Şimdi Ara

Güzel bir bilgisayar için önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, yazılım ile ilgilendiğim için bir masaüstü dizmek istiyorum fakat yazılımda iyi olduğum kadar ne yazık ki donanım bilgim ona nazaran kötü denilebilir :)

Aslında işimi rahatça gören bir laptopum var fakat çift ekran kullandığım için ve aşırı yüklenme nedeniyle ısınmasına pek göz yumamıyorum :)
    Forumu baya bir inceledim iki işlemci arasındaki farkı sormaktansa siz donanım uzmanlarından iyi bir kombin istiyorum.

Ekran kartı istemiyorum çünkü oyunla alakam olmaz on-boardın bana yeteceğini düşünüyorum FAKAT! Çift ekran kullandığım için hem VGA hem de DVI çıkışının olması gerekiyor ya da sizin ustalığınıza bırakıyorum çözümleri :)

Kullandığım programlar : Visual Stuido 2010, Netbeans, Delphi, Photoshop, Dreamweaver, Mssql vs.vs.

Şu anda benim işimi gören laptopumun işlemcisi : i5 480M ona göre birşeyler çıkarabiliriz diye düşünüyorum.
    İşlemci ve anakart hatta ram önerilerinizi ve nelere dikkat etmem gerektiğini yazarsanız sevinirim. Ama herşeyden önce dediğim gibi çift ekran kullanıyorum...

• Bütçe?
  • ekran hariç 900TL civarı ( Anakart + İşlemci + Ram + Harddisk + Kasa + Power )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi btungut -- 14 Şubat 2012; 22:23:32 >
  • Şöyle bir sistem alabilirsin.
    ANA KART: MSI 760GM-P23 (FX) AMD 760G, DDR3, AM3+, D-SUB, DVI, microATX 105.TL
    İŞLEMCİ: AMD Phenom II X4 960T Black Ed.HD96ZTWFGRBOX, 3.0GHz,8MB, 2000MHz HT, 95W 271.TL
    BELLEK: KINGSTON KHX1600C9D3K2/8G HYPERX 8GB(2x4GB) DDR3-1600MHz, Cas9, 1.65V 115.TL
    HARDDİSK: SEAGATE ST500DM002 Barracuda 500GB 16MB 7200rpm SATA 6.0Gb/s 201.TL
    KASA: 3R SYSTEM R460-HPC-500-H12S High Power Element Serisi500Watt,3x120mm,1x80mm fan 188.TL

TOPLAM=880.TL INVENTUS
  • http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Core+i3-2100+%40+3.10GHz

burdaki sonuçlara göre i3 2100 sizin önerdiğiniz işlemciyi geçiyor ve fiyat olarak hemen hemen aynılar ama AMD beni hep korkutuyor.
  • O zaman işlemci ile anakartı değiştirip intel yap.
  • Ekran derken monitör mü yoksa ekran kartı mı demek istiyorsunuz? Eğer monitörü kastediyorsanız ekran kartı da almanız gerekecek.
  • Neden onboard ekran kartlarından çift ekran yapamazmıyız bu z68 chipsetli anakartlarda hem HDMI hem de VGA çıkışı var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: btungut

Neden onboard ekran kartlarından çift ekran yapamazmıyız bu z68 chipsetli anakartlarda hem HDMI hem de VGA çıkışı var ?

var ama işlemcinin içindeki gpu yu kullanıyor .
  • yani onboard ekran kartlarından çift ekran yapamazmıyız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: btungut

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Core+i3-2100+%40+3.10GHz

burdaki sonuçlara göre i3 2100 sizin önerdiğiniz işlemciyi geçiyor ve fiyat olarak hemen hemen aynılar ama AMD beni hep korkutuyor.

Standart hızlarda 2100 biraz daha iyi görünebilir ama 960t çok iyi oc olur ve 4ghz'ye kadar çıkabilir. 2100'ü hep aldığınız günkü hızında kullanmak zorunda kalırsınız. Hele bir de şansınıza 960t'in kapalı 2 çekirdeğini açarsanız ucuz yollu bir x6 sahibi olabilirsiniz.

• "Şansınıza 2 çekirdeği açarsanız" derken neyi kasttettiniz anlamadım ve bu OC yi anakartmı yapacak yoksa benmi yapacağım elle ?
  • 960t aslında 2 çekirdeği kapatılmış phenom II x6'dır. Bazıları bios üzerinden kapalı çekirdekleri açabilir ama tamamen şansa bağlı. Açamazsanız bile iyi bir soğutucu ile 4ghz'yi rahat görürsünüz. 2100 iyi işlemcidir ama Oc olmaz. Çoklu izlek desteği sunan programların gittikçe arttığı günümüzde 2ç/4t işlemci yerine gerçek dört çekirdekli işlemci almanız daha doğru bir karar olacaktır.

NOT: AMD işlemci alırsanız Overdrive yazılımı üzerinden rahatça OC, yani hız aşırtma yapabilirsiniz. Bazı anakartlar ( MSI OC Genie mesela) driverlerı ile benzer yazılımlar sunuyorlar aklınızda bulunsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.