Şimdi Ara

Gün Gün Madde Madde Beklenen III. Dünya Savaşı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.061
Cevap
535
Favori
1.094.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
431 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki Çin neden bir açıklama yapmiyor konu ile alakali sence ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grayscale

Çin'in tarafı belli zaten Shangay 5'lisinin ev sahibi yani.

Açıklama yapması gereksiz sadece kışkırtmak istemiyor eğer biz Kuzey Kore tarafındayız derse dünyanın tepkisini alır, Amerika da onu kışkırtma amaçlı açıklama yaptırtmak istiyor.
  • Grayscale G kullanıcısına yanıt
    Japon destroyeri Amerikan filosuna katıldı, Japonya Amerika'ya destek verecek Kuzey Kore konusunda, Çin ve Japonya zaten adalar konusunda defalarca savaşacaklardı neredeyse, Çin'in Japonya ile aynı tarafta olması mümkün görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Açıklama yapması gereksiz sadece kışkırtmak istemiyor eğer biz Kuzey Kore tarafındayız derse dünyanın tepkisini alır, Amerika da onu kışkırtma amaçlı açıklama yaptırtmak istiyor.

Yaninda oldugu apacik belli ama Amerika'dan da bir çekincesi mi var acaba diye de dusunduruyor acikcasi.Sonucta askeri ve savunma sistemlerine ayirdiklari butceler belli.
  • quote:

quote:

quote:

Yaninda oldugu apacik belli ama Amerika'dan da bir çekincesi mi var acaba diye de dusunduruyor acikcasi.Sonucta askeri ve savunma sistemlerine ayirdiklari butceler belli.

Çin NATO'ya üye değil, Amerika ile askeri bir bağı yok. Rusya ile var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çin NATO'ya üye değil, Amerika ile askeri bir bağı yok. Rusya ile var.

Bağ anlaminda degilde güc anlaminda kastettigim.Izleyip gorelim bakalim.Gerci izlemekle de kalamayacagiz zaten olasi bir savasta.

• 39) 14 Nisan 2017 Kuzey Kore devlet sözcüsü ABD'nin Kore yarımadasına gönderdiği uçak gemisinin vurulacağını bildirdi.
  • quote:

39) 14 Nisan 2017 Kuzey Kore devlet sözcüsü ABD'nin Kore yarımadasına gönderdiği uçak gemisinin vurulacağını bildirdi.

Hoaydaaa , War is coming.

Link var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gray Hat Ghost

quote:

39) 14 Nisan 2017 Kuzey Kore devlet sözcüsü ABD'nin Kore yarımadasına gönderdiği uçak gemisinin vurulacağını bildirdi.

Hoaydaaa , War is coming.

Link var mı ?

https://www.ensonhaber.com/kuzey-koreden-abdye-ucak-geminizi-vururuz-2017-04-14.html

https://tr.sputniknews.com/asya/201704141028070512-kuzey-kore-provokasyon-abd-onleyici-vurus/

• quote:

Orijinalden alıntı: caga17

100 bin asker Rusya sınırında! Mesafe 57 kilometre

http://www.milliyet.com.tr/100-bin-asker-rusya-sinirinda--dunya-2432538/

Çok faydalı oldu teşekkürler.
  • soğuksavaş dönemini sıralarsak 3 kez 3. dünya savaşı çıkardı o verilerden. yalnız bir üyenin ilgi çekme çabası. açtığı bütün konular böyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marxx

soğuksavaş dönemini sıralarsak 3 kez 3. dünya savaşı çıkardı o verilerden. yalnız bir üyenin ilgi çekme çabası. açtığı bütün konular böyle...

Soğuk değil sıcak savaş var artık, Suriye, Libya, Kuzey Kore, yarın Kuzey Kore beklendiği gibi Nükleer denemesini yaparsa işte o zaman Rusya müdahil olacak çünkü sıranın kendisine geldiğini biliyor.

Bu haberleri ve verileri sadece haberlerden denk gelip paylaştım.

Diğer konular ile bunun pek bir ilgisi yok.
  • savaş çıkması çok zor işin içinde ciddi bir nükleer silah çok fazla insan kaybı savaş bitiminde bir daha kalkınamama gibi durumlar söz konusu ekonomi insan yaşanacak toprak dünya kalmaz kalsada 2 ezeli düşman buna direk atlamaz savaş çok büyük bir olay he denilince girilip tamam yoruldum diyince çıkılmadığı için sonuçlarıda bulunduğumuz çağda çok ciddi ve büyük olucağı için yemez hangi ülke olursa olsun rusyada amerikada çok sıkıntılı ülkeler hadi savaşa başlandı bu kargaşanın içinde bizde yok olurmuyuz bilmemde çok ciddi sıkıntılar yaşarız o kesin avrupanın amerikanın köpekliğini yapması çok zor kolay kolay destek olmazlar yani işin uzunu kısası savaşın temelleri atılıyor olabilir ama yakın zamanda 3. dünya savaşının çıkması pek mümkün değil
  • Her zaman olan şeyler bunlar. Tabi bu sene fazlalık göstermesine karşın savaş mavaş çıkmaz. İmkanı yok.

Bu arada konu sahibi arkadaşı tebrik ediyorum harika bir çalışma gerçekten. Böyle haberleri paylaşacağı bir sayfa oluştursa(insta,face) çok daha güzel olur
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    Yok direk öyle bir açıklama yapmadıkar da bugün Pyongyanga uçuşları yasaklamışlar mesela, 1,2 gün önce çin liderinin koreyi uyararak nükleer faaliyetlerini durdurmasını istemesini, sınıra asker yığmalarını ben bu şekilde yorumladım. Ayrıca dün de çin yönetiminin ticaret şirketlerine Kuzey Kore’den gelen ürünleri almama talimatı verdiği ile ilgili haber okumuştum.

Benim anlamadığım aralarındaki bir anlaşmaya göre biri saldırıya uğrarsa diğer ülke otamatik olarak onu savunmak zorunda diye biliyorum ben. Şimdi Abd koreye saldırırsa çin karşı koymayacak mı?

Edit: Galiba yanlış biliyomuşum başka kaynaklardan teyit etmedim ama şöyle bir haber var

http://haber.sol.org.tr/dunya/cin-kuzey-koreyi-saldirilara-karsi-savunmak-zorunda-degil-192857

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi instance -- 14 Nisan 2017; 20:6:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: instance

Yok direk öyle bir açıklama yapmadıkar da bugün Pyongyanga uçuşları yasaklamışlar mesela, 1,2 gün önce çin liderinin koreyi uyararak nükleer faaliyetlerini durdurmasını istemesini, sınıra asker yığmalarını ben bu şekilde yorumladım. Ayrıca dün de çin yönetiminin ticaret şirketlerine Kuzey Kore’den gelen ürünleri almama talimatı verdiği ile ilgili haber okumuştum.

Benim anlamadığım aralarındaki bir anlaşmaya göre biri saldırıya uğrarsa diğer ülke otamatik olarak onu savunmak zorunda diye biliyorum ben. Şimdi Abd koreye saldırırsa çin karşı koymayacak mı?

Edit: Galiba yanlış biliyomuşum başka kaynaklardan teyit etmedim ama şöyle bir haber var

http://haber.sol.org.tr/dunya/cin-kuzey-koreyi-saldirilara-karsi-savunmak-zorunda-degil-192857

Senin dediğin NATO ülkeleri için geçerli Çin bir Nato ülkesi değil bildiğin gibi. Komünizm ile yönetiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: instance

Senin dediğin NATO ülkeleri için geçerli Çin bir Nato ülkesi değil bildiğin gibi. Komünizm ile yönetiliyor.

Yok nato değil. Linke bakmadın mı?

Linkte de "Çinli diplomatlar ve askeri yetkililer, anlaşmada bir ülkenin saldırıya uğraması durumunda diğerinin savunacağı söylenmesine karşı kuzey korenin nükleer faaliyetleri yüzünden çin destek vermek zorunda değil" diye yazıyor zaten. 1981 ve 2001 de yenilenmiş ve 2021 e kadar geçerli deniyor

• beyler olası bir 3. dünya savaşında

abd ve rusyanın birleşme olasılığı sizce tahminen % kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goalkeeper13 -- 14 Nisan 2017; 20:46:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goalkeeper13

beyler olası bir 3. dünya savaşında

abd ve rusyanın birleşme olasılığı sizce tahminen % kaç?

3. Dünya savaşında Abd ile rusya birleşse kimle savaşacaklar hocam ortadoğu ülkeleriyle mi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.