Şimdi Ara

Güneşe Kurşun Sıktık Olmadı, Camlara Alüminyum Folyo ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (4 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
9.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili DH ahalisi, akdeniz güneşi malum. Yazın çekilmez bir hal alıyor. 4 senedir her yaz evde salonu bu sebeple kullanamıyorum. Aşırı sıcak ve nemli oluyor. Planım şöyle, odaya oturma odasındaki klimayı taşımak + guneşin yaktığı saatlerde klimanın hem tasarruflu olabilmesi hemde diğer odalara etki edebilmesi için camları yansıtıcı bir urunle kapatmak. Bu amaçla cam boyutlarında hafif suntalardan bir çerçeve yapıp mukavvayıda oturttuktan sonra alüminyum folyo ile kaplamayı düşünüyorum.

Kapanacak pencereler

Balkona açılan bir kapı var akşama doğru ancak direkt güneş alıyor sadece orayı açık bırakıcam

Elimde iki adet termometre var klimayı çalıştırmadan yani yokmuş gibi sonuçları öncesi ve sonrası olarak eklerim. Tam sıcaklara henüz var finalleride atlattıktan sonra işe koyulacağım bu sırada sevgili DH ahalisinin tavsiyelerine açığım..

Alüminyum folyodan yansıyan ışıklar karşıdaki Ayşe teyzenin eteğini tutuşturur mu ? Mukavva infilak ederek aşırı sıcaklık karşısında yaktım ebeni aman evini diyerek başıma iş açar mı ? tavsiyelerinizi esirgemeyin.. Adana mersin antalya civarında yahut yakın yerlerde bu dertten muzdarip olan varsa gelin sarılalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o.so -- 30 Nisan 2018; 9:35:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gevurlar o güneş için binlerce km yol geliyor moruQ
  • Gavur işte her şeyleri cins

• Koyu renkli perde kullanabilirsiniz birde sadece sabah güneş doğarken 2-3 saat havalandırsanız( en soğuk saatler ozaman olur) biraz çözülür sıkıntınız

• Hocam uzerlerindeki koyu zaten lakin yaramıyor. Havalandırmada öyle.. Diğer odalar serinlesede bu oda yine sıcak..

• Valla biz Antalya da otururken evin her penceresinde panjur vardı

Panjurları kapatıyorduk karanlık oluyordu. Birde klimayı açtıkmı auuuvvvv

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabanın camına film çektirmiştim içerisi daha az ısınıyor. aklınızda bulunsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.