Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (974. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
22 Misafir (2 Mobil) - 20 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.754
Cevap
1.168
Favori
11.798.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1150 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
30. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 972973974975976
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dolar yükseliyosa bize ne amerika düşünsün
  • Bu hafta için trend yukarı görünüyor. Ben her zaman yaptığım fırsat alış ve kar satışı sonrası ilk fırsatta yarı dolar yarı TL olacak şekilde ayarlamaya giderim. Örneğin dün 3,745 oldu full dolara geçtim alım fırsatı olduğundan. Ama TCMB müdahale etse zarar ederim veya kar edemem.Onun için ilk fırsatımı bekliyorum. Bugün 3,85 i gördüm neyapacağım yarısını yada yarıdan biraz azını TL ye geçiriyorum. Belki daha artacak ama kendimi garantiye almalıyım. Yarın daha artıp 3,90 olursa elimdeki doları kademeli olarak satmaya devam edebilirim. Ama olaki yarın sert düşüş yaşandı elimde TL de olduğu için yeni alım fırsatım olur.
    Ayrıca satışa başlamak için geriye dönük alış ortalaması alışa başlamak için geriye dönük satış ortalamasını gün sonunda hesaplamamız gerekir ki yarın gördüğümüz seviyede almak ya da satmak mantıklı mı anlayalım.
    Bu şekilde düşündüğümüzde kaçtan aliyim kaçtan satiyim sorusunun ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz. Rakamları kişi mevcut ve geçmiş pozisyonuna göre kendi belirlemelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 25 Ocak 2017; 22:33:54 >

• FiveSeveN kullanıcısına yanıt
    Dolar yukselmiyor aksine Trump geldiginden beri deger kaybediyor. Hatta Turkiye haric butun ulkelerin paralari dolara karsi artista. Ama Turk lirasi daha da hizli deger kaybediyor maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyse Trump dayi meksika sinirina duvar orme karari almis. Sabaha duser herhalde biraz dolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fxmaster

Bu hafta için trend yukarı görünüyor. Ben her zaman yaptığım fırsat alış ve kar satışı sonrası ilk fırsatta yarı dolar yarı TL olacak şekilde ayarlamaya giderim. Örneğin dün 3,745 oldu full dolara geçtim alım fırsatı olduğundan. Ama TCMB müdahale etse zarar ederim veya kar edemem.Onun için ilk fırsatımı bekliyorum. Bugün 3,85 i gördüm neyapacağım yarısını yada yarıdan biraz azını TL ye geçiriyorum. Belki daha artacak ama kendimi garantiye almalıyım. Yarın daha artıp 3,90 olursa elimdeki doları kademeli olarak satmaya devam edebilirim. Ama olaki yarın sert düşüş yaşandı elimde TL de olduğu için yeni alım fırsatım olur.
    Ayrıca satışa başlamak için geriye dönük alış ortalaması alışa başlamak için geriye dönük satış ortalamasını gün sonunda hesaplamamız gerekir ki yarın gördüğümüz seviyede almak ya da satmak mantıklı mı anlayalım.
    Bu şekilde düşündüğümüzde kaçtan aliyim kaçtan satiyim sorusunun ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz. Rakamları kişi mevcut ve geçmiş pozisyonuna göre kendi belirlemelidir.

Dolar aksam uzeri 16:00 sonrasi 3.86 lara kadar cikti hocam ayrica mb yarin ise el atmazsa 3.95 e kadar cikacagini dusunuyorum ons 1198 lere kadar dustu yarin onsta dolara destek verirse gram altinda 150 leri gorur fitch kredi notunu dusurecek apacik belli ama bu dolarin dusmesinede sebep olabilir

Benim dusunceme gore trump dolari dusurmeye calisicak cine inat ve elindeki altin rezervlerin guclendirmeye calisicak bask turlu abd de dolarla calisan yatirimcilai birer birer yatirimlarini duraganlastiracak

Isin ozeti halimiz pek iyi degil

• Bilgisayar almayı düşünüyorum arkadaşlar. Doların düşmesini beklemelimi yoksa şidmimi almalı? Dolar düşücekse bekleyeceğim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    düşüp düşmeyeceğinin cevabını bilsek zengin olurduk sanırım. okuduğum kadarı ile beklentiler kısa vadede düşeceği, uzun vadede yükseleceği yönünde..
  • hayatgezi kullanıcısına yanıt
    Ülkeye girecek dolara karşı tahminler falan yapıyorlarya ondan sordum.

• Fitch notuna göre bi fiyatlama olmadı. Bugün yaşanan kır değişimleri siyasal olarak istikrarsız bir gidişin eseridir. Bugün yaşanan durum doların değer kazanması değil tlnin değer kaybetmesi. Euro, sterlinde daha fazla kar yazdı hatta dolara göre.

Cuma günü için kesin gözü ile bakılıyor. Adamlar ekonomik manüpülasyon yapmak için enflasyon sepetinde bile ilginç bi güncellemeye gittiler. Kararsız ve güvensiz ekonomik bi ortamda ben fitchten not düşürmesini bekliyorum ki tüm ekonomistler de aynı şeyi söylüyor zaten.

Yarın ki duruma göre merkez müdahalesi ile 80 bandına tekrar gelebilir ve alım fırsatı yaratabilir. Kaçırmamak lazım.

Bu akşam gerçekten şanslı günümdeydim ve tepe noktadan full çıkış yaptım. Sabah için alım fırsatı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lycantrophic

Dolar yukselmiyor aksine Trump geldiginden beri deger kaybediyor. Hatta Turkiye haric butun ulkelerin paralari dolara karsi artista. Ama Turk lirasi daha da hizli deger kaybediyor maalesef.

Sebep hocam sizce neden tl hep değer kaybediyor ülkenin cumhurbaşkanı sayın kemal kılıçdar oğlu yüzünden mi 😄😄😄

• Yarin aldignda buraya yaz da biz de faydalanalim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Istanbulboy

Yarin aldignda buraya yaz da biz de faydalanalim hocam

Dostum altin.in diye bi site var. Burada ekonomi platfprmu yok. O siteye bakarsan belli başlı adamlat var onları takip edebilirsin. Ya da investingi takip et oradada değerli adamlar var.

Benim alım saatim duruma göre 9 ya da bist açılış saati 10 olur. Duruma göre değerlendireceğim ama kesin olaral gireceğim, hemfe full.

• Dolarla oynayan kim hala birsey yok ortada .tum dunyada dolar altin dusetken neden bizde artar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: souledge

Dolarla oynayan kim hala birsey yok ortada .tum dunyada dolar altin dusetken neden bizde artar ?

Bizden baska baskanlik diye tutturulan bir ulke var mi? Bizden daha fazla siyasi belirsizlik yasayan ulke var mi? (Suriye, Irak gibi olaganustu durumlar haric)

• shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten %30 mu ne devalüasyon oldu altı aydan beri. Hatta kendi dönemleri (2002-2017) bakarsak belki üç kartı oldu devalüasyon (matematik hesabı yapmadım). Sadece dillendirilmiyor ama birisi bir dese, piston aşağı indi videosundan beter olacağız.

• Gerizekalinin biri vardi dolar bi daha 3.7 3.8 seviyesini gormicek falan diyodu neydi onun nicki

• quote:

Orijinalden alıntı: lutufi123

Gerizekalinin biri vardi dolar bi daha 3.7 3.8 seviyesini gormicek falan diyodu neydi onun nicki

Sal gitsin hocam

At gözlüklü onlar

Onların yüzünden bu haldeyiz

• dolar kaç olur bilmiyorum ama akpnin paralı askerleri akçeleri kesilince kazan kaldırıp yeni çeri isyanları yapar mı yapar :))
  • Lanet olsun eriyip gidiyor tüm geleceğimiz. Yıllarca çırpın okullarda sürün mezun ol tam biraz olsun rahat ederim derken paranın değeri dibe vursun.

Yavaş yavaş her şeye zam gelmeye başladı dolar etkilemezdi hesapta ya, ekmeği dolarla mı alıyor muşuz kafaya bak. Eridi gitti maaşlar bakalım ne olacak sonumuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lutufi123

Gerizekalinin biri vardi dolar bi daha 3.7 3.8 seviyesini gormicek falan diyodu neydi onun nicki

Yanlış oy basmamak için "Evet" nasıl yazılır okunur onu öğreniyodur.
  • 
Sayfa: önceki 972973974975976
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.