Şimdi Ara

(H)Twisting Nether PvP guildi arıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar,544 sub rogue düzenli RGB ve arena yapabileceğim,sabırlı düzeyli ve olgun oyuncuların bulunduğu Türk PvP guildi arıyorum.Birkaç yabancı guild denedim,hatta bir tanesini sıfırdan kurmaya çalıştık ancak pek başarılı olduğumuz söylenemez.
    Şu an MVP guildindeyim gerek yapısı gerekte oyuncu kalitesi yüzünden çok memnun olduğum söylenemez.

Amacım günün stresini atabileceğim,trade channelda arena cap için random aramayacağım,düzenli RGB yapan ve ne yaptığını bilen(özellikle Rogueların ne işe yaradığını bilen)bir Türk guildine üye olmak.1750 RGB tecrübem var,Rogue ile olmasada Vanilladan beri oynuyorum oyunun PvP mekaniklerini iyi biliyorum,şu anki RGB CR'im 1650.Random RGB takımları yüzünden cap için rating kaybediyorum.Birde üstüne OMG Y UR DPS so low diye saçma sapan konuşup adamın sinirlerini bozuyorlar.

The Ottoman Army,Nevertheless ve DövebilitE guildlerinin PvP yaptığını biliyorum,henüz hiçbiri ile kontak kurmadım.Bu veya bunların haricinde PvP yapan Türk guildleri varsa,saydığım kriterlerde Rogue ihtiyacı olan yardımlarınızı bekliyorum.Yoksa ciddi ciddi nefret ettiğim(5 sene Alliance olarak oynadım) Ally'a Outland,Ravencrest gibi bir realme transfer olmayı düşünüyorum.

Herkese iyi oyunlar.

Karakter : Klinikvaka (544 Sub Rogue Full PvP)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shazam! -- 10 Mayıs 2014; 14:24:14 >

• Rogue zor bir sınıf seçmişsin rbg için nere gidersen git senden çok üst düzey oyun oynamanı bekliceklerdir.
  • Twisting netherda yok adam akilli pvp yapan.
    bende Stormscale e gecirecegim mage ve rogue karakterlerimi. Outlandde ally oynayim dedim yapamadim FOR DA HORDE. Aynisini sanada tavsiye ederim.

Ayrica rogueda dps muhabbetini banada yapiyorlar tam dayaklik onlar :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lifeleech kullanıcısına yanıt
    Nasil bir katki yapacaksiniz peki takima? Artik bir rogue un tek basina ninja cap yapmasi bence cok zor. FC yavaslatmada bir yere kadar DPS beklenmesine neden bu kadar sasirdiniz onu anlamadim acikcasi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@hFeL

Nasil bir katki yapacaksiniz peki takima? Artik bir rogue un tek basina ninja cap yapmasi bence cok zor. FC yavaslatmada bir yere kadar DPS beklenmesine neden bu kadar sasirdiniz onu anlamadim acikcasi?

Hocam ya Rogue main oynamıyorsun yada Sub Rogue'un stealth dışındayken sustained DPSinin çok düşük olduğunu bilmiyorsun.DMG-Burst ile DPS'i karıştırmamak lazım.Bana ihtiyaç duyulduğu noktada 5snde 700k burst çıkartabiliyorum karakter ortada rotasyon belli.

Sorun şu ki,senden oyunun 60%ını boş boş stealth içinde biryerleri savunmanı bekliyorlar sonra DPS muhabbeti yapıyorlar.Class'ın oynanma stili gereği Hunter gibi 40 yarddan non-stop DPS özelliği yok,ana hasar spell'inin pozisyonel gereksinimi var(backstab)kite edilebilirsin,CC edildiğinde trinketin yoksa ölü sayılırsın.Target değiştirdiğinde kombo puanlarını kaybediyorsun,ağır AoE ve CC altındaki yoğun savaşlarda stealtha girip çıkmak bazen imkansızlaşıyor.Rogue şu anki class dizaynı ve PvP durumu itibarı ile asla yüksek sustained DPS yapamaz.Ha her 1dk da yada stealthden çıkarken süper burst yapar o ayrı.

Ayrıca Rogue katkısına gelince;bazı BGleri Rogue olmadan kazanmak gerçekten işkence olabiliyor.Her RGB takımına Hunter ve Rogue ikilisi muhakkak şart.Sadece iyi zamanlanmış Smoke Bomb ile Twin Peaks yada WSG çevirebilirsin.Silvershard Minesda tek bir bölgeyi çok efektif bir şekilde diğer her classdan daha iyi kontrol edebilirsin.Gilneası Rogue yada hunterı olmayan takım kaybeder.

• Rogue oynamiyorum ama bildigim kadariyla Sub disinda iki spec i daha var hepsinde durum boyle midir bilmiyorum. Soyledigim seyi soylemebilmek icin Rogue oynamama da gerek yok. Senden defans gorevi isteyip sonrada total damage ina bakip dusuk diyen kisilerle RBG yapiyorsan zaten ortada bir konu kalmiyor. Yani verdigin arguman ile sikayet ettigin konu sacma onu ifade etmek istedim.

RBG yi hangi tecrubede hangi Rating de oynadigini bilmedigim icin geri kalan yorumlarina cok bir sey demek istemiyorum. Sadece smoke bomb icin ( eskiden double smoke bomb varken durum farkliydi) rogue ben takimima almam, eski ninja cap taktigi sadece acemilerde ise yarar. Yavaslatabilecegi FC sayisida sinirli. Cok cok cok iyi oynamiyorsa benim ideal setup imda rogue yok olay budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParabellumTR

quote:

Hocam ya Rogue main oynamıyorsun yada Sub Rogue'un stealth dışındayken sustained DPSinin çok düşük olduğunu bilmiyorsun.DMG-Burst ile DPS'i karıştırmamak lazım.Bana ihtiyaç duyulduğu noktada 5snde 700k burst çıkartabiliyorum karakter ortada rotasyon belli.

Sorun şu ki,senden oyunun 60%ını boş boş stealth içinde biryerleri savunmanı bekliyorlar sonra DPS muhabbeti yapıyorlar.Class'ın oynanma stili gereği Hunter gibi 40 yarddan non-stop DPS özelliği yok,ana hasar spell'inin pozisyonel gereksinimi var(backstab)kite edilebilirsin,CC edildiğinde trinketin yoksa ölü sayılırsın.Target değiştirdiğinde kombo puanlarını kaybediyorsun,ağır AoE ve CC altındaki yoğun savaşlarda stealtha girip çıkmak bazen imkansızlaşıyor.Rogue şu anki class dizaynı ve PvP durumu itibarı ile asla yüksek sustained DPS yapamaz.Ha her 1dk da yada stealthden çıkarken süper burst yapar o ayrı.

Ayrıca Rogue katkısına gelince;bazı BGleri Rogue olmadan kazanmak gerçekten işkence olabiliyor.Her RGB takımına Hunter ve Rogue ikilisi muhakkak şart.Sadece iyi zamanlanmış Smoke Bomb ile Twin Peaks yada WSG çevirebilirsin.Silvershard Minesda tek bir bölgeyi çok efektif bir şekilde diğer her classdan daha iyi kontrol edebilirsin.Gilneası Rogue yada hunterı olmayan takım kaybeder.

Galiba 1800'lük takımlara denk geldin hep, ben daha bugüne kadar rog ve hunter'in dps'ine laf etmedim ve laf edildiğini görmedim. Bizde bir rog var Allah bir bilek vermiş git dediğin baseyi ninjalıyor onun haricinde base bekliyor, keza hunter'da çok temiz base bekliyor. Tabi bizimkisi ninja için combat oynuyor 8 sn kidneyle yapıştığı baseyi kapıyor.

Alamasa bile adamlar yardıma çıkacağım diye veya 2 base arasına adam koyacağım diye raid fightı rahatlatıyor. Deepwing georgede tanka çalışıyor zaten biz tek base bile kalsak fast cap ile kazanabiliyoruz.

Bence sen 1300 ile 1850 civarı oyundaki pvp'den bi haber player veya raid liderlere denk gelmişsin.

Ek: unutmadan TN'deki ortalama çok düşük zaten, 1600'e rating diyen adamlarla dolu durator o yüzden trade channel'de pvp için spam bile yapsan saatlerce adam bulamıyorsun, buda o realmi pvp açısından çöplük yapıyor tabi guild olarakda bir sıkıntı var oda pve'nin domine ettiği realmde pvp'ci bulmak zor. Sonuçta Turkish styla orada pvp olarak çok birşey beklememek lazım, sen realm ve faction chane olayını düşün istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mareşal_T® -- 14 Mayıs 2014; 14:55:30 >

• quote:

Rogue oynamiyorum ama bildigim kadariyla Sub disinda iki spec i daha var hepsinde durum boyle midir bilmiyorum. Soyledigim seyi soylemebilmek icin Rogue oynamama da gerek yok. Senden defans gorevi isteyip sonrada total damage ina bakip dusuk diyen kisilerle RBG yapiyorsan zaten ortada bir konu kalmiyor. Yani verdigin arguman ile sikayet ettigin konu sacma onu ifade etmek istedim.

RBG yi hangi tecrubede hangi Rating de oynadigini bilmedigim icin geri kalan yorumlarina cok bir sey demek istemiyorum. Sadece smoke bomb icin ( eskiden double smoke bomb varken durum farkliydi) rogue ben takimima almam, eski ninja cap taktigi sadece acemilerde ise yarar. Yavaslatabilecegi FC sayisida sinirli. Cok cok cok iyi oynamiyorsa benim ideal setup imda rogue yok olay budur.

Yüksek burst kapasitesi ve healerleri daha rahat kontrol edebilmesi sebebiyle sevmesemde Sub oynuyorum.Diğer speclerde durum çok farklı değil.Combat leather giyen artısı stealthi olan warrior gibi,Assassination PvPde ciddi enerji tazeleme sorunlarıyla boğuşuyor.

Zaten faction ve realm değiştirmeyi düşünmemin sebebi tam olarak bu,adamlar benden standart rogue defans görevi bekliyorlar,FC yavaşlatma yada ninja cap olmayan baseden sonra raid fighta destek veriyorum,tabi arada geçen süre,yol mesafesi ve diğer sebeplerden dolayı total dmg da orta sıralarda yer alıyorum.

Ratingim çok aman aman yüksek değil 1800lerde seyrediyorum şimdilik,şu ana kadarki tecrübemde karşılaştığımız her takımda ve içinde olduğum takımlarda Rogue/Hunter gerekliliği çok bariz ortadaydı ama 2k üzerinde durum nedir bilemiyorum.

6sn DRsız full kidney içinde trinketsiz tankı smoke bomblarsan ikincisine ihtiyacın olmayabilir.Tabi herkesin kendince ideal setupu vardır.Raid lideri olmadığım için kendime garanti yer bulmam söz konusu değil.Ratingime uygun hangi takım müsaitse ona katılmaya çalışıyorum.

Ayrıca rogue için çok çok çok iyi oynama kriteri nedir bunuda kendi gelişimim açısından öğrenmek isterim.1v1 de çok iyi olmakmı,her durumda ninja cap yapmakmı,oyunun sonuna kadar hatasız base korumakmı,herşeyi bi kenara bırakıp DPS meteri zorlamakmı?

@Mareşal_T®

Hocam katılıyorum,TN PvP açısından gerçekten içler acısı,genellikle beraber oynadığım oyuncular Türk değil.Hollanda,Norveç/Isveç ağırlıklı,gerçi onlarında çok iyilerine denk gelmedim, iyi olanlarda ratingde almış başını yürümüş bende onlara bu oyuncularla yetişemiyorum.

O yüzden faction ve realm change için şu an halen düşünme aşamasındayım,malum masraflı bir işlem ve dahada önemlisi hakkında pek fikir sahibi olmadığın bir realmde yine bir TN örneği yaşamak söz konusu.Ally tarafında PvE progress kovalayan guildlerden ziyade aktif PvP yapan casualın biraz ötesinde bir realm varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shazam! -- 14 Mayıs 2014; 16:15:09 >

• Outland-Alliance minpojke falan bu realmde şuan için 3v3 birincisidir kendisi takım arkadaşı zeepeye falanda burada diye biliyorum ben. Sonuçta realm casual'in ötesinde pvp oyuncularına sahip bir realm

• quote:

Orijinalden alıntı: Mareşal_T®

Outland-Alliance minpojke falan bu realmde şuan için 3v3 birincisidir kendisi takım arkadaşı zeepeye falanda burada diye biliyorum ben. Sonuçta realm casual'in ötesinde pvp oyuncularına sahip bir realm

Sağol hocam herkes Outlandi tavsiye ediyor zaten,eğer faction change kararımı verirsem ilk tercihim Outland olacak:)
  • Ben de TN'den Outland'e geçtim sırf bu yüzden. TN tamamen PvE odaklı bir yer. PvP yapan da haftalık cap için takılanlar.
    Ciddi birşey bulmak çok zor. Saatlerce RBG için 1 adam arayıp bulamadığımızı bilirim.

Out'da bir arkadaşın dediği gibi çok iyi pvp ciler var, kendini geliştirirsin. İngilizcende varsa RBG-Arena spot bulmakta hiç zorluk çekmezsin.
    Zaten şu an yeni bir Türk PvP guildi oluşumu var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JShephard

Ben de TN'den Outland'e geçtim sırf bu yüzden. TN tamamen PvE odaklı bir yer. PvP yapan da haftalık cap için takılanlar.
    Ciddi birşey bulmak çok zor. Saatlerce RBG için 1 adam arayıp bulamadığımızı bilirim.

Out'da bir arkadaşın dediği gibi çok iyi pvp ciler var, kendini geliştirirsin. İngilizcende varsa RBG-Arena spot bulmakta hiç zorluk çekmezsin.

Evet malesef TN'de PvE ağırlıklı bir hava var, son günlerde MVP'de düzenli olarak RGB yapabiliyorum neyseki, arena cap içinde trade'de partner aramama gerek yok guild aktif.Ama rating zorlama imkanı düşük gibi.

Ingilizce sıkıntım yok gerek TS'de gerekse chatte gayet akıcı konuşup anlayabiliyorum,TN'de sabrımı biraz daha zorlarım olmadı istikamet Outland-Alliance :)

Yorumlar ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkürler arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ParabellumTR

quote:

Orijinalden alıntı: JShephard

Ben de TN'den Outland'e geçtim sırf bu yüzden. TN tamamen PvE odaklı bir yer. PvP yapan da haftalık cap için takılanlar.

Evet malesef TN'de PvE ağırlıklı bir hava var, son günlerde MVP'de düzenli olarak RGB yapabiliyorum neyseki, arena cap içinde trade'de partner aramama gerek yok guild aktif.Ama rating zorlama imkanı düşük gibi.

Ingilizce sıkıntım yok gerek TS'de gerekse chatte gayet akıcı konuşup anlayabiliyorum,TN'de sabrımı biraz daha zorlarım olmadı istikamet Outland-Alliance :)

Yorumlar ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkürler arkadaşlar.

Daha ucuz bir çözüm daha var. Stormscale-Horde fakat burada az miktarda pve'de var ve biraz daha casual fazlalığı bulunuyor. Ancak iyi pvp oyuncuları olduğuda yatsınamaz bir gerçek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.