Şimdi Ara

H100i aldım ama....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
1.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hepinize iyi bayramlar, CM hyper 212 evoyu satıp h100i aldım ve az önce montajını bitirdim,fakat hyper 212 evoyla oyunlarda maksimum işlemci sıcaklığı 61 dereceydi gel gelelim h100i ilede maksimum sıcaklık yine 61 derece,bu olay bana garip geldi,sıcaklık ölçmek için hw monitör kullanıyorum,fanları egzoz olarak taktım,sizce bu sıcaklıklar normal mi? benim aklıma 2 ihtimal geliyor ya program yanlış ölçüyor ya da termal macunun kendine gelmesi için 1 hafta falan lazım.Fikirlerinizi bekliyorum.

işlemci 2500k (o.c yok)

Oda sıcaklığı yaklaşık 34 derece,klima yok ve nem hat safada.

H100i aldım ama....

H100i aldım ama....

• Selamlar,

Soğutucu bloğun vidalarını eşit şekilde sıktınız mı? İşlemci üzerine tam basması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

Soğutucu bloğun vidalarını eşit şekilde sıktınız mı? İşlemci üzerine tam basması gerekiyor.

Merhaba hocam,vidaları güzelce sıktım oynamıyor yerinden boşlukta yok,biraz daha mı sıksam acaba sizce?,hocam birde aklıma şöyle bir şey geliyor işlemci 2 saniyeliğine bile 60 dereceye çıksa hw monitör bunu kayıt ediyor, belki işlemci oyunda 52-55 derece arasındadır çoğunlukla, tamamen aklımdan geçenleri söylüyorum,tam çözemediğim için,bir de oyun oynarken işlemci sıcaklığını üst köşede hangi programla görebilirim?
  • Selamlar,

Vidaları sonuna kadar sıkabilirsiniz. Zaten bir noktadan sonra daha fazla ilerlemez.

Oyun içinde sıcaklık takibi için Playclaw'ı deneyebilirsiniz.

http://playclaw.com/
  • Sakin vidayi sonuna kadar sikmayin . Blogu montajlayip haraket etmiyecek konuma geldikten sonra yarim tur dondurseniz yeter . Fazla sikistirinca pinleri eline alabilirsiniz , 2 kez yaptim tecrubeyle sabittir . Ayrica cok siktiginizda macun dengesiz dagilacaktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaz aylarında normaldir bu hazır sistemleri alırken çok beklenti içerisine girmeyin bende corsair kullanmıştım stokfandan biraz iyi idi sizin anlayacağınız bu sistemlere dikkat edin hepsi bir birine benziyor fan kanatları değişik fakat sistem aynı
    baya bir para sayıp büyük bir hüsranda ben yaşamıştım şuan kullandığım el yapımı sıvı soğutmada 8350 işlemci min 9 max 45 derece uzun test sonucu bu sistemlerin en büyük eksikliği su pompasının sürkülasyonun yavaş olması

sistemin montajı konusunda bir tavsiye fanları egzoz fan olarak montaj ettiyseniz kasayı başka bir fan ile içeri besleyin yani ön kısma bir fan ekleyin yan kapağa eklerseniz daha iyi olur
  • diyoruz çok beklenti içine girmeyin diye ama işte bir kaç dengesiz 400 lira verdiya boşta 25 tam yükte 40 derece diye sallayınca milletde alıyor gidip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zayber -- 11 Ağustos 2013; 10:35:45 >
  • quote:

Selamlar,

Vidaları sonuna kadar sıkabilirsiniz. Zaten bir noktadan sonra daha fazla ilerlemez.

Oyun içinde sıcaklık takibi için Playclaw'ı deneyebilirsiniz.

http://playclaw.com/

Hocam bloktaki sol üst köşedeki vidayı tam sıkmamışım bugün onu tam sıktım ve 10 dk kadar sniper elite v2 oynadım (oda yaklaşık 32 derece) bu seferki maksimum sıcaklık 51-52 dereceydi,bu değerler nasıl sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Sakin vidayi sonuna kadar sikmayin . Blogu montajlayip haraket etmiyecek konuma geldikten sonra yarim tur dondurseniz yeter . Fazla sikistirinca pinleri eline alabilirsiniz , 2 kez yaptim tecrubeyle sabittir . Ayrica cok siktiginizda macun dengesiz dagilacaktir

Teşekkürler hocam,sol üst köşedeki vida biraz gevşekmiş onu sıkıştırdım,dün tomb raiderda 61 derece falandı bugün sniper elite v2 oynadım onda 51-52 derece,nasıl sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alialtin

yaz aylarında normaldir bu hazır sistemleri alırken çok beklenti içerisine girmeyin bende corsair kullanmıştım stokfandan biraz iyi idi sizin anlayacağınız bu sistemlere dikkat edin hepsi bir birine benziyor fan kanatları değişik fakat sistem aynı
    baya bir para sayıp büyük bir hüsranda ben yaşamıştım şuan kullandığım el yapımı sıvı soğutmada 8350 işlemci min 9 max 45 derece uzun test sonucu bu sistemlerin en büyük eksikliği su pompasının sürkülasyonun yavaş olması

sistemin montajı konusunda bir tavsiye fanları egzoz fan olarak montaj ettiyseniz kasayı başka bir fan ile içeri besleyin yani ön kısma bir fan ekleyin yan kapağa eklerseniz daha iyi olur

Aynen hocam alırken kafamda kurguluyordum baya bir düşer diye sonra değerleri görünce hayal kırıklığına uğradım biraz ama şimdi daha iyi Allaha şükür.Önde 23 cmlik fan var hocam içeriye üflüyor,olmazsa birde yana takarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zayber

diyoruz çok beklenti içine girmeyin diye ama işte bir kaç dengesiz 400 lira verdiya boşta 25 tam yükte 40 derece diye sallayınca milletde alıyor gidip

Siz de haklısınız hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

quote:

Sakin vidayi sonuna kadar sikmayin . Blogu montajlayip haraket etmiyecek konuma geldikten sonra yarim tur dondurseniz yeter . Fazla sikistirinca pinleri eline alabilirsiniz , 2 kez yaptim tecrubeyle sabittir . Ayrica cok siktiginizda macun dengesiz dagilacaktir

Teşekkürler hocam,sol üst köşedeki vida biraz gevşekmiş onu sıkıştırdım,dün tomb raiderda 61 derece falandı bugün sniper elite v2 oynadım onda 51-52 derece,nasıl sizce?

büyük çabalarla okurken aradan çektim i5 2500k ve o.c yok işlemcinde anladım :) , bendede aynı işlemci var sen bir prime95 yap 3-5 dak ondan sonra sonucu yazar mısın ve boşta kaç derece ortalama onuda yaz milletde fikrini söylesin sniper elite ile vs olmaz

• Su soğutma kullanacaksanız en iyisi parçaları kendiniz alıp yapmak... Çünkü yukarda arkadaşın da dediği gibi en önemli faktör pompanın güçlü olması ; ayrıca radyatöründe iyi havalanan bir yere monte edilmesi gerekiyor...
  • Başka bir sıkıntı var gibi.

Ben 2500K kullandığım dönemde, Prime95 de bile o değerleri görmedim. 47-48 dereceyi geçmemişti Prime'da. Oyunlarda çok daha düşüktü sıcaklık.

Fanlar içerden dışarı üflüyor sanırım, bir de AIDA64 ile pompa devrine bakar mısınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 11 Ağustos 2013; 12:00:41 >
  • quote:

Hocam bloktaki sol üst köşedeki vidayı tam sıkmamışım bugün onu tam sıktım ve 10 dk kadar sniper elite v2 oynadım (oda yaklaşık 32 derece) bu seferki maksimum sıcaklık 51-52 dereceydi,bu değerler nasıl sizce?

Selamlar,

Sıcaklıklar kötü görünmüyor. Fanlar kaç RMP'de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Başka bir sıkıntı var gibi.

Ben 2500K kullandığım dönemde, Prime95 de bile o değerleri görmedim. 47-48 dereceyi geçmemişti Prime'da. Oyunlarda çok daha düşüktü sıcaklık.

Fanlar içerden dışarı üflüyor sanırım, bir de AIDA64 ile pompa devrine bakar mısınız ?

Evet abi fanlar içerden dışarıya üflüyor,il Antalya oda şu anda 32 derece,aida 64 te pompa devrini göremedim,ama link üzerinde 2200 devirler de falan gözüküyor,birde h100i temperature yazan sıcaklık suyun sıcaklığı falan mı?

H100i aldım ama....

masa üstündeyken quiet modda oyunlarda balanced modda kullanıyorum.

• quote:

quote:

Selamlar,

Sıcaklıklar kötü görünmüyor. Fanlar kaç RMP'de?

Merhaba hocam,fanlar şuan yaklaşık 1100 rpmdeler oyunda ise balaced moda alıyorum yaklaşık 1700-2000 rpm arası,sizce bir sıkıntı var mı? Dediğim gibi nem çok fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zayber

quote:

quote:

büyük çabalarla okurken aradan çektim i5 2500k ve o.c yok işlemcinde anladım :) , bendede aynı işlemci var sen bir prime95 yap 3-5 dak ondan sonra sonucu yazar mısın ve boşta kaç derece ortalama onuda yaz milletde fikrini söylesin sniper elite ile vs olmaz

Tamamdır hocam müsait olunca yapayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Su soğutma kullanacaksanız en iyisi parçaları kendiniz alıp yapmak... Çünkü yukarda arkadaşın da dediği gibi en önemli faktör pompanın güçlü olması ; ayrıca radyatöründe iyi havalanan bir yere monte edilmesi gerekiyor...

Kesinlikle haklısınız hocam ama bütçem buna yetti birde custom sıvı soğutmayı alsam kendim takamazdım,artık bununla gittiği yere kadar kullanacağım nasip olursa.
  • hevesin kırılmasın ama dediğim gibi prime95 ile ısıyı yaz , o.c var mı yok mu belirt voltaj default mu belirt
    birde o.c yoksa idlede sıcaklıklar farketmiyor senin eski evo ile bu h100 arasında 3-5 derece oynar boşta
    işlemci ne kadar yükte ise h100i ile kule tipi soğutucu arasındaki fark açılıyor buna göre en çok fark işlemci %100 yükteyken ortaya çıkar , evo ile arasında %100 yükteyken 12-18 derece arasında fark olursa normaldir zaten
    bu yaz havada çok sıcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zayber -- 11 Ağustos 2013; 16:58:43 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.