Şimdi Ara

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye) (189. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.879
Cevap
15
Favori
645.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok teşekkür ederim. 1.4 TSI 122 HP VW Passat'ı hem tasarruf hem de konfor için aldım. Tercih edenlerin bu iki ana kriteri gözönünde bulundurduğundan eminim.

Elbette tasarruflu yaşamak ilkedir, fakat devletin insafsız zamları ve adaletsiz vergi sistemi karşısında acaba bu kadar tasarruf etme girişimlerimizle gerçekte ne kadar kazancımız oluyor, bunu da düşünüyorum. LPG, dizel, benzin git gide aradaki farkı kapatıyor. Sanırım bundan sonra çok uzun yıllar otomobil almayacağım. Hem LPG'li, hem TSI motorlu 2 aracım var. Akaryakıt fiyatını günü gününe takip ediyordum, baktım ki hep ben zararlı çıkacağım. Bu nedenle artık ilgilenmemeyi, onun yerine hayattan ve aracımdan azami keyif almayı tercih ettim, benzin kaç kuruş olursa olsun. Zaten engelleyemiyorum, bari zevkini çıkartayım.

Atabay'ın 1010 km range değerine hayran kaldım. Bundan daha iyi bir tanıtım, reklam, kriter, parametre olamaz. Dizel olmadığına insanları ikna etmek gerekecek.

1988 - 1992 arasında Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü Göl Kenarındaki sınıflarda derse giriyorduk. Diyebilirim ki bahar aylarında daha mavi, daha yeşil ve daha güzel bir eğitim, dostluk ve arkadaşlık ortamı yoktur. Milli Park güzelliğinde, Doğal Park ayarında, Mesire Yeri tadında bir kampüste derse girmek, sınava girmek, "okuldan sonra"sını tartışmak unutulmaz bir dönem olmuştur. Okula kaydımı yaptırırken "4 yıl nasıl geçecek?" diyordum, keşke hiç geçmeseymiş...

Taner Göde

• Evet Taner kesinlikle haklısın, eğer işin maddi boyutunu düşünmeye kalkarsak zevk değil işkence oluyor insana. O yüzden artık ben de bu düşüncelerden uzaklaşıyorum.

Benim de okul yıllarım geldi aklıma, bahar geldiğinde yeşilliklerin arasında, kuş seslerini duymak o zamanlar sıkıcı ve hiç bitmeyecekmiş gibi gelirdi ama geldi de geçti de şimdi arkamızda kaldı....

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Çok teşekkür ederim. 1.4 TSI 122 HP VW Passat'ı hem tasarruf hem de konfor için aldım. Tercih edenlerin bu iki ana kriteri gözönünde bulundurduğundan eminim.

Elbette tasarruflu yaşamak ilkedir, fakat devletin insafsız zamları ve adaletsiz vergi sistemi karşısında acaba bu kadar tasarruf etme girişimlerimizle gerçekte ne kadar kazancımız oluyor, bunu da düşünüyorum. LPG, dizel, benzin git gide aradaki farkı kapatıyor. Sanırım bundan sonra çok uzun yıllar otomobil almayacağım. Hem LPG'li, hem TSI motorlu 2 aracım var. Akaryakıt fiyatını günü gününe takip ediyordum, baktım ki hep ben zararlı çıkacağım. Bu nedenle artık ilgilenmemeyi, onun yerine hayattan ve aracımdan azami keyif almayı tercih ettim, benzin kaç kuruş olursa olsun. Zaten engelleyemiyorum, bari zevkini çıkartayım.

Atabay'ın 1010 km range değerine hayran kaldım. Bundan daha iyi bir tanıtım, reklam, kriter, parametre olamaz. Dizel olmadığına insanları ikna etmek gerekecek.

1988 - 1992 arasında Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü Göl Kenarındaki sınıflarda derse giriyorduk. Diyebilirim ki bahar aylarında daha mavi, daha yeşil ve daha güzel bir eğitim, dostluk ve arkadaşlık ortamı yoktur. Milli Park güzelliğinde, Doğal Park ayarında, Mesire Yeri tadında bir kampüste derse girmek, sınava girmek, "okuldan sonra"sını tartışmak unutulmaz bir dönem olmuştur. Okula kaydımı yaptırırken "4 yıl nasıl geçecek?" diyordum, keşke hiç geçmeseymiş...

Taner Göde

• Arkadaşlar ben passatımdan şikayetciyim.Neden diyecek olursanız insanda alışkanlık yapıyor olması. :) arabadan inesim gelmiyor.
  • bugun baltalimanında TIGUAN gördüm beyaz renkliydi ve park halindeydi, daha satışına başlanmadı sanıyodum ama vatandaş almış bile. tipi gayet güzel geldi bana beyaz da yakışmış.
    bi de bu aralar acayip passat variant görüyorum cogu da cam filmli her siyah variant gördüğümde de aklıma sevgili Atabay geliyo
  • Taner bey okuduğunuz yıllara bakınca yaşca benden bir hayli büyük olduğunuzu görüyorum ve bu nedenlede size abi diye hitap etmemde de umarım bir sakınca yoktur.Sizinde ben gibi bir Çukurova Mezunu olmanız bana mutluluk verdi.Bende 2003 Çukurova mezunuyum.Her nekadar Adanalı olmasamda Adananın ekmeğinden yedim suyundan içtim bu nedenle bende sizin fahri hemşerinizim.Okul dönemi boyunca Beyazevlerde,Hastaneler Kavşağında,Kenan Evren de ikamet ettim.Adanayı özlüyorum desem yeridir.Bu nedenle Adanaya bol bol selamlar.
  • sayın kaya zannedersem tiguanlar spot olarak satılıyor.Bildiğim kadarıyla daha bayiler tiguan satışına başlamadı.Ancak bu spotlar ileride servis kayıtlarında sıkıntı çıkarıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brkmy

sayın kaya zannedersem tiguanlar spot olarak satılıyor.Bildiğim kadarıyla daha bayiler tiguan satışına başlamadı.Ancak bu spotlar ileride servis kayıtlarında sıkıntı çıkarıyor.

"spot" derken yani nası oluyo özel getirilmiş filan mı?
  • Paralel ithalat, distürbitör firmanın haricinden özel ithalat oluyor. Genelde garanti dışıdır distürbütör ile alakası olmadığı için, ama BMW'de böyle değil örnek olarak.

quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

quote:

Orjinalden alıntı: brkmy

sayın kaya zannedersem tiguanlar spot olarak satılıyor.Bildiğim kadarıyla daha bayiler tiguan satışına başlamadı.Ancak bu spotlar ileride servis kayıtlarında sıkıntı çıkarıyor.

"spot" derken yani nası oluyo özel getirilmiş filan mı?
  • quote:

bugun baltalimanında TIGUAN gördüm beyaz renkliydi ve park halindeydi, daha satışına başlanmadı sanıyodum ama vatandaş almış bile. tipi gayet güzel geldi bana beyaz da yakışmış.
    bi de bu aralar acayip passat variant görüyorum cogu da cam filmli her siyah variant gördüğümde de aklıma sevgili Atabay geliyo

Senin aklin cam filminde anladim ben Acik tonda siyah renk filmler ne güzel durur Mocca da... Pederi ikna etmen zor biliyorum ama yaptirirsaniz süper olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aatabay -- 16 Nisan 2008; 22:47:28 >

• Tiguan olayında hiç aceleye gerek yok hem garanti problemi hemde fiyat olarak rahatsız edecek türden galeriler 60-70.000eurolara kadar çıkartmış durumda.
  • Merhaba BRKMY, (ilginçtir, elinizi öper oğlumun ilk adı da BERKAY)

Çukurova Üniversitesi mezunu olmanız ve Adana'yı unutmamanız beni de çok sevindirdi. Üniversite bir hayli büyüdü. 20 yıl öncesine göre öğrenci sayısı yaklaşık 5 kat arttı. Balcalı Hastanesi bile 2 kat büyüdü. Cafeler, barlar açıldı üniversitenin içinde. Bizler "barakalar" zamanını görmedik, ama "çamurlu" dönemin tam ortasındaydık. Çam kokusunu bana 2 şey hatırlatır: Balcalı'daki Kampüs ve Balıkesir'deli Teknik Astsubay Hazırlama Okulu. Okul yolu şimdi mis gibi kokuyor, çok doğal ve yeşil. Büyük keyifle okudum ve sınıf arkadaşlarımla halen görüşürüm.

Adana'ya beklerim. Selamınızı iletyorum.

Saygılarımla,

Taner Göde
    Ç.Ü. Eğt. Fak.
    İng. Öğrt.
    1988-1992

• Teşekkür ediyorum kardeşim, arabayı sattım, iyi de fiyata sattım.
    Şimdilik yeni araba düşünmüyorum ( askerlik var), bir arabamız daha var, modus dci..onunla idare ediyorum...
    ama alırsam D sınıfı olabilir:)
    quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

Merhaba kardesim hosgeldin topigimize.
    Aracini sattigini yeni ogreniyorum.Hayirlisi olsun insallah.
    Yeni vectra'yi mi bekliyorsun yoksa?
    Selam ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 16 Nisan 2008; 23:17:57 >
  • mocca'da da guzel duruyor ... teyit ediyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay

quote:

bugun baltalimanında TIGUAN gördüm beyaz renkliydi ve park halindeydi, daha satışına başlanmadı sanıyodum ama vatandaş almış bile. tipi gayet güzel geldi bana beyaz da yakışmış.

Senin aklin cam filminde anladim ben Acik tonda siyah renk filmler ne güzel durur Mocca da... Pederi ikna etmen zor biliyorum ama yaptirirsaniz süper olur

• Pederi ikna etme konusunda kısa bir anektot:

Önceki cevaplarda da adı geçen oto kaportacısı amcam Mustafa Göde'nin benim şimdiye kadar hiçbir insanda görmediğim garip bir huyu var. Önce herşeye (!) karşı, yapıldıktan sonra herşeyi (!) benimsiyor. Mesela 1993'te Tempra SX'e çelikl jant alacaktım, amcam "Sakın ha yeğenim, arabanın orjinalliğini bozma!" dedi. Ben de gittim ondan habersiz 4 adet CMS jant aldım. Bize misafirliğe gelince jantları gördü ve "Yeğenim, ne kadar güzel olmuş, çok da yakışmış!" dedi...

Sevgili kaya, bence sen de cam filmini sayın beyefendiye haber vermeden yaptır, kendinin fark etmesini sağla, o zaman çok hoşuna gideceğinden eminim. Bu misafirliğe gelecek kişinin hangi yemeği daha önce bilmesi (beğenme ihtimali düşük) ve bilmemesi (beğenme ihtimali yüksek) kuramına dayalı, ispatlanmış bir teoridir.

Hayırlı olsun,

T.G.

• OTOMOBİL MARKASI MEMNUNİYET ANKETİ

http://forum.donanimhaber.com/m_22602982/tm.htm

Not: Atabay, jantlara bak 20" ama çok süper duruyor di mi?

::Hadi Bakalım Passat Severler Toplanalım:: (78 Üye)
  • Volkswagen Passat 2.0 T-FSI 200 HP Tiptronic WOLFSBURG EDITION $26,990 (€16,875). Yani vergileri, nakliyeyi, distribütör kârı, bayi kârı, gümrükleme masraflarını çıkardıktan sonra Volkswagen'in bu özellikte bir otomobili en fazla €12,500 civarında mal etmesi gerekiyor. Aslında otomobil sudan ucuz, ona ulaşmak ve kullanmak pahalı.

http://blogs.automotive.com/6205082/miscellaneous/wolfsburg-edition-passat-is-great-value-at-26990/index.html

• Volkswagen özellikle Amerikan ailelerinin tercih ettiği minivan segmentine dönmek için ABD'de ROUTAN modelini (aslında Chrysler Voyager, ama VW Routan olarak piyasaya sürülüyor) €16,300 fiyatla satışa çıkardı.

• Arkadaşlar vwturk sitesinde bir yazyla karşılaştım ve sizinle paylaşmak istedim. Arkadaşın arabası 2006 golf 140 bg. ALLAH kimseye göstermesin.

"arkadaşlar 2006 nın 11.ayında aldığım 140 lık golf yaklaşık 13 ay sonunda arıza lambası yanması sonucu servise gittim turbo şarj valfinin arızalı olduğu söylenerek araç teslim alındı bir iki gün süreceği söylenen araç tam 30 iş günü serviste kaldı ve 30.gün teslim edildi aldığım iş emrinde aracın motor kapağının söküldüğü yazıyordu aracı teslim aldıktan 20 gün sonra arac yolda kaldı.motor çalışmaz halde çekiciyle servise gitti ve bir takım çalışmalardan sonra motorun kullanılmaz hale geldiği tespit edilip motorun komple yenisiyle değiştirilmesi gerektiği söylendi.
    daha öncede viteslerde hata olmasından dolayı şanzuman değişti.ama hala benim aracım yenisiyle değiştirilmedi.bu şartlarda benim aracımın motorunun değişmesi yerine bana yeni araç verilmesi gerekmezmiydi.mahkeme yoluyla alabileceğimi bilmeme ragmen mahkemenin 2 sene süreceğini var sayarak vazgeçtim.tavsiyesi olan varsa beklerim.teşekkürler"

• Mekanik bir parçanın bozulmayacağı (FAIL-SAFE) garantisini ne basit bir tükenmez kalem üreticisi, ne de karmaşık bir Uzay Mekiği imalatçısı verebilir. Her an her şey bozulabilir. Uçaklarda bile tüm sistemler 3 yedekli olduğu halde kazalar ve yere çakılmalar kaçınılmaz olabiliyor. Geçenlerde 2 pilottan birisi havada kalp krizi geçirerek ölmüş, uçak 2. pilot sayesinde en yakın havalimanında güvenli bir iniş yapmıştı. Canlı varlık kendi yarasını iyileştirebilir fakat cansız varlık için geri dönüş yoktur.

Bu nedenle üreticiler GARANTİ veriyor, devlet de koyduğu kanunlarla tüketiciyi ödediği paranın karşılığını (belli bir müddet) alana kadar korumak için bunları şart koşuyor.

TURBO arızası nedeni ile motorun komple değişmesi servisin tasarrufu altındadır. Size ne zaman veya hangi şartlar altında yeni bir otomobil verileceği hususu da servisin danışacağı Genel Distribütörün inisiyatifine kalmıştır. Üreticinin arızalı bir otomobili tamir etmek yerine yeni bir otomobil verme zorunluluğu yok ve mahkeme kararı olmadan buna zorlanamayacağı gibi ondan böyle bir davranış da beklenemez. Ticaret zihniyetine aykırı (otomobili tamir etmek çoğu zaman yenisini vermekten ucuzdur) Buna ancak Tüketici Mahkemesi kesinleşmiş bir hüküm ile karar verebilir.

Kötü bir deneyim yaşamış olan bu arkadaşımıza Tüketici Mahkemesine İYİ BİR AVUKAT ile başvurmasını öneriyorum. Kendisi takip ederse büyük bir olasılıkla baştan kaybedecektir.

1999'da TOFAŞ'ı mahkemeye vermek üzereyken dava dilekçesini kalemde yırtmış ve çöpe atmış, en iyi çözümün arabayı satmak olduğuna karar vermiştim.

T.G.

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.