Şimdi Ara

(Güncel: 29.10.2020) LENOVO Z5 L78011 - TAM DESTEK / Türkçe dil / HAVOC - PIXEL / unbrick / imei vd. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
9
Favori
25.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Da_Raza

merhaba

malum bazı sorunları yaşamamak ve ingilizce olarakta orjinal 10.5.36 roma dönmek için de bir rehber sunabilir misiniz ?
    İlk mesajdaki QFIL ile UNBRICK (rom yükleme) işlemi başlıklı anlatımı uygulamalısın.
    Yada twrp ile yüklenen rom bulursan, telefonu twrp ile sıfırlayın orjinal rom yükleyebilirsin.
    Bence anlatım yaptığım QFIL ile UNBRICK (rom yükleme) işlemi başlıklı konuya bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mguricin

İyi günler. Rom u cihazıma kurdum hiç bir sorun yok ve uzun zamandır kullanıyorum ancak fabrika ayarlarına dönmek istediğimde bir türlü olmuyor ve cihaz açılmıyor baştan rom kurmam gerekiyor. Neyi yanlış yapmış olabilirim ya da fabrika ayarlarına dönüp cihazı sıfırlayarak açmak için ayrı bir teknik mi var. Kolay gelsin.
    Twrp recovery mi var? Twrp üstünden format yaparken full format yapman gerekir. Tüm sistem ancak böyle siliniyor. Özel bir işleme gerek yok.

• Twrp uyumsuzluğu olduğunu düşünüyorum, loopta kalıyor ya da "your device is corrupt"'a düşüyor.
    ya da bootta bir problem oluyor sanırım.
    xda de verilen kendiliğinden rootlu 10.0.254 var onu denedim bir çok yöntemle ama hep aynı hatalar çıkıyor.
  • evet TWRP recovery var. Full format derken neyi kastediyorsunuz acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani telefon açıkken ayarlar, sistem, seçenekleri sıfırla, Tüm verileri sil ( fabrika ayarlarına sıfırla) seçeneği yaptığımda telefon tekrar açılıyor ve google ekranında takılı kalıyor. Anladığım TWRP yüklü iken bu seçeneği kullanmayacağız? Doğru mudur?

• Hocam bu anlatım ve ana konunuz için çok teşekkür ederim gerçekten çok emek var. Ellerinize sağlık. Pixel romu yükledim gayet güzel tek bir sorunla karşılaştım; Gizli ağa bağlanamıyorum. Yani ağ ekle yaparak bilgileri girdiğimde ağ kaydoluyor ama bağlanmıyor. Acaba bir cözümü var mı?

• S.a. güncel MIUI 11 indirebileceğim link var mı?

• hocam sagol oncelikle fakat senin ilk sayfadan beri olan ne varsa ben uygulayamıyorum cihazımda,
    pixel romlu olan cihazı fabrika ayarlarına getirmek istedim,ayarlardan yaptım teamwin twrp ekranı acıldı .Data -cache vs secip silmeye calıstım fazladan satırda secmisim muhtemelen sistem dosyalarıda gitti cihazda. TWRP (+) yada bootloader (-) kısma girebiliyorum ama ne yaptıysam senin bu kodlarını yazamıyorum cmd yada powershellde .

cihaz bootloader kilidi kalkmıs durumda ve cihazı sarja taktıgımda bile QUALCOMM CRASHDUMP MODE girip öyle kalıyor ,kapatıp + yada - basıp baslatırsam diger kısımlara girebiliyorum.

twrp den rom yüklemeye deniyecegim bu seferde dosyayı atamıyorum ki cihaza ordan deneyim ...
    kanser etti beni bu cihaz önceden samsung s2-s3-s4 zamanında her romu deniyor kernel seciyordum ben mi cok kötüyüm bu cihazın yazılımı cok mu kötü anlayamıyorum artık...

ekleme:ugrasırken dahada kötü oldu artık sadece fastboota giriyor cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxcem -- 24 Eylül 2020; 19:49:26 >

• xxxcem kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun. ben denediğim işlemi yazıyorum, internetten/başkasın alıp yazmıyorum. özellikle pixel rom için bir rus kaynaktan buldum ve elimdeki cihaza kurdum. sorun olmadı.
    senin sorun çözüldü mü? telefon açıldı mı?
  • tesekkurler, yok hocam eski ziui rom atiyorum fasboot menu geldigi icin,bootloopda kaliyor artik beni yildirdi bu cihaz hafta sonu xdada gordugum biseyi deneyecegim kurtarabilirsem satacagim bu cihazi.

4.10.2020
    ekleme:burdan yazmıs olayım hata/sorun alan devam edemeyenler windows 7 sistemde denesin.butun güncellemeleri kurulu güncel w10 64bit pro da cmd ekranında aldıgım hataların hicbirini 7de almadım.
    bataryasını değiştirdiğim cihaz şuan havoc romla calısıyor imeiler gitmiş tekrar yazmaya calısacagım uzun süredir yatan cihazı artık kurcalıyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxcem -- 4 Ekim 2020; 17:2:50 >
  • (Güncel: 29.10.2020) LENOVO Z5 L78011 - TAM DESTEK / Türkçe dil / HAVOC - PIXEL / unbrick / imei vd.

Arkadaşlar merhaba , twrp ekranın da wipe ile silme işlemini yaptıktan sonra yükleme ekranında rom dosyasını ne yaptımsa bulamadım, sonra geri dediğimde kapanıp açıldı ve bu ekran geldi, ne yaptıysam bu ekrandan çıkmadım sistem de silindiği için haliyle geri açılmıyor. lütfen bu konuda bana yardımcı olurmusunuz ?

• maxizagor kullanıcısına yanıt
    1907fb ile iletişime geçerek sorunu çözdük ve cihazı ayaga tekrar kaldırdık. xxxcem de sağolsun çokca yardımcı oldu. İkisinde teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • S.a. arkadaşlar havoc 3.8 kurduğumda bazı programları calistirdigimda ekranda titreme gibi bişey oluyor? Bu sorunu nasıl cozebilirim?

• Bir önceki pixel konu linki;https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/142414408

29.10.2020 - HAVOC ve bir adım daha güncel GOOGLE PIXEL rom kurulumu...
    Not: Havoc'un Gapps ekli paketini kurdum, özelleştirilebilir çok alanı var. Alt yapı olarak pixel'i baz almışlar. Pixel ile Havoc Gapps dahil paket arasında çok fark yok. Benim tercihim Havoc, çünkü android 10 kullanılıyor ve güncel.
    Bu işlemler öncesi pixel rom kurum adımlarını da incelemenizde fayda var. Cihazın orjinal Türkçe romu olmadığı için Havoc rom kurulumu yaparak telefonunuzu Türkçe ve güncel güvenlik paketi yüklenmiş olarak kullanabilirsiniz.
    Aşağıdaki işlemleri, depomda paylaştığım pixel klasöründe yer alan adb.zip dosyasını kullanarak uygulamalısınız. adb.zip dosyasını bilgisayarınızda açın ve o klasör içinde cmd konsolunu çalıştırın. Son adıma gelene kadar telefon ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı kesmeyiniz.
    Bu işlemler öncesinde telefonunuzun bootloader kilidi açılmış olmalıdır. Karşılaşılabilecek sorunlar için unbrick romu hazırda tutunuz. (Ana konu 3.adım)
    1) Telefonu fastboot moduna alınız. (Ana konu 2.adım a şıkkı)
    2) Aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayalım.
    a) fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
    b) fastboot flash boot_a boot.img
    c) fastboot flash boot_b boot.img
    ç) fastboot flash boot twrp_encrypt.img
    3) Ses tuşlarını kullanarak Recovery modu seçip, güç tuşuna basınız ve telefonun twrp recovery ile açılmasını bekleyiniz. Çince açılan uygulamayı sağ tarafta alttan ikinci sekmeyi seçip dil bölümünden İngilizce yapabilirsiniz.
    4) Ana sayfadaki Mount bölümüne girdiğinizde seçili bazı alanlar göreceksiniz. SYSTEM, FIRMWARE ve PERSIST alanlarına da tik koyup geri tuşuna basınız.
    5) Ana sayfadaki Advanced bölümüne girip, RM Forceencrypt sayfasına giriş yapınız. Forceencrypt bölümü seçili ise tiki kaldırınız ve uygulama çubuğunu sağa doğru çekerek işlemlerin tamamlanmasını bekleyiniz. Eğer hata ile karşılaşırsanız yeniden işlem yapmalısınız. Sadece "failed to mount Persist" hatası ile karşılaşırsanız, ana menüden reboot butonuna basıp bootlader menüsünde başlatı seçiniz ve 6. adıma geçiniz. Hata mesajı yok ise 7. adıma geçiniz.
    6) Cmd konsolunadan "fastboot flash persist persist.img" komutunu giriniz. Daha sonra "fastboot flash boot twrp_encrypt.img" komutunu girip 5 numaralı adımı yeniden uygulayınız.
    7) Ana sayfadan Wipe sayfasına geçerek FORMAT DATA bölümünde YES yazarak onaylayınız.
    8) Ana sayfadan reboot butonuna basıp bootlader menüsünde başlatı seçiniz.
    9) Aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayalım.
    a) fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
    b) fastboot flash boot_a boot.img
    c) fastboot flash boot_b boot.img
    ç) fastboot flash persist persist.img
    ç1) Havoc rom kurmak isteyenler;
    havoc rom dosyasına şu an depomdan ulaşamıyorsunuz ama indirme linkleri burada...
    Havoc Os v3.8-2020.08.21 Gapps Dahil Android 10 -https://downloads.sourceforge.net/project/havoc-os/arm64-ab/Havoc-OS-v3.8-20200821-Official-GApps-arm64-ab.img.xz?r=&ts=1603970365&use_mirror=netix
    Havoc Os v3.8-2020.08.21 Gapps Dahil Değil Android 10 -https://downloads.sourceforge.net/project/havoc-os/arm64-ab/Havoc-OS-v3.8-20200821-Official-arm64-ab.img.xz?r=&ts=1603970366&use_mirror=netix
    kurmak istediğiniz rom dosyasını zipten çıkartıp adb klasörüne "havoc.img" ismiyle kopyalayınız.
    ç1a) fastboot -w flash system_a havoc.img
    ç1b) fastboot -w flash system_b havoc.img
    ç2) Yeni sürüm Pixel rom kurmak isteyenler için rom dosyasına şu an depomdan ulaşamıyorsunuz ama indirme linkleri burada...
    PixelExperience_Plus Android9-2019.08.24 -https://github-production-release-asset-2e65be.s3.amazonaws.com/146030884/9ca07b80-c6c9-11e9-92db-c852d2bbed88?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=AKIAIWNJYAX4CSVEH53A%2F20201029%2Fus-east-1%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20201029T111926Z&X-Amz-Expires=300&X-Amz-Signature=7d0582681f60a75004c964196709ab7580238a536c304357ec02cb9cd1a5bb8b&X-Amz-SignedHeaders=host&actor_id=0&key_id=0&repo_id=146030884&response-content-disposition=attachment%3B%20filename%3DPixelExperience_Plus-9.0-arm64_ab.7z&response-content-type=application%2Foctet-stream
    rom dosyasını zipten çıkartıp adb klasörüne "pixel.img" ismiyle kopyalayınız.
    ç2a) fastboot -w flash system_a pixel.img
    ç2b) fastboot -w flash system_b pixel.img
    d) fastboot flash boot twrp.img
    e) fastboot menüsünde start'ı seçerek telefonu açınız.
    Not 1: wifi çalıştığında google hesabı açmasanız dahi google play ve bazı google hizmetleri otomatik güncelleniyor. güncelleme bitmeden google play çalışmıyor.
    Not 2: root ihtiyacınız var ise;
    a) havoc kurduysanız telefon içindeki magiski kaldırıp, twrp recovery üzerinden depomda pixel klasöründe paylaştığım magisk 21i kurunuz.
    b) pixel rom kurduysanız Magisk-v17.zip dosyasını telefona kopyalayıp twrp recovery'den kurulum yapınız. hata mesajı alanlar SR5-SuperSU-v2.82-SR5-20171001224502.zip ile işlem yapabilirler.
    Wifi çalışmıyor ise;
    1) boot_vendor.zip klasörünü adb klasörü içine boot_vendor ismiyle açınız,
    2) fastboot menüdeyken cmd ekranına aşağıdaki komutları yazınız.
    a) fastboot flash vendor_a boot_vendor\vendor_a.img
    b) fastboot flash boot_a boot_vendor\boot_a.img
    3) işlemler tamamlandığında ses tuşlarını kullanarak telefonu yeniden başlatınız. (start / power off)
    4) telefon açılırken şifre soracaktır, hatalı şifre girişi yapın ve tüm verilerin silinmesini onaylayın. telefon açıldığında wifi çalışıyor olacaktır. herşeyi silerken sorun oluşursa twrp içinde wipe adımından da temizlik yapabilirsiniz. Sadece cache temizliği yapınız, data kısmını ise format adımından siliniz.
    Not: Cihaz açıldığında mobil internet olarak 3g gelirse, ayarlardan 4g seçimi yapabilirsiniz. 4g sorunu yaşayanlar;
    a) Arama menüsünden *#*#4636#*#* tuşlayın. Telefon bilgilendirme menüsü açılacak.
    b) "Set Preferred Network Type" alanında "LTE / UMTS auto (PRL)" alanını seçiniz ve telefonu yeniden başlatınız.
    Havoc kuranlar, Camera_com.zui.camera.apk ile orjinal kamera yazılımına geçiş yapabilirler.
    Depo linki :https://mega.nz/#F!OgYAAQbA!zHlTVqkz-ljCZ1UIz87yYA
    Not: Miui rom kullanan bir arkadaşım çok memnun olduğunu belirtti. yanlız Türkçe dil desteği mevcut değil. ilgili rom paketine depomdan ulaşabilirsiniz. Merak edenler için; lineage 17 ve lineage 18 kurulumu yaptım ama wifi sorunu yaşadım. yeniden test etme imkanım olmadı. siz denemek isterseniz güncel romlar;
    https://downloads.sourceforge.net/project/andyyan-gsi/lineage-17.x/lineage-17.1-20201012-UNOFFICIAL-treble_arm64_avS.img.xz?r=&ts=1603970367&use_mirror=netix
    https://downloads.sourceforge.net/project/andyyan-gsi/lineage-17.x/lineage-17.1-20201012-UNOFFICIAL-treble_arm64_bvS.img.xz?r=&ts=1603970368&use_mirror=netix
    ve test aşamasındaki
    https://downloads.sourceforge.net/project/andyyan-gsi/Testing/lineage-18.0-20201017-UNOFFICIAL-treble_arm64_avS.img.xz?r=&ts=1603970369&use_mirror=netix
    https://downloads.sourceforge.net/project/andyyan-gsi/Testing/lineage-18.0-20201017-UNOFFICIAL-treble_arm64_bvS.img.xz?r=&ts=1603970370&use_mirror=netix
    rom linkleri...

• Elimde 2 tane miui 12 Rom var Biri ingilizce biri türkçe. ingilizce olan sıkıntısız çalışıyor herşeyi sorunsuz türkçe olanda ise bluetooth media problemi var bunu çözmeyi başardım ama üst saat vb simgeler ekranın içinde kalıyor tam gözükmüyor bildirim paneli el feneri yanmıyor gibi küçük sorunları var

2 romu birleştirirsek düzgün bişey çıkıcak ortaya fakat ben beceremedim bu işlerden anlayan var mı

• Hocam boot vendor dosyasını indirmem için link verir misin? Linkler çalışmıyor

• tamis1972 kullanıcısına yanıt
    Mesajı yeni gördüm. Kusura bakma.
    Link çalışıyor. Yarın başka yere yüklerim haberleşiriz.

• Tamam. Teşekkür ederim

• arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama cözüm bulamadım.

1.cihaz eski cihazım cihaz acılıyor ama hat takınca arama yaptırmıyor yeni rom ve imei istiyor anladıgım kadarıyla

cihazı ne yaptıysam pcde göremedim sadece sarj oluyor,kabloyu taktıgımda mtp-sarj-dosya aktarımı secme bölümü gelmiyor.

2.cihazı sanıyorum biraz ugrasırsam yeni romla kurtarabilecegim fakat stabil ve türkçe bir rom arıyorum hala kullanan var mıydı acaba bu cihazı ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.