Şimdi Ara

Hakaret Sayilan Kelimeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tam olarak hangi mesajlarda hakaret veya kisaca direkt 1 uyari puani verilen kelimeler hangileri ?

Mesela ben gecen lan dedim diye bir uyari puani aldim. Simdi tam olarak sikayet etmem icin uyari puani verilen argo kelimeler hangileridir?

Lan
    Oğlum
    Yavrum
    Sen kimsin
    Sesini kes

Bunlara uyari veriliyor mu ? Ayrica bunlar disinda bilmediklerim uyari puani verilen argo kelimeler var mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bi kelime var benim bildiğimde söylemeyim küfür değil değişik bi söz ondan 3 defa uzaklaştırma aldım
  • MarjinaL_Kedi kullanıcısına yanıt
    Soyler misiniz hangileri ? Cok acayip bir ceza sistemi var. Hakaret yazmadigim mesajlara bile uyari geliyor. Hic degilse su uyari verilen argo kelimeleri soyleselerde onlari kullanmaktan kacinip hemde ona gore sikayet edelim.

• ILIK mısın sen demek mesela uyarı sebebi
  • Bu yazdığınız sözcükler tek başına direk ceza/uyarı sebebi değil ama düzeysiz oldukları için direk silinme nedeni.
    Tabii ki hangi cümle içinde geçtikleri önemli...

la, lan, ula, ulan vs. gibi sözcüklere de izin vermiyoruz.

Aslan, kaplan, koçum gibi hitaplar da de bunlara dahil.

İyi forumlar,
  • DENIZCISERKAN kullanıcısına yanıt
    Uyarı sebebi değil demişsiniz. Ancak ben "sesini kes" gibi şeyler dediğim için yanlış hatırlamıyorsam 3-4 defa 1 uyarı puanı aldım. Bunun yanında hakareti ve düzeysiz içeriği bırakın ben Tarihçi denilen üyeye haklı bir tepki vermeme rağmen dediğim gibi hakaret ve düzeysiz içerik olmamasına rağmen 1 uyarı puanı aldım. Bana verilen uyarılara bakabilirsiniz.

Şimdi anlamadım. Siz bunlar uyarı puanı değil diyorsunuz. Ben neye göre şikayet edeceğim, bunlar uyarı değilse bana neye göre uyarı puanı veriliyor anlamış değilim ?

• Konu gidisatina ve söylendigi yere göre degisir, islem yapan yöneticinin yorumu.

Siz bu sözcüklerin düzeysiz oldugunu bildigine göre lutfen kullanmayiniz, kullanan görürseniz de sikayet ediniz kafi.

Iyi forumlar,
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealW

Uyarı sebebi değil demişsiniz. Ancak ben "sesini kes" gibi şeyler dediğim için yanlış hatırlamıyorsam 3-4 defa 1 uyarı puanı aldım. Bunun yanında hakareti ve düzeysiz içeriği bırakın ben Tarihçi denilen üyeye haklı bir tepki vermeme rağmen dediğim gibi hakaret ve düzeysiz içerik olmamasına rağmen 1 uyarı puanı aldım. Bana verilen uyarılara bakabilirsiniz.

Şimdi anlamadım. Siz bunlar uyarı puanı değil diyorsunuz. Ben neye göre şikayet edeceğim, bunlar uyarı değilse bana neye göre uyarı puanı veriliyor anlamış değilim ?

O sana göre haklı, sana göre içinde hakaret yok. Hem istediğini söyle, say söv sonra da ceza vermeyin yöneticiler. Öyle bir dünya yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarihçi

quote:

Orijinalden alıntı: RealW

O sana göre haklı, sana göre içinde hakaret yok. Hem istediğini söyle, say söv sonra da ceza vermeyin yöneticiler. Öyle bir dünya yok.

Sovme mi ? Sana soyledigim seyin icinde hakaret bile yoktu.

• Bunun çok basit bir yolu var, bir tartışma içerisinde size söylenildiğinde tahrik olacağınız kelimeleri kullanmayacaksınız ki başkalarıda tahrik olmasın. Açıkcası forumda bizler işlem yaparken önümüzde böyle kalın bir sözlük içine yazılı bu argo kelimeler olmuyor. Konuşmanın durumuna göre, kullanılış şekline göre ya uyarı talep edilir yada sadece mesaj silinir. O nedenle burada size tek tek şu şu şu kelimeler yazmamız mümkün değil, uyarı talep etme/etmeme şeklimizi söylemek mümkün oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bi keresinde dalgasına Adam değilsin dedim diye 4 gün yedim. Ben bu lafı arkadaşlarımla aramda makarasına kullanıyorum eminim ki cogu kişi öylesine kullanıyordur. Cidden onu adam değil de başka bişey olarak gördüğümden değil yani, ama işte naparsın gizemlerle dolu dünyadayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IcyTea Lemon -- 8 Nisan 2016; 18:24:35 >
  • takam kafana yazdigim icin 4 gun vermislerdi. sene 2010
  • Dinle müslümanla dalga geçmek yasak değil mesela

• IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    Sokakta tanıştığınız birisine söylemek tamamen farklı birşey arkadaşa söylemek farklı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gun kullanıcısına yanıt
    E tabiki ama sebepsiz yere yazmak farklı sebebin varken yazmak farklı. Onu dediğim kullanıcı hepimizi kandırmıştı hak etti yani kızgındım söyledim görünce. Ama çooook ağır bi hakaret oldugunu düşünmüyorum 4 gün bence fazlaydı, en kötü uyarı puanı en fazla 1 gün ceza yeterliydi. Ana bacı sövmedim ki, tartışmadım da. Küfürden biraz daha hafif argo kelimeler kullanan üyeleri bazen takip ediyorum genel de uyarı puanı yada 1-2 gün ceza alıyorlar. Bazen işte coook tepki olursa perma banlıyorsunuz.

Mesela geçen Survivor konusunda xxx ile xxx bence adada dedim diye 4 gün yedim. İnsanlar konu dışında bunu isimlendiriyor, şimdi yazmıyım ama siz anladınız işte. Neler neler söyleniyor hiç bişey yokken ben yaptım ve isimlendirmedim ama yine de 4 gün aldım. Belki öpüşüyorlar demek istemiştim, illa hardcore sevişmek gibi bi anlam taşımıyor ki bu smiley. Ayrıca forum ise forumda kalmalı, ben bir üyeye derim hakaret ederim tamam ama forumda ki kullanıcı ile ilgisi yok, sadece bir programda ki 2 insan hakkında düşündüğümü söyledim, üyeye hakaretten ceza aldım enteresan

Yani dışarda ki insanlara da böyle ithamlarda bulunmak yasak ise üff konuların yarısında bulunur bu. Özellikle ülke gündem forumunda, parti başkanlarına deli gibi ithamlarda bulunuyorlar, bunlarada üyeye hakaretten 4 gun ceza verilmeli öyleyse diye düşünüyorum

• Rusça argo kullanan işsiz değil buna ceza veren yöneticiler işsiz?

Anlayamadığınız nokta şu burası bir forum kahve köşesi veya arkadaş ortamı değil. Yaş sınırı olmadığı için 7den 70e üyesi olan bir forum. Bu nedenle burada yazarken saygı/sevgi sınırında mesaj yazmanız gerekiyor. Yoksa bizde akşama kadar kimlere ceza versek diye can atmıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Constantine

Rusça argo kullanan işsiz değil buna ceza veren yöneticiler işsiz?

Anlayamadığınız nokta şu burası bir forum kahve köşesi veya arkadaş ortamı değil. Yaş sınırı olmadığı için 7den 70e üyesi olan bir forum. Bu nedenle burada yazarken saygı/sevgi sınırında mesaj yazmanız gerekiyor. Yoksa bizde akşama kadar kimlere ceza versek diye can atmıyoruz.

Konu dışında böyle bir hava var. Tutupta her lakayt mesaj atanı banlasanız forumda adam kalmaz. Kullandığım Rusça argo bir multiplayer oyunda rusların sık sık kullandığı ve artık mizahi boyuta ulaşmış bir kelimeydi. Sırf ceza alsın diye ceza veren adminler var. Herkes böyle değildir tabii.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.