Şimdi Ara

HALF LIFE 2 DE FİZİK MİZİK YOK ALAYI FASON

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw bu oyunu yeni oynuyorum abartıldığı kadar fizik etkileşimi falan yok. tavandali ampullere ateş ediyorum tık yok insan bi patlar kardeşim, sonra her cam kırılmıyo. oyunun çıkmadan önceki son e3 teki trailerinde eleman elektrik direğine ateş ediyor ve tripodun üstüne yıkıyodu. direği roket manyağı yaptım bi çızık bile açamadım. fizik etkileşimi açısından doom3 ten pek farklı değilmiş gibi geldi bana yanlışım varsa düzeltin

• Directx 9'un müsade ettiği kadar yapmışlar bişeyler işte.Bence o oyun başyapıt.
  • bazı yerlerde dediğin doğru ama ileri bölümlerde görürsün hl2 den daha iyi fizik motoru kullanan varmı anlarsın. bilmiyorum ama hangi oyunlarda istediğin şeyi elinle tutup istediğin şekilde koyman var. yada sonlara doğru göreceksin bir silah düşmanın mesela bacağından tutup fırlatman o tutma ve fırlatma sırasında eklemlerin yer çekimine göre bükülmesi vb. hangi oyunda böyle bir fizik motoru var yine bilmiyorum. aslına bakacak olursan 1 2 hataya değilde oyunun genelindeki fizik davranışlarına göre yorumlamak daha mantıklı olur bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArsoN -- 25 Temmuz 2005, 0:09:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArsoN

bazı yerlerde dediğin doğru ama ileri bölümlerde görürsün hl2 den daha iyi fizik motoru kullanan varmı anlarsın. bilmiyorum ama hangi oyunlarda istediğin şeyi elinle tutup istediğin şekilde koyman var. yada sonlara doğru göreceksin bir silah düşmanın mesela bacağından tutup fırlatman o tutma ve fırlatma sırasında eklemlerin yer çekimine göre bükülmesi vb. hangi oyunda böyle bir fizik motoru var yine bilmiyorum. aslına bakacak olursan 1 2 hataya değilde oyunun genelindeki fizik davranışlarına göre yorumlamak daha mantıklı olur bence
    oyunun başyapıtlığına diyecek bişeyim yok sonlarına geldim zaten başından kalkamıyorum ama demek istediğim reklamı yapıldığı kadar etkileşim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArsoN

bazı yerlerde dediğin doğru ama ileri bölümlerde görürsün hl2 den daha iyi fizik motoru kullanan varmı anlarsın. bilmiyorum ama hangi oyunlarda istediğin şeyi elinle tutup istediğin şekilde koyman var. yada sonlara doğru göreceksin bir silah düşmanın mesela bacağından tutup fırlatman o tutma ve fırlatma sırasında eklemlerin yer çekimine göre bükülmesi vb. hangi oyunda böyle bir fizik motoru var yine bilmiyorum. aslına bakacak olursan 1 2 hataya değilde oyunun genelindeki fizik davranışlarına göre yorumlamak daha mantıklı olur bence
    En iyi fizik motoru Half Life da bence zaten favori oyunumdur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Montage

En iyi fizik motoru Half Life da bence zaten favori oyunumdur..

Alıntıları Göster
    We dont go Ravenholm bölümüne gelince görürsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D31AEED02

We dont go Ravenholm bölümüne gelince görürsün

Alıntıları Göster
    oyunun orjinal olsa böyle konuşmazdın.. valve durmadan oyundaki hataları, eksik yerleri düzeltiyor.. elinde orji olsaydı sen farketmeden steam ile güncelleştirmeler sayesinde gözüne takılan bu hataları çözerdi
    ayrıca oyunun senin sistemine göre kendini ayarladığını unutma .. çook tüksek bi sitemle grafiklerde olduğu gibi fiziktede bazı düzenlemeler olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

oyunun orjinal olsa böyle konuşmazdın.. valve durmadan oyundaki hataları, eksik yerleri düzeltiyor.. elinde orji olsaydı sen farketmeden steam ile güncelleştirmeler sayesinde gözüne takılan bu hataları çözerdi
    ayrıca oyunun senin sistemine göre kendini ayarladığını unutma .. çook tüksek bi sitemle grafiklerde olduğu gibi fiziktede bazı düzenlemeler olabilir..

Alıntıları Göster
    abi o oyunun fizik motorunun üstüne bi psi-ops mindgate conspiracy oyununu tanırım.oda zaten fizik motorunda aynı hl2 nin kullandığı havok fizik motorunu kullanıyor yani aynı motor.ikisininde fizik motoruna biterim yani.

• quote:

Orjinalden alıntı: tobold

yaw bu oyunu yeni oynuyorum abartıldığı kadar fizik etkileşimi falan yok. tavandali ampullere ateş ediyorum tık yok insan bi patlar kardeşim, sonra her cam kırılmıyo. oyunun çıkmadan önceki son e3 teki trailerinde eleman elektrik direğine ateş ediyor ve tripodun üstüne yıkıyodu. direği roket manyağı yaptım bi çızık bile açamadım. fizik etkileşimi açısından doom3 ten pek farklı değilmiş gibi geldi bana yanlışım varsa düzeltin

Arkadaş fizik değilde çevre ile etkileşimden bahsetmiş biraz, zaten bu oyunda herşey hasar alacak diye birşey söylenip çıkmadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pcbuilder

Directx 9'un müsade ettiği kadar yapmışlar bişeyler işte.Bence o oyun başyapıt.
    quote:

Orjinalden alıntı: Pcbuilder

Bence de başyapıt.. Böyle muhteşem bir fizik motoru olabilir mi? Her nesne dünyayla çook benzer etkileşiyor. Bence kesinlikle muhteşem. Etraftaki her şeyle etkileşimi bekleyemeyiz ama çoğu şeyi tutabiliyoruz, vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fprox41

quote:

Bence de başyapıt.. Böyle muhteşem bir fizik motoru olabilir mi? Her nesne dünyayla çook benzer etkileşiyor. Bence kesinlikle muhteşem. Etraftaki her şeyle etkileşimi bekleyemeyiz ama çoğu şeyi tutabiliyoruz, vs..

Alıntıları Göster
    sen diger oyunlarla kıyasalasan sanırım farkı anlayacan.far cry da bile boyle fizik motoru yok.

aynı fizik mot. age of empires 3 te kullanılacak merak ediyom o oyunu neden fizik motorunu bukadar iyi kullanır.. allala

• quote:

Orijinalden alıntı: Pcbuilder

quote:

DirectX müsaade etmez.
    DirectX ses,grafik ve kontrol arabirimi saglar, fizik motoru oyunun mantık döngüsünün içindedir, yani directx'ten ayrıdır.
    Istedigin gibi yazabilirsin fizik motorunu belli bir şeye baglı kalmadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLUEbYTE

quote:

DirectX müsaade etmez.
    DirectX ses,grafik ve kontrol arabirimi saglar, fizik motoru oyunun mantık döngüsünün içindedir, yani directx'ten ayrıdır.
    Istedigin gibi yazabilirsin fizik motorunu belli bir şeye baglı kalmadan.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar HL-2 nin kullandığı motot havok değil source motorudur ve bence sen fizik etkileşimlerini yanlış yerlerde arıyorsun arkadaşım
    Tabiki HL-2 bir başyapıttır.Ek Paketinin ne zaman çıkacağını bilen varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: agoze

Arkadaşlar HL-2 nin kullandığı motot havok değil source motorudur ve bence sen fizik etkileşimlerini yanlış yerlerde arıyorsun arkadaşım

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: agoze

source grafik motorunun adı değilmi, fizik motoru ayrı bişey diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tobold

quote:

source grafik motorunun adı değilmi, fizik motoru ayrı bişey diye biliyorum

Alıntıları Göster
    half life bi efsanedir arkadaşlar yapmayın ltfn hl ye laf yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadrupoll

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: titanyum22

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus2321

quote:

Orjinalden alıntı: titanyum22

+1

Alıntıları Göster
    hl2 guzel oyun ama bi cok yerinde bug var bence ozellikle save yaptıgında yasanıyor bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: agoze

Alıntıları Göster
    quote:

HAYIR DOSTUM YANLIŞIN VARR.SOURCE MOTORU OYUNUN GRAFİK MOTORUDUR.OYUNUN FİZİK MOTORU HAVOK FİZİK MOTORUDUR.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

HAYIR DOSTUM YANLIŞIN VARR.SOURCE MOTORU OYUNUN GRAFİK MOTORUDUR.OYUNUN FİZİK MOTORU HAVOK FİZİK MOTORUDUR.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: tugay16

quote:

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: wisecode_g

quote:

Orjinalden alıntı: tugay16

quote:

+1

Alıntıları Göster
    oK TAMAM öğrenmiş oldum ama havokun bile öyle işler başarabildiğini bilniyodum doğrusu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.