Şimdi Ara

Haberim olmadan telegram hesabı açıldı!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar. Bundan 1 hafta önce vodafone bayisinden aldığım 0546 *** ** 49 nolu telefon numarama benden habersiz ve doğrulama kodu gelmeden bir telegram hesabı açılmış. Sabah kalktığımda kendi şahsi telefonumdan telegramda gezerken yeni çıkardığım bu numaranın telegrama katıldı bildirimini gördüm. Sonrasında hesabın açıldığı telefonumu kontrol ettiğimde bir doğrulama mesajının gelmediğini farkettim ve hemen kurtarmak için farklı bir telefondan sms kodu ile hesabı kurtarmaya çalıştım. Hesabın içerisine girdiğimde ‘’Nicole Johnson’’ adlı bir hesabın oluşturulduğunu ve 2.5k kişinin olduğu bir spam grubuna girdiğini farkettim. Hemen diğer kayıtlı cihazlardan çıkış yaptım ve 2fa doğrulamayı aktif ettim.

Haberim olmadan telegram hesabı açıldı!

Bir nevi kendimi, oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçebilmek için bu konuyu açıyorum. Hesabı sil vs diye bir şey yok en erken 7 gün kullanılmazsa hesabın kendini silmesi durumu var ancak hesap silinirse bu sefer tekrar aynı yöntemle hesabı ele geçirmelerinden korkuyorum. İnternette aradığımda bu problemle karşılaşan başka arkadaşların olduğunu da gördüm. Bu nasıl bir güvenlik açığıdır? Kendimi korumak için yapmamı önerebileceğiniz neler var acaba? Yaklaşık 1 ay askerlik görevim için buralarda olamayacağım umarım geldiğimde başımıza bir iş açılmaz.

Not: Bu konu hat üzerinden oluşabilecek problemlerde sorumluluk reddi için açılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theonorm -- 14 Mayıs 2022; 7:1:12 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Haberiniz Olmadan Telegram Hesabı Açıldıysa Ne Yapmalısınız?

Kimliği belirsiz kişiler tarafından haberiniz olmadan Telegram hesabı açılması durumunda yapmanız gereken adımlar şunlardır:

• Adınıza Telegram Hesabı Açılmışsa Ne Yapmalısınız:

• Hesabınıza giriş yapmaya çalışın. Eğer giriş yapamıyorsanız, Telegram'ın kimlik doğrulama kodunu almak için kullandığınız telefonu veya e-posta adresini kontrol edin.
      • Kimlik doğrulama kodunu aldıysanız, hesabınıza başarıyla erişmişsiniz demektir. Hesap şifresini hemen değiştirin.
      • Kimlik doğrulama kodunu almadıysanız, Telegram destek ekibiyle iletişime geçin.
    • Telefon Numaranıza Telegram Hesabı Açılmışsa:

• Telegram'ın yetkisiz erişim bildirimini kullanarak hesabınızı bildirin.
      • Telefon numaranızı Telegram ile ilişkilendirmeyi kaldırın.
      • Hemen SIM kartınızı değiştirin.
    • Benim Adıma Telegram Hesabı Açılmış:

• Hesabınızı açan kişinin kimliğini belirlemeye çalışın. Hesap adını veya profil resmini kontrol edin.
      • Telegram destek ekibiyle iletişime geçin ve durumu bildirin.
      • Hesabı kapatmak için yetkili makamlarla iletişime geçebilirsiniz.

Önemli Hatırlatmalar:

• Hesabınızı açan kişinin kimliğini tespit edemezseniz, hesap şifresini değiştirin ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.
    • Telegram hesap bilgilerinizi asla başkalarıyla paylaşmayın.
    • Şüpheli e-posta veya mesajlara tıklamayın.
    • Hesabınızın ele geçirilmesiyle ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, derhal Telegram destek ekibiyle iletişime geçin.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet

Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.