Şimdi Ara

Half-Life Alyx: %100 Türkçe Yama (Steam v1.4) | VR'sız Oynama Rehberi (Baştan Sona) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
6
Favori
5.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qabRiéL

@FORZAFATHER
    Oyun tasarımsal olarak çok zorlayıcı bir dövüş sistemi içermiyor zaten. Tabii VR'dan düz ekrana geçince de illa ki bir kayıp oluyordur. Ama genel olarak ben beğendim.
    Dediğiniz videoyu izlemedim ama yakın bir sayı olduğu söylenebilir. Zaten bu modla da oynasanız o üç kişi yeter de artar.

@tolga_yakup
    https://github.com/r57zone/Half-Life-Alyx-novr
    Ben buradan kuramadım işte dediğim buydu.Kurulum videosunu izledim Steam klasörüne dosya atıyor. O bende yok. Kısaca ne yapmamız gerektiğini yazar mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga_yakup

Ben buradan kuramadım işte dediğim buydu.Kurulum videosunu izledim Steam klasörüne dosya atıyor. O bende yok. Kısaca ne yapmamız gerektiğini yazar mısın?

Alıntıları Göster
    Sistemde SteamVR ile HL: Alyx kurulu olacak.
    TrueOpenVR'ı Program Files klasörüne at.
    "HalfLifeAlyx64.dll" dosyasını da C:\Program Files\TrueOpenVR\Settings\Drivers içine at.
    TrueOpenVR Settings uygulamasını çalışırıp HalfLifeAlyx64.dll seç.
    TrueOpenVR.SteamVR.manual.zip dosyasının içindekini C:\Program Files\Steam\steamapps\common\SteamVR\drivers at.
    SteamVR'ı çalıştır, durum penceresinden oda ayarları > ayarlama > 170 cm olarak ayarla.
    Oyunu başlat. Alt-Tab yap. "Headset Windows" sekmesine geçip birkaç kez bas.

Bunlardan sonra çalışması gerek. Bu ilk ayarlamaları yaptıktan sonra sadece oyunu çalıştırmak kalıyor, tekrar tekrar yapmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qabRiéL -- 15 Nisan 2020; 21:1:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qabRiéL

Sistemde SteamVR ile HL: Alyx kurulu olacak.
    TrueOpenVR'ı Program Files klasörüne at.
    "HalfLifeAlyx64.dll" dosyasını da C:\Program Files\TrueOpenVR\Settings\Drivers içine at.
    TrueOpenVR Settings uygulamasını çalışırıp HalfLifeAlyx64.dll seç.
    TrueOpenVR.SteamVR.manual.zip dosyasının içindekini C:\Program Files\Steam\steamapps\common\SteamVR\drivers at.
    SteamVR'ı çalıştır, durum penceresinden oda ayarları > ayarlama > 170 cm olarak ayarla.
    Oyunu başlat. Alt-Tab yap. "Headset Windows" sekmesine geçip birkaç kez bas.

Bunlardan sonra çalışması gerek. Bu ilk ayarlamaları yaptıktan sonra sadece oyunu çalıştırmak kalıyor, tekrar tekrar yapmaya gerek yok.

Alıntıları Göster
    Steam VR kurulumunu bulamadım nasıl kuruyoruz onu?

C:\Program Files\Steam\steamapps\common\SteamVR\drivers bu yol bende mevcut değil sanırım Steam vr yi kurmadığımdan fakat tek başına steam vr setupunu bulamadım ve kuramadım

Cevap için teşekkür ederim bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga_yakup

Steam VR kurulumunu bulamadım nasıl kuruyoruz onu?

C:\Program Files\Steam\steamapps\common\SteamVR\drivers bu yol bende mevcut değil sanırım Steam vr yi kurmadığımdan fakat tek başına steam vr setupunu bulamadım ve kuramadım

Cevap için teşekkür ederim bu arada

Alıntıları Göster
    https://store.steampowered.com/app/250820/SteamVR/

• Oyunu, ben de artık stabil mod vardır diye oynamaya karar verdim. Konuda belirtilenlere ek olarak bir mod daha çıkmış. Bu mod kurulum olarak gayet kolay. Anladığım kadarıyla bulmacalar gibi önemli şeyler ise yok.
    https://www.nexusmods.com/halflifealyx/mods/3

Bu arada konuda FakeVR Mod, WASD ile yürümeyi desteklemiyor yazılmış. Aslında destekliyor fakat geliştirici bunu sadece Patreon üzerinden 1 dolar bağış yapanlara sunuyor. Aşağıdaki Youtube videosunda bunu belirtmiş. Videodan Patreon sayfasına ulaşabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=uV4kIbvktQY&feature=youtu.be

Güncelleme:
    Nexus Mods üzerinden linkini verdiğim modu denedim. Bu modu kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem. Yürüme tuşları çalışıyor fakat hikayeyi zedeleyen bir mod. Bir kapak veya kapıyı VR ile tutup açmak gerekiyor ise E tuşuna bastığınız an o şey yok oluyor. Çoğunlukla da hikaye ile ilgili kısımlar atlatılıyor. Örneğin devasa bir kapı var ama açmak için bulmaca çözülmesi gerekiyor. E tuşuna bastığınız an bulmaca anında çözülüyor. Kapının açılma animasyonları ve o an olan konuşmalar ise atlanıyor. Direkt kapının açıldığı ana yükleme gerçekleşiyor.

FakeVR Mod'un Patreon versiyonunu da denedim. Modun ilk versiyonlarında yürüme klasik Half Life oyunlarındaki gibi düşünülmüş. E tuşu ile etkileşime girme falan varmış. Çok sorun yarattığı için ise kaldırılmış. Şu an yürüme modu daha çok god mode gibi bir şey. Yürürken duvarların içinden falan geçebiliyorsunuz. Yürüme olayını daha çok bulmacaların çözülmesini kolaylaştırmak için koymuşlar. Kısacası bildiğimiz yürüme amacı ile kullanmak rahat değil.

Son olarak ise konuda da belirtilen "r57zone" adlı geliştiriciye ait modu denedim. Bu mod teknik olarak çok sorunluydu. Kenarlardaki siyahlığın kalktığı bir yöntem geliştirilmiş fakat ben de o yöntem çalışmadı. Bunu geliştiriciye de sordum ama bazı hatalar olabileceğini söyledi. Bunun yerine aşağıdaki Github açıklamalarına ek olarak bir Youtube videosu önerdi. Siyah kenarlar az da olsa hala var. Çok stabil bir mod değil evet ama en azından hareket edebiliyoruz. Işınlanarak ilerlemek çok sorun değil ise FakeVR daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bu mod birebir olarak bilgisayara VR varmış gibi algılatıyor. Bu yüzden performans FakeVR'a göre daha düşük oluyor.
    https://github.com/r57zone/Half-Life-Alyx-novr/blob/master/SETUP.md
    https://www.youtube.com/watch?v=wsJl_ODPSPI&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shallow Bay -- 20 Mayıs 2020; 12:30:59 >

• Yamayı Steam'in 1.4 sürümüne güncelledim. Yeni gelen güncelleme ile gelen satırları çevirip, senaryo kısmında bazı geliştirmeler yaptım.
  • Alt yazıyı tek yapmak için hangi komutu yazmamız gerekiyor konsola ? ekranın ortasına ikinci bir alt yazı daha geliyor bu çok can sıkıcı.  

• quote:

Orijinalden alıntı: codered1983

Alt yazıyı tek yapmak için hangi komutu yazmamız gerekiyor konsola ? ekranın ortasına ikinci bir alt yazı daha geliyor bu çok can sıkıcı.  

Onun için şu an bir yöntem var mı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oculus quest 2 ile oynayacağımız tr yama sadece olur mu?

• Oyun resmî olarak Türkçe destekliyor zaten, korsan ise bunu kullanabilirsiniz.

• @qabRiéL Hocam link kırılmış. Yenileyebilir misiniz?

• link yeniler misiniz?

• Arkadaşlar, bu oyunu Vr sız oynamayın yazık edersiniz. oyunun keyfi Vr zaten. seyredeceğiniz herşeyi ilk olarak VR da tecrübe ederseniz muazzam bir etkisi olur. ne olacağını bilerek VR da tekrar oynamak ilk kadar etki yapmaz. Bence bu oyunu Vr sız oynamak ''gamer'' işi değil.

• linki yenileyebilir misiniz? please....

• namport87 N kullanıcısına yanıt

Güncelledim ama Steam'de şu an Türkçe zaten.

• qabRiéL kullanıcısına yanıt

Hocam sen bir zamanların Oyunçeviri ekibinden Gabriel'sin değil mi.

• ALPOLİC_FR kullanıcısına yanıt

Doğrudur.

• qabRiéL kullanıcısına yanıt

Güzel günlerdi, şu anda çeviri ile alakalı bir yapıyor musun veya musunuz eski ekipten birileriyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPOLİC_FR -- 29 Mayıs 2023; 10:12:55 >
  • ALPOLİC_FR kullanıcısına yanıt

Yok herhangi bi çalışma içerisinde degilim ne tek ne de eski grup ile birlikte.

• Selam. Oyunu Meta Quets 2 üzerinden oynuyorum fakat altyazıyı yapmadım. Steam üzerinden oynamıyorum.

"Steam üzerinde değilse, masaüstüne kısayol oluşturup sağ tık > özellikler > Hedef kısmının sonuna -language turkish ekleyin."

Bunu uyguladım olmadı. Oyunun içerisinde de altyazı dilini seçmek bir bir opsiyon yok. Ne yapmam gerekiyor?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.