Şimdi Ara

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (ESKİ OTOMOTİV MÜH.) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
11
Favori
16.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemesis2014

İngilizcesi. Yaşadığım yer kırıkkale. Bir de hocam agü hakkında bilginjz var mı?

öncelikle agü eğitimi hakkında bilgim yok sadece oradakilerden sosyal hayatın olmadığını duydum. şimdi ytü nün makinesinden mezun olan tanıdıklarım akademik kadronun bozulduğunu ve ciddiyetsiz insanların bulunduğunu söylüyorlar. ben bu açıdan hacettepeden memnunum. bir dönem içinde 3-4 öğrenciye bir hoca düşüyor ve de bu çok önemli bir oran eğitim kalitesi için. hem isteğe bağlı almanca hazırlıktan dolayı hem de yüksek erasmus kontenjanlarından dolayı yurt dışı açısından şuan da kesinlikle biz daha avantajlıyız. eskiden ülke içerisinde ytü nün adı daha fazla biliniyordu fakat bizimde mezun sayımız yıllar içinde arttı ve her türlü şirkette mezunlarımız çalıştı. mesela ford bizim okulu önce 1 mezun işe alarak tanıdı ertesi yıl memnun olunca topluca alımlar gerçekleştirdi bu dediğim olay yıllar önce oldu. şuan piyasa bizim bölümün adını da net bir şekilde öğrendi. yurt içinde çalışmak istersen de en sağlam maaş kazanabileceğin yer savunma sanayi ve savunma sanayiye en çok mühendis veren 2. okul hacettepe. ankara da olması bu konuda çok büyük avantaj. ayrıca şehir dışından gelen bir öğrenci için ankara yaşam açısından istanbul a göre daha az cep yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kütahyali4343 -- 21 Temmuz 2017; 22:30:3 >

• kütahyali4343 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Son olarak yine samimi bir cevap bekliyorum çünkü bu konuda herkes farklı birşey diyo. İngilizce konusunda hacettepe ne kadar ciddi?

• quote:

Teşekkürler. Son olarak yine samimi bir cevap bekliyorum çünkü bu konuda herkes farklı birşey diyo. İngilizce konusunda hacettepe ne kadar ciddi?

ingilizce hazırlık bitiren arkadaşlar eğitim kalitesinin normal olduğunu söylüyor yani bi bilkent kadar ciddi değiller mesela. bu aralıktaki her okulda ingilizce seviyesi aynıdır hocam. sadece hazırlık eğitimi ile kalamazsın. kendinde geliştirmen gerekiyor. bölümün ingilizce olmasının buna katkısı oluyor bir de 1.sınıfta ayrıca akademik ingilizce görüyorsun.
  • kütahyali4343 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Bu yazdıklarınızın sadece bana değil gelecek nesillere de bilgi edinme açısından çok faydası olacak.

• quote:

Çok teşekkür ederim. Bu yazdıklarınızın sadece bana değil gelecek nesillere de bilgi edinme açısından çok faydası olacak.

rica ederim. umarım bir faydamız olur.
  • yukarı
  • güncel konu.
  • konu günceldir
  • soruları cevaplamaya devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyali4343

soruları cevaplamaya devam.

yukarı
  • Hocam bölümünüz değil ama yine de okulda olduğunuz tek sorabileceğim sizi buldum. Hacettepe Endüstri Mühendisliği hakkında bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zileantek

Hocam bölümünüz değil ama yine de okulda olduğunuz tek sorabileceğim sizi buldum. Hacettepe Endüstri Mühendisliği hakkında bilginiz var mı?

hocam maalesef endüstri mühendisliği hakkında hiçbir bilgim yok.
  • yeni bakacaklara ekstra bilgi olarak: erasmus kontenjanı yıllık olarak 22. erasmus a başvuran hemen hemen herkes yurt dışına gidebiliyor.

ayrıca yüksek lisans konusunda kafasında soru işareti bulunan arkadaşlar için söyleyebilirim ki. yüksek lisans okunan bölümle alakalı bir şey değil. en alakasız bölümler de bile yüksek lisans yapılabilir.
  • quote:

yeni bakacaklara ekstra bilgi olarak: erasmus kontenjanı yıllık olarak 22. erasmus a başvuran hemen hemen herkes yurt dışına gidebiliyor.

ayrıca yüksek lisans konusunda kafasında soru işareti bulunan arkadaşlar için söyleyebilirim ki. yüksek lisans okunan bölümle alakalı bir şey değil. en alakasız bölümler de bile yüksek lisans yapılabilir.

güncel.
  • quote:

yeni bakacaklara ekstra bilgi olarak: erasmus kontenjanı yıllık olarak 22. erasmus a başvuran hemen hemen herkes yurt dışına gidebiliyor.

yukarı
  • Hocam dün tanıtım günlerine gittim arkadaşlar artık almanca hazırlığın isteğe bağlı da okunamadığını söylediler bi bilginiz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stoch32 S kullanıcısına yanıt
    hocam öğrenci temsilcimiz hazırlığın isteğe bağlı olduğunu bölümün facebook grubunda yazmış. bölümün sitesinde de sadece zorunluluk kaldırıldığı belirtilmiş. bundan birkaç yıl önce kimya fizik ve biyoloji bölümlerinde almanca zorunluluk vardı daha sonra zorunlulukları kaldırıldı. Onlar isteğe bağlı okuyabiliyorlar şuan. bizde de aynı durum söz konusudur. birçok arkadaştan tanıtım günlerindeki kişilerden düzgün bilgi alamadıklarını duydum. onlara pek itimat etmeyin. onun yerine bölümün facebook grubuyla görüsün. eve geçince linkini hem buradan hem PM den yollayacağım. grubu kendinde yine bulabilirsin.

• Konu sahibine çok teşekkürler, biraz aceleyim konuda geçtiyse çok özür dilerim tekrar sorduğum için.
    11600 sıralamadayım ve geçen sene 13100'de kapatan itü makineyi yazacağım fakat gelmeme ihtimaline karşın altına ne yazacağım hakkında kararsızım. Şehir önemsiz, YTÜ mü yazayım hacettepe otomotiv mi? Çok teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.