Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
21 Misafir (1 Mobil) - 20 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.574
Cevap
1.166
Favori
11.789.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
28. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hani başkanlık düzeltecekdi her şeyi Yine mi kandırıldık

• Dolar bugün ABD'den gelecek işsizlik verileriyle birlikte biraz düşer.
  • Smoch kullanıcısına yanıt
    Bizi etkilemez bu saatten sonra...

• arkadaşlar dolara bu kadar güvenmeyin küçük yatırımcının elinde öyle patlayacak ki sonra daha yükselir mi neden böyle oldu soruları havada uçuşur bu seviyeden dolar alanlar yürek yemiş helal olsun diyorum :)
  • Ülkenin uzun vadede yeniden canlanmasına ve düzgün bir yönetime kavuşmasına vesile olacaksa, dolar 20₺ olsun üzülmem. Biz ulkenin kötülüğünü istemiyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kandırılmak daha iyiydi sanki
    Bi de madik attılar çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_harputlu

quote:

Orijinalden alıntı: ilberto35

Paylaştığın linkdeki veriler ile şuan ki durum arasında pek bir fark göremedim. Sadece 2001 de bir gecede dolar yükseldi, çünkü sabit kur politikası vardı ve serbest bırakınca dolar olması gereken yere geldi. Peki şuandan farkı ne? Farklı anlaman için sana şöyle açıklayayım 22 eylülde dolar 2,89 du. 1 aralık 3,49. Tam 60 günde TL %20 değer kaybetmiş ve önümüzdeki 30 gün içinde daha da kaybedecek. Bunun partiyle onla bir ilgisi yok yönetilememe ile ilgisi var.

Arasındaki farkı % ile açıklamışsın 1 günde %50 değer kaybettiği o günden tam bahsedememişsin.
    Senin için partiyle alakalı bence.
    Birilerinin her dediğine evet efendim demedin mi bu vurgunu yapıyorlar.
    Doların tüm dünyada tavan yaptığı gerçeğinide değiştirmiyor bu.

Bak güzel kardeşim;
    Anlıyorum. Sevdiğin, inandığın değerlere sahip çıkıyorsun. Ama şu dünyaya at gözlüğünden bakma!!
    Bak, araştır,oku. Bu dolar neden bu kadar değer kazanıyor diye.(bak araştırmışsın ne güzel merkez bankası verilerine girip bulmuşsun arşivinden)
    Doğru, dolar Trump etkisi ile tüm dünyada değer kazanmakta ama neden Türkiye piyasası bu kadar kırılgan? Düşündün mü bunu?
    Liramız sadece dolar karşısında değer kaybetmiyor. Önceki sayfalarda bak buradaki tüm yazarlar veriler, grafikler paylaşmışlar. Lira tüm para birimleri karşısında eriyor.
    Güçlü dolar karşısında pul oldu bitti zaten. Son 60 günde %20 son 6 ayda %35 eridi güzel kardeşim. Yani senin meşhur 2001 krizindeki %50 ye çok yaklaştı. (mukayese ediyorsun ya ondan yazıyorum sana)
    İnsanlar neden bu kadar hayıflanıyor. Neden endişe halinde bunu hiç sordun mu kendine?
    Çünkü aldığımız, yediğimiz, içtiğimiz her şey dövizle satın alınıyor da ondan. Cari açık almış başını gitmiş. Daha da katlanarak artıyor. Peki bu ülke bu parayı ne zaman, nereden bulacak?
    Satacak bir kurumumuz da kalmadı? Sorarım sana bu borç nasıl kapanacak?

• 2 Gün önce 2k dolar aldım sabah sattım 102 lira kar gerçi kar dememek lazım param erimedi. Dolar düşüş yönünde biraz daha düşsün tekrar alacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohc

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sherlock

Merak ettiğim tek bir şey var. Bu adamlar beceremedi ve ekonomiyi toparlayamadılar. Ve hükümet de gitti. Yerlerine yeni hükümet geldiğinde ülkenin toparlanma ihtimali var mı? Toparlanmak istese bu nasıl olacak? Bana çok mümkünmüş gibi gelmiyor.

Ben bu ekonomiyi toparlayacak partiyi şuanda göremiyorum hepsi birbirinden beter hatta en iyi parti gelsin başa toparlamak uzun zaman alacaktır

Neden partilere reklamlara kanıyorsunuz neden kadroları kişileri konuşmuyorsunuz hakikaten.
    Alıntı yaptığımdan size özel konuşmuyorum fakat bu ülkede kaybedecek hiç birşeyi olmayan büyük bir kitle var sanki fotosentez yapıyorlar aldıkları nefes bile politika

Hiçbir şeye kandığım yok, meclisten toplasan 500 kişinin içinde 10 tane adam akıllı vasıflı vekil çıkar geri kalanlar ise gemisini yürütmek için oradadır ülke sevdası için değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Suriye nin parası bile bizim liramızdan daha değerli oldu..

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201612011026100987-dolar-euro-suriye-lirasi-turk-lirasi-deger-kaybi/

• Macbook pro almak için para biriktiriyordum bu gidişle çok zor....

• 20biin tl var ne onerirsiniz altin mi dolar mi?

• trapezounta_ kullanıcısına yanıt
    TL dışında herhangi birşey, Suriye Lirası / Poundu da dahil. TL de kalmak pişmanlıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnrsr -- 2 Aralık 2016; 9:44:8 >
  • Dolar 5 günde 6 kuruş artarken euro 8 artmış, euro mu alsaydık yahu
  • Bu zarrap ne kadar önemli bir adammış. Adam özetle ben sizin ekonomininizi ayakta tutuyorum demişti inanmammıştım. Hayret ediyorum kendime. Zarrap'ın önemi göstermeyenler tarafından kandırıldım. Allah beni affetsin diyorum. Amin
  • Bu günlerin geleceği zaten belliydi.Üretmeyen devamli tüketen ekonomiden ne bekliyorsunuz ki.

Vergiylemi kalkınacak ülke.Tamam vergileri arttırdınız,dolarda günden güne artıyor ee iyice fakirlesecegiz.

O kadar suriyeliyi para karşılığında ülkeye aldılar ne para geldi ne yardim yine kandırıldilar.

İşin ilginç yanı dolar almış başını gitmiş birileri hala başkanlık diyor,mahalle saç tarama hikayesini biliyorsunuz.

Valla ülkeyi ,politikalari neresinden tutsak elimizde kalıyor sonumuz hayrolsun

• Bu ülke insallah batar, dollarlarimiz hazir diyenlerin beyni lensmi? Akplilerle dalga geciyoruz, bende sevmem, ama bunu diyeninde bi farki yok kusuru bskmayin yani. Adam elline 1000dollar almis ülkenin batmasini istiyor. Neyin kafasi bu arkadas.
    Izlanda,yunanistan gibimi olsun memleket? 100.000tlye aldigin arabayi, yurtdisindakiler gelip ellinden 30.000tlymi alsin. 300.000tl'ik evin 100.000tlye musterimi bulamazsin? Tmm dollar alin, kar edin. Ama onsolloh botoroz demeyin.

• IamxMSFT kullanıcısına yanıt
    yahu blokladıysan neden cevap veriyorsun. Bakıyorum iktidar hırsı içini kemiriyor.

toprağı çok bol olsun Türkan Saylan vardı "Türkiye'de bizim istemediğimiz hiç bir şey olmaz" diyordu. Ben de diyorum ki sizin devriniz bitti artık milletin istediği de olacak.
  • Partili cumhurbaşkanı,Anayasa ya hükmetmek,Başkanlık sistemi,Başkomutan,Milletin hakimi...

CÜMLE KURMAYA GEREK BİLE KALMADI:)
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.