Şimdi Ara

GTX960m ani fps düşüşü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni aldığım dell 7559 bilgisayarımda 10 gün sonra ani fps düşüşleri yaşamaya başladım.

+Pc yük altında max ısı değerleri 76dereceyi geçmemekte

Denediğim çözümler

-geforce win 10 driverhttp://www.nvidia.com.tr/drivers/results/87791
    -Nvdianın en güncel sürümü
    -Dell kendi bilgisayar sisteminden de performans olarak "Passed" aldım.
    -3Dmark11 ile test ettim sonuçlarıSystem.ArgumentException: Parameter is not valid.
    -Fire Strike Ultra 1053 puan
    -Fire Strike 4065 puan
    -Sky Diver 13569 puan
    -Win10 son güncelleri

sorunu nasıl çözebilirim bana yardımcı olabilirmisiniz acaba ?

GTX960m ani fps düşüşü

GTX960m ani fps düşüşü
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2259957/c52a14ef-8921-4be7-8a4d-2ca10ad0c591.png GTX960m ani fps düşüşü
     GTX960m ani fps düşüşü
     GTX960m ani fps düşüşü
     GTX960m ani fps düşüşü
     GTX960m ani fps düşüşü
     GTX960m ani fps düşüşü
     GTX960m ani fps düşüşü

GTX960m ani fps düşüşü
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2259957/1a8f6f8a-64c9-49b5-9f7d-c3d6afea5428.pnghttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2259957/1a8f6f8a-64c9-49b5-9f7d-c3d6afea5428.pnghttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2259957/1a8f6f8a-64c9-49b5-9f7d-c3d6afea5428.pnghttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2259957/1a8f6f8a-64c9-49b5-9f7d-c3d6afea5428.pn buda dellin kendi testi idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇevreciMühendis -- 12 Mayıs 2016; 21:08:52 >

• Vsync açıp dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Vsync açıp dene

Hocam onu denemedim ama her oyunda var mı bu? Yani bu sorun parçalardan kaynaklı mı yoksa sistematik mi ? Denerim saolun
  • Nvidia Sorunsuz olarak bilinen Bir sürücüsünü yükleyin V-sync işe yaramaz ise DDU ile güvenli modda sürücünüzü kaldırın yeni sürücüyü yükleyin test edin çözülür muhtemelen Ancak Sorunsuz sürücü konusunu biraz araştırmanız gerekiyor...
  • klement kullanıcısına yanıt
    Hocam benim anlamadığım son model lap top kullanıyorum ve böyle bir sorun yaşıyorum. Bu nasıl iş ya başka benim gibi bu lap topda sorun yaşayan görmedim. Bu arada Vsync denedim olmadı bir şey fark etmiyor. Sorunsuz sürücüde önerileni denedim ama gene bir şey yaramadı
  • işlemci hızlarını test edin referans aralığında olsun Ekran kartı ile kullanım yapıldığına emin olun...sistemi msı afterburner ile osd takip edin bench içinde ss iyi olur takılma anlarına öncelik verin yazın yine bakalım...
    Hocam ne yapmam gerektiğini biraz daha açık izah edebilir misiniz? Benden sistemi kontrol etmemi mi istiyorsunuz onu anlamadım? yani 3dmark ve dell kendi sistem testiniz yaptırdım ve bir sorun çıkmadı.İnternette gördüğümhttps://www.youtube.com/watch?v=BqZgVPwK05U şu videodaki gibi yapmak mantıksız geliyor çünkü zaten i7 6700hq, 960m kullanıyorum sistemi zorlamamın bir anlamı olduğunu sanmıyorum. ve oyun oynarken med-high ayarları kullanıyorum 150-180 fps alıyorum zaten ama 25 dk oyunda 3-4 kere 150fps den 15-20 iniyor.
  • Daha netleştireyim işlemci hızı olması gereken değerde çalışıyormu ?
    Oyun içinde msı afterburner ile sistemin kullanımını Osd edin takılma anlarına denk gelebilen ss atın
    En son aida64 ile Cpu stabilite testi En az 15 dakika templeture (Cpu sıcaklık) sekmesi tıklı ss atın bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klement

Daha netleştireyim işlemci hızı olması gereken değerde çalışıyormu ?
    Oyun içinde msı afterburner ile sistemin kullanımını Osd edin takılma anlarına denk gelebilen ss atın
    En son aida64 ile Cpu stabilite testi En az 15 dakika templeture (Cpu sıcaklık) sekmesi tıklı ss atın bakalım...

Tamam yarın sonuçlarını yazacağım ilginiz için teşekkürederim
  • işlemci testini aida64 öncelik verilirse daha iyi olur donanım sorunu olabilir kontrol edelim...
    şimdi "msi afterburner" de sistem geçmişini kaydetmeye aldım kontroledip yazacağım
  • Yeni alınan bir üründe macun ve ısınma sorunu olma ihtimali çok ama çok düşüktür.Diyelim ki çok şanssızsınız ve sizde ısınma sorunu var.Ancak ilk 14 gün sorunsuz çalışan ve sonradan ortaya çıkan bir sorun olduğuna göre,ısınma sorunu kesinlikle yok.Macun sorunu olması da imkansız.İlk tahminim arkaplanda işlemciyi ya da sisteminizi yoran uygulamaların çalışıyor olması...Virüs,trojan ya da spy gibi birşey olabilir.Sorunsuz geçen 14 günün ardından sistemde aniden birşeyin olması -siz herhangi birşeyi yazılımsal olarak değiştirmediyseniz- mümkün değil.(Örn: Sürücü güncellemek gibi...) Ve şu an hangi sürücüyü kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 12 Mayıs 2016; 14:14:53 >
  • Bios'da cpu throttling ayarlari var ise devre disi birakin yada dereceyi dahada yukari cekin 80 ise 85 gibi sistemin bu degerleri gormemesine dikkat edin...cpu yuk fan kontrol var ise bios'ta max rpm yapin bios arayizunde verimlilik adina ne var ise guc kesme kasti ile devre disi birakin girdiginiz uygulamayi yonetici ve uyumluluk tablosunda onerilen calisma sistemine ayarlayin isletim sisteminde guc ayarlari performans olarak uygulama oncesi gozle kontrol edin deneyin yine bakalim test sonuclarinda mobilden tam olmasada gordugum kadari ile sorun gozukmuyor..ancak uygulamalarin cpu+gpu kullanimi farkli oldugu icin kesin kaniya varilamaz...yazin yine bakalim...

Not: yeni sistemlerde isinma sorunu olmasi beklenemez ancak yapilan testler her zaman sicakliklar ile ilgili degildir islemcinin yuk altinda davranisi gozlemlenmesi konusu buna dahildir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klement -- 12 Mayıs 2016; 14:23:55 >
     GTX960m ani fps düşüşü

Hocam size şunu ekleyeyim o zaman normalde 14.günün sonunda bizim evin interneti 20mbt ten 3mbt düşüyor. Sorun o zaman başlıyor. Sonuçta bilgisayarlardan anlayan bir insanım fps ve ping ayırt edebiliyorum. Ping li olduğu zaman bilgisayar komple donuyor ama fps düşüşünde kesik kesik ilerliyor her şey daha ağır çekimde oluyor. Şimdide sizin dediğiniz msi programında fps düşüşü olduğu anda fotoğrafını çektim. Gözle görülür bir anlık iniş var!

• Anladim hocam simdi net baglantiniz 20mb olunca sorun yok dogrumu anladim...

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfg585

GTX960m ani fps düşüşü

Hocam size şunu ekleyeyim o zaman normalde 14.günün sonunda bizim evin interneti 20mbt ten 3mbt düşüyor. Sorun o zaman başlıyor. Sonuçta bilgisayarlardan anlayan bir insanım fps ve ping ayırt edebiliyorum. Ping li olduğu zaman bilgisayar komple donuyor ama fps düşüşünde kesik kesik ilerliyor her şey daha ağır çekimde oluyor. Şimdide sizin dediğiniz msi programında fps düşüşü olduğu anda fotoğrafını çektim. Gözle görülür bir anlık iniş var!

GTX960m ani fps düşüşü
     GTX960m ani fps düşüşü
     GTX960m ani fps düşüşü

bunlarda saniyelik olarak görüntüleri anlık düşüşün olduğu zamanki görüntüler

Şunu demek istiyorum. İnternet bağlantısı 14 gün önceki sürede 20mb di ve bir kasma düşüş yoktu. Sonra 3mb indi ve fps düşmesi olmaya başladı. şimdi ayın sonunda tekrar 20mb olacak anca o zaman test edebilirim ama internetten olduğunu sanmıyorum.Çünkü fps 180 den 15 falan iniyor bunun ping le alakası olduğunu sanmıyorum.Birde o gün bilgisayarı baya bir yoğun kullandım. bütün olay bu
  • Hmm anladim sorunsuz kullanimdan sonra en son yukleme yapilan uygulama sistemi kasabilir...test asamasina bu kesimden devam edilebilir..normal cslisan sistem sorununda bios ayarlarini son donemde kurcalanmadigini var sayarak atliyorum...single player bir oyunda buna benzer sorun varmi oyuna ozel sorun olabilir test edin yazin bakalim....

+online olarak lol(25dk içinde 3kere falan)
    cs(30dk içinde 3kere falan),
    rainbow siege(1saat içinde 1 yada 2 kez) bu sorunları yaşadım.
    +ofline olarak deneyebileceğim çok oyun olmadığından rainbow ofline oynadım 25dk falan bir kasma olmadı.
    Oflline bir oyunda tekrar deneme yapıp sonucu buraya yazarım.

not:bir bios ayarı falan kurcalamadım
  • Ok hocam bataryayi sokup direkt olarak adaptor ile test ediniz...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.