Şimdi Ara

Güncelleme Almayan Cihazlara Redstone 3 Kurulumu (Rehber) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
8
Favori
17.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle 8.1'den Registry Hack yöntemi ile L820'yi Win10'a geçirdim, oradan mevcut güncellemeyi yükleyip telefonu resetledim (fabrika ayarları). Tabii resetten sonra en son gelen güncellemeyi görmedi L820. Az evvel konu başlığında anlatıldığı gibi Root Tool ile telefonu tekrar registry hack yapıp anlatılanları uyguladım ve son gelen yapıyı 14393.103'ü insider Release Preview ile yükledim. Sonuç gayet iyi. Bahsedildiği gibi sadece Otomatik parlaklık çalışıyor ve gözatma yok yine son gelen yapıda da. Son yapıyı kurmak isteyenler L820'ye rahatlıkla yükleyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serinaga -- 27 Ağustos 2016; 0:46:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler biri bana 525 için bu ayarları geri nasıl alabileceğimi anlatabilirmi cihazı recover ile sıfırlıycam ancak cihazı buluyor sürümünü bulamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Hocam 545 sürümünü almadı. Hatta forumda da sormuştum ama alamıyormuş artık

bendede .494 yapısı vardı güncelleme almıyordu hack işlemini yaptım bu sefer redsone güncellemesi almadığı için telefonu sıfırladım tekrar .494 yazılımına döndü.tekrar güncelledim .545 yapısı güncellemesini aldı.telefonum lumia 1320
  • quote:

Orijinalden alıntı: saygi56

quote:

Hocam 545 sürümünü almadı. Hatta forumda da sormuştum ama alamıyormuş artık

bendede .494 yapısı vardı güncelleme almıyordu hack işlemini yaptım bu sefer redsone güncellemesi almadığı için telefonu sıfırladım tekrar .494 yazılımına döndü.tekrar güncelledim .545 yapısı güncellemesini aldı.telefonum lumia 1320

Aynen hocam ben hiç bulaşmadım bu registry hack olayına, dün telefonu sıfırladım insider falan yüklü değildi kendisi otomatik 545 sürümünü aldı. Benim sıkıntı şarj olayında bakalım bu sürüm nasıl dayanacak

• quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

Evet arkadaşlar bir zamanlar Insider dahilinde olup resmi güncellemeyi almamış cihazlara (Örn 1020, 1320) şu an Windows 10 Mobile çalıştırıyorlarsa kolay bir Registy Hack işlemi ile Redstone ve Redstone 2 buildleri kurulabiliyor. Bununla ilgili çok soru geldi ve forumda bir konunun olmadığını gördüm.

Yüklemeye geçersek burada iki kritik bir nokta var. İlki şu ki cihazın kesinlikle Windows 10 Mobile 10586 veya daha üstü bir sürümde olması gerekiyor. İkinci kritik nokta ise bu işlemi 512 MB RAM'li cihazlarda denemeyin.

Uyarı : Cihazınız hali hazırda Windows 8.1 sürümündeyse W10'a nazaran daha zor bir Registry Hack yöntemi ile Windows 10'a geçmek için JUSTMAX arkadaşımızın rehberine göz atabilirsiniz. Konu Linki

İndirilecek Programlar

1-> Visual Studio WP SDK İndirme Linki

2-> Root Tool İndirme Linki

Yükleme Aşamaları

1-> Telefonumuzda ayarlara giriyoruz ve arama çubuğuna "Geliştirici" yazıyoruz. Çıkan ayardaki seçeneklerden geliştirici modu'nu işaretleyerek telefonun geliştirici modunu aktif ediyoruz.

Güncelleme Almayan Cihazlara Redstone 3 Kurulumu (Rehber)

2-> Telefonu kablo ile bilgisayara bağlıyoruz ardından yukarıdaki SDK'yı kurduktan sonra Windows Arama'ya Application Deployment yazarak çıkan uygulamayı açıyoruz.

3-> Target - Device seçili olmalı, Browse butonundan indirdiğiniz Root Tool.xap dosyasını gösterelim ve ardından Deploy butonuna basalım.

4-> Status : XAP Deployment Complete uyarısının ardından bilgisayarla işimiz kalmıyor. Telefona geçelim ve deploy ettiğimiz Root Tool uygulamasını çalıştıralım. Ayrıca 5.aşamaya atlayalım.

Eğer program Deploy'a bastıktan sonra Error verdiyse telefonumuz kilitli demektir. Telefonun kilidini açmak için ;

4A-> Windows arama'ya "Phone Developer Registration" yazıyoruz ve çıkan programı çalıştırıp telefon USB ile bilgisayara bağlıyken Register butonuna basıyoruz. Bu işlemin ardından anlatımın 2.aşamasına geri dönerek tekrar uygulamaya geçiyoruz.

5-> Uygulamayı açtıktan sonra Yes, I Understand ! düğmesine basarak riskleri kabul ettikten sonra ana menüden For All Windows Device'ı seçip ilerliyoruz.

6-> Şimdi önümüze telefonun kayıt defteri değerlerini değiştirebileceğimiz bir ekran gelecek. Bu kısım olayın en kritik aşaması. Bu ekranda bizi ilgilendiren kısımlar Registry Key ve Registry Value. Bu kısım biraz uzun olduğu için numaralandırılmış aşamaları sonlandırarak seri anlatıma geçiyorum.

Evet arkadaşlar değiştirmemiz gereken 4 adet Registry Key var. Bunlar ;

PhoneManufacturer: MicrosoftMDG
    PhoneManufacturerModelName: RM-974_1193
    PhoneModelName: Lumia 635
    PhoneHardwareVariant: RM-974

Bu işlemleri yapmak için önce uygulamadaki Read butonuna basarak girdiğiniz Registry Key'i okutmanız gerekiyor. Örneğin PhoneManufacturer'ı Read yaptınız. Size Value olarak NOKIA verecek. NOKIA'yı siliyoruz ve MicrosoftMDG yazıyoruz. Ardından Write butonuna basarak bu değeri değiştirmiş olduk. Şimdi Registry Key'e PhoneManufacturerModelName yazarak Read diyoruz. Size telefonunuzun RM kodunu verecek. RM-974_1193 olarak Write yapıyoruz. Bu adımları 4 değer için de tek tek uygulamamız gerekiyor.

Dikkat ! Telefonun standart değerlerini ekran görüntüsü ile kaydedelim ne olur ne olmaz.

Lumia 1320 üzerinde değiştirilmiş değerlerin ekran görüntüleri aşağıdadır. Sol taraf Read sağ taraf Write yapılması gereken değerlerdir ;

PhoneManufacturer

Güncelleme Almayan Cihazlara Redstone 3 Kurulumu (Rehber) Güncelleme Almayan Cihazlara Redstone 3 Kurulumu (Rehber)

PhoneManufacturerModelName

Güncelleme Almayan Cihazlara Redstone 3 Kurulumu (Rehber) Güncelleme Almayan Cihazlara Redstone 3 Kurulumu (Rehber)

PhoneModelName

PhoneHardwareVariant

Bütün değerleri değiştirdikten sonra Mağaza'dan Windows Insider'ı indirip Redstone 2 buildleri istiyorsak Fast'i, Redstone 1 buildleri istiyorsak Release Preview kanalını seçiyoruz. İşlemi başarılı şekilde yaptıysanız kanal seçiminize göre size Redstone 2 14905.1000 veya Redstone 1 14393.82 yapısını verecek. (Söz konusu buildler 19.08.2016 tarihindeki kanallarda bulunmaktadır. Tarih ilerledikçe piyasaya sürülen buildler ve kanallar değişecektir. Bunları takip etmeniz konuyu güncelleyemediğim zamanlarda size avantaj ve yanlış kanalı seçmemenizi sağlayacaktır.)

İşlem bu kadar arkadaşlar. Biraz karmaşık görünse de toplamda 1 dakikayı almayacak basit bir hack işlemi. Konuyu bilinen bug'lar ve SSS ile sonlandırıyorum

Bilinen Bug'lar

1-) Batarya tükenmesine sebep olduğu için göz atma ekranı çalışmıyor.

2-) Ekran parlaklığı otomatik mod haricinde ayarlanmıyor.

3-) Microsoft'un mevcut build için yayınladığı bug listesi aynen geçerlidir.

SSS

1-) Telefonu resetlersem ne olur ?

Telefon normal bir şekilde hangi yapıyı çalıştırıyorsa o yapıda sıfırlanır fakat girdiğiniz kayıt defteri değerleri de telefonunuzun standart değerlerine sıfırlanır ve güncelleme alamaz hale gelir. Yeniden güncelleme alabilmek için bu registry hack işlemini tekrar yapmanız gerekir.

2-) Neden telefonu Lumia 635 olarak gösterdik ?

Şimdilik test edilen en stabil sürüm bu. İlk önce bu yöntem Lumia 950XL kodları ile denendi fakat cihazlar açılışta boot ekranında NOKIA yazısı çıktığında reset döngüsüne girerek açılmadı.

3-) Performans nasıl ?

Ben bu yöntemi sadece Lumia 1320'de test edebildim. Sizi temin ederim ki 10586'dan daha iyi çalışıyor.

Arkadaşlar son olarak bu yöntem hiç bir şekilde legal olmamakla beraber oluşacak olası hasarlardan şahsım sorumlu değildir. İyi günler hayırlı Redstone'lamalar dilerim.

bende Lumia 1320 telefonuma
    LUMİA 1520
    PhoneManufacturer : MicrosoftMDG
    PhoneManufacturerModelName : RM-937_eu_euro1_231
    PhoneModelName : Lumia 1520
    PhoneHardwareVariant : RM-937

yukarıdaki Lumia 1520 nin bilgilerini uyguladım ve gayet stabil olarak çalışıyor.
    not : sadece güncelleme yaparken (başka deneyecek kişilerde olmayabilir) 3 kez takıldı bende telefonu kapatıp açarak ilerlemesini sağladım.10.0.14.393.67 aldıktan sonra windows insiderden tekrar güncelledim şu anda 10.0.14.905.1000 güncellemesini gayet stabil olarak kullanıyorum.
    tüm bunları yaparken sağolsun TMRT arkadaşımız çok yardımcı oldu teşekkür ediyorum kendisine.saygılar

not: TMRT arkadaşımızın anlatımını yapın ve verdiği programları kullanın.

• PhoneManufacturer: MicrosoftMDG

Bu bilgileri kullanarak Lumia 630 telefonumu RS1 14393.67 yapısına başarıyla güncelledim. RS2 yapılarını bulmuyor o yüzden RS1 de kaldım. Telefonda kasma donma gibi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Ekran parlaklığı sorunu yok. Gayet iyi Teşekkürler TMRT

EDIT: Telefonun alt kısmında ekranın bir kısmı kullanılamıyor bazı uygulamalarda sıkıntı çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MY_NIGGA -- 3 Eylül 2016; 19:56:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MY_NIGGA

Bu bilgileri kullanarak Lumia 630 telefonumu RS1 14393.67 yapısına başarıyla güncelledim. RS2 yapılarını bulmuyor o yüzden RS1 de kaldım. Telefonda kasma donma gibi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Ekran parlaklığı sorunu yok. Gayet iyi Teşekkürler TMRT

EDIT: Telefonun alt kısmında ekranın bir kısmı kullanılamıyor bazı uygulamalarda sıkıntı çıkıyor.

telefonunuz ram 512mb olduğu için sıkıntı olabilir.ilgili arkadaşlarımızda zaten bu konu hakkında açıklama yapıyorlar.saygılar

• saygi56 S kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bana biraz saçma geldi çünki Lumia 630 ile Lumia 635 arasında sadece RAM farkı var ekran boyutları ve çözünürlükleri bile aynı. Eğer ekran ile ilgili bir sıkıntı çıkacaksa Lumia 635'de de çıkmaz mıydı? Sonuçta Lumia 635'e gelecek olan yapıyı Lumia 630'a kurdum.

EDIT: Bu videoda lumia 635 de bu sıkıntının olduğu görülüyor..https://www.youtube.com/watch?v=azcsOFZz_9U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MY_NIGGA -- 5 Eylül 2016; 17:08:21 >
  • MY_NIGGA M kullanıcısına yanıt
    Hocam 8.1 den mi geçtiniz

• Hackli 1020 güncelleme yaparken döngüye girdiğinden fabrika ayarlarına dönmek zorunda kaldım. Telefondaki silinen fotoğrafları kurtarma şansım var mı? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • saygi56 S kullanıcısına yanıt
    635 göre hack yapmıştım. Ancak sizin yazınıza gore 1520 yaptım. Telefon u açtım kapattım telefonda yazılar küçüldü. Normal mi

• quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

Evet arkadaşlar bir zamanlar Insider dahilinde olup resmi güncellemeyi almamış cihazlara (Örn 1020, 1320) şu an Windows 10 Mobile çalıştırıyorlarsa kolay bir Registy Hack işlemi ile Redstone ve Redstone 2 buildleri kurulabiliyor. Bununla ilgili çok soru geldi ve forumda bir konunun olmadığını gördüm.

Yüklemeye geçersek burada kritik bir nokta var o da şu ki cihazın kesinlikle Windows 10 Mobile 10586 veya daha üstü bir sürümde olması gerekiyor.

Uyarı : Cihazınız hali hazırda Windows 8.1 sürümündeyse W10'a nazaran daha zor bir Registry Hack yöntemi ile Windows 10'a geçmek için JUSTMAX arkadaşımızın rehberine göz atabilirsiniz. Konu Linki

İndirilecek Programlar

1-> Visual Studio WP SDK İndirme Linki

2-> Root Tool İndirme Linki

Yükleme Aşamaları

1-> Telefonumuzda ayarlara giriyoruz ve arama çubuğuna "Geliştirici" yazıyoruz. Çıkan ayardaki seçeneklerden geliştirici modu'nu işaretleyerek telefonun geliştirici modunu aktif ediyoruz.

2-> Telefonu kablo ile bilgisayara bağlıyoruz ardından yukarıdaki SDK'yı kurduktan sonra Windows Arama'ya Application Deployment yazarak çıkan uygulamayı açıyoruz.

3-> Target - Device seçili olmalı, Browse butonundan indirdiğiniz Root Tool.xap dosyasını gösterelim ve ardından Deploy butonuna basalım.

4-> Status : XAP Deployment Complete uyarısının ardından bilgisayarla işimiz kalmıyor. Telefona geçelim ve deploy ettiğimiz Root Tool uygulamasını çalıştıralım. Ayrıca 5.aşamaya atlayalım.

Eğer program Deploy'a bastıktan sonra Error verdiyse telefonumuz kilitli demektir. Telefonun kilidini açmak için ;

4A-> Windows arama'ya "Phone Developer Registration" yazıyoruz ve çıkan programı çalıştırıp telefon USB ile bilgisayara bağlıyken Register butonuna basıyoruz. Bu işlemin ardından anlatımın 2.aşamasına geri dönerek tekrar uygulamaya geçiyoruz.

5-> Uygulamayı açtıktan sonra Yes, I Understand ! düğmesine basarak riskleri kabul ettikten sonra ana menüden For All Windows Device'ı seçip ilerliyoruz.

6-> Şimdi önümüze telefonun kayıt defteri değerlerini değiştirebileceğimiz bir ekran gelecek. Bu kısım olayın en kritik aşaması. Bu ekranda bizi ilgilendiren kısımlar Registry Key ve Registry Value. Bu kısım biraz uzun olduğu için numaralandırılmış aşamaları sonlandırarak seri anlatıma geçiyorum.

Evet arkadaşlar değiştirmemiz gereken 4 adet Registry Key var. Bunlar ;

Bu işlemleri yapmak için önce uygulamadaki Read butonuna basarak girdiğiniz Registry Key'i okutmanız gerekiyor. Örneğin PhoneManufacturer'ı Read yaptınız. Size Value olarak NOKIA verecek. NOKIA'yı siliyoruz ve MicrosoftMDG yazıyoruz. Ardından Write butonuna basarak bu değeri değiştirmiş olduk. Şimdi Registry Key'e PhoneManufacturerModelName yazarak Read diyoruz. Size telefonunuzun RM kodunu verecek. RM-974_1193 olarak Write yapıyoruz. Bu adımları 4 değer için de tek tek uygulamamız gerekiyor.

Dikkat ! Telefonun standart değerlerini ekran görüntüsü ile kaydedelim ne olur ne olmaz.

Lumia 1320 üzerinde değiştirilmiş değerlerin ekran görüntüleri aşağıdadır. Sol taraf Read sağ taraf Write yapılması gereken değerlerdir ;

PhoneManufacturer

PhoneManufacturerModelName

PhoneModelName

PhoneHardwareVariant

Bütün değerleri değiştirdikten sonra Mağaza'dan Windows Insider'ı indirip Redstone 2 buildleri istiyorsak Fast'i, Redstone 1 buildleri istiyorsak Release Preview kanalını seçiyoruz. (Söz konusu kanallar 25.09.2016 tarihi için geçerlidir. Tarih ilerledikçe piyasaya sürülen build ve kanallar da normal olarak değişecektir. En son hangi buildlerin hangi kanaldan yayınlandığını takip etmeniz konu zamanla güncelliğini yitirdiğinden yanlış kanalı seçmemenizi sağlayacaktır.)

İşlem bu kadar arkadaşlar. Biraz karmaşık görünse de toplamda 1 dakikayı almayacak basit bir hack işlemi. Konuyu bilinen bug'lar ve SSS ile sonlandırıyorum

Bilinen Bug'lar

1-) Batarya tükenmesine sebep olduğu için göz atma ekranı çalışmıyor.

2-) Ekran parlaklığı otomatik mod haricinde ayarlanmıyor.

3-) Microsoft'un mevcut build için yayınladığı bug listesi aynen geçerlidir.

SSS

1-) Telefonu resetlersem ne olur ?

Telefon normal bir şekilde hangi yapıyı çalıştırıyorsa o yapıda sıfırlanır fakat girdiğiniz kayıt defteri değerleri de telefonunuzun standart değerlerine sıfırlanır ve güncelleme alamaz hale gelir. Yeniden güncelleme alabilmek için bu registry hack işlemini tekrar yapmanız gerekir.

2-) 512 MB RAM'li cihazlara kurabilir miyim ?

Evet, kurabilirsiniz. Fakat alacağınız performans ve sorunsuzluk bakımından 512 MB RAM'e sahip cihazlara şüpheli yaklaşılmakta ve sorunsuz bir deneyim vadedilmemektedir. Şahsen ben de tavsiye etmemekteyim.

3-) Neden telefonu Lumia 635 olarak gösterdik ?

Şimdilik test edilen en stabil sürüm bu. İlk önce bu yöntem Lumia 950XL kodları ile denendi fakat cihazlar açılışta boot ekranında NOKIA yazısı çıktığında reset döngüsüne girerek açılmadı.

4-) Performans nasıl ?

Ben bu yöntemi sadece Lumia 1320'de test edebildim. Sizi temin ederim ki 10586'dan daha iyi çalışıyor.

Arkadaşlar son olarak bu yöntem hiç bir şekilde legal olmamakla beraber oluşacak olası hasarlardan şahsım sorumlu değildir. İyi günler hayırlı Redstone'lamalar dilerim.

Kardeşim dediğin her şeyi yaptım ama telefona güncelleme gelmedi. Ayarlara falan da baktım ismi değişmiş ama telefona hiçbir güncelleme gelmedi. İnsidere de kaydolmama rağmen bir sonuç alamadım daha sonra yükseltme danışmanını denedim tekrar sonuç yok. Nerede yanlış yapmış olabilirim ya da eksik yaptığım bir şey mi var bir yardım

• Çok faydalı bir konu olmuş. 586 sürümünde leş gibi performans veren lumia 920 cihazıma yükledim ve şu an için çok daha stabil, az ısınan, hızlı ve pil kullanımı normale dönen bir cihaza dönüştü. Tam artık 8 sürümüne geri döneyim derken çok iyi geldi. Telefona para harcamayı sevmem, aldım mı 4-5 yıl gitsin isterim. Cihazın ömrü en az 1 yıl daha uzadı diyebilirim

Göz atma ekranı gitti ama çok mühim değil. Onun dışında ne kurulumda ne de yüklemede en ufak bir sorunla karşılaşmadım.
    Konuyu açan arkadaşımıza tekrar teşekkürler...
  • arkadaşlar birde şöyle bir durum oldu bende telefonum güncelleme almıyor ve güncellemede sorun yaratıyordu bende 64gb olan bellek kartını cihazdan çıkarttım.güncellememe sorunu ortadan kalktı.telefonum Lumia 1320 idi lumia 1520 yapmıştım yukarıdaki uygulamayla.saygılar not: sd cardı sonra yine taktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saygi56 -- 15 Ekim 2016; 12:20:36 >
  • Böyle şeyler telefona zarar vermez mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 14951 sürümünde çakılı kalmıştı telefon. Lumia 920 güncelleme görmüyordu. Telefonu sıfırladım. Cihaz bilgilerinde Lumia 920 yazıyordu. Güncelleme kontrol ettim yok dedi. Sıfırlayınca yavaşa geçmiş hızlıya aldım yine güncelleme yok dedi. Tarihi elle 7 gün ileriye alıp tekrardan güncelleme kontrol ettim 965 sürümünü buldu ve indirmeye başladı. Şu anda indiriyor bakalım kuracak mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 9 Kasım 2016; 23:43:24 >
  • Telefonu sıfırlasak bile lumia 920 olarak 965 sürümüne güncellendi arkadaşlar. Sıfırlamakta sıkıntı olmadı bende Outlook takvim sapıttı ekranda ama kaldırıp tekrar kurunca artık masaüstü live tile doğru göstermeye başladı.

• quote:

14951 sürümünde çakılı kalmıştı telefon. Lumia 920 güncelleme görmüyordu. Telefonu sıfırladım. Cihaz bilgilerinde Lumia 920 yazıyordu. Güncelleme kontrol ettim yok dedi. Sıfırlayınca yavaşa geçmiş hızlıya aldım yine güncelleme yok dedi. Tarihi elle 7 gün ileriye alıp tekrardan güncelleme kontrol ettim 965 sürümünü buldu ve indirmeye başladı. Şu anda indiriyor bakalım kuracak mı

Bleutooth çalışıyor mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu ben kullanmıyorum, akşama deneyeyim.

• quote:

Telefonu ben kullanmıyorum, akşama deneyeyim.

Teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.