Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ahmetbey14 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 24 Misafir - 24 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.543
Cevap
1.166
Favori
11.788.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3.60 seviyelerinde malasef ülke fedin faiz artırımını fiyatladı ve gördülerki ucu açık aslında bizim gibi sığ ekonomiye sahip ülkelerde bu olağan durumlardır şimdide kuru geriye çekip beklemek istediler ki gene fiyatlama yapılmaya başlandı bu şuna benziyor para ticaretinde karaborsa
    Evet karaborsacılık oynuyorlar yani usd yi karaborsa yapıp tl ye olan güvensizliği daha da efektif hale getiriyorlar ha burda malasef şuda çok önemli bir gerçek tl nin güvensizliğide para birimimiz üzerinde negatif bir baskı unsuru yani değersizleşmesi olağan
    Bu durumlar bir araya gelince sonuç bu oluyor yani 3.40 indi seviniyoruz. ölümü gösterip sıtmaya razı etmek.
    Gelelim piyasa aktarılacak kaynağa düşük faiz kredi garanti fonu kosgeb geyikleri başladı gene
    Bakın arkdaşlar hala aynı noktaya geliyoruz BORÇ. Hükümetin tek düşündüğü borçlandırmak. Yahu borçlandırmadan ekonomik dünyada başka bir çözüm yok mu var eee neden uygulamıyorsunuz çünkü o iş zahmetli anam babam onu bu hükümet nerden yapacak öyle değilmi.
    Son olarak konudan bağımsız asgari ücret artışı. Bu nedir abi bu sene zam olmasın nedemek aynı kalsın hatta 21 yaş altı düşürülsün ne demek lan Nerdesin sayın cumhurbaşkanım konu memleketin emekçisi olunca yoksun neden fikrini söylemiyorsun haa doğru seçimden önce saçmalamayın 1500 lira asgari ücret olmaz diyen sizlerdiniz değilmi.
    Kepazeliğin biri bin para ben ömrümde kapital düzenin içinde resmen fakirliğe mahkum olupta hala malum partiye nasıl oy verildiğini anlamakta güçlük çekiyorum. Bu konu bir doktora konusu olur çok net resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• niye feto deyip söyleniyorsunuz yüceltmeyin şu salya sümük ağlayanı
    fetoşşş diyeceksiniz fetoşşşşş.
    adına hakaret olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: x4343

Taraf tutmuyorum.ne akp ne chp...aklıma takılan şey hükümetin aklı başına yeni gelmiş anlaşılan...bu saate kadar hiçbirşey yapılmayıp son 1 hafta içinde:

- "bundan sonra ihaleler dahil çoğu yerde tl kullanacağız"

demek için geç kalınmadı mı? Madem ki böyle birşey mümkündü geçen sene,daha önceki seneler bu tür işler tl üzerinden niye yapılmadı?

Bundan önce dengeli gidiyorduk sıkıntıları aşabiliyorduk.
    ABD dolarından ülkeler arası alışverişte kendi para birimimizi kullanmaya karar verdiğimiz anda dünyanın efendilerinin tekerine çomak soktuk artık hedefteyiz.
    Tayyip kellesini ortaya koydu sonu ya Saddam,Kaddafi gibi olacak yada Atatürk gibi ortası yok.
  • haydarali34 kullanıcısına yanıt
    He canım he. Hadi yallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jetixmen

Hangi yoruma cevap verdiğime bakmadan ezbere konuşmussun.Bence ülke insanlar birbirlerinin görüşlerine saygı duymayı öğrenene kadar düzelmeyecek.Bugün başta akp var diye muhalefet destekcileri isyan ediyor,olan en küçük olayda akp destekçilerini suçluyor.Ülkede güvensizlik ve ayrıklık oluşuyor.Bugün başa chp geçse bu sefer akpliler her olayda chp yi ve chplileri suçlayacak,yine ülkede güvensizlik ortamı oluşacak.Önce bunu halletmeliyiz.Buna bugün burda dolar bozmanın uzun vadede bir anlamı yok ama bozanlara da saygı duyuyorum dönüşü kısa vadeli de olsa çabalıyorlar diyerek başlatabilirsin.Ben ise doları bozmayanlara kendi iradesidir diye sataşmayarak bunu sağlayabilirim.
    Cevap verdiğin yorumuma gelince adam 1 günde doları bozan çakallar 1600 tl kar elde edebilir buna izin bermeyecek bir mekanizma yok mu demiş.Benim seslenişim buna ve yine söylüyorum.Ne yapalım? Sizin potansiyel 1600 tl kazanma şansınız var ordan bi 1600 verin bide bu potansiyele sahip olamayan insanların (nedense) huzurunu bozdunuz ordanda bi 400.Çıkarın 2000 tl mi diyelim?

Eh ben de farkli dusunmuyorum ama milleti bu hale getiren kim once bunu sormak gerekir. Artik insanlar sarkicilari bile dinlerken bu AKPli bu CHPli diye dusunuyor.

Neyse asil sorun bu kutuplasmadan daha buyuk.

O da sorgusuz itaattir. Bunun demokraside zaten yeri yoktur.

Tehlike bir kitlenin gozu kapali bir partiyi savunmasi ve gercekleri gorememesidir.

Bugun krizden bahsediyorsak bunun sebebi de aynidir. Bu is fanatiklik ile olmaz. Bir birey hangi partiden olursa olsun sorgulayabilmeli. Hatayi gordugunde cezayi kesmeli.

Kesmezse ne olur? Goruyoruz iste ne oldugunu...

• quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

nerede bu aktroller dolarları satıp dolar düşüyor diye konu açanlar şimdi donsuz mu kaldı?

Asıl trol sizsiniz bak Kılıçdaroğlunun mailleri sızmış sizin troller ödeme istiyor
    Yakında trolleriniz tutuklanır inşallah sende onlardan birisindir
    https://twitter.com/Biyikbay/status/806969083090661376

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

nerede bu aktroller dolarları satıp dolar düşüyor diye konu açanlar şimdi donsuz mu kaldı?

Asıl trol sizsiniz bak Kılıçdaroğlunun mailleri sızmış sizin troller ödeme istiyor

hehe chpli olmakla sucluyorsun hiçbir partiye ısınamadım

• HR Creative kullanıcısına yanıt
    Kemal Atatürk imzasını taşıyıp da yarın dolar alayım mı
    Diye sorman ne kadar çok Türkiye sevgisi olduğunun göstergesi! Zavallısın

• quote:

Orijinalden alıntı: sabe

quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Türk Lirasının kırılganlığı bugün kendini gösterdi birde başbakan ekonomik tedbirleri açıklarken dakikalar içinde uçtu dolar. O sırada kuru takip ediyordum heyecandan elimdeki doları bozduramadım kaldı öyle:) Bir ara ekrandan taşıp dışarı çıkacak sandım o çubuklar yukarı doğru.

Bu kırılganlık ile yarın 3.50tl için yukarısını test edecektir kuvvetle muhtemel. Ben normalde bizi yönetenlere tav olduğum için tl'ye geçmiyordum ama al-sat yapıp parada kazanmıyordum. Burada yorumlarıma denk gelenler varsa ya da daha önceden açtığım konulara az buçuk bu işleri bildiğimi bilir.

Ama önümüzdeki yol zor arkadaşlar bu sebepten ötürü artık bende dolar yükseldiğinde elinizdeki dolarları satıp paranızı bankada aylık faize koymanızı tavsiye ediyorum.

Çünkü ülkenin üzerine tsunami gibi dev bir dalga geliyor ve buna karşı bir kalkan oluşturmak zorundayız çünkü hepimiz aynı gemideyiz!

Paranızı bankaya koyun demişsin ama Yunanistan'da kriz olduğunda kimse bankadan parasını çekememişti.
    Daha sonra çekebildiler ama orası Avrupa. Burada paraya el koyar al sana devlet tahvili verdik falan da diyebilirler.
    Bankada para tutmak bile sıkıntı olabilir ileride.

Herkes parasını bankada tutarsa zaten böyle bir şeye gerek kalmaz hocam. Birde orası Yunanistan biz onlara göre çok büyüğüz Darbe girişimi sonrası bile 2 gün sonra borsa vs. her şey açık kaldı. Ve yabancılara paranızı alıp çıkabilirsiniz dendi. Sadece Garanti, Yapı Kredi, İşbankası, Ziraat, Finansbank(Enpara dahil), Vakıfbank, Halkbank gibi büyük bankalarda tutun eğer güven sorununuz varsa

• quote:

Orijinalden alıntı: kucuker34

quote:

Orijinalden alıntı: sabe

quote:

Buradaki muhalif arkadaslar dolar hadi 10 TL olsun siz ne b.. Yiyeceksiniz merak ediyorum. Gökten zembille fetonuz gelip sizimi kurtaracak :)

Fetoyu getirenlere sorsana bu soruyu. Okyanus ötesine seslenip, "ne istediniz de vermedik" diyene bir sor.

Feto yani abd, 40 yıldır ülkeyi örümcek ağı gibi sarmış neyin peşindesin dostum

Kimse Tayyip kadar kucaklamadı fetoyu, o yüzden muhalefet edenlerin fetodan bir beklentisi olduğunu ima etme. Biz fetoyede muhalefettik, yapmayın etmeyin dedik.

Bak dün "sen bizim Fettullah hocamızla böyle konuşamazsın" diyerek mecliste Kamer Genç'in üstüne yürüyenler bugün akpli değil mi, bugün halen vekil olanları var. Onlar neden içeri alınmadı onu anlat bana.

https://www.youtube.com/watch?v=XzryBfBggsQ
    İzlede gör kim fettoşçuymuş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

Buradaki aktrol arkadaşlara bir sorun yastık altındaki doları bozun diyen 78milyon dolara uçak almadı mı?
    Ekonomiden anlamayanlarda doları bankada bozdurmadığın sürece kura bir etkisi olmaz.3-5 dolarlada kur değişmez.
    Reisinize söyleyin o bozdursun.zengin adam hatta dünyanın sayılı zenginlerinden.karun kadar.

Valla reisiniz son 1-2 ayda kurdan ne para kazanmıştır var ya..

İşte tüm yaptığınız ve yapabileceğiniz şey klavye başında cumhuriyet sözcü gibi istediğiniz gibi haber yapanlara inanmak. He isterse 100 milyon dolara alsın reis. Alacaktır. Kendisine değiş Türkiye cumhuriyetine alıyor. Sana ne

Ayy unutmuşum ben patagonya vatandaşıydım banane tabi.
    Biatçı yallahh

• 3.44 şuan bu nedir ya 3 için çok derken 3.44 nedir abi düz 4 olsun o zaman... :( :( :(
  • Bunlar daha iyi günlerimiz. Bize ilkokulda türkiyeyi kendi kendine yetebilen ender ülkelerden biri diye öğrettiler. hayvancılığından sanayisine kadar kendi kendine idare edebilir diye öğretildi ki hakkaten öyleydi. O zaman hayvanı bile ithal edecez deselerdi kıçımızla gülerdik. varsa benim gibi 30lu yaşlarda olanlar bilecektir... Şu an hayvanıda dışardan dolarla alıyoruz tohumuda, teknolojiyide....

Garibanlar teknosanın duvarında 2 led tv, raflarda 2 tane telefon tablet görünce teknolojide geliştik hepsini biz yapıp satıyoruz sanıyor. Açık konuşayım elalem marsa araç gönderip su buluyorken, biz 2016 yılında milletin 100 sene önce ürettiği normal binip gittimiz asfaltta giden 4 tekerli araba dahi üretemiyoruz.

Bu kadar kötü durumda olsak ülke batardı, bu yollar köprüler falan nasıl yapılıyo diyen gıllar için listeyi yazıyorum. Ülkenin 80 yılda biriktirdiği her milli kurum ve kuruluş limanından fabrikasına kadar akp döneminde satıldı. Kime satıldı biliyomusunuz? eyyy fransa, eyyy ingiltere, eeeyyy, amerika eyyyy israil sen kimsin yaaa diye koyun gazlamak için adı anılan ülkere satıldı ve gelcek vaat eden en büyük gelir kaynaklarımız araplara peşkeş çekildi....

-tüpraş
    -türk telekom
    -petkim
    -tedaş
    -tekel
    -etimaden
    -igsaş
    -adapazarı şeker fabrikası
    -thy kamu hisseleri
    -erdemir
    -seka kastamonu işletmesi
    -seka balıkesir işletmesi
    -sümerbank nazilli basma fabrikası
    -kuşadası limanı
    -sakarya traktör fabrikası
    -taksan takım sanayi
    -trabzon limanı
    -tümosan
    -etikrom
    -araç muayene istasyonları
    -tekel sigara işletmeleri
    -tekel sigara fabrikaları arazileri
    -başkent elektrik
    -meram elektrik
    -petrol ofisi poaş
    -manisa pamuklu mensucat
    -çayeli bakır işletmeleri
    -dikili limanı
    -mersin limanı
    -izmir limanı
    -seka çaycuma işletmesi
    -bursagaz
    -et balık kombinaları
    -eti elektrometalurji
    -sümerbank bakırköy işletmesi
    -kütahya şeker fabrikası
    -eti gümüş
    -seka ardanuç işletmesi
    -tügsaş gemlik gübre san aş
    -tekel alkollü içkiler
    -esgaz
    -büyük ankara oteli
    -bandırma limanı
    -samsun limanı
    -kastamonu şeker fabrikası
    -kırşehir şeker fabrikası
    -turhal şeker fabrikası
    -yozgat şeker fabrikası
    -çorum şeker fabrikası
    -çarşamba şeker fabrikası
    -başak sigorta
    -taksan
    -şekerbank
    -gerkonsan
    -seka aksu işletmesi
    -seka taşucu tersane arazisi
    -thy usaş
    -eryağ
    -sümer holding'e ait taşınmazlar
    -sümerbank adıyaman işletmesi
    -ebuaş
    -eti bakır
    -eti gümüş
    -amasya şeker
    -çanakkale deri işletmesi
    -sümer holding
    -sümerbank
    -denizcilik işletmesine ait feribotlar
    -ataköy turizm
    -ataköy otelcilik
    -ataköy marina
    -tügsaş samsun gübre
    -tügsaş'a ait taşınmazlar ve araziler
    -bergama pamuk iplik fabrikası
    -kamu kuruluşlarına ait birçok sosyal tesis
    -tercan
    -iskenderun dç
    -ereğli limanı
    -iskenderun limanı
    -yarımca limanı
    -yarımca porselen
    -divriği ve hekimhan demir madenleri
    -kırıkkale çelik çekme boru fab.
    -oymapınar barajı
    -eti aluminyum madenleri
    -seydişehir aluminyum fab
    -emek işhanı
    -istanbul hilton oteli
    -tekel tuz işletmeleri
    -tügsaş'a ait diğer depo fabrika ve araziler
    -ankara çimento fab
    -ladik çimento fab
    -gaziantep çimento fab
    -şanlıurfa çimento fab
    -bartın çimento fab
    -konya krom
    -borçelik
    -spor toto
    -karadeniz gemisi
    -inegöl kibrit fabrikası
    -büyük tarabya oteli
    -büyük efes oteli
    -murgul bakır işletmesi

ve daha onlarcası...

Bunlar neden iyi günlerimiz diyorum çünkü sattığımıza değecek seviyede kurum liman fabrika kalmadı. Son 15 yılda satılan kurumları şimdi toparlamaya başlasak malesef önümüzdeki 50 yılda yerine geri koyamayacağız...Şuan yapılan hemen her köprü tünel yol mol yap-işlet-devret şeklinde yapılıyor. Yani elin japonu gelip kendi parası ile tünel yapıyor, 50 sene kendininmiş gibi işletiyor, 50 sene sonra bize devrediyor. Ve yatırımcının riski sıfır. Yani Devlet 50 yılda bu köprüden şu kadar kişi geçer diye firmaya teyit ediyor. Olurda o sayıda geçmezse kalan sayıyı, devletimiz yapan şirkete ödüyerek tamamlıyor :) Ülkeye minimum 50 sene giren para olmadığı gibi 50 sene sonra çıkan bi paranın olmayacağını garanti dahi edemiyosun. Yani "hökümet eyiye gidiyi" diye açılışında göbek attığın tünelin köprünün parası 50 sene bize gelmediği gibi eğer firma teyit edilen ölçüde kar edemezse, firmanın karının kalan kısmını, senin çocuğun maaşından kesip firmaya ödeyecekler demektir :) :) :)

O yüzden o kadar çaresiz kaldılar ki vatandaşın yastık altında tuttuğu dolara kadar düştüler... Bunların peşinden koşan kesimde, ülkeye dolar üzerinden giren telefonuyla veya bilgisayarı ile, arap şirketi olan türk telekoma para ödeyerek internete bağlanıp, amerika menşeii'li facebooka twittera "dolar bozdurmayan vatan hainidir" "gahpe amariganın oyununu bozacağız, kahrolsun amariga" yazacak kadarda cahildir malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 9 Aralık 2016; 1:23:23 >

• quote:

quote:

Alçalmada, yalanda, hilede sinir yok ki.

Paylastiklari ekran goruntusune yakindan bakinca yazili kismin beyaz ekrana sonradan yapistirildigini renk farkliligindan ve piksellesmeden anliyoruz.

Kabak gibi ses kayitlari montaj ama paintte yapilmis ekran goruntusu gercek.

IQ 3'den gun almis. Allah cobanina bagislasin diyelim bari...

• quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

quote:

quote:

Alçalmada, yalanda, hilede sinir yok ki.

Paylastiklari ekran goruntusune yakindan bakinca yazili kismin beyaz ekrana sonradan yapistirildigini renk farkliligindan ve piksellesmeden anliyoruz.

Kabak gibi ses kayitlari montaj ama paintte yapilmis ekran goruntusu gercek.

IQ 3'den gun almis. Allah cobanina bagislasin diyelim bari...

Gerçekmi feykmi bilmiyorum ama eğer gerçekse vay halinize

https://twitter.com/Rastamandj/status/770572296117489664

• Neler dönmüş neler CHP nin trollerine bakın

https://twitter.com/Malikejder47/status/806975414396563458
  • quote:

quote:

Buradaki aktrol arkadaşlara bir sorun yastık altındaki doları bozun diyen 78milyon dolara uçak almadı mı?
    Ekonomiden anlamayanlarda doları bankada bozdurmadığın sürece kura bir etkisi olmaz.3-5 dolarlada kur değişmez.
    Reisinize söyleyin o bozdursun.zengin adam hatta dünyanın sayılı zenginlerinden.karun kadar.

İşte tüm yaptığınız ve yapabileceğiniz şey klavye başında cumhuriyet sözcü gibi istediğiniz gibi haber yapanlara inanmak. He isterse 100 milyon dolara alsın reis. Alacaktır. Kendisine değiş Türkiye cumhuriyetine alıyor. Sana ne

Türk milletine mi alıyor? Hangi türk vatandaşı uçacak acaba o uçakta malum kişiden başka?Ekonomik plan açıklanıyor tasarruftan bahsediliyor ? Tasarruf hali hazırda varken yeni bir özel kullanıma ait uçak almak mıdır? Benim,a'nın b'nin verdiği vergiyle alınan uçaktan nasıl banane?? İstediğini yazan haber yapanlarmış lafa bak yahu? basın özgürlüğü nedir bir fikriniz var mı? Herkes belli kişilerden icazet ve izin alacak değil.Allah ıslah etsin !!!

• Equris kullanıcısına yanıt
    Yabancıya verilir, bize verilmez kardeş.
    Annemin çalışıp senelerce ödeme yaptığı özel sandıktan, hakederek aldığı maaşın bile 2/3üne el koydular bir gecede torba yasa ile Unakıtan zamanında.
    Devletle alakası olmayan özel bir emekli sandığı idi.
    O yüzden hiçbir şeye güvenilmez hukukun olmadığı yerde.
  • İşin içide Vodafonda var iş büyüyor beyler
    Burak Doğan ‏@doganburak29 2 dk.2 dakika önce
    O gün söylediğim gibi oldu.
    O yapılan saldırı sistematik ve işin içinde CHP ile birlikte dönemin Vodafone CEO'sunun da olduğu ortaya çıktı.

https://twitter.com/doganburak29/status/806978032544129025
  • quote:

quote:

Sizdeki bu hadsizlik ve utanmazlık seviyesi dolardaki rekoru bile geride bırakır. Ülkede ekonomik kriz varken bir uçağa 80 milyon dolar verecekler ve utanmadan çıkıp sana ne diyebiliyorsun. Geçen hafta devletin yurdu olmadığı için bu ülkenin çocukları kaçak bir yurtta yanarak öldü. 80 milyon dolarla kaç yurt yapılır bir hesapla. Sonra olmayan vicdanınla bir vicdan muhakemesi yap.

• 
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.