Şimdi Ara

H96 Pro Plus, max ve diğer S912 Box Kullanıcıları ve Yardımlaşma (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
893
Cevap
34
Favori
89.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 25 TLye aldim. Dun aksam 5 saat kadar film izledim. Memnunum
  • serta2 kullanıcısına yanıt
    Nerden aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar yaklaşık 1 haftadır gerek ''Android Tv Box Öneri'' konusunda,gereksse de dün itibariyle bu konu içeriğinde sık sık sizleri meşgul ettiğim ve kendimi yoğun bir stres altında hissettiğim H96 MAX ses sorunumuzu dün akşam itibariyle kökten çözmüş bulunmaktayız.

Çözüm aşamalarında bana ön ayak ve destek olan,yaklaşık 1,5 saat bana zaman ayırıp hassasiyet gösteren dostuma da sonsuz teşekkürler.Çok ama çok memnun oldum kendisini tanıdığıma,ki umuyorum ki zamanla diğer arkadaşlarımız için de aynı temennilerde bulunabilelim.

Önümüzdeki günlerde cihazlarıyla alakalı ses sorunu yaşayabilecek arkadaşlara nacizane önerimiz şu olacak ki;Kablo bağlantılarından ziyade Tv ve cihaz konfrigasyonuna odaklanın lütfen.Her türlü çıkartılabilir materyali denediğiniz halde sorununuz çözülmediyse eğer,konfrigasyona odaklanmanız şarttır.

Dün akşam neredeyse hertürlü ihtimali deneyip eledikten sonra sorunun televizyonun kısıtlı ayar sisteminden kaynaklandığı sonucuna ulaştık.Nihayetinde şuan cihazımı LG LED tv ile kullanmaktayım.Sıfır problem,Best performans..

İlerleyen zamanlarda H96 MAX deneyimlemeyi düşünen arkadaşlara kesin yanıtım,MUTLAKA ve MUTLAKA EVET olacaktır.

Saygılar.

Not: İlerleyen zaman zarfında, (cihaz ilk elime ulaştığında da belirttiğim üzere) mümkün olduğunca anlaşılabilir bir inceleme gerçkleştirip burada yayınlayacağım.

• Arkadaşlar fan modifiyesi yapan var mı? Ben düşünüyorum da, biraz ilham lazım :)
  • logox L kullanıcısına yanıt
    http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/alfawise/671891-h96-pro-plus-hardware-mods

burada yeteri kadar var hocam.

bu kumandanın öğrenme özelliğini çözen var mı??? hem kutuya hem de televizyona komut vermek için. hdmi cec açık olunca iki kumanda yüzünden ses savaşları çıkıyor

• vurucu222 V kullanıcısına yanıt
    Karakoydeki magazasindan aldim.

Emek yemez mah.
    Okçu Musa cad. No: 22/187
    Menevşe Han
    Karaköy|İST.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agronur17

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/alfawise/671891-h96-pro-plus-hardware-mods

burada yeteri kadar var hocam.

bu kumandanın öğrenme özelliğini çözen var mı??? hem kutuya hem de televizyona komut vermek için. hdmi cec açık olunca iki kumanda yüzünden ses savaşları çıkıyor

Çok uçuk kaçık tasarımlar var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aydemir86

quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Hocam ilk rom bilgisayardan atılıyor 2. romda hafıza kartından okudğum kadarı ile öyle diğerdu bende öyle yükledim. Siz hafıza kartı ile yüklediyseniz onuda anlatın isterseniz.

Bende youtubeden izlediğim için sordum yoksa üstünlük taslamak için değil merak ettiğimden. Facebook grubuna geldiniz mi?

Hocam çift taraflı usb kablo gerektirmeyen bir yöntem var mı?
  • Bende aşağıdaki resimdekini yapmaya karar verdim. En uygunu bu gözüküyor

http://freaktab.com/filedata/fetch?photoid=672290

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Bende aşağıdaki resimdekini yapmaya karar verdim. En uygunu bu gözüküyor

http://freaktab.com/filedata/fetch?photoid=672290

o fandan bulabilir miyiz?
    48mm ekran kartı fani aliexpress de var

• Şuradaki fanda uyar gibi etrafındaki bakırı çıkartınca cuk diye oturur gibi

https://m.n11.com/ekran-karti-fani-bakir-renk-vga-fan-kutulu-P153652267

• Adaptör değiştirdim. 5v, 3a aldım. fully marka. Elektronikçiden. 20 TL'ye. Kutu ile gelen adptör 2,5a idi. Usb HDD ve fan takacağım için 3a seçtim. Sanırım yeterli olur.
    H96 Pro Plus, max  ve diğer S912 Box Kullanıcıları ve Yardımlaşma
    http://www.antenci.net/Fully-5V-3A-Adaptor-55x25-Jak-Fisli,PR-5614.html

• Custom Rom yüklemek.
    daha önce guguk arkadaş anlattı ama genel olarak beelink gt1 bölümünde paylaştığım notu ekliyorum.

Benim kullandığım yöntemi anlatayım.
    1. 2 ucu bilgisayara giren türden büyük usb girişli usb kablosuna ihtiyacın var.
    2. usb burning tool die bir program var. freaktab da tools kısmında bulabilirsin.
    3. burada yükleyeceğin rom un dosya uzantısı img olacak. yani beelink-gt1-7.1.2-update.img gibi.
    4. bilgisayarına usb burning tool u kurup çalıştırıyorsun. muhtemelen çince çıkacak. üst soldan 2. menüye tıklayıp english i seçiyorsun.
    5. file > import image kısmından rom dosyasını gösteriyorsun.
    6. img dosyasını yani rom u yükledikten sonra start tuşuna basıyorsun.
    7. genelde ayrı birşey belirtmedikleri zaman erase flash ve erase bootloader tikli duruyor
    8. cihazın altında bir delik var oraya ince birşey ile bastırırken -tik sesini duyacaksın/hissedeceksin- usb kabloyu kenardaki girişe takacaksın. 2-3 sn bekle ekranda yükleme başlayacak bastırmayı bırakıp cihazı da kenara bırakabilirsin
    9. yükleme bitince önce stop a basıp sonra usb kablosunu çıkar ve cihazın kablolarını bağlayıp çalıştır. Hayırlı olsun.

Bu da videosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agronur17 -- 1 Ekim 2017; 22:50:28 >

5.5x2.5 jack bizim cihazlara uygun mu?

• Agronur17 kullanıcısına yanıt
    Bu anlattığınız nedir?

• vurucu222 V kullanıcısına yanıt
    custom rom yüklemeyi anlattım hocam. başlığı da ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vurucu222

5.5x2.5 jack bizim cihazlara uygun mu?

Kutudan çıkan'ın jackı 1mm kadar daha uzun gözüküyor. Bunun haricinde jack birebir aynı.
  • Arkadaşlar çift taraflı eski iki tane usb mouse var. Bunları kablolarını uç uca eklesem çift taraflı usb erkek olarak iş görür mü rom yüklemek için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: logox

Arkadaşlar çift taraflı eski iki tane usb mouse var. Bunları kablolarını uç uca eklesem çift taraflı usb erkek olarak iş görür mü rom yüklemek için?

Çok araştırdım İnternette bir bağlantı şeması bulamadım.
    EN SON BİRİSİ BİRE BİR BAĞLAYIN DEMİŞ AKŞAM ONU DENERİM...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.