Şimdi Ara

Güç Kaynağım Yandı Sanırım Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amd Phenom II X4 955 3.2 GHZ
    ASUS HD 5770
    4 GB RAM
    450W Everest Power Supply

EFLC yüklemiştim.The Ballad of Gay Tony oynarken yanık kokuları gelmeye başladı.Dikkate almadım.Oynamaya devam ettim.Bu sırada hiç kasma falan olmadı.Sonra kasadan pat diye ses geldi ve kıvılcım çıktı.Umarım Power supply yanmıştır.Sizce Power Supply mi yandı?Daha 2 günlüktü yeni parçalar.Sadece güç kaynağı eskiydi.Everest marka dandik bir güç kaynağı zaten.

• Güç kaynağını fanın ordan kokla eğer yanık kokusu varsa o yanmıştır. Ayrıca yanık kokusu gelince kapatsaydın keşke.
  • anakart da zarar görmüş olabilir.Canın sağolsun. power suply alacaksan danış. Ben vatan bilgisayardan aldım fsp 500 watt saga II 100 tl civarı . oldukça kaliteli ve sessiz. Tavsiye ederim.
  • @EsesGS

Bir kaç saat geçti üstünden.Kokar mı hala bilmem.Bir bakıyım.Dediğin gibi keşke kapatsaydım.Ama "Bir şey olmaz." diyip kapamadım.

@tsmurat61

Anakart'ta yansa pek sorun değil.Umarım ekran kartına bir şey olmamıştır.Oyunu oynarken görüntü gidip gidip geliyordu.Bu arada Fsp kaliteli ve sağlammıdır?Ve gerçek 500W'mı?Everest gibi kolpa değil yani.
  • Thermaltake i kasa ve supplyde en iyi marka diye biliyorum.Öneririm.
  • Sadece güç kaynağım yanmış.Diğer parçalara zarar gelmemiş.Ben uzun araştırmalarım sonucu f/p olarak en iyisinin Highpower'ın altta ismini verdiğim güç kaynağı olduğu kanaatine vardım.Teknobiyotikte 125 TL.Onu alacağım.

High Power Plus Serisi 500W 80+

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemfb95 -- 21 Temmuz 2011; 3:01:15 >
  • Ucuza kaçıp 2. el Thermaltake 500 W aldım arkadaşlar.
  • Sistemi sağlam bir PSU ile kontrol edin. CPU, GPU, slotlar, bellekler, chipler vs. vs. herhangi birşey zarar görmüş olabilir.
  • Üstteki mesajları görmediniz sanırım.Yinede tekrar söyliyeyim.Diğer parçalara zarar gelmedi.2. el Thermaltake 500 Watt Psu aldım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.