Şimdi Ara

Hacettepe (Beytepe Kampüsü) ve Bilgisayar Mühendisliği Dersleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
5
Favori
8.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Leopard76 kullanıcısına yanıt

  Odtu ceng'de kimya yok biyoloji var.

  Bence kontrol et yaw sayabilirler derslerini şansını denemiş olursun en azından.

 • nickolangelo kullanıcısına yanıt

  Odtü makine zor mu hocam

 • nickolangelo kullanıcısına yanıt

  Doğru aklımda farklı kalmış

  Şimdi bizde Java var onlarda C oradan gitti, matta ve fizikte bilmiyorum bazı konular farklı dönemlerdeydi. Bir de ben burada iki İngilizce dersini de A2 ile muaf oldum. odtüde 50 defa girsem alamam 90+ not xd

 • Bizde olmayan gömülü ve sinyal gibi donanımsal dersleri de gerçekten ilgileniyor muyum pek sanmıyorum.
 • Infernix kullanıcısına yanıt

  La olm kaçıncı soruyon az insaf.

  Bu soruyi 25 haziran günü cevaplayayım.

 • Hacettepe yapay zeka hakkında bilginiz var mı? BM den farkları ortak yönleri vs. Bildiklerinizi aktarabilir misiniz
 • minamina222 M kullanıcısına yanıt

  Üst sınıfları çok bilmiyorum ama bildiklerimi anlatayım, ilk sınıf için neredeyse hiç fark yok sadece üstteki BBM105 yerine onlar farklı bir giriş dersi alıyorlar, makale taraması yapıp sunum hazırlıyorlar süreci uzun ama yüksek not alması kolay bir ders.


  2. Sınıfta da ortak dersler var ama ondan sonra neredeyse tamamen ayrışıyor. Yapay zeka üzerine olduğu için o alandaki dersleri önceden almaya başlıyorlar, bunun bir avantajı o alana ilgisi olanlar için lisans bitmeden bioinformatik, robotik gibi alanlarda ders alabiliyorlar, zaten bölüm sitesindeki ders programında alt kısımda hangi seçmeliler açılmış bakılabiliyor Web sitesinde mevcut, yapay zeka altında çokça alan var. (mesela makine öğrenmesi dersi onlara zorunlu, tabi bilgisayar mühendisliği bunu seçmeli olarak da alabiliyor ama bilgisayar mühendisliği bitiren kişi yapay zekayı da biliyor demek doğru olmaz onlar daha detayına gidiyorlar diye biliyorum)

  Bir de bilgisayar mühendisliğindeki elektrik dersleri, mantık devreleri gibi daha "donanım" ağırlıklı dersler onlarda pek yok.

  Tabi yapay zeka üzerine olduğu için bizim seçmeli olarak alabildiğimiz oyun teknolojileri, gömülü sistemler, bilgisayar ağları vs gibi derslerden yapay zeka sadece 1 tane bilgisayar mühendisliği dersi alabiliyor, o açıdan yapay zekayla ilgilenmeyen birisi için bu alanlara yönelmek daha zor olur.


  (Düzeltme: yapay zeka mühendisliği de bilgisayar mühendisliğine ait 1 ders alabiliyor onu yanlış söyledim)
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopard76 -- 18 Haziran 2024; 19:8:1 >
 • hocam merhaba, ODTÜ veya Hacettepe bilgisayar mühendisliğini bu sene kazanmış olma ihtimalim var. ODTÜ bana kasıntı zor gibi geliyor. Sanki tutsa bile gitmem gibi. bilginiz ışığında Hacettepe ve ODTÜ yü kıyaslar mısınız? iş hayatında belirgin bir farkı olur mu?

 • icepeak kullanıcısına yanıt
  Merhaba hocam tebrikler öncelikle, çok bir bilgim yok odtüyle ilgili, ama ortalama açısından soruyorsanız ilk sene odtüde daha kolay gördüm çünkü onlarda bölüm dışı derslerde de çan sistemi olduğu ve tüm bölümler ortak bölüm dışı sınavlara girdiği için ortalama yükseltmek iyi bölümler için daha kolay. Onun dışında odtüde daha donanıma yakın zorunlu dersler var ama bunların dışında pek bir şey diyemem kıyaslama için. Yurt içinde benzer şirketler ama yurt dışı şirketlerinde odtü daha önde doğal olarak (linkedlnden bakabilirsiniz). Yani buradan mutluyum ama odtü olsa ona giderdim  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopard76 -- 8 Temmuz 2024; 16:46:23 >
 • icepeak kullanıcısına yanıt
  bekir avşar ile görüşmeni öneririm.
 • Leopard76 kullanıcısına yanıt

  Teşekkürler hocam. Peki bu ikisinin de gelmeme ihtimaline karşı, Ankara, gazı ve yıldırım beyazit üniversiteleri hakkında bilgin var mı ?

 • icepeak kullanıcısına yanıt
  Yok hocam hiç araştırmadım oraları.
 • icepeak kullanıcısına yanıt

  özele git gidebiliyorsan bence

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Leopard76

  Doğru aklımda farklı kalmış

  Şimdi bizde Java var onlarda C oradan gitti, matta ve fizikte bilmiyorum bazı konular farklı dönemlerdeydi. Bir de ben burada iki İngilizce dersini de A2 ile muaf oldum. odtüde 50 defa girsem alamam 90+ not xd

  c++ ile devam etmei düşünüyordum da java da ilgimi çekti hocam. Deneyimleriniz nedir acaba?

 • orientis O kullanıcısına yanıt

  Hocam oop java ile yürüyor, sanki o daha mantıklı.

 • orientis O kullanıcısına yanıt
  Biz c++ henüz görmedik ama bildiğim kadarıyla oop için Java, c++'tan daha kolay. Ben cpp'yi zaten seneye göreceğimiz için bir de backend üzerine gitmek istediğim için javadan devam ettim, böyle bir hedefiniz varsa tavsiye ederim.
 • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.