Şimdi Ara

gümrük işleri ile alakalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle merhaba arkadaşlarım bılmıyorum paylaşım için baktım ama uygun yer bulmak da zrlandım buraya yazdım sayın yonetıcımız doğru yere taşıma yaparsa ayrıca sevınırım.
    Soruma gelırsek arkadaşlar çin vs gibi ülkelerden malzeme vs getirtirken bunların gümrük işlerı nasl oluyor bu işi yapan veya bılen bır arkadaşım aydınlatabılır mı ? tşkler

• Gümrük işi derken neyi kastettiğini anlamadım ama belli birkaç ürün çeşidi var girişi direk yasak olan.Başta telefon sim kartlı tablet gibi,sanırım parfümler de yasak.Son aylarda ayakkabılara vergi getirdiler fiyatına bakılmadan vergi isteniyor.Buınun dışında ticari olmamak kaydıyla sitelerden ürün alabilirsin.Bunun da belli bir fiyat sınırı var sanırım 100 dolar.Tek siparişin bunun altında olması lazım.Sipariş sayısı da yılda 4 ile sınırlı diye bir efsane var ama geçerli değil o zaten kontrol edemezler her adresi.Benim son yıllarda çok sayıda siparişim oldu hiç gümrükle muhatap olmadım.Bunlara dikkat edersen sen de sıkıntı yaşamazsın.Site olarak AliExpress satıcılara dikkat edersen iyi bir site,ürün çeşitliliği fazla, elektronik için Banggood ve Chinabuye sitelerini tavsiye edebilirim.
  • aslında amacım bır sıte kurup satış. pekı bu sıtelerden alış verişyaptıgımız urunler ort ne kdr surede eglıyor bırde dıyelım 3 urun aldın topyekun bedelı neyse onu mu verıyoruz yoksa 100 dolar mı veya senın burada anlatmak ıstedığın aldığın urun fıyatı + iceri sokuş içinde ort 100 dolar. bırde dıyelım ıcerı sokuş 100 dolar ama fazla ürün aldın o zmn artış oluoyr mu
  • elektronık cıhaz alımı yaptınız mı orada durumlar nasıl
  • birde bu cihazları getırdık sıtemızde değerlendırdık dıyelım bunla alakalı bır yasal yaptırım varmı bılgın varmı tşkler
  • İşte sizin bu yapmak istediğiniz ticaret için alım oluyor.Benim bahsettiğim bireysel,ufak tefek ürünler içindi.Çok sayıda alım için farklı prosedürler var sanırım bilen biri cevaplarsa daha iyi olur.100 dolar mevzusu ise aldığın ürün için ödediğin bedel 100 dolar olmalı.Çoğu site bütün dünyaya ücretsiz gönderim yapıyor.3-4 hafta aralığında PTT ile eline ulaşıyor.Yani kargo için ayrı ödeme yapmıyorsun.Hızlı gelmesini istersen yüksek bir ücret karşılığında özel kargo şirketleriyle gönderim yapıyorlar.Süre oldukça kısalıyor bunda 3-7 gün civarında eline ulaşıyor.
    @sonhay
  • hımm çok tşk ederım en azından baya bılgılerım oldu tşkler. ama dedığınız gıbı amac tıcaret. tekrardan tşkler
  • ticari amaclı konularda bılgısı olan arkadaşlarımın katılımı dileğiyle goruusmek uzere
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.