023; 21:24:13 >
  • O günkü zaferi Suriyelilerle afganlılarla hüdaparcılarla beraber bayrak sallayıp halay çekip kutladılar başka bişi demiyorum.

• O kibrin de ötesi insanlık dışı bir şey hocam. Ondan hiç bahsetmeyin. Berbat bir şeydi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.