Şimdi Ara

Güncelleme almayacak Android telefon alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Su anda kullanmakta olduğum Nokia 820'ye takas teklifi geldi. Cihaz LG Optimus 4x HD.

Sizce mantıklı bir takas mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 19 Eylül 2013; 19:28:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4x hd fena telefon degil ama lumia820 den memnunsan macera aramaya gerek yok :) w8 deki stabiliteyi androidde bulamayabilirsin(üst modeller dışında)

• quote:

Orijinalden alıntı: raif efendi

4x hd fena telefon degil ama lumia820 den memnunsan macera aramaya gerek yok :) w8 deki stabiliteyi androidde bulamayabilirsin(üst modeller dışında)

Daha yavas ve kasinti calisacagina eminim quadcore 1.5 ghz'e ragmen. Ama esas merak ettigim; 4.2 ile 4.1 arasinda ciddi fark var mi? Keske 4.2 gelse dedirtecek fark?

Telefondan da genel olarak memnunum aslinda. Sadece simdiye kadar coktan duzeltilmesi gereken seyler vardi ama Microsoft agirdan aliyor. Yoksa telefon pek cok konuda cok iyi. Bi de 8 gb hafiza sikinti. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: raif efendi

4x hd fena telefon degil ama lumia820 den memnunsan macera aramaya gerek yok :) w8 deki stabiliteyi androidde bulamayabilirsin(üst modeller dışında)

Daha yavas ve kasinti calisacagina eminim quadcore 1.5 ghz'e ragmen. Ama esas merak ettigim; 4.2 ile 4.1 arasinda ciddi fark var mi? Keske 4.2 gelse dedirtecek fark?

Telefondan da genel olarak memnunum aslinda. Sadece simdiye kadar coktan duzeltilmesi gereken seyler vardi ama Microsoft agirdan aliyor. Yoksa telefon pek cok konuda cok iyi. Bi de 8 gb hafiza sikinti. :D

Valla dostum nexus serisinin güncellemeleri bi başka olur ama diğer markalar google dan aldiği kaynak kodunu kendi telefonlarına uydurmaya çalıştığı için güncelleme telefona öyle ahım şahım bisey katmaz. Hele ki bende bir arc s vardı güncelleme aldıktan sonra kağnı gibi oldu dayanamdım sattım sen anla yani burdan güncellemenin ne kadar önemli olduğunu(!) umarim yardimci oluşumdur. Bence l820 yi takas etme

• Güncelleme hakkında fikirlerim :

Arc S -> CM 9 İle kullanıyorum 1.6 Ghz olarak | Sony' arayüzünün gereksiz takılmaları gitti rehbere 6 saniyede girme gitti .

Samsung S3 - CM 10.2 ile arkadaşıma Nightly Sürümünü kurdum telefon gerçekten hızlandı. Eski Stock rom ile arada korkunç bir fark var tepki olarak.
    Google uygulamaları olarakta -> Gapps Xsmall kullandım.

LG optimus 4x 880 -> Stable versiyonu bile varmış yani illa güncel olsun istiyorsan bunu kullana bilirsin.
    http://get.cm/?device=p880&type=stable

Ben olsam takas ederdim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL[e]N -- 19 Eylül 2013; 23:18:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

Güncelleme hakkında fikirlerim :

Arc S -> CM 9 İle kullanıyorum 1.6 Ghz olarak | Sony' arayüzünün gereksiz takılmaları gitti rehbere 6 saniyede girme gitti .

Samsung S3 - CM 10.2 ile arkadaşıma Nightly Sürümünü kurdum telefon gerçekten hızlandı. Eski Stock rom ile arada korkunç bir fark var tepki olarak.
    Google uygulamaları olarakta -> Gapps Xsmall kullandım.

LG optimus 4x 880 -> Stable versiyonu bile varmış yani illa güncel olsun istiyorsan bunu kullana bilirsin.
    http://get.cm/?device=p880&type=stable

Ben olsam takas ederdim..

Brick oldugunda kurtarma sansi var mi? Telefon 22 ay garantili neticede. Servise brick olup gitse garanti disi kalacak.

Siz telefonu ne amacla kullaniyorsunuz? Neden degistirirdiniz? Beklenti benzer mi diye soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 19 Eylül 2013; 23:56:22 >

• Merhaba,

Telefonunuz eğer Download moduna yada Recovery moduna giriyorsa orjinal rom atarak kurtarılır. Ama hiç açılmıyor " Brick" Olmuşsa bu konuyu bilenlere götürmek lazım. Şuan için Ne telefonda nede konsolda başıma geldi.

Telefonda Asla oyun oynamam PS3-X360 ve Crossfire 7950 bir kasam var bunlar varken telefonda hiç oyun oynamak istemiyorum.

Yukarıda yazdıkları yanlış anlamışsınız. Telefon değiştirmedim Hala Sony Arc S Kullanıyorum - Cm9 ve mounts2sd kurdum şuan için gayet yeterli.
    Arkadaşımın S3 vardı çok yavaş diyordu bendeki sürümü görünce yedek alıp onun telefona kurduk telefonda takılma diye birşey kalmadı ve stabil sürümü degil ona ragmen çok iyi..

Telefonda : Mail -İnternet - Facebook - Ekşin - Müzik - Whatsapp - Line ve Yandex Harita en çok kullandıgım uygulamalar
  • quote:

Merhaba,

Telefonunuz eğer Download moduna yada Recovery moduna giriyorsa orjinal rom atarak kurtarılır. Ama hiç açılmıyor " Brick" Olmuşsa bu konuyu bilenlere götürmek lazım. Şuan için Ne telefonda nede konsolda başıma geldi.

Telefonda Asla oyun oynamam PS3-X360 ve Crossfire 7950 bir kasam var bunlar varken telefonda hiç oyun oynamak istemiyorum.

Yukarıda yazdıkları yanlış anlamışsınız. Telefon değiştirmedim Hala Sony Arc S Kullanıyorum - Cm9 ve mounts2sd kurdum şuan için gayet yeterli.
    Arkadaşımın S3 vardı çok yavaş diyordu bendeki sürümü görünce yedek alıp onun telefona kurduk telefonda takılma diye birşey kalmadı ve stabil sürümü degil ona ragmen çok iyi..

Telefonda : Mail -İnternet - Facebook - Ekşin - Müzik - Whatsapp - Line ve Yandex Harita en çok kullandıgım uygulamalar

Size ufak bir tavsiye; bence bu kullanim sekline gore WP 8 androidden cok daha uygun. Denemenizi tavsiye ederim. :)

• Androidde bildiginiz gibi illa orjinal roma ihtiyacın yok Cm , freexperia ve rommu degisirebilen biri sürü insanvar ama wp8de sadece microsoft..
    Arc S'te mesela sony romla telefon çok yavaştı süreli takılıyor ve rehbere girmek için 7 saniye sürüyordu.

FreeXperia -> Cm9 ile telefon kendine geldi.

XPOSED + Greenify + XPrivacy - bu şekilde telefona tam kontrol saglıyorum. İzinsiz arkaplanda çalışma yok- bilgilerimi çalma yok.

illerde belki wp8 tavsiye için ayrıca tşk ederim :)
  • 4x'i aldım. Ama bu telefon bu hızla, özellikle de wp8'den sonra beni kanser eder.

Bu Nightly ve Stable arasında ne fark var? Bilginiz var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 22 Eylül 2013; 0:56:01 >
  • quote:

Androidde bildiginiz gibi illa orjinal roma ihtiyacın yok Cm , freexperia ve rommu degisirebilen biri sürü insanvar ama wp8de sadece microsoft..
    Arc S'te mesela sony romla telefon çok yavaştı süreli takılıyor ve rehbere girmek için 7 saniye sürüyordu.

FreeXperia -> Cm9 ile telefon kendine geldi.

XPOSED + Greenify + XPrivacy - bu şekilde telefona tam kontrol saglıyorum. İzinsiz arkaplanda çalışma yok- bilgilerimi çalma yok.

illerde belki wp8 tavsiye için ayrıca tşk ederim :)

Nickin kişi eklede çıkmıyor.

üstmesajımdaki soru hakkında bilgin var mı acaba?

• Nightly : Günlük kullanım için ideal degildir çok fazla hata çıkabilir ama hep güncel sürüm vardır . Hep güncel istiyorsanız bunu.
    Stable : Kararlı sürüm çogu telefonda bu sürüm çıkmıyor bile varsa kesinlikle bunu kullanmanızı tavsiye ederim.

CM'lerde Radyo yoktur -> Aşagıdaki programla onuda hallede bilirsiniz.

Spirit_FM_Radio_Unlocked_Nov19
    http://d-h.st/Ker

YourZgapps XSmall for Android 4.3 | 4.2.2 | 4.1.2 | 4.0.4
    Google Uygulamaları içinde :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240652

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL[e]N -- 22 Eylül 2013; 10:35:30 >

• quote:

Su anda kullanmakta olduğum Nokia 820'ye takas teklifi geldi. Cihaz LG Optimus 4x HD.

Sizce mantıklı bir takas mı?

lumia 820 den memnunsan takas yapma bence çünkü güncelleme almayacak bir telefonu aldığında ister istemez android 4.3-4.4-5.0-... gibi güncellemelere gözün kayacak ve sende güncellemek isteyeceksin burada devreye root ve rom giriyor ve bunlarla uğraşmak biraz sıkıntı ki hata yaptığında telefonun tuğla gibi olmasıda söz konusu lumia 820 kötü bir cihazda değil bence birde arkasında bill gates var sonuçta güncelleme falan alacaksın. Benim düşüncem bu
  • quote:

Nightly : Günlük kullanım için ideal degildir çok fazla hata çıkabilir ama hep güncel sürüm vardır . Hep güncel istiyorsanız bunu.
    Stable : Kararlı sürüm çogu telefonda bu sürüm çıkmıyor bile varsa kesinlikle bunu kullanmanızı tavsiye ederim.

CM'lerde Radyo yoktur -> Aşagıdaki programla onuda hallede bilirsiniz.

Spirit_FM_Radio_Unlocked_Nov19
    http://d-h.st/Ker

YourZgapps XSmall for Android 4.3 | 4.2.2 | 4.1.2 | 4.0.4
    Google Uygulamaları içinde :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240652

Onerdiginiz romu yukledim; hakikaten cok farketti.

• memnun kaldiginiza sevindim

• arkadaşlar elimde ace var onu satmaya düşünüyorum garantisi 2 yıllık 1 yıl garantisi kaldı sizce ne kadara satabilirim
  • quote:

memnun kaldiginiza sevindim

Şans bu ya; bugün bilgisayardan veri aktarırken telefon çöktü. Recovery mod bile açılmıyor.

Telefonu düzeltebilmemin bir yolu var mı? Başangıtçtaki marka logosu geliyor ve telefon öyle kalıyor.
  • quote:

quote:

memnun kaldiginiza sevindim

Şans bu ya; bugün bilgisayardan veri aktarırken telefon çöktü. Recovery mod bile açılmıyor.

Telefonu düzeltebilmemin bir yolu var mı? Başangıtçtaki marka logosu geliyor ve telefon öyle kalıyor.

sony yada samsung olsa sizin yönlendirirdim ama aşagıdaki konu gayet yeterli

http://forum.donanimhaber.com/m_77174033/tm.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.