Şimdi Ara

Halen Sony a6000 alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba iyi günler. Telefon çekimlerinden sıkıldığım için giriş seviyesinin bir üstü makine bakıyorum. Yer kaplamaması, yaptığı çekimler ile uzun zamandır takip ettiğim a6000 cezbediyor. Fakat çıkış yaptığı zaman sebebiyle geç mi kaldım? Eskidi mi? Başka bir makineye yönelmeli miyim? Bu arada cihaz yurtdışından alınacak. Yani biraz daha cazip fiyatlara. Her tavsiyeye açığım. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• a6000 alınır elbette ama sizi buna yönelten gerekçeleriniz neler ?

2'inci 3'üncü lens almaya kalktığınızda Sony'nin bu modelini ekonomik diye tercih ediyorsanız bunun ekonomik bir yönü kalmıyor. Lens konusunda 2.elde ve hatta adaptör ile eski filmli makina lenslerine bile yönelirim derseniz o zaman tabi daha uygun olur.

Bir de gövdede 5 eksenli IS olmayan bir model a6000 ve olan model ile yaşayabileceğiniz farkı şöyle görebilirsiniz,

Kaynak : http://fotoptik.blogspot.com/2018/01/m43-vs-aps-c-hatta-fullframetamkare.html

Bir de şunu da görmenizi isterim. a6000 eskidi mi sorusuna yanıt olabilir sanırım.
    Vizörsüz, 12 megapixel ve kit lensli makina ile pro işler de yapabildiğimi kanıtlayabiliyorum !.. Olympus PEN E-PL3 2011 yılında, bu fotoğrafların satıldığı tarihten 7 sene önce çıkmış bir fotoğraf makinası. Çoğunu da kit lensle çektim bunların.

1 hafta önce, sene 2018'de - 2011'de çıkmış makina ile,
    StockSatis-22Ocak2018-PL3_ve_1442kitlensle-bisiklet40150r by Ciddi iyi1i, on Flickr

Bunlar 2017'den birkaç kanıt,

22Mayis2017-PL3-1442rii kit lens-teksatis8dolar by Ciddi iyi1i, on Flickr
    Metal Lines by Ciddi iyi1i, on Flickr
    -
    Olympus PEN E-PL3 + 14-42 II R kit lens ile

P7212595-Tramway_inside by Ciddi iyi1i, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 31 Ocak 2018; 7:32:2 >

• Alınır çünkü fiyat performans olarak çok rakibi yok.
    A6300, A6500 filan az daha iyi çok çok pahalı

Ayrıca ben kişisel olarak Canon G7xm2 veya Sony Rx100m3 gibi makineleri tavsiye ederim.
    İmzamdaki linkte örnekler mevcut.
  • 1 saat önce Teknosa'da 1670'e 16-50 lensle satıldı. Tükendi
  • olympus omd 10 mark 3 çok daha iyi bir makine çoğu noktada ama ne için kullanılacağı çok daha önemli. Fiyatıda bin tl daha pahalı tabii
  • Sadece 4K video için olmazsa olmazınız ise Olympus OM-D E-M10 Mark III alınır. Bunun harici E-M10 Mark II daha bile iyi ve sanırım epeyce de ucuz.
  • @jiddi Beni a6000'e iten gerçekler şöyle hocam. Birincisi büyük ve ağır değil. Tam ideal seyahat boy. DSLR normal makine olsa en az 1 kilogram olacak zaten el bagaj hakkı 8 kilogram. A6000 araştırdığım kadarıyla 344 gram sadece. Bir de kalite algısı yüksek hocam. Yıllardır fotoğraf forumuna girer çıkarım, nice profesyonel fotoğrafçıyı ikiye bölmüş bir makine kendisi. Alacağım makineyi en az -şu anki acemiliğimden ilerleyene kadar- 2 yıl kadar kullanacağım. Yine son yorumunuzda belirttiğiniz gibi Olympus gerçeği de ortada Olympus OM-D E-M10 Mark II 14-42mm + 40-150mm kit alıp uzun yıllar kullanmak ta mantıklı bana kalırsa tabi. Bu yüzden dediğiniz gibi lens olayı gözümü korkutmuyor değil. Bu yüzden siz gibi değerli hocalarımdan tavsiyelere ihtiyacım var.

@mttzn Mark II alırsam Mark III almadığım için üzülür müyüm ne dersiniz? Kiti ne olmalı? Sadece seyahatlerde fotoğrafçılık hobimi bir adım ileri taşımak hedef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

@jiddi Beni a6000'e iten gerçekler şöyle hocam. Birincisi büyük ve ağır değil. Tam ideal seyahat boy. DSLR normal makine olsa en az 1 kilogram olacak zaten el bagaj hakkı 8 kilogram. A6000 araştırdığım kadarıyla 344 gram sadece. Bir de kalite algısı yüksek hocam. Yıllardır fotoğraf forumuna girer çıkarım, nice profesyonel fotoğrafçıyı ikiye bölmüş bir makine kendisi. Alacağım makineyi en az -şu anki acemiliğimden ilerleyene kadar- 2 yıl kadar kullanacağım. Yine son yorumunuzda belirttiğiniz gibi Olympus gerçeği de ortada Olympus OM-D E-M10 Mark II 14-42mm + 40-150mm kit alıp uzun yıllar kullanmak ta mantıklı bana kalırsa tabi. Bu yüzden dediğiniz gibi lens olayı gözümü korkutmuyor değil. Bu yüzden siz gibi değerli hocalarımdan tavsiyelere ihtiyacım var.

@mttzn Mark II alırsam Mark III almadığım için üzülür müyüm ne dersiniz? Kiti ne olmalı? Sadece seyahatlerde fotoğrafçılık hobimi bir adım ileri taşımak hedef.

Mark III'e vereceğiniz fiyat farkına 2.elde 45mm. F1.8, Sigma 60mm f2.8 falan bulursanız alın çok daha faydalı olur. Fakat tabi 4K video ille de ölümcül derecede bir ihtiyacınız ise M10 Mark III'ü almak zorundasınız. Bunun harici her durumda M10 Mark II daha iyi bir seçenek.

Mesela geçen sahibinden'de bir ilan gördüm Panasonic GX80 modeli
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-panasonic-gx80-12-32-kit-2-yil-avrupa-garantili-511963753/detay

Hala da duruyormuş !.. Bu modelin 4K video yeteneği M10 Mark III'ten iyidir. Panasonic videoda zaten meşhur. Bunda da gövdede 5 eksenli IS var.
    Şöyle de bakabilirsiniz :http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=57&t=1433

3'ünü yanyana karşılaştıralım :
    https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=panasonic_dmcgx85&products=oly_em10iii&products=oly_em10ii
    ...

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

@jiddi Beni a6000'e iten gerçekler şöyle hocam. Birincisi büyük ve ağır değil. Tam ideal seyahat boy. DSLR normal makine olsa en az 1 kilogram olacak zaten el bagaj hakkı 8 kilogram. A6000 araştırdığım kadarıyla 344 gram sadece. Bir de kalite algısı yüksek hocam. Yıllardır fotoğraf forumuna girer çıkarım, nice profesyonel fotoğrafçıyı ikiye bölmüş bir makine kendisi. Alacağım makineyi en az -şu anki acemiliğimden ilerleyene kadar- 2 yıl kadar kullanacağım. Yine son yorumunuzda belirttiğiniz gibi Olympus gerçeği de ortada Olympus OM-D E-M10 Mark II 14-42mm + 40-150mm kit alıp uzun yıllar kullanmak ta mantıklı bana kalırsa tabi. Bu yüzden dediğiniz gibi lens olayı gözümü korkutmuyor değil. Bu yüzden siz gibi değerli hocalarımdan tavsiyelere ihtiyacım var.

Mark III'e vereceğiniz fiyat farkına 2.elde 45mm. F1.8, Sigma 60mm f2.8 falan bulursanız alın çok daha faydalı olur. Fakat tabi 4K video ille de ölümcül derecede bir ihtiyacınız ise M10 Mark III'ü almak zorundasınız. Bunun harici her durumda M10 Mark II daha iyi bir seçenek.

Mesela geçen sahibinden'de bir ilan gördüm Panasonic GX80 modeli
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-panasonic-gx80-12-32-kit-2-yil-avrupa-garantili-511963753/detay

Hala da duruyormuş !.. Bu modelin 4K video yeteneği M10 Mark III'ten iyidir. Panasonic videoda zaten meşhur. Bunda da gövdede 5 eksenli IS var.
    Şöyle de bakabilirsiniz :http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=57&t=1433

3'ünü yanyana karşılaştıralım :
    https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=panasonic_dmcgx85&products=oly_em10iii&products=oly_em10ii
    ...

İlk makinem olacağı için shot sayısı, ürün durumunu anlamak gibi durumlar bana oldukça uzak. Yol yordam gösterecek, baktığında makine durumunu anlayacak tanıdığım bir fotoğrafçı da olmayınca 2. el piyasası bana oldukça uzak.

• Losgalacticos kullanıcısına yanıt
    @jiddi gerekli cevabı hem sana hem de bana verdi sanırım :) Benim için video daha önemli olduğu için Mark 3 ama fotoğraf için mark 2 alıp farkıyla kullanım amacınıza göre güzel bir lens takviyesi daha mantıklı olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.