Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3647. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: seven44 , waitu Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 24 Misafir (1 Mobil) - 23 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
235.576
Cevap
1.166
Favori
11.789.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
36. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 36453646364736483649
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Özel sektör felaket.

Bugün devlet dese ki özelde çalışmak istemeyenler isterse devlette hep asgari ücret ile çalışabilir. 1 tane asgari ücretli çalışacak bulamaz özel sektör.

Devletin daha fazla kadro açması lazım. 50 yaşını geçip bir meziyeti olmayanı emekli etmesi lazım.

Ortalama 4 milyon memur olması lazım. Şuan 3-3.5 m arasında.
    Devlet bence gence değil yaşlıya göre iş açmalı malumunuz özel sektörde 45 yaştan sonra iş bulmak belli vasıflar yoksa zor yani özel sektörde en yoğun iş için beklenen yaş 18-40 üstü çok zor yani devletin gence değil açıkçası malum emekliliği bu kadar ileri atıyor 40 yaş sonrası için çalışabilecek yani azami yaşamını sürdürebilecek iş olanakları açması lazım.

Ha bu 45 sonrasıda olabilir.En azından bir asgari ücret mukavilinde.

Avrupada misal memuriyet hiç sevilmeyen ve istenmeyen birşey cezbedici değil yaşlı kesim çok bu bölümde kamuda yani ilgi çekici cezbedici ne varsa özel sektörde var neden çünkü denetim var hakların var böyle birşey Türkiyede olsa emin olun memuriyette ancak 60-65 yaşındaki yaşlılar olurdu.657 diye bir kanunda dünyanın hiç bir yerinde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 25 Kasım 2019; 21:45:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

bir yanlışlık var sanırım

dünya ortalamasına göre 77 bin dolarınız varsa en zengin yüzde 10 lük kesimde oluyormuşsunuz 7 milyarlık nüfusta 700 milyon kişiden biri yani

ama doğrumu bilmiyorum
    Ben zengin değilim, o bilgi yanlıştır. 700 binse o ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leipold

Ben zengin değilim, o bilgi yanlıştır. 700 binse o ayrı

Alıntıları Göster
    1 kişinin yıllık maaşı dünya ortalamasına göre 77 bin dolar ise o kişinin imkanları iyidir yani alım gücü iyidir zenginlik sınıfına az çok girer.

Fakat sadece 77 bin doları birikim olarak varsa zengin değildir.Bu zamanda maalesef ki 300-400 bin bile para değil.Karşılığı 50-60 bin dolar 70 bin dolarda para değil birikim olarak düzenli bir kazançsa durum farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

1 kişinin yıllık maaşı dünya ortalamasına göre 77 bin dolar ise o kişinin imkanları iyidir yani alım gücü iyidir zenginlik sınıfına az çok girer.

Fakat sadece 77 bin doları birikim olarak varsa zengin değildir.Bu zamanda maalesef ki 300-400 bin bile para değil.Karşılığı 50-60 bin dolar 70 bin dolarda para değil birikim olarak düzenli bir kazançsa durum farklı.

Alıntıları Göster
    Yıllık maaşta giremyorum... Üzüldüm yemin ederim moralim bozuldu

• Sayin Cb nin açıklaması. Yorumsuz..

Tüm milletime sesleniyorum bırakın doları moları, paramıza dönelim. TL kaybettirmiyor artık. TL’ye dönelim milliliğimizi yerliliğimizi burada da gösterelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Sayin Cb nin açıklaması. Yorumsuz..

Tüm milletime sesleniyorum bırakın doları moları, paramıza dönelim. TL kaybettirmiyor artık. TL’ye dönelim milliliğimizi yerliliğimizi burada da gösterelim

• Kasık biti kullanıcısına yanıt
    Bu açıklamadan benim anladığım şu,

"gençler biz bir çare bulamadık, hele bir el atın"

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

yetiş ya KATAR dolar ucuyor
    Gatara gitti geldi, ne aldı ne verdi bilmiyorum ama gelir gelmez EYT ye saldırdı!

• 200 lira da arttı maaşım Allah bereket versin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ooo bu önemli bakın, ben böyle söylemleri ters indikatör olarak kullanırım. Bunu yıllardır ne zaman duysak dolar yukarı fırlıyor. Mesela daha önce bakanlar dolardaki artışlara dalgalanmadan kaynaklı bir durum o, artmıyor falan dedikçe dolar 1.5' dan 6 ya dayandı

• Redeemertr kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle yaptım zaten.
    Ne tekim 5.76 :)

• Bugün bir müşterimiz (orta büyük arası bir firma) itina ile battı..
    Cekimiz yazıldı. Aradık, size gelene kadar daha büyük çekler var yasal yola başvurabilirsinoz yanıtı aldık.
    Bu sene benim ikinci müşterim oldu bu şekil.
    Bunlar en az 20-25 yıllık firmalar.

Neyseki ekonomi çok iyi.. Ya iyi olmasaydı ne yapardık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 26 Kasım 2019; 19:8:26 >
  • quote:

Bugün bir müşterimiz (orta büyük arası bir firma) itina ile battı..
    Cekimiz yazıldı. Aradık, size gelene kadar daha büyük çekler var yasal yola başvurabilirsinoz yanıtı aldık.
    Bu sene benim ikinci müşterim oldu bu şekil.
    Bunlar en az 20-25 yıllık firmalar.

Neyseki ekonomi çok iyi.. Ya iyi olmasaydı ne yapardık
    Peki 20-25 senelik bir şirket neden battı? Para dönmüyor muydu piyasada? Ya da sektörel bazda mı bir düşüş vardı? Çünkü çeyrek asırlık firmaların batışı hakikaten üzücü oluyor.

• quote:

Cebimdeki 5 kuruşa Dolar altın alırım yine de TL de durmam tuvalet kağıdinin bile TL den daha çok getirisi var

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Hepsi.
    1. Üretim düştü. Otomotiv başta.. Haliyle tedarikçi firmalarda finansal olarak güçlü olmadığı için sıkıntıda.
    2. İnşaat sektörüne çalışanlar bazı müşterim le iç. Piyasa üretimlerimde %80e varan daralma söz konusu ihracat ile kurtarmaya çalışıyorlar.
    3. Piyaaa da nakit DÖNMÜYOR... DÖNMÜYOR... Çok net.. Vadeler uzadı. Karşılıksız çek lerde artış fazla.

Ozetle, EKONOMİ GERÇEKTEN ÇOK IYI

NOT: 1 yıldan fazladır işsizlik sigortası ile destek olunan firma sayısı az değil. Kuyudaki su bitince ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 26 Kasım 2019; 20:2:48 >
  • quote:

Hepsi.
    1. Üretim düştü. Otomotiv başta.. Haliyle tedarikçi firmalarda finansal olarak güçlü olmadığı için sıkıntıda.
    2. İnşaat sektörüne çalışanlar bazı müşterim le iç. Piyasa üretimlerimde %80e varan daralma söz konusu ihracat ile kurtarmaya çalışıyorlar.
    3. Piyaaa da nakit DÖNMÜYOR... DÖNMÜYOR... Çok net.. Vadeler uzadı. Karşılıksız çek lerde artış fazla.

Ozetle, EKONOMİ GERÇEKTEN ÇOK IYI

NOT: 1 yıldan fazladır işsizlik sigortası ile destek olunan firma sayısı az değil. Kuyudaki su bitince ne olacak?
    Çeyrek asırlık Orta halli firmalar bile batıyorsa o zaman küçük işletmeler topyekun batmış ve son dakikaları oynuyor olmalılar...

• 5,70 - 5,76

Şu kuruşlardan binlerce doları olan adamlar ne kar yapıyor yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

5,70 - 5,76

Şu kuruşlardan binlerce doları olan adamlar ne kar yapıyor yahu.

2020 Türkiye için oldukça zor geçecek.
  • 
Sayfa: önceki 36453646364736483649
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.