Şimdi Ara

Gümrük Bakanlığından kötü haber: 75 Euro sınırı düşürülüyor (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.076
Cevap
12
Favori
55.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Youtube da açılmıyor hiçmi iyi bir şey olmaz şu ülkede.
  • aman zengine bişey olmasın adamların rahatı kaçmasın.

öncelikle burdaki ve burada olmayan herkesten ricam türk alışveriş sitelerinden tek bir çöp bile almamak, hatta ve hatta bu sitelerin mağazaları da dahil...

biz halk olarak çok sindirilmişiz , akıllarına ne geliyorsa yasalaştırıyorlar ve bu yasalarında hepsi malesef bizim aleyhimize oluyor artık bunlara dur demenin vakti geldi de geçiyor...

bu at hırsızlarını ülkemizden def etmemiz lazım...

huzur yok
    refah yok
    mutululuk yok

insanlar mutsuz herkesin suratı sirke satıyor çarşıda pazarda ekonomi çökmüş durumda...

ama paşalarımız zenginlerin ekmeğine yağ sürmek adına her türlü işi yapıyorlar

ben türkiyedeki mağazalardan internet sitelerinden hiç bir şey almıyorum....

• quote:

Orijinalden alıntı: eric13

quote:

Orijinalden alıntı: hitman

Esnafi düşünün birazda. Siz yurtdisindan ucuz ucuz alırsanız 10 katı fiyata nasıl kitlesin size. Yazık değil mi adamlara. Hem sizin neyinize oyle salamon adidas .mahalle pazarindaki adam kime satacak. Sonra da niye yerli üretim yok. Oyle elektronik seylerede para harcamayın. Hobileriniz de olmasın.

Standart Vatandaş olarak gelin aksam evde Tv izleyip çay için yollar kopruler icin hükümete şükredin. Algıyı yukseltmeyin.

Agzindan bal damliyor kardesim kasik kasik yemek istiyorum o kadar guzel tadi ...

Dostum aliexpress.com dan 3-4 dolara alacağın kılıfa türkiyede 35-40 tl vermek seni mutlu mu ediyor, huzursuz mu ediyor? Esnaf bize 2-3 dolara aldığı kılıfı 30 tl ve üzeri bir fiyata satmak istiyor ve insanlar yurtdışından alınca vatan haini muamelesi görüyor. Türkiye bence doğru bir karar almalı ve vergiyi 100 euro üzerine çıkarmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostrain

Youtube da açılmıyor hiçmi iyi bir şey olmaz şu ülkede.

Tunel ? Kopru ? Yeni gicir gicir zamlar ? Begenemedin herhalde ? eger oyleyse anani al da git diyesim var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @bulenttufenkci Sayın bakanım Rabbim yar ve yardımcınız olsun zor
    bir süreç Sayın Cumhurbaşkanı mıza
    Rabbim uzun ömür versin mazlumun
    sesi

bu koyunlar oldukça mustahak

• anlık işe yaramaz çözümler bunlar;
    örneğin ev çok sıcak oldu kombiyi kısmak yerine pencereleri açıyorsunuz,
    sonra ev çok soğuyunca kombiyi biraz daha açıyorsunuz,
    kimse de demiyor ki,
    pencereyi açma kombiyi kıs.

(şuan pencereyi açma aşaması, kombi daha sonra kısılacak.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: reDsbLacKSK

Sen istediğin kadar kullanma(Ne desek kullanmıyorsunuz zaten) o kullanları destekliyorsan anca kendini avutursun. Çünkü görüyorsun biliyorsun.

kimi destekliyorum ben? vicdanını rahatlatmak için saçmalıyorsun.
  • Klasik malum seçmen. Kimler rahatlatmak için kıvırıyor belli. Destekdikleri en kral alman arabalarına biner. Sizde kendinizi kandırırsınız klasik.
    Bu arada profili gizlemekle olmuyor o işler.Saygılar.
  • Arkadaşlar TUZAĞA DÜŞMEYİN !!

Beceriksizlikleri yüzünden ekonomiyi batırdıkları için kasaya para girişi sağlayacak ne varsa didik didik araştırdıkları malum; bir sürü vergisi, ötvsi, zammı derken böyle bir rezalet kaçınılmazdı. Sakın ola resmi gazeteden yayınlandıktan sonra daha da öfkelenip ardı ardına siparişler vermeyin, böyle yaptığımız taktirde bunların değirmenine su taşımak demektir. Amaçlarının gerçekleşmesine izin vermeyin. Elbetteki uygun fiyatlı olanlar amazon vb. yerlerden alacağız ama bunu unutmadan iki kez düşünerek alış veriş yapın ve de zorunlu olduğu taktirde yapın. Mümkün mertebe lüks tüketimden kaçınmalıyız, ülkenin sefasını bunlar sürüyor cefasını halk çekiyor; bu da o cefalardan birisi olduğuna göre, ne kadar çok yurt dışı alışverişi, o kadar çok o rezaletin esas amacına hizmettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avanta -- 24 Aralık 2016; 22:31:21 >
  • Kesinlikle artık hiçbir ürünümü buradaki kazıkçı sitelerden ve mağazalardan almam. Hatta işi bir ileri boyuta taşıyıp bundan sonra yılda en az bir kez Avrupa'ya alışveriş için gitmeyi planlıyorum. O parayı da bunlara kaptırmayacağım.
  • muitobom kullanıcısına yanıt
    hakkaten bu benim aklıma hiç gelmemişti. müthiş çözüm önerileri. ekonomiden anladığınız çok belli.
    sıcaktan yanana kadar kalorifer yakıyor çoğumuz nasılsa.
  • Bu ülkenin sonu Yunanistan daha kötü ama kimse farkında degil..

• fiiliyol kullanıcısına yanıt
    yazıda ekonomiden bahsedilmiyor,
    yöntemin saçmalığı kast ediliyor,
    yumurta kapıya dayanınca alel acele saçma sapan çözümler üretildiğinden bahsediliyor,
    kombi örneği yöntemin saçmalığını vurgulamak içindi.
    burada konu senin yaktığın kalorifer değil.
  • Arkadaş olaya bak, yurtdışından alışveriş yaparsan devlet şamarlayacak; yerli kaynaklardan alışveriş yaparsan tüccar şamarlayacak. Ee bizim millette zaten, dayak cennnetten çıkmadır sözü var, alışkın bu işlere. :)

Elbette yabancılara para kaptırma, alışveriş yapma merakım yok. Yalnız yerli uyanıklarada kaptırmak istemiyorum. Eğer devlet esnafı korumak için böyle bir şey yapsaydı, önce fiyatlara çeki düzen verilmesini sağlardı.Hani her şeyde Avrupa örnek alınıyorya, işte fiyatlardada max Avrupa kaça satıyorsa ona sattırsın (?)Hani tüccar darılır dersen, bu vatandaş zamanı gelince dargınlığını hatırlamayacak mı? Hani zor günler bunlar dersen, iyi günlerde ne kadar vatandaşını savunduki kapitalizme karşı?Tek çare zorunlu olmadıkça hiçbir yerden tek çöp bile almamak, zaten dolar olmuş 3,51 yabancıdan alışveriş yapacak bir hal kalmadıki vergisini üzerinde vursak...
  • Devletin kasasında para kalmadı anlaşılan , 2017 de vergiler çoğalacakmış.

• ben 10 gün önce 60 dolarlık bir ürün aldım ne zaman geleceği meçhul tabii şimdi ne kadar vergi ödeyeceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Decomplier -- 25 Aralık 2016; 9:39:12 >
  • Bir kaç ay öellikle bu hafta HB, N11, GG gibi yerli sitelerden alışveriş yapmayın diyorum. Vestel gibi olsunlar.
  • Change.org daki kampanya 5000 imzaya az kalmis. Destek lutfen
  • Cocuga okuld kostum lazimmis. 5 gunlugune 50 tl ye kiralamak zorunda kaldik. Aliexpresste ayni kostum 5 dolar
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.