Şimdi Ara

Güneş enerjisi tavsiye? Vakum tüplü mü? Cam panelli olan mı? (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
674
Cevap
38
Favori
226.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi forumlar cümleten.ben şanlıurfada ikamet ediyorum.4 kişilik bi aile için vakum tüplü almayı düşünüyorum.24lük yeterli olur mu? Marka olarakda eraslan,kuzeymak veya demirdöküm düşünüyorum.hangi markayı önerirsiniz.bide sular biraz kireçlidir.teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vatan63 -- 14 Ağustos 2018; 22:1:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, benim tüplü enerjinin tüplerinin bir kısmınınn kazana bağlandığı yerden su damlıyor..evi bir yıl önce aldım, enerji 5 yıllık galiba, evi aldığımda da vardı damlatma.. sebebi ve çözümü hakkında bilgisi olan var mıdır? Telefonla enerjiyi yapana danıştım, adamlar depo değişiminden falan bahsetti, bu kadar masraflı olmamalı sanki ama...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ege Solar

2 sebebi var yuksek ıhtımal.

1. Poliüretan yeteri kadar sağlam basılmamış.
    2. Sıcak/Soğuk su inişleri ve havalandırma inisleri düzgün ayarlanmamış.
    Merhaba hocam,

Adanada ikamet ediyorum. Evde kombi var yinede güneş enerjisi taktırmak istiyorum.kombi de ki ısı dalgalanmaları hoşuma gitmiyor. Evim 8 katlı binanın 2.katında . Nasıl bir sistem almalıyım? 2. Katta verimli olur mu ? Sicak su gelene kadar çok su sarfiyatı olur diyorlar. Kombi ile gereksiz diyorlar. Kazanda ki krom kaplama nedir ? Tüplü mü yoksa eski sistem mi verimli olur ? Kirecli sular burda ne yapılabilir? 4 kişilik ailem. Başka nelere dikkat etmeliyim ? Marka tavsiniz var mı?

Yardımcı olursanız cok memnun olurum. Çünkü hiçbirşey bilmiyorumvbu konuda. İyi forumlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

Ben yardımcı olayım...

Kesinlikle vakum tüplü sistem yaptır.. normal kollektorlu basınçlı sistem yaptırırsan depoyu firmalar ortalama 4.5 bara kadar dayanıklı galvaniz depo veriyorlar ve bu depo 4 5 sene ancak dayaniyor içinde de antifriz oluyor bu sistemin.. patlayınca veya değiştirirken simsiyah yağlı antifriz her yere dökülüyor..bak kimse bahsetmez bunlardan...güneş ısı işinini de çözdüm very cool

Satıcı firmalara asla sözüne güvenme..kimseden bişey bekleme üretici olan bir firmayı gözüne kestirdi oraya yaptir
    Kuzey Ege tarafindaysan firma ismi verebilirim
    Hocam siz yardımcı olur musunuz ?

• mussi47 M kullanıcısına yanıt
    Herkes için yazıyorum
    Kombi varsa onunla idare et..yazlık yerlerde ise elektrikli termosifon tam ideal olan şey.. kaliteli basınca dayanıklı bir ürün taktirirsaniz iyi olur.. ariston ve bekonun ürünleri güzel

ama ben illa güneş enerjisinden yararlanacam dersen...vakum tüplü sistem alabilirsin.. evinin su girişine de 3 filtreli su arıtma yaptirirsın güzel olur.

Kollektorlu sistem düşünürsen materyali demirden yapılmış kolektör ile şebeke suyu basıncı ile çalışan basınçlı sistem böyler alırsın.. üstündeki antifriz konan yere de su ilavesi için şamandralı boru çekmelerini söylersin güzel olur..

Şimdi burada 3 alternatifiniz var.. ve son yıllarda sac kalitesi düştüğü için güneş enerjisi biraz masraflı oluyor.ve buda firmalarin isine geliyor. Bozulsa da servis çağırsalar diyor..millet çatılarda 20 senelik sistemleri görüyor bende yaptırayım diyor ama 20 senelik depoların malzeme kalınlığı şimdiki lerle aynı değil..bu is firma dürüstlüğü. sudaki kireç oranı ve şans isi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 13 Aralık 2020; 18:7:2 >
  • EcheLoN_ kullanıcısına yanıt
    Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim,
  • quote:

Orijinalden alıntı: schopen

Biz yıllardır kullanıyoruz eski tipi ve memnunuz ama yeniler daha iyi diye duydum ışık alma açısından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

Herkes için yazıyorum
    Kombi varsa onunla idare et..yazlık yerlerde ise elektrikli termosifon tam ideal olan şey.. kaliteli basınca dayanıklı bir ürün taktirirsaniz iyi olur.. ariston ve bekonun ürünleri güzel

ama ben illa güneş enerjisinden yararlanacam dersen...vakum tüplü sistem alabilirsin.. evinin su girişine de 3 filtreli su arıtma yaptirirsın güzel olur.

Kollektorlu sistem düşünürsen materyali demirden yapılmış kolektör ile şebeke suyu basıncı ile çalışan basınçlı sistem böyler alırsın.. üstündeki antifriz konan yere de su ilavesi için şamandralı boru çekmelerini söylersin güzel olur..

Şimdi burada 3 alternatifiniz var.. ve son yıllarda sac kalitesi düştüğü için güneş enerjisi biraz masraflı oluyor.ve buda firmalarin isine geliyor. Bozulsa da servis çağırsalar diyor..millet çatılarda 20 senelik sistemleri görüyor bende yaptırayım diyor ama 20 senelik depoların malzeme kalınlığı şimdiki lerle aynı değil..bu is firma dürüstlüğü. sudaki kireç oranı ve şans isi
    açıklama için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: MySun

Antalya Korkuteli de 3 katlı binanın 2. Katında bir eve taşınacağız. Yaz kış sıcak su için nasıl bir sistem önerirsiniz, kışın -10 dereceleri görüyor ve annemler falan elektrikli ani ısıtıcı kullanıyor.

1. 4 kişilik aileye yetecek.

2. Kışın güneş görmeyince de sıcak su verebilecek.

3. Soğuğa dayanıklı

Nasıl bir sistem tavsiye edersiniz ve ortalama ne kadar tutar.
    24 lu tüplü sistem taktırdık, kaynatıyor resmen suyu memnunduk ama 1 haftadır, güneş olmayan gün sıcak su kalmıyor. 1 gün güneş var su çok sıcak, ertesi gün hava bulutlu ise kullanmamış olmamıza rağmen akşam 6 da sıcak sudan eser yok. Yalıtımla ilgili bir sıkıntı mı bu normal mi yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MySun -- 28 Kasım 2018; 19:22:31 >
  • Merhaba eski tip güneş ısımızın antifriz kavanozu çatladı. Sökerken fark ettim kavanoz kapağında tornavidayla delinmiş gibi bir delik vardı. Yeni bir kavanoz alacağım fakat ondan önce sizlere sormak istediğim bir şey var. Bu güneş ısıya biz sürekli su antifriz ilave ediyorduk eksiltiyordu (boru ve hortumlarda kaçak yoktu). Bu kavanozdaki delikten dolayı buharlaştığından mı? Yani bu sistem normalde kapalı değil mi kavanoz kapağının deliksiz olması gerekmiyor mu? Kavanoz yerine herhangi bir kap takıp kapağını sıkıca kapatırsam (sürekli sıvı eklemeyle uğraşmamak için) sisteme zarar mı veririm?
  • Merhaba muğlada evimde cam panelli basınçlı güneş enerjisi kullanıyorum kullandığım güneş enerjisinin sıcak su boruları sürekli patlıyor muhtemelen bir yerinde bir arıza var güneş enerjisi çok basınç üretiyor geçen gün evdeki banyo bataryasını patlattı bunun arızası nedir neyi eksik yapmışlar acaba ?

• Vakum tüplü enerji taktıracağız ama deposu galvaniz mi krom mu olmalı. Hangisi daha iyi? Kullanacağımız yer malatya.

• Selamlar;
    Uzun bir aranın ardından tekrar birlikteyiz. Bilgim dahilinde olan tüm sorularınıza ve sorunlarınıza karşı sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarım. Başka bir sayfada konusu açık mı bilemiyorum ama sadece gun ısı sıcak su değil, solar sulama ve güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda da her zaman sizlere en doğru bilgiyi aktarmaya çalışacağım. Yaşanılan ayrılık sebebinden dolayı siz değerli forum takipçilerinden affımı bekler, en içten dileklerimle saygılar sunarım...
  • Hocam selamlar hoş geldin;

Tamda tüm forumu okumuştum. Antalya'da ikamet etmekteyim, 5 katlı binanın 5. katında oturmaktayım, geçen sene taşındım ve eski klasik sistemdeki iç panelleri yenilettik, ama kazanda sorun olduğunu söylemişti usta. Sıcak suda hiç tazyik yok, ısıtmada problem yok ama ayar yapmak ölüm. Bazı arkadaşlar su pompası önermiş ama ustalar bunu hiç tavsiye etmedi ayrıca elektrik hattı çekmekte cabası.

Bu sene bu sistemi değiştirmek istiyorum, sular fazla kesilmiyor hatta neredeyse hiç, ama bildiğim kadarı ile Antalya suları kireçli, nasıl bir sistem önerirsin.

Yaklaşık bir maliyet var mı? verebilir misin? Bu tüp gibi olan ince boruluların Antalyada çok sorunlu olduğunu söylemişti ilk tamir eden usta?

Marka model, tavsiye edeceğin sistem için şimdiden teşekkür ederim.
  • KoNFi kullanıcısına yanıt
    Selamlar

Antalya bu sektörn baskenti saylır. Çok firma var ve kımse yogurdum eksı demez. Vakum tüplü sistemlere pek yönelmeyin derim Antalyada. Dus esnasında tazyık sorunu yasıyorsanız basınclı sistemı tavsıye ederım. Kollektorlerde problem yoksa ve bahsettıgınız gıbı sorun sadece sıcak su kazanında ıse basınclı sıcak su kazanı (boyler) alıp montajını yaptırmanız yeterlidir. Piyasada boylerler 120 Lt 1000 1200 TL civarında baslıyor. Galvaniz sistem almayın mutlaka içi emaye olsun.
  • Ege Solar kullanıcısına yanıt
    hocam yanıt için teşekkürler, ben komple yenilemek istiyorum, panel içlerini yenilemiştim ama komple temiz yeni sistem olsun istiyorum.
    Anladığım kadarı ile bu tüp gibi olan çubuklu tam adını bilmiyorum ( vakumlu sanırım) bundan uzak duracağım, normal panelli, önemli olan boyler sanırım, galvanizli değil, emaye kaplı mesela bu sitedeki marka / ürünler ne dersiniz?
    http://www.pergesolar.com.tr/?sayfa=cromgold
    yadahttp://www.pergesolar.com.tr/?sayfa=powergold

Cidar tam ne bilmiyorum, bu benim aradığım sistemde olmalı mı?
  • KoNFi kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz cidar tankı linkteki enerjilerde var kullanabilirsiniz bu enerjileri.
  • Merhaba Ege solar,

Sinop ilinde 4 katlı bir apartmanın 3. katında sürekli oturuyorum. Elektrikli termosifon belimizi büktü. Kışları 2 kişi ama yaz aylarında 5-6 kişi kullanacağız.Yaz kış kullanmak istiyorum.Sularımız kireçli. Kaç litrelik almalıyım? Deniz kenarına 200 mt mesafedeyim. Marka tavsiyesi ve uygun bir sistem için yönlendirmenizi rica ederim

• Merhaba Ege solar,

Sinop ilinde 4 katlı bir apartmanın 3. katında sürekli oturuyorum. Elektrikli termosifon belimizi büktü. Kışları 2 kişi ama yaz aylarında 5-6 kişi kullanacağız.Yaz kış kullanmak istiyorum.Sularımız kireçli. Kaç litrelik almalıyım? Deniz kenarına 200 mt mesafedeyim. Marka tavsiyesi ve uygun bir sistem için yönlendirmenizi rica ederim

• lost_sailor57 L kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

24 vakum tüplü açık devre sistem sizin işinizi görür. Soğuk su deposu tam boy ve izoleli olsun mumkunse. İnci solar işlersan bayileriniarayabılırsınız bölgenizde. Tesekkur ederim.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.