Şimdi Ara

HACETTEPE SİYASET / ANKARA ULUSLAR / MEZUN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=106043190&p=1
    Şuna bakın bi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeynep_s

ozelde isletme iktisat uliden daha mi onde?

Her üçü de birbirlerinin çalıştığı işlerde çalışabilirler ama işletme gerçek hayata en yakın olanı gibi. Diğerleri özellikle de ui aşırı teori ve kuram içeriyor. Eğer dış işlerinde çalışmayacaksan ilerde aldığın siyaset derslerinin bir önemi kalmıyor. İnternetten aynı üniversitenin işletme iktisat ve ui de verilen derslerine bak. Örneğin aç Boğaziçi'nin sitesinde 4 yıl boyunca verilen tüm dersler yazıyor. Bu sayede ne demek istediğimi anlarsın. Ama ui okuyup işletme yandal yapabilirsin. Ya da yüksek lisansta işletme ya da iktisat seçebilirsin. Ui okuması en keyifli bölümlerden biridir. Okurken kendini geliştirmen için bol zamanın da olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerenozgun

Bence nerede mutlu olacağını düşünüyorsan ve içinden neresi geçiyorsa orayı yaz. Anladığım kadarıyla Hacettepe gelse mülkiye içinde kalacak. Yazacağın tüm bölümleri gelme ihtimali kesınmıs gibi yazmak önemli.

şöyle zaten 1.tercihim kesinlikle mülkiye siyaset bilimi ve kamu yönetimi ama gelmesi%20 falan 2.tercihim kesin gelecek ama yani mülkiyede kampüs ortamının olmaması düşündürüyor tamam okumaya gidiyoruz da ne biliyim eksik yaşamak da istemiyorum üni hayatını o yüzden düşünüyorum biraz da hacettepe
  • Cebeci kampüsünu görmedim ama yani sadece kampüs için arasında kalıyorsan hacettepeyı yazma bile. Cebeci de tamam bir beytepe değildır ama O KADAR mı kötü?

• quote:

Cebeci kampüsünu görmedim ama yani sadece kampüs için arasında kalıyorsan hacettepeyı yazma bile. Cebeci de tamam bir beytepe değildır ama O KADAR mı kötü?

şöyle yani kampüs yok aslında bina tarih kokuyor içi mükemmel ancak 4 fakülte ilef eğitim bilimleri hukuk siyasal yan yana arka bahçede çay içmek tek sosyal aktivite bu yani hacettepede o avmyi kafeleri falan gördükten sonra bi düşündüm cebeciye bak bana kalırsa
  • Eğer Mülkiyeye mutlu bir şekilde gideceksen o çay bahçesi koca beytepe kampüsünden güzel gelir diye düşünüyorum.
    İkisinde de eşit derecede mutlu olurum diyorsan da sırala art arda bundan sonrası bizden çıkıyor.
    Ama kesinlikle sadece kampüs için fikrini değiştirme.

• quote:

Eğer Mülkiyeye mutlu bir şekilde gideceksen o çay bahçesi koca beytepe kampüsünden güzel gelir diye düşünüyorum.
    İkisinde de eşit derecede mutlu olurum diyorsan da sırala art arda bundan sonrası bizden çıkıyor.
    Ama kesinlikle sadece kampüs için fikrini değiştirme.

sen neden hacettepe istiyosun mülkiye uluslar yerine ingilizce mi kurcalıyo kafanı
  • Evet türkçe okumak istemiyorum+Cebeci kampüsünde çok olaylar çıkıyor. Zaten hiçbir zaman mülkiye hayalim olmadı odtü uluslararası olmazsa Hacettepe diye düşünüyordum

• quote:

Evet türkçe okumak istemiyorum+Cebeci kampüsünde çok olaylar çıkıyor. Zaten hiçbir zaman mülkiye hayalim olmadı odtü uluslararası olmazsa Hacettepe diye düşünüyordum

ben yatay geçiş düşünüyorum siyaset kamuya hacettepede 2 sene okuyup belki de geçmek istemem ya genç kaymakamlar falan hep hacettepeden çıkıyormuş aslında ama mülkiye mülkiyedir.
  • Bence yapılabilecek en büyük hata tercihi koşullara bağlamak olur. Bir arkadaşım da dikey geçişi düşünerek Kıbrısta hukuk yazacak bence çok yanlış. Yaparsan ne güzel ama 4-5 yıl o okulda okuyacagını düşünerek tercih yapmalısın.

• Ve kaymakamlık düşünüyorsan da mülkiye daha iyi bir tercih bence. Üniversite fuarında ankara Üniversitesi ile konuşurken hoca kamuda hala bizim dudugumuz ötüyor tarzı şeyler söyledi.

• quote:

Bence yapılabilecek en büyük hata tercihi koşullara bağlamak olur. Bir arkadaşım da dikey geçişi düşünerek Kıbrısta hukuk yazacak bence çok yanlış. Yaparsan ne güzel ama 4-5 yıl o okulda okuyacagını düşünerek tercih yapmalısın.

Haklısın açıkcası dediğim gibi kamu mülkiyede tutsa gözüm kapalı yazıcaktım 1'e ki hala yazıcam tutmayacağını bile bile sadece mülkiye olması için uluslar mı yazsam yoksa hacettepe sbky yazıp yatay mı denesem çok aradayım .
  • Hacettepeyı düşünmen hata. Sırala mülkiye bölümlerini kafan rahat olsun. Zaten kamu-uluslar dersleri birbirine yakın mülkiyede uluslararası da okusan üzülmezsın bence. İstemeyerek Hacettepe kamu okuyacagını mutlu mutlu mülkiye uluslararası oku derim.

• quote:

Hacettepeyı düşünmen hata. Sırala mülkiye bölümlerini kafan rahat olsun. Zaten kamu-uluslar dersleri birbirine yakın mülkiyede uluslararası da okusan üzülmezsın bence. İstemeyerek Hacettepe kamu okuyacagını mutlu mutlu mülkiye uluslararası oku derim.

işte sen böyle diyosun mesela dersler yakın diye hacettepe kamu mezunu apayrı dallar birini seç ben hacettepe tavsiye ederim ingilizce dersler erasmus imkanı v.b diyor 1 haftadır kafa kalmadı devreler gitti :D
  • Fuarda da maliye bölümündeki hocaya uluslararası diyince işsiz kalırsın maliyenın iş olanağı daha geniş tarzı şeyler söylemişti herkes kendi bölümünün reklamını yapıyor ki çok doğal bu. Uluslararası ve kamu için de çok farklı dallar demesini anlayamadım tabı ki okulunu okuyana benim bi şey demem yanlış olur ama uluslararası ilişkiler,siyaset biliminin alt dalı nasıl ayrı dallar demiş... Ben sbky için hocayla konuşurken de tam tersi ilk iki yıl zaten çoğu ders ortak demişti. Bence önce ders programlarını incele hem Mulkıyenın hem hacettepenın iki bölüm için de.
    Hacettepeye kim gitse tav olur bu arada o kadar güzel etkinlikler vs hazırlamışlar daha ne olsun :d

• quote:

Fuarda da maliye bölümündeki hocaya uluslararası diyince işsiz kalırsın maliyenın iş olanağı daha geniş tarzı şeyler söylemişti herkes kendi bölümünün reklamını yapıyor ki çok doğal bu. Uluslararası ve kamu için de çok farklı dallar demesini anlayamadım tabı ki okulunu okuyana benim bi şey demem yanlış olur ama uluslararası ilişkiler,siyaset biliminin alt dalı nasıl ayrı dallar demiş... Ben sbky için hocayla konuşurken de tam tersi ilk iki yıl zaten çoğu ders ortak demişti. Bence önce ders programlarını incele hem Mulkıyenın hem hacettepenın iki bölüm için de.
    Hacettepeye kim gitse tav olur bu arada o kadar güzel etkinlikler vs hazırlamışlar daha ne olsun :d

Sen hangi fuarda konuştun mülkiye hocalarıyla baya yer gezdim hiç bulamadım ben. Hacettepe de cidden aşık ediyor ama o ulaşım falan çekilir yani değer ona üni hayatı güzel geçer.

• Benzer durumumuz var hacettepe uluslar mi ankara uluslar mi yoksa iktisat falan mi bilmiyorum

• Up

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.