Şimdi Ara

H100i aldım ama.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
1.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende alıcaktım senin gibi hocam ama dengesiz insanlar max 40 dediler daha sonra bilenlere danıştım.Ya custom ya hava dediler bende thermaltake frio extreme aldım.Fan en düşük 1100 rpm ye alıyorum 49 derece gördüm en fazla.Custom çok almak istedim de çok pahalıya geliyor ayrıca senin gibi birleştiremem dedim kaldı öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zayber

hevesin kırılmasın ama dediğim gibi prime95 ile ısıyı yaz , o.c var mı yok mu belirt voltaj default mu belirt
    birde o.c yoksa idlede sıcaklıklar farketmiyor senin eski evo ile bu h100 arasında 3-5 derece oynar boşta
    işlemci ne kadar yükte ise h100i ile kule tipi soğutucu arasındaki fark açılıyor buna göre en çok fark işlemci %100 yükteyken ortaya çıkar , evo ile arasında %100 yükteyken 12-18 derece arasında fark olursa normaldir zaten
    bu yaz havada çok sıcak

Birde öyle deneyeyim hocam, biraz beklentilerim yüksekti ondan da böyle hissettim sanırsam,dediğiniz gibi hava berbat birde Antalya da nemin hattı hesabı yok bugünlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemsuslu

Bende alıcaktım senin gibi hocam ama dengesiz insanlar max 40 dediler daha sonra bilenlere danıştım.Ya custom ya hava dediler bende thermaltake frio extreme aldım.Fan en düşük 1100 rpm ye alıyorum 49 derece gördüm en fazla.Custom çok almak istedim de çok pahalıya geliyor ayrıca senin gibi birleştiremem dedim kaldı öyle

Bende büyük bir beklentiyle almıştım hocam ne yapalım sağlık olsun,bence gayet güzel yapmışsınız.
  • aldığınız ürün için üzelmeyin beklentileri tam karşılamaya bilir belki fakat ürün tam bakımsız bir ürün yani su ekleme felan yapmıyorsunuz zahmetsiz olması büyük kolaylık soğutmayı kendisi yapmak isteyenler için baştan söylim çok zahmetli bu işi gözü kesenler ve teknik bilgisi olanlar girsin
    şuan kendi yapmış olduğum soğutucuyu kullanıyorum zamanında görünümü iyi değil diye kimse beğenmemişti fakat performansı gayet iyi bir hevesle corsair h80 almıştım hava soğutmadan farkı yoktu ve bir hafta sonra soğutucunun gözünün yaşına bakmadan kestim ve işime yarayacak parçalarını aldım gerisi çöp soğutucu blok ve fan kontrolünü aldım kendi yaptığım sisteme ekledim tek sıkıntı yılda bir kez temizlik ve sıvı değişimi yapıyorum sıvı değişimi şart değil fakat elimde bolca bulunduğu için değiştiriyorum
    sıvı olarak bor yağı ile su karışımı kullanıyorum üstelik verdiğim ısı değerleri en düşük fan devrinde isteyen beğensin isteyen beğenmesin ben sistemimden memnunum yaptığım soğutucu kasa içinde değil kasanın üzerinde ayrı bir ünite olarak duruyor hava sürkülasyonun kasa ile hiçbir bağlantısı yok 15x25 cm ölçülerde kalın ve ful bakır bir radyatör kullanıyorum hortum olarak içinde ip sargısı bulunan ısıya dayanıklı hortumlar kullanıyorum ve sistemde su deposu bulunmamakta
    illa kendiniz bir sistem yapmak isterseniz demonte satılan sıvı soğutmalardan alıp kendi yapacağınız değişikler ile beraber kullanın benim tavsiyelerim bunlar tecrübem dahilinde el elden üstündür teşekkürler
    amd 8350 x8 intel 120gb ssd raid 0 asus evo r2 corsair 4x4 gb ram hd7870 vga 4tb depo disk 21,5 monitör 1,4 kv ups bilmek isteyenler için sistem bileşenleri bunlar
     H100i aldım ama....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alialtin -- 11 Ağustos 2013; 23:34:32 >

• Valla tt frio hava soğutma ile pirme testinde 70 derece alıyorken h100i 64-66 arasında giden değerler aldım. push pull olarak 4 fanla kullanıyorum. Aslında çok büyük farklar bekleyerek de almadım h100i yi sırf daha sessiz olsun diye uğraştım. Bence her iki sogutma sistemini prime ile test edip yük altındaki sıcaklıkları real temp ile kaydedin az da olsa fark olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocoloco -- 12 Ağustos 2013; 0:30:38 >
  • arada mutlaka fark var fakat beklenen ve tatmin edici farklar değil soğutucunun heybeti kadar işlevi yok
    herşeye rağmen güzel soğutucular fakat daha iyi olabilirdi sonuçta insanlar bu soğutuculara oldukça yüklü para veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alialtin -- 12 Ağustos 2013; 0:47:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pocoloco

Valla tt frio hava soğutma ile pirme testinde 70 derece alıyorken h100i 64-66 arasında giden değerler aldım. push pull olarak 4 fanla kullanıyorum. Aslında çok büyük farklar bekleyerek de almadım h100i yi sırf daha sessiz olsun diye uğraştım. Bence her iki sogutma sistemini prime ile test edip yük altındaki sıcaklıkları real temp ile kaydedin az da olsa fark olmalı.

tabiki de haklısın hocam arada fark var ama benim demek istediğim açıkcası arada yaklasşık olarak 120 tl fark var.Yani 120 tl ye soğutucular o derece yani ben o kadar fark vereceksem en az 17-18 derece fark beklerim.Benim için ses önemli değil beni etkilemez sadece performans açısından değerlendirdiğimden öyle yazdım,yanlış anlama lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

quote:

Bende alıcaktım senin gibi hocam ama dengesiz insanlar max 40 dediler daha sonra bilenlere danıştım.Ya custom ya hava dediler bende thermaltake frio extreme aldım.Fan en düşük 1100 rpm ye alıyorum 49 derece gördüm en fazla.Custom çok almak istedim de çok pahalıya geliyor ayrıca senin gibi birleştiremem dedim kaldı öyle

Bende büyük bir beklentiyle almıştım hocam ne yapalım sağlık olsun,bence gayet güzel yapmışsınız.

sağlık olsun hocam o heybetli pompalı şeyden o performans üzüyor insanı.

• Hayırlı olsun hocam,değişik bir sistem olmuş,dediğiniz gibi çok fazla bir fark beklememek lazımmış,artıları olarak düşük devirlerde gerçekten sessiz ve yer kaplamıyor @alialtin
  • quote:

Orijinalden alıntı: pocoloco

Valla tt frio hava soğutma ile pirme testinde 70 derece alıyorken h100i 64-66 arasında giden değerler aldım. push pull olarak 4 fanla kullanıyorum. Aslında çok büyük farklar bekleyerek de almadım h100i yi sırf daha sessiz olsun diye uğraştım. Bence her iki sogutma sistemini prime ile test edip yük altındaki sıcaklıkları real temp ile kaydedin az da olsa fark olmalı.

Haklısınız hocam, şu anda evoyla da bir test yapmak isterdim fakat bunu almadan önce sattım onu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

quote:

sağlık olsun hocam o heybetli pompalı şeyden o performans üzüyor insanı.

Aynen hocam, sağlık olsun.

• herkezin durumu kabullenmesi ve aynı fikirde olması güzel var olan durumu kabullendiğimize göre elimizdeki sistemleri daha iyi hale getirmek için küçük tavsiylerde bulunabilir yada bilgi paylaşımı yapabiliriz
    neyse ben bir konu atıyımda sohbet uzasın Thermalright Silver bu soğutucu için ne duşünüyorsunuz kendi muadilleri ile karşılaştırılırsa

H100i aldım ama....

• Hocam bildiğim kadarıyla Noctua nh-d14 ile rakipler ama ne yalan söyleyeyim gözüme çok ağır ve büyük geliyor. @alialtin
  • o.c. yok ve h100i almışsın bu nasıl bir overkill'dir, nasıl bir abartıdır :) ne kadar gereksiz... para çok olunca da zor tabi :)

nese hayırlı olsun. takma kafana sıcaklık falan ne farkeder zaten overclock yapmıyorsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1ghtr4v3n

o.c. yok ve h100i almışsın bu nasıl bir overkill'dir, nasıl bir abartıdır :) ne kadar gereksiz... para çok olunca da zor tabi :)

nese hayırlı olsun. takma kafana sıcaklık falan ne farkeder zaten overclock yapmıyorsun...

Şu anda o.c yok ama bu hiç o.c yapmayacağım anlamına da gelmez,teşekkür ederim,daha iyileri sizin olsun
  • İ7 2600K oc. 4.6ghz masaüstü 30-35 derece arası,

Aida64 tam yükte stres testi 4.6ghz 60-65 derece arası..Bu anakartın otomatik kendi stabil ayarı ile yapılan oc.aynı ayarlarda 4.7ghz de oluyor..

H100i aldım ama....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 12 Ağustos 2013; 16:11:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commodore_64_

İ7 2600K oc. 4.6ghz masaüstü 30-35 derece arası,

Aida64 tam yükte stres testi 4.6ghz 60-65 derece arası..Bu anakartın otomatik kendi stabil ayarı ile yapılan oc.aynı ayarlarda 4.7ghz de oluyor..

H100i aldım ama....

Değerler on numara hocam,sizin soğutucunuz ne?
  • Merhaba Arkadaşlar,

Corsair H100i ile hava soğutma arasında herhangi bir ısı farkı göremiyorsanız, ürün montajında problem vardır. Isı farkının ortalamada 10 derece olduğunu görüyoruz testlerin birçoğunda. Örnek olması açısından hardwaresecrets'ın test değerlerini görebilirsiniz aşağıda:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Corsair-H100i-CPU-Cooler-Review/1719/6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Corsair -- 13 Ağustos 2013; 10:13:55 >
  • Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    H100i dört fan ile hemde minitower kasada kullanıyorum :) oda sıcaklığı 28-30 derece işlemciye sürdüğüm macun Thermaltake TG-3..

Ayrıyeten İntel 2500k,2600k olsun ivy ve haswell zaten uçmuş AMD işlemcilere gör daha sıcak çalışıyor 2500k ile 2600k arasındada fark var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commodore_64_ -- 12 Ağustos 2013; 21:16:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Corsair

Merhaba Arkadaşlar,

Corsair H100i ile hava soğutma arasında herhangi bir ısı farkı göremiyorsanız, ya ürün montajında problem vardır. Isı farkının ortalamada 10 derece olduğunu görüyoruz testlerin birçoğunda. Örnek olması açısından hardwaresecrets'ın test değerlerini görebilirsiniz aşağıda:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Corsair-H100i-CPU-Cooler-Review/1719/6

İlginiz için çok teşekkür ederim,sıcaklıklar yavaş yavaş rayına giriyor gibi,eğer bir sıkıntı yaşarsam buradan tekrar belirtirim.Montajı yavaş yavaş dikkat ederek yaptım,belki fanları egzoz olarak konumlandırdığım için sıcaklıklar biraz yüksek.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.