Şimdi Ara

Güneş enerjisi tavsiye? Vakum tüplü mü? Cam panelli olan mı? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
674
Cevap
38
Favori
226.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar.

Son tüpün olduğu yere eğer tüp takılmıyorsa tüp yuvasının mutlaka ve mutlaka kapatılması gerekir. Arkadas muhtemelen tıkama yoluna gitmiş. O da ancak 2 ay dayanmış. Sisteme zararı olmaz ancak yine de vakum tüple doldurmanızı tavsiye ederim. Ha hemen tüp bulamam derseniz de çay bardağı ya da soda şişesi de tıkama işine yardımcı olabilir :)

Teşekkür ederim.
  • Gerçekten de okudukça insanın kafası karışıyor. izmir bergamada geçen hafta sergün güneş enerjiden fiyat aldım anlaştım 2 kolektörlü emaye basınçlı sistemi 180 lt tek depo tavsiye etti rezistans takarız kış için dedi beş katlı binanın 1. katında oturacağım ev yapım aşamasınnda şimdiden bakayım deddim mayıs gibi teslim edilecek.neyse şimdi yorumlarda kesinlikle sergün almayın yorumları var özellikle ege solar tavsiye etmemiş
    ısıtmıyor yorumları var ne alacağımı şaşırdım :(
  • merhaba Ege Solar
    bursa yenişehirde yaşıyorum
    4-5 kişilik tek katlı müstakil ev için nasıl bir sistem önerirsiniz?
    vakumlu pahalı gelirse hangi sistem ürün tavsiye edersiniz ?
    suyumuz oldukça kireçli
    cansu firmasını bilirmisiniz ?
    ezinç ürünleri varmış
    teşekkürler
  • engaysu E kullanıcısına yanıt
    Ben Bergama ve Dikili bölgelerine de hizmet veriyorum. Ayrıca Sergün'ün Bergama arkasındakı Yuntdağ köylerindeki işlerinden hiçkimse memnun değil. Orda çalışan arkadaşları da çok iyi tanırım. rezistans 1 sene sonra bozulur sakın ha hiç tavsiye etmem sonrasında da siz de ısıtmıyor şikayetinde bulunursunuz. 2000 TL civarı da paranızdan olursunuz. Sizin üzerinizde 4 kat olacagı ıcın açık devre sistem size yeterli olacaktır. Dilerseniz özelden de iletişime geçebilirsiniz.
  • ahsevs A kullanıcısına yanıt
    Merhaba ahsevs
    hem yaz hem kış kullanacaksanız açık devre sistemi tavsiye ederim hele ki kurulum yerı (catı) yuksekse basınclıya gerek yok.
    Vakum tüplü sistem ile panelli sistem arasında fiyat olarak cok fazla fark olmaz.
    Suyunuz çok aşırı kireçli ise manyetık kırec onleyıcı ıle bırlıkte montaj yaptırmanızı tavsıye ederım

Cansu'yu duymustum. Ama su anda Ezinç'ın urunlerını yenı alıp kullanıyor olması ımkansız cunku Ezınc gecen sene battı. Önceden stogu varsa bilemem tabı. Ezinç sağlam bir firmaydı ama yonetımsel sorunlardan dolayı maalesef battı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege Solar

Merhaba ahsevs
    hem yaz hem kış kullanacaksanız açık devre sistemi tavsiye ederim hele ki kurulum yerı (catı) yuksekse basınclıya gerek yok.
    Vakum tüplü sistem ile panelli sistem arasında fiyat olarak cok fazla fark olmaz.
    Suyunuz çok aşırı kireçli ise manyetık kırec onleyıcı ıle bırlıkte montaj yaptırmanızı tavsıye ederım

Cansu'yu duymustum. Ama su anda Ezinç'ın urunlerını yenı alıp kullanıyor olması ımkansız cunku Ezınc gecen sene battı. Önceden stogu varsa bilemem tabı. Ezinç sağlam bir firmaydı ama yonetımsel sorunlardan dolayı maalesef battı.

tabi hem yaz hem de kış kullanacağım.Kış performansı olarak vakumlu sistem daha mı iyi olur acaba ?kurulum yeri evin hemen üstü ve çatısı yok basınç yeterli olmayabilir mi ?
    http://www.kombikazanmarket.com/24-Vakum-Tuplu-Boyali-Duble-Sistem,PR-16768.html?
    http://www.enessan.com/urunlerimiz.html

ürünler hakkında fikriniz nedir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahsevs -- 9 Şubat 2017; 16:16:13 >

• ahsevs A kullanıcısına yanıt
    Hem yaz hem kısda basınclıdan hele kı Bursa bölgesınde kıs aylarında ıstedıgınız performansı bulamazsınız.

akfen ısıyı ilk defa duydum ama onun fiyatı sankı biraz daha makul gibi. Ürün mutlaka krom kaplama olsun bu cok onemlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege Solar

Selamlar.

Son tüpün olduğu yere eğer tüp takılmıyorsa tüp yuvasının mutlaka ve mutlaka kapatılması gerekir. Arkadas muhtemelen tıkama yoluna gitmiş. O da ancak 2 ay dayanmış. Sisteme zararı olmaz ancak yine de vakum tüple doldurmanızı tavsiye ederim. Ha hemen tüp bulamam derseniz de çay bardağı ya da soda şişesi de tıkama işine yardımcı olabilir :)

Teşekkür ederim.

Arkadaşım cevabın için çok teşekkürler. 5 gündür gün ısıcıyı bekliyorum ama gelmiyor. Galiba işi çok. Resimlerde görülen son boşluğa çay bardağını veya soda şişesini geri atmaması için nasıl yerleştirecem. Tankın içinden mi yoksa dışından mı tıkama yolunu tercih etmeliyim? Güneş enerjisi tavsiye? Vakum tüplü mü? Cam panelli olan mı?

• simsar7 S kullanıcısına yanıt
    aynen diğer vakum tüplerin takıldıgı gibi. Zaten o bos olan delikten baktıgınızda beyaz bir sılıkon conta goreceksınız. O conta cay bardagını ya da soda sısesını sıkıca tutar. Ama gecıcı cozumdur bılesınız. Soda sısesını ya da cay bardagını takarken bulasık deterjanı ya da camsılle lutfen bıraz ıslayınız.
  • Merhabalar; antalya merkezde oturuyorum yeni taşındığımız evin günısısı çalışmıyordu tesisatçı çağırdığımda sıcak su soğuksu ve panellerin tamamen bitik olduğunu öğrendim. Antalya'da tavsiye edebileceğiniz bir firma varmı klasik sistem almayı düşünüyorum malum antlaya'nın suyu kireçli....
  • yedigun Y kullanıcısına yanıt
    Selamlar;

Sergün almayın ne alırsanız alın desem sanırım çok abartmıs olmam. Gönen ısıya da dıkkat edınız. Antalya'da genelde panelli sistemler kurulu kireç yoğunlugundan. Lakın pratıklık acısından manyetık kırec onleyıcı ıle bırlıkte vakumlu sistemı de dusunebılırsınız.
  • Arkadaşlar vakum tüplü güneş enerjisi hakkında soru soracağım.

ben 2 ay önce vakum tüplü güneş enerjisi taktırdım. ısıtmasında sorun yok. yalnız 2 tane problamim oldu çözemediğim.

1. güneş suyunun tadı acı ve suda hafif koku var. satıcıya gittim. satıcı biz tüpleri takarken zeytin yağ kullandık ondandır dedi. ama 2 ay sürekli kullanmamıza rağmen hala suyun tatı acı ve suda koku var. bu kadar zaman yağ suda kalır mı. düşünüyorum suyun tadını bozabilecek başka birşey varmıdır. neden oluyor anlamıyorum.

2. güneş enerjisinden gelen su sürekli hava yapıyor. su akmamaya başlıyor. 2 günde bir şohbene giren boruyu çıkarıyorum havayı atıyor. daha sonra gene bakıyorum 2 gün veya 3 gün sonra hava yapmış. sizce bunun nedeni nedir.

şimdiden teşekkür ederim.
  • sonyabi S kullanıcısına yanıt
    Merhaba...

Hemen yardımcı olmaya çalışayım size...

1. Suyun tadını bozabilecek bir madde asla olamaz tankın içinde. Zeytin yağı geçmemiş olabilir. Biz bu sorundan dolayı genellikle bulaşık deterjanı kullanıyoruz ve 2-3 kullanımdan sonra geçiyor.

2. Normalde vakum tüplü sistem kolay kolay hava yapmaz. Muhtemelen bağlantıda bir problem var dıye dusunuyorum. Şofben ve güneş enerjisi birbiriyle ters orantılı şekilde olmalı. Yani şofben açıkken güneş enerjisi kapalı olmalıdır. BU yuzden de bypass yapar ama bu da hava değil su atar. Bu yuzden bu baglantıyı detaylı bir şekilde bana yazabilirseniz yine yardımcı olmaya çalısırım.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
  • Ege Solar kullanıcısına yanıt
    selam

öncelikle ilgin için teşekkür ederim.

1. bende çok araştırdım normalde tadı ve kokuyu bozacak bişe olmadığını söyledir. ama sonuçta bir gerçek var. ayrıca 2 tane takdırıdım 2 sinde böyle. küçükde olsa aklıma acaba yalıtım köpüğü suya mı karıştı diye geçti ama o zaman 2sinde de mi aynı anda oldu. oda çok zor.

siz daha önce yağ kullandınız mı ve aynı sorunla karşılaşan duydunuz mu.

2. hava için tekrar aldığım yere gittim. gelip bakacaklar.
  • sonyabi S kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Yalıtım köpüğü asla gecmez merak etmeyin. Ben bu sektöre ilk girdiğimde çok kısa bir dönem kullandım ve aynı şikayeti aldım. Sonrasında fabrikamız ile paylaştım ve bana deterjanı ya da camsili önerdiler. O gunden beri deterjan ve camsil karısımı kullanıyorum. :)

Hava olayını da burdan bildirirseniz, en azından diğer arkadaslara da faydası olabilir.

Teşekkür ederim.
  • Merhaba ege solar.yaklaşık 6 senedir izmir balçovada vakum tüplü serpantinli güneş enerjisi kullanıyoruz.çok memnunuz.bulunduğumuz bölge biraz kireçli ve verim biraz düştü.kazan içi muhtemelen baya kireç tuttu.65 litre termosifonda bile yılda yaklaşık 1 kg kireç çıkıyor.belki bunda 30 kg kireç vardır.hiç temizlenmedi.kireç kırıcı da malesef takilmadi.kazan aşırı kirecten delinebilir.kireç ve genel depo temizliği nasıl yapılabilir teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burockk26 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba burockk26

Vakum tüpleri sökerek hem tüpleri hem de kazan içlerini temizleyen özel karışımlı bir sıvı mevcut. Biz genelde bu sıvı ile temizleyip sonrasında manyetik kireç önleyici takıyoruz ve olumlu sonuç alıyoruz. Dün Güzelbahçe tarafında bir montaj yaptık ve sularınızı kontrol ettiğimde gercekten de yüksek miktarda kireç çıktı.

Serpantinli basınclı enerjinin kireçden dolayı 6 yıl delınmemesı süper. Kullanmış oldugunuz ürünün markası nedir?

Sonuc olarak talebiniz dahilinde temizlik yapılabilmektedir.

Umarım yardımcı olmusumdur.
  • Merhabalar;

Gelibolunda yaşıyorum iki katlı bir ev için öenerebileceğiniz sistem nedir?Konuya yabancı olduğumdan herkes farklı birşey söylüyor.Basınçlı veya vakumlu sistem hangisi olabilir.

Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.Çanakkalede görüştüğüm sergün firması basınçlı sistem ve çift kollektör önerdir.

Teşekkürler
  • kenbjk K kullanıcısına yanıt
    sergün? Dinlene dinlene kaçınız bu firmadan.

Evınız mustakıl dubleks mı? Size ona gore uygun bir çözüm üretelım
  • merhaba.

daha öncede söz etmiştim. güneş enerji sistemi taktırdım. ve sudan kötü koku ve tat geliyordu. her ne kadar bunun vakum için kullanılan zeytin yağından geldiğini düşünsemde tekrardan suyu analiz ettirdim. suda içilebilir olarak bütün değeler normal iken Koliform bakteri değeri 110 gibi bir oranda çıktı. gerçi bu konuda nasıl bir yol izlenmeli bilimiyorum. şebeke suyumu yoksa güneş enerjisinden mi kaynalı onuda bilmiyorum.

düşünce ve fikri olan arkadaş varsa şimdiden teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.