Şimdi Ara

Gün Gün Madde Madde Beklenen III. Dünya Savaşı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ike , Ike Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.060
Cevap
535
Favori
1.094.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
431 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Savaşın çıkması imkansız. Kuzey Kore deneme felan yapacaktı yapmadı. Kuzey yarım adasında ki abd gemisini vuracağız dedi vurmadı.

Kuzey kore içi hava dolu bir balondur. Çin ve rusyaya güveniyor. Çin ve rusyada birbirine.

Olası bir savaşta abd ezer geçer.

Ama savaşın imkanı yok ve olamazda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzey Kore deneme yaptı başarısız da olsa. Bakalım Abd nasıl cevap verecek...
  • kuzeykore bu işte yalnız bırakılıyor, bence abd ve yandaş devletler kkorenin işini bitirecrklerdir. korenin gücü abartılıyor, nükleer silahları olsada ya kullanamaz yada imha edilir. rusya ve çin koreyi yalnız bırakacaklar. dünyada kuzey güney doğu batı diye ülke kalmadı, koreninde tek devlet olması zamanı geldi. 3. dünya savaşı falan çıkmaz koreden. asıl dünya savaşı çıkarsa suriye de çıkar.

• BU gün yine füze denemesi yapmışlar ve duracak gibi değiller yine karşılıklı açıklamalar var işler kızışacak gibi

• Yok mu bir gelişme?

• quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

Yok mu bir gelişme?

Var gündemimiz farklı tabiki ama kısa süre içinde koreye askeri müdahale bekliyorum ben şu 10 günlük süre içinde korenin olası bir nükleer denemesi savaşın beklediğimden de erken başlamasına neden olabilir

Bugünkü gelişmeler

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/haberler/201704171028106425-abd-uc-ucak-gemisini-karasularina-gonderiyor/

https://www.google.com.tr/amp/www.bbc.com/turkce/amp/haberler-dunya-39617950

• Geniş coğrafyaya yayılmış bir savaş bekleniyor aslında. Türkiye'nin başkanlık sürecine girmesi de bunun bir parçası. Tarihte yaşanmış dünya savaşlarında ilk önce siyasi idareler hep otoriter rejimlerdi ( şu an başkanlık bunun parçası) ikincisi silah sanayiinde ciddi gelişmeler gerçekleşmişti. Üçüncüsü ekonomik gidişatlar iyi değildi. Şu an dünya ticaretinde bir durgunluk var. Dolar 2,65 tl. Silah sanayiinde ne durumdayız biraz muamma. Bir ara hükümetin propagandasını yaptığı milli savaş sanayii üretiyoruz, milli tank yaptık vs bunun parçası idi. Türkiye'de başkanlığı isteyenler en başta abd ve rusya gibi ülkelerdir. Türkiye'yi kendilerinin yanında taraf yapmak istedikleri kadar rejimin tek adam şahsında birleşmesi gerektiği düşüncesindedirler. Başkan sadece siyasi rejimin başı değil ordunun da başı olacak. 15 Temmuz öncesi konuşulan konu Tayyip Erdoğan'ın başkomutanlığı idi. Destekçisi muhalifi bunu tartışırken 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Facetime'da başkomutanlık oyununu oynadı ve ohal rejimi ile bugünlere gelindi. Bundan sonra gizli antlaşmalar ile tarafların belli olması süreci yaşanacak. Bir tarafta abd, ab, israil, abd yanlısı kürt aşiretleri ve arap islam ülkeleri diğer tarafta rusya, çin, kuzey kore, iran ve eski baas rejimi arap islam ülkeleri. Ortadoğu merkezli savaşta emperyalizmin ekonomik alanda petrol ve su için siyasi alanda büyük israil için kukla rejimler kurmak için milyonlarca insanın canı yok edilecek. Nükleer ve biyolojik silahların deneme sahası olacak ortadoğu. Türkiye hiç bir şekilde taraf olmasın istiyorum fakat istemeden de olsa ülke yönetiminin savaşın içinde olacağını düşünüyorum.

• Abd başkan yardımcısınjn bugünkü açıklamasının hemen ardından verilen çok sert cevap

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/asya/201704171028115535-kuzey-kore-abdnin-tehditlerinin-ardindan-en-ust-duzeyde-alarm-durumundayiz/

• quote:

Orijinalden alıntı: instance

quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

Yok mu bir gelişme?

Var gündemimiz farklı tabiki ama kısa süre içinde koreye askeri müdahale bekliyorum ben şu 10 günlük süre içinde korenin olası bir nükleer denemesi savaşın beklediğimden de erken başlamasına neden olabilir

Bugünkü gelişmeler

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/haberler/201704171028106425-abd-uc-ucak-gemisini-karasularina-gonderiyor/

https://www.google.com.tr/amp/www.bbc.com/turkce/amp/haberler-dunya-39617950

Teşekkürler bilgi için , normal haber sitelerinde hiç haberi yapılmıyor

• 46) 19 Nisan 2017 Pentagon, iki Amerikan F-22 Raptor tipi savaş uçağının, iki Rus TU-95 tipi bombardıman uçağını Alaska yakınlarında engellediğini duyurdu.

Gün Gün Madde Madde Beklenen III. Dünya Savaşı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: instance

Abd başkan yardımcısınjn bugünkü açıklamasının hemen ardından verilen çok sert cevap

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/asya/201704171028115535-kuzey-kore-abdnin-tehditlerinin-ardindan-en-ust-duzeyde-alarm-durumundayiz/

Rusya Kore'nin ani saldırı yapmasına engel oluyor aslında, yoksa Kore'yi tutan başka bir güç olduğunu düşünmüyorum.

Ani bir müdahale demek hazırlıksız yakalanmak demek oysa Rusya henüz tam olarak böyle bir savaşa hazır değil.

Hazırlıklarını hızlandırırken Amerika'ya göz dağı vermekten de çekinmiyor.

Örneğin bugün Amerikan hava sahasını ihlal ettiler, geçen kara sularını ihlal etmişlerdi.

Kısaca geçen gün başarısız füze fırlatımı sadece istesek yapardık mesajı verdi ama yapmadıklarını da gösterdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: spartakus35.5

Geniş coğrafyaya yayılmış bir savaş bekleniyor aslında. Türkiye'nin başkanlık sürecine girmesi de bunun bir parçası. Tarihte yaşanmış dünya savaşlarında ilk önce siyasi idareler hep otoriter rejimlerdi ( şu an başkanlık bunun parçası) ikincisi silah sanayiinde ciddi gelişmeler gerçekleşmişti. Üçüncüsü ekonomik gidişatlar iyi değildi. Şu an dünya ticaretinde bir durgunluk var. Dolar 2,65 tl. Silah sanayiinde ne durumdayız biraz muamma. Bir ara hükümetin propagandasını yaptığı milli savaş sanayii üretiyoruz, milli tank yaptık vs bunun parçası idi. Türkiye'de başkanlığı isteyenler en başta abd ve rusya gibi ülkelerdir. Türkiye'yi kendilerinin yanında taraf yapmak istedikleri kadar rejimin tek adam şahsında birleşmesi gerektiği düşüncesindedirler. Başkan sadece siyasi rejimin başı değil ordunun da başı olacak. 15 Temmuz öncesi konuşulan konu Tayyip Erdoğan'ın başkomutanlığı idi. Destekçisi muhalifi bunu tartışırken 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Facetime'da başkomutanlık oyununu oynadı ve ohal rejimi ile bugünlere gelindi. Bundan sonra gizli antlaşmalar ile tarafların belli olması süreci yaşanacak. Bir tarafta abd, ab, israil, abd yanlısı kürt aşiretleri ve arap islam ülkeleri diğer tarafta rusya, çin, kuzey kore, iran ve eski baas rejimi arap islam ülkeleri. Ortadoğu merkezli savaşta emperyalizmin ekonomik alanda petrol ve su için siyasi alanda büyük israil için kukla rejimler kurmak için milyonlarca insanın canı yok edilecek. Nükleer ve biyolojik silahların deneme sahası olacak ortadoğu. Türkiye hiç bir şekilde taraf olmasın istiyorum fakat istemeden de olsa ülke yönetiminin savaşın içinde olacağını düşünüyorum.

Bizim askeri yatırımlar aslında çok gizli, bize görünen devede kulak tarafı.

Ekonominin bu kadar durgunlaşmış olmasında yatırımın büyük oranda savunmaya harcanması yatıyor.

Son dönemde profesyonel askerlik çok aşırı hızlı gelişti bunun dışında üretim de çok arttı silahlanma anlamında, ama bu kesinlikle yeterli değil.

Çok mantıklı bir açıklama yapmışsınız aslında, başkanlık sistemi savaşa siyasi hazır olmanın getirmiş olduğu bir ihtiyaçtı yoksa sınır ötesi tezkere için bile aylarca mecliste tasarı çıkarmalar büyük bir riskti.

Evet bence de bu başkanlık ve 15 temmuz planlanmış uluslararası bir oyunun sahnesi gibi duruyor, yoksa her şey bu kadar zincirleme olarak gerçekleşiyor olamazdı.

Savaş çıkacaksa da bu mevcut harp sahası olan ortadoğu üzerinde gerçekleşir düşüncesindeyim, her iki blok da kendi topraklarını ve kurmuş oldukları düzeni tehlikeye atmak istemez, ama eninde sonunda oraya da sıçrar ayrı bir konu.

Türkiye eğer bir şekilde taraf olursa tıpkı 1. dünya savaşında olduğu her taraftan işgal edilmeye çalışılacaktır diye düşünüyorum.

Bahane de hazır zaten, diktatörlük var, demokrasi getiriyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: 28kerem28

Savaşın çıkması imkansız. Kuzey Kore deneme felan yapacaktı yapmadı. Kuzey yarım adasında ki abd gemisini vuracağız dedi vurmadı.

Kuzey kore içi hava dolu bir balondur. Çin ve rusyaya güveniyor. Çin ve rusyada birbirine.

Olası bir savaşta abd ezer geçer.

Ama savaşın imkanı yok ve olamazda

Kuzey Kore denemeyi denedi füzeyi fırlattı ama bir sebepten ötürü başarısız oldu bunun üç ihtimali var, ABD havada vurdu, Rusya engel oldu, veya Kore başarısız oldu.

ABD gemisini vurmuş olsaydı şimdi fiili olarak dünya savaşı başlamış olurdu bunu hiç bir taraf şimdi istemez, çünkü herkes kendini tam olarak hazır hissetmiyor o nedenle şimdi diş gösterme yarışındalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: spartakus35.5

Geniş coğrafyaya yayılmış bir savaş bekleniyor aslında. Türkiye'nin başkanlık sürecine girmesi de bunun bir parçası. Tarihte yaşanmış dünya savaşlarında ilk önce siyasi idareler hep otoriter rejimlerdi ( şu an başkanlık bunun parçası) ikincisi silah sanayiinde ciddi gelişmeler gerçekleşmişti. Üçüncüsü ekonomik gidişatlar iyi değildi. Şu an dünya ticaretinde bir durgunluk var. Dolar 2,65 tl. Silah sanayiinde ne durumdayız biraz muamma. Bir ara hükümetin propagandasını yaptığı milli savaş sanayii üretiyoruz, milli tank yaptık vs bunun parçası idi. Türkiye'de başkanlığı isteyenler en başta abd ve rusya gibi ülkelerdir. Türkiye'yi kendilerinin yanında taraf yapmak istedikleri kadar rejimin tek adam şahsında birleşmesi gerektiği düşüncesindedirler. Başkan sadece siyasi rejimin başı değil ordunun da başı olacak. 15 Temmuz öncesi konuşulan konu Tayyip Erdoğan'ın başkomutanlığı idi. Destekçisi muhalifi bunu tartışırken 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Facetime'da başkomutanlık oyununu oynadı ve ohal rejimi ile bugünlere gelindi. Bundan sonra gizli antlaşmalar ile tarafların belli olması süreci yaşanacak. Bir tarafta abd, ab, israil, abd yanlısı kürt aşiretleri ve arap islam ülkeleri diğer tarafta rusya, çin, kuzey kore, iran ve eski baas rejimi arap islam ülkeleri. Ortadoğu merkezli savaşta emperyalizmin ekonomik alanda petrol ve su için siyasi alanda büyük israil için kukla rejimler kurmak için milyonlarca insanın canı yok edilecek. Nükleer ve biyolojik silahların deneme sahası olacak ortadoğu. Türkiye hiç bir şekilde taraf olmasın istiyorum fakat istemeden de olsa ülke yönetiminin savaşın içinde olacağını düşünüyorum.

Bizim askeri yatırımlar aslında çok gizli, bize görünen devede kulak tarafı.

Ekonominin bu kadar durgunlaşmış olmasında yatırımın büyük oranda savunmaya harcanması yatıyor.

Son dönemde profesyonel askerlik çok aşırı hızlı gelişti bunun dışında üretim de çok arttı silahlanma anlamında, ama bu kesinlikle yeterli değil.

Çok mantıklı bir açıklama yapmışsınız aslında, başkanlık sistemi savaşa siyasi hazır olmanın getirmiş olduğu bir ihtiyaçtı yoksa sınır ötesi tezkere için bile aylarca mecliste tasarı çıkarmalar büyük bir riskti.

Evet bence de bu başkanlık ve 15 temmuz planlanmış uluslararası bir oyunun sahnesi gibi duruyor, yoksa her şey bu kadar zincirleme olarak gerçekleşiyor olamazdı.

Savaş çıkacaksa da bu mevcut harp sahası olan ortadoğu üzerinde gerçekleşir düşüncesindeyim, her iki blok da kendi topraklarını ve kurmuş oldukları düzeni tehlikeye atmak istemez, ama eninde sonunda oraya da sıçrar ayrı bir konu.

Türkiye eğer bir şekilde taraf olursa tıpkı 1. dünya savaşında olduğu her taraftan işgal edilmeye çalışılacaktır diye düşünüyorum.

Bahane de hazır zaten, diktatörlük var, demokrasi getiriyoruz...

Evet düşüncelerinize katılıyorum. Şunu eklemek gerekir ki 1 Mart 2004 yılında tezkere'nin geçmemesi abd için ülkemizdeki meclis sistemini değiştirme düşüncesini de doğurdu. Referandum sürecinde çok kullanılan mevcut meclis sisteminin tıkanmaya sebep olduğu değişmesi gerektiği gibi söylemlerle eleştirerek 600 vekile çıkartma, yasaların geçmesi için çoğunluk oranının da değiştirilmek istenmesi 1 Mart tezkeresi tecrübesi ile ilgili bir bakıma. Şu an ki konjonktür de Türkiye'nin rejimi ile oynanarak olası savaş senaryoları bağlantı olduğu düşüncesi aklı başında her insanda oluşuyor açıkçası. Suriye'de yaşananlar Türkiye'yi dahil ederek cepheyi genişletmek düşüncesini de akla getiriyor. Abd ile rusya, Türkiye'yi ve diğer ülkeleri kullanmak istiyor. Geniş bölgesel savaş veya bir dünya savaşı gerçekleşir mi zaman gösterecek. Kuzey Kore ile ilgili haberler çok yoğun çıkıyor son zamanlarda. Kıvılcımı onlar mı başlatacak yoksa başkaları mı göreceğiz.

• Theologist kullanıcısına yanıt
    ABD'nin gemisi Kuzey Kore'ye değil, Avustralya'ya gidiyormuş.
  • Olur mu bilmem ama olursa hedeflerden biri biziz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

ABD'nin gemisi Kuzey Kore'ye değil, Avustralya'ya gidiyormuş.

Avustralya'da tatbikat yapmış sadece güzergah Kore... Kaynak

https://tr.sputniknews.com/asya/201704191028141052-abd-carl-vinsonin-neden-kore-aciklarina-gidemedigini-acikladi/

Varışı gelecek hafta olacak.

quote:

ABD Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (PACOM), Kuzey Kore açıklarına yönlendirilmesi istenen ancak ters istikamette hareket ettiği anlaşılan uçak gemisi USS Carl Vinson'ın Avustralya'da kısa bir tatbikatı tamamladığını, tekrar yola çıkan geminin gelecek hafta bölgeye ulaşacağını duyurdu.

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi konunuzu baltalamak istemiyorum ama savaş çıkmasının imkanı yok. Konunuza gerçektem saygı duyuyorum güzel bir konu tebrik ediyorum ama tekrardan savaş çıkmasına imkan yok

• quote:

Orijinalden alıntı: 28kerem28

Hocam dediğim gibi konunuzu baltalamak istemiyorum ama savaş çıkmasının imkanı yok. Konunuza gerçektem saygı duyuyorum güzel bir konu tebrik ediyorum ama tekrardan savaş çıkmasına imkan yok

Şu an Uçak gemisinin rotası Kuzey Kore, bakacağız bakalım imkanı var mı yok mu diye...

Gündemi takip etmedim bugün, gelişme var mı yok mu bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.