Şimdi Ara

Hacizli Araç Hk. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
44.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

1. Bilmiyorsun.
    2. Bilmediğin halde yazıyorsun.
    3. Bilmediğin halde yazdığın için çok yanlış şeyler yazıyorsun.

Konuya dönersek, tekrar yazıyorum:

Rehinli araç da, hacizli araç da icra dosyasından yakalama avansı yatırıldığı zaman yakalanır.
  • Şuçu bana atma :)

Rutin çevirmede polisler insaflı davranıyor bize o zaman
    memur telsizle plakayı sorgulatıyor ama aracımız bağlanmıyor.

Yanlış biliyormuşum özür dilerim.
  • Estafurullah, özür dileyecek bir şey yok.

Hep birlikte öğreniyoruz işte.

Rehinli aracın bağlanmamasının nedeni, yakalama avansının yatırılmamış olmasıdır.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Bugün Avukat ile görüştüm aracım sadece tedbir itibariyle hacizli yani satılamaz durumuna geldiğini söyledi. Yani aracıma bağlanma emri çıkmamış. Arkadaşlar cavplar için teşekkür ederim....
  • Hacizli malın satılmasının önünde hukuki bir engel yoktur.

Sadece alıcı çıkmaz, meslektaşım bunu söylemek istemiştir.
  • Evet arkadaşlar bu konuda bir çok görüş ortaya atıldı. Bazı arkadaşlar bu işin yakalaması mı olur , hepsi aynı dedi. Bazıları sadece satamazsın dedi. Ben size bir örnek gönderiyorum. Araçlarda hacizler kısımlara ayrılıyor. Yakalama emri çıkmadan hacizli araba yakalanmaz. Bu durumda olan arkadaşlar aydınlatmak istedim.

Hacizli Araç Hk.
  • arkadaşlar bir arabam var 84 model değeri 3000tl yani kasko değeri yok internetten baktım aldığım gün haciz konmuş ttnete borcum var (yemin ettim arac gitse bile bu araplara bu parayı ödemeyeceğim millete ne kazıklar atıyorlar biliyorsunuz emekliyim zaten bu araçtan başka hiç bir malım ok) sorum şu satmak istessem bu aracı bu fiyata zor satarım icra dairesine gitsem sırf gıcıklık olsun diye benim aracıma haciz koymuşlar aracımın satılmasını talep edebilirmiyim zaten borç sanırım 500 tl falan birde noterde satış 3000 tl gözüküyor bu işten zarar edermiyim tşk ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: taner-47

arkadaşlar bir arabam var 84 model değeri 3000tl yani kasko değeri yok internetten baktım aldığım gün haciz konmuş ttnete borcum var (yemin ettim arac gitse bile bu araplara bu parayı ödemeyeceğim millete ne kazıklar atıyorlar biliyorsunuz emekliyim zaten bu araçtan başka hiç bir malım ok) sorum şu satmak istessem bu aracı bu fiyata zor satarım icra dairesine gitsem sırf gıcıklık olsun diye benim aracıma haciz koymuşlar aracımın satılmasını talep edebilirmiyim zaten borç sanırım 500 tl falan birde noterde satış 3000 tl gözüküyor bu işten zarar edermiyim tşk ederim

O araplara o parayi bal gibi odeyeceksin. Arac satilsa da once borcun kapatilir. Araci benzin dokup yaksan da borcun emekli maasindan taksitle tahsil edilir.

Bence borcun daha fazla artmadan git ode.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Snekercia kullanıcısına yanıt
    bana ulaş sana yardımcı olurum neyapacağın konusunda seddulbahir34@hotmail.com
  • MERHABA HACİZLİ VE YAKALAMALI ARAÇLARINIZA USULUNE UYGUN YARDIMCI OLUNUR DANIŞMALIK HİZMETİ VERİLİR BANA BİR MAİL ATMANIZ YETERLİ seddulbahir34@hotmail.com
  • Yakalamalı hacizli araçlar özel mülkün bahçesinden veya otoparkından çekilebilir mi arkadaşlar?
  • Hocam yeni yetme bir avukat olarak ben sizin yerinizde olsam aracin plakalarini soker imkan varsa kapali yoksa da tenha bir yerde saklardim. Cunku yakalama serhi her an cikabilir. Biz genelde haciz koydurdugumuzda borclu korkup oduyordu borcunu ancak burda bir kefil var ve amcaniz da bunun rahatligiyla davraniyor.
    Tabi bu bi cozum degil amcanizin en kisa zamanda borcunu odemesi icin baski yapin yoksa aracinizi maasinizi biseyinizi haczederler en sonunda.
    Basta bahsettigimi bir borclumuz bize uygulamisti hemde dalga gecer gibi arabasini bizim bulundugumuz plazanin otoparkinda birakarak..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.