Şimdi Ara

Günlük Sony Xperia Z3 Compact batarya sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
10.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün aldım ürünü.Çok Çok menun kaldım ama bu batarya olayında bi sıkıntı var herhalde benim telefonumda. Dün akşam saat 9 gibi şarjdan aldım teli %100 olunca kapalıydı açtım direk %99 oldu. biraz kullandım (net , klasör-menü düzenleme) 15 dk %15 şarj gitti stamina mod aktifken. 2 gün batarya ömürü vaat eden bi aletin şarjı bu kdr çabuk bitemiyceğinden kıllandım baya kullandım gece saat 02.40 a kadar . 1-2 ufak oyunda yükledim oynadım ninja fruit subway surfer fln akşam 9 dan gece 2 ye stamina mod aktif iken şarkı %20 kalmıştı. Gece yine şarja taktım sabah 10:00 dan şu msjı yazdığım saate(13:10) kadar 1-2 kere telle konuştum + asphalt 8 i pcden tele attım (torrent) 3-4 yarış yaptım şarj şu an %85 stamina mod hep aktif ...

Bana göre çok hızlı bitiyor şarjı bi sorun var kesinlikle , çünkü bırakın 2 günü 1 günü bile çıkaramaz benim gözümde bu batarya...

Ben mi bişeyleri yanlış yapıyorum ? telmi sorunlu ? tavsiyesi olan ,yardımcı olabilcek bi arkadaş varsa çok mutlu olurum ...

• Blackline23 kullanıcısına yanıt
    Yeni aldığın için daha batarya tam oturmamıştır. Bugünde kullan ve şarjı tümden bitir. Ardından şarja tak ve telefona hiç elleme. Şarj 100 olunca da 40 dakika daha şarjda kalsın. Sonra daha iyi olacaktır ve zamanla daha daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

Yeni aldığın için daha batarya tam oturmamıştır. Bugünde kullan ve şarjı tümden bitir. Ardından şarja tak ve telefona hiç elleme. Şarj 100 olunca da 40 dakika daha şarjda kalsın. Sonra daha iyi olacaktır ve zamanla daha daha iyi.

Dediğini deniyem şarjı bitirmek sorun değil zaten... Umarım dediğin gibidir,çünkü çok moralim bozuldu . 1.500 Tl para veriosun sadece sana söylenenleri yerine getirmesini bekliosun,oda olmayınca soğuyorum hemen.

Olmadı Pazartesi yollıycam zaten iade veya değişim yapsınlar...
    Moralini bozma sıkıntı olmaz iyi telefon z3 Compact :)) 1 haftaya tam oturur, dediğimi yaptığında görürsün zaten daha iyi olacak

• Senmisin yoksa telelefonu satan n11 de :-? İnşallah kardeşim düzelmesi lazım daha çok oyun yükliycem ben bu alete ;-)

• 1 hafta kadar kullandıktan sonra oturur pil. Yine az gidiyor ise hard format atın ve gereksiz uygulamaları kapatın.

Ahah :)) Yok kardeşim bende Iphone 5 var, z3 alıcam bende ondan çok araştırdım kurcaladım z3 Compact ı :))
    İstediğin kadar yükle hiç sıkıntı olmaz o yavru da :))

• Şarj olayını oyun oynamak ile çok çok bağdaştırmak mantıksız olur ama sen zaten çok yeni almışsın telefonu biraz zaman geçmesi gerekiyor. Batarya tam performans vermez sana şu anda. Bende 3-4 gün oldu z3 aldım benim de çabuk bitiyor ama 2.3. şarjımı yaptım daha da iyi oluyor kullandıkça.
  • yorumlar iiçn saolun arkadaşlar ,içimi rhatlattınız birazda olsa :) O zamn sizi dinleyip değişime yollamıyorum telefonu... Bu hard format olayı nasıl oluyor? Yada RooT atmadan şu kendi içinde gelen kullanmıycağım gereksiz uygulamaları silebilirim?.
  • Beyler bi sorum daha vardı . Şimdi 1-2 tane oyun indirdim de netten apk+obb dosyası şeklinde . Obb dosyasını tel hafızasına atıyorum apk yı kutuyorum sıkıntı yok Godfire adlı oyun akıyor. ama oyun boyutu 5 gb hafıza kartına atıyorum obb dosyasını apksını tekrardan kuruyorum ama bulmuyor dosyayı uygulamalardanda hafıza kartına taşı seşeneği yok , dolayısı ile açılmıyor oyunlar çöüzümü bilen varmı?
  • Bu şarj bitme olayı düzelmedi hala 1 günü bile tamamlanıyor. Doğru düzgün teli elime bile almıyorum.

• İlk kez akıllı telefon kullanıyorsunuz sanırım.

• İlk kez kullanmıyorum, ama telefon 2 gün batarya ömrü vaat ediyordu yüksek donanımla o yüzden aldım. Sabah 9 dan akşam 6 ya kdr bile dayanmayınca biraz hayal kırıklığı yaşadım

• 3g açıksa,parlaklık yarıdan fazlaysa ne yaparsan yap 2 gün gitmez hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgox

3g açıksa,parlaklık yarıdan fazlaysa ne yaparsan yap 2 gün gitmez hocam

Anladım en azından bataryada bi sorun olmadığını anlamış oldum. Anlamadığım günlük kulanımda 2 gün ü rahat çıkarıyor denmesi , akıllı telefonun espirisi zaten 3g,internet e bu kadar yüksek donanım olunca oyun tabikide... Demekki videolardaki günlük kullanım dedikleri ile benim günlük kullanımdan anladığım şartlar baya farklı :) İncelemelerdeki günlük kullanım dedikleri telefonu 3310 gibi kullanırsan 2 gün gider şarjı demekmiş :)

Peki bana link verbilirmisniz bataryalı kılıf linkli.Aradım taradım hiç biyerde bulamadım z3c için bataryalı kılıf
  • Bu gün oyun az oynadım 15 dk fln 3g hep açıktı parlaklık en sonda hep...Şarj şu an itibarı ile %77 sabah 8 den akşam 10 a kadr %23 şarj gitti.WhatsApp ve facebook nerdeyse hep açıktı. Çok oyun oynadığımdan bitiyormuş batarya. Mutlu oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackline23 -- 16 Şubat 2015; 22:12:10 >
  • Arkadaşlar Z3 compact kullanıcısıyım yüzde yüz sarj olduktan sonra teli çıkardığımda normal rutin şeyler internete girip çıkma menüde gezme oyun oynamıyorum şarj 1 saatte %90 A düşüyor parlaklık da tam açık değil normal mi sizce batarya ömrü ile bu kadar övünen bir cihazın bu kadar çabuk sarjı düşmesi bana sorun gibi geldi kullanan arkadaslar yorum yaparsa sevinirim cihaz bir aylık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit1807 -- 29 Mart 2015; 11:44:23 >
  • yigit1807 Y kullanıcısına yanıt
    %10'da 1 saat ekran açık kalıyorsa %100'de 10 saat ekran süresi eder, daha ne olsun
  • NS_85 kullanıcısına yanıt
    hocam sürekli kesintisiz elimde değil bir saat.. telefonu yüzde yüz olduktan sonra çıkarıyorum şarjdan bir iki dk sonra yüzde 99 oluyor biraz geziyorum internette menüde sonra 5-6 dk kapalı sonra yine açıyorum öyle yani sürekli 1 saat kesintisiz kullanmıyorum pil tüketimine bakıyorum yüzde 60 ekran gösteriyor çok fazla değil mi sizce
  • Merhaba kardeş z3 compactında olan sorunun aynısı bende de var.Şarjdan çıkarır-çıkarmaz 99 oluyor ve çok çabuk bitiyor.Sende olan batarya sorunu keçti mi? Edit: telefonu alalı 1 hafta oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elchinaslanli -- 31 Mayıs 2015; 19:45:55 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.