Şimdi Ara

Haftaya BİM marketlerde uygun fiyata Oppo A5 2020 ve HP dizüstü modeli var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Uzaktan eğitim ve çalışma konseptinin giderek yaygınlaşması belirli ürünlere ilgiyi arttırdı. Perakende gıda marketleri de haftadan haftaya uzaktan erişim ile alakalı ürünleri raflarına koyuyor.

13 Kasım BİM aktüel ürünler

13 Kasım BİM aktüel ürünler arasında 14 inçlik HP dizüstü bilgisayar modeli dikkat çekiyor. Modeli net olarak bilinmemekle birlikte 14 inçlik HD ekran, 2 Zen çekirdekli ve 3 Vega kümeli Ryzen 3 3250U APU, 4GB DDR4 RAM, 128GB SSD şeklinde özellikler 4499TL fiyat etiketine sahip.

Ayrıca Bkz.Oppo A73 ülkemizde satışta: İşte özellikleri ve fiyatı

Diğer taraftan ülkemize ilk giren modellerden birisi Oppo A5 2020 de haftaya raflarda yerini alacak. 6.5 inçlik HD+ ekran, 4+4 Kryo çekirdekli Snapdragon 665 yonga seti, 3GB RAM, 64GB depolama, 12MP+8MP+2MP+2MP arka kamera, 8MP ön kamera, 5000mAh kapasiteli batarya şeklinde özellikleri olan telefon 2299TL gibi iyi bir fiyata sahip.

Son olarak Sony Wi-C200 kablosuz kulaklık 149TL, HP Pavilion Gaming 400 kulaklık 199TL, HP Pavilion Gaming 400 çanta 199TL ve HP Pavilion Gaming 200 aydınlatmalı oyuncu faresi 129TL gibi oldukça uygun fiyatlardan satılacak.

• 2016 yılında 2016 model bilgisayarı 3 asgari ücrete almışsınız. 2021 yılına giriyoruz 5 sene önceki bilgisayarı 3 asgari ücrete alıyorsunuz. matematik hesabıyla beraber ufak bi kaç sosyal bilgiye ihtiyaç var bunu çıkarmak için.. 2021 model bi bilgasayar için kaç asgari ücret gerekir onu siz hesaplayın matematik bilginiz belli ki iyi
    Kimseyi savunduğumdan falan değil de aslında çok değişen bişey yok. 2016da dell 7559 model laptop aldım, dolar 2.90larda falandı, asgari ücret 1300 liraydı. Laptop bunun gibiydi(özelliklerine bakabilirsiniz netten.) Yani 2016da da 3 aylık asgari ücretle alınıyordu o laptop, şuan da asgari ücret 2300 lira, dolar 8,5 tl. Yine 3 asgari ücretle alınabiliyor 😂 bakın tekrar söylüyorum cevap verirken şu kriterleri de göz önüne alın, asgari üctete yapılan zam ile diğer herşeyin daha çok zamlanmasını doğru bulmuyorum, asgari ücrete yapılan zammı da yeterli bulmuyorum, doların artışına sessiz kalan hükümeti de haklı bulmuyorum. Benimkisi sadece ufak bir matematik hesabı. Hesapta varsa bir yanlışım düzeltebilirsiniz.

Cidden bu yorum milleti aptal yerine koymaktır ! dell 7559 özellikleri i7 6700hq işlemci ve 960m ekran kartı, 4500 tl bimden alabildiğiniz laptop ise ryzen 3250u ile geliyor ve ob ekran kartı var. Kendi ekran kartı, 920m yada 560m denk desek, işlemcide 3 nesil i5 felan denk desek, 4 senede 3 asgeri maaşa gününüz pcsini alabiliyorken, şuan 7 sene öncenin performansını 3 asgeri maaşa alabiliyorsunuz. Biraz şapkanızı önünüze koyup ne hallere geldiğimizi düşünmenizi tavsiye ederim. Saygılar.

Hemen yorumunuzu çürüteyim. 2014 yılında açmış olduğum konu:https://forum.donanimhaber.com/casper-cn-kli-4100b-i3-4100m-840m-1099-tl-100-tl-chip-para-kliksa--100351344#100351344

Giriş-orta seviye harici ekran kartına sahip bir laptop 1099 TL+100 TL Chip para hediyesi ile satılıyor. 2014 yılı asgari ücreti de şurada:https://www.sgkrehberi.com/haber/44728/2014-yili-2-donem-asgari-ucret-ne-kadar.html

O zamanlar asgari ücrete 6 ayda bir zam gelirdi. Ben ikisinin ortalamasını alıp, asgari ücreti 868 TL kabul edeceğim.

2014 yılı asgari ücret, bilgisayar oranı: 1.26. WorldCard indirimini de kabul ederseniz oran 1.15'e kadar düşüyor.

Asgari ücretin 1.26 katına harici ekran kartlı, ortalama bir bilgisayar alabiliyordunuz.

2020 yılı için de bu oran 1.95 kat. Fotoğraftaki ürüne göre. Bu cihazda harici ekran kartı dahi yok. Tüm bunların yanı sıra teknolojik gelişme sonucu bu cihazların fiyatlarının da düşmüş olduğu da ayrı bir gerçek.

Sözün özü, haksızsınız.
  • Düştüğümüz hale bak bu bilgisayara ucuz diye seviniyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ryzen 3 4.500 nerde ucuz üzerine biraz daha verin ryzen 5/8gb/256 ssd satiliyordu dun hb de

• Kimseyi savunduğumdan falan değil de aslında çok değişen bişey yok. 2016da dell 7559 model laptop aldım, dolar 2.90larda falandı, asgari ücret 1300 liraydı. Laptop bunun gibiydi(özelliklerine bakabilirsiniz netten.) Yani 2016da da 3 aylık asgari ücretle alınıyordu o laptop, şuan da asgari ücret 2300 lira, dolar 8,5 tl. Yine 3 asgari ücretle alınabiliyor 😂 bakın tekrar söylüyorum cevap verirken şu kriterleri de göz önüne alın, asgari üctete yapılan zam ile diğer herşeyin daha çok zamlanmasını doğru bulmuyorum, asgari ücrete yapılan zammı da yeterli bulmuyorum, doların artışına sessiz kalan hükümeti de haklı bulmuyorum. Benimkisi sadece ufak bir matematik hesabı. Hesapta varsa bir yanlışım düzeltebilirsiniz.

• Agalar Rampage SW-RN6 7.1 kulaklığım bozulmaya başladı. Bu gelecek olan hp pavilion gaming 400 nasıldır acaba? Şu anki kulaklığımdan daha mı kötü?

• anilk91 kullanıcısına yanıt
    Dolar 1 TL de olsa alamiyacaz 10 tl olsada kurla alakası yok bu işin.

Dolar 1 TL de olsa alamiyacaz 10 tl olsada kurla alakası yok bu işin.

Farkında mısınız bilmiyorum ama 2021'e giriyoruz. 2016 yılındaki web ve masaüstü uygulamalarının sistem gereksinimleri ile şimdiki arasındaki farkı anlatmama gerek yok size sanırım.

2016 yılında 2016 model bilgisayarı 3 asgari ücrete almışsınız. 2021 yılına giriyoruz 5 sene önceki bilgisayarı 3 asgari ücrete alıyorsunuz. matematik hesabıyla beraber ufak bi kaç sosyal bilgiye ihtiyaç var bunu çıkarmak için.. 2021 model bi bilgasayar için kaç asgari ücret gerekir onu siz hesaplayın matematik bilginiz belli ki iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpsarpp -- 7 Kasım 2020; 12:45:40 >
    Teknoloji tabiki tüm dünyada ucuzluyor. 780ti ın kaç dolara verdiği performansı şuan çok daha ucuza alabilirsiniz karşılaştırmayı fiyat üzerinden yapmak lazım. Sizin aldığınız laptop 1300 dolardan çıkmış yaklaşık ve şuan en güncel 1300 dolardan çıkan laptop Dell G515 rtx2060 versiyonu. Ürünün tr de güncel fiyatı 14.799,00 TL. Aynı mantıkla şuan çıkan 2500tl lik telefon 12 sene öncenin kaç bin tl lik laptobundan daha güçlü.

• sarpsarpp kullanıcısına yanıt
    Sosyal bilgi demişsiniz de ben bime gelen laptop için yaptım bu yorumu yalnız biraz okumaya davet ediyorum sizi. Benim laptopumun içindeki işlemci 2015 4. Çeyrek çıkışlı. Bime gelen laptopun içindeki işlemci de 2019 4. Çeyrek çıkışlı ama hala o işlemciye sahip sıfır laptoplar satılıyor. Alım güçleri aynı demek istiyorum. Anlatmak istediğimi anlamak için yazdıklarımı tekrar okumanızı tavsiye ederim.

• S kullanıcısına yanıt
    Benim anlatmak istediğimle sizin bahsettiğiniz konu çok farklı. Gerçi hepsi aynı kapıya çıkıyor 😂 o zamanki alım gücü ve o zamanki laptop, şimdiki alım gücü şimdiki laptop. Oranlara dikkat çektim ben...

• Imarex kullanıcısına yanıt
    Nasıl kurla alakası yok 😂😂😂 yapmayın kendinizi damat gibi 😂 daha geçen haftalarda webtekno dolar 1 tl olsaydı hangi ürün ne kadar olurdu diye bir post paylaşmıştu tğm sosyal medya hesaplarında. Bu cihazlar ülkeye fabrikasından çıktığında Türk lirası bazında çıkmıyor. Avrupa için belirlenen fiyat üzerinden ülkeye giriyor. Dolar arttıkça ülkemizdeki fiyatıda orantılı olarak artıyor.

• DonanımdanBihaber kullanıcısına yanıt
    Tamam da benim aldığım laptop zamanına göre orta segment gamer laptopuydu. Ben aldığım zamanlarda da 20-30 bin liralara laptoplar vardı. Monsterlsr msılar o fiyattaydı. E şimdi yine orta segment gamer laptoplar günümüz şartlarına göre 4000-5000 civarında ve yine monsterlar bu sefer 20-30 binlerde. Hatta daha da uçarım diyorsanız 70-80 bin liraya kadar laptop var. Ha değermi derseniz orası tartışılır. Ama her zamanın ucuz-orta-pahalı laptopları vardı ve var da olacak yani

• Şurada mesajlara bakıyorum da herkesin görmezden geldiği ve unuttuğu kocaman bir şey var kapıda. Pandemi. Şu an işsiz kalan ve maaşının yarısından fazlasını alamayacak olan yüzlerce sektör ve milyonlarca insan var. Ölenler, acilde yatanlar, açı çekenler, hasar alanları düşünürken bile kanım donuyor. Dahası hayatta kalabileceğimiz üzerine yazı tura attığımız bu zamanda bazen bu ürün ve fiyatları konuşmak bana garip geliyor. Aşının yarın bulunacağına, hepimizin bir anda kurtulup refah içinde bu ürünler ile vakit geçireceğimize gerçekten sizler kadar inanmak istiyorum.

Hemen yorumunuzu çürüteyim. 2014 yılında açmış olduğum konu:https://forum.donanimhaber.com/casper-cn-kli-4100b-i3-4100m-840m-1099-tl-100-tl-chip-para-kliksa--100351344#100351344

Giriş-orta seviye harici ekran kartına sahip bir laptop 1099 TL+100 TL Chip para hediyesi ile satılıyor. 2014 yılı asgari ücreti de şurada:https://www.sgkrehberi.com/haber/44728/2014-yili-2-donem-asgari-ucret-ne-kadar.html

O zamanlar asgari ücrete 6 ayda bir zam gelirdi. Ben ikisinin ortalamasını alıp, asgari ücreti 868 TL kabul edeceğim.

2014 yılı asgari ücret, bilgisayar oranı: 1.26. WorldCard indirimini de kabul ederseniz oran 1.15'e kadar düşüyor.

Asgari ücretin 1.26 katına harici ekran kartlı, ortalama bir bilgisayar alabiliyordunuz.

2020 yılı için de bu oran 1.95 kat. Fotoğraftaki ürüne göre. Bu cihazda harici ekran kartı dahi yok. Tüm bunların yanı sıra teknolojik gelişme sonucu bu cihazların fiyatlarının da düşmüş olduğu da ayrı bir gerçek.

Sözün özü, haksızsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soul741 -- 7 Kasım 2020; 13:18:39 >

Farklı değil, sizin 2016 da aldığınız laptop ile o zamana göre yeni çıkan oyunları rahatça oynayabiliyor olmanız gerekiyor, şimdi bu cihazla 2020 yılında çıkan oyunları rahatça oynayamazsınız işte aradaki fark bu.

• Soul741 kullanıcısına yanıt
    Yorumumu çürütmeniz için verdiğim örnekler ve baz aldığım yıllar içerisindeki veriler üzerinden değerlendirme yapmanız gerekiyor 😂 ben 2016 ile 2020 karşılaştırması yaptım 😉 tabi sizin açınızdsn bakarsak muhalefet olmak istedikten sonra her türlü olunur. Sizin mantığınızla gidersek bende sizin yorumunuzu çürüttüm; 40 sene öncesine gidelim, alınan asgari ücretle hiç laptop alınamıyordu çünkü laptop diye bişey yoktu 😂

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.