Şimdi Ara

GTX1080 Laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

GTX1080 ekran kartı olan MSI ve ASUS gibi oyuncu notebook'larına odaklanmış firmaların ürünleri Türkiye'ye ne zaman gelir? Bu konuda bilgisi olan var mı? Notebook alacağım da almışken 1070 falan olmasın diye bekliyorum. Monster almayı düşünmüyorum, bana çok çakma geliyor. O yüzden lütfen Türkiye'de toplanan ve satın almayı düşünmediğim ürünleri önermezseniz sevinirim.

• 2016 bitmeden gelir diye tahmin ediyorum.
  • Ne zaman gelcek ve kaç bin liradan gelcek bence onlarıda araştır :) Paran çoksa ayrı tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kewin2121

Ne zaman gelcek ve kaç bin liradan gelcek bence onlarıda araştır :) Paran çoksa ayrı tabi

4500-5500 USD aralığında bir cihaz bulunur diye tahmin ediyorum. 5500 USD'nin üstüne çıkmayı pek düşünmüyorum.

• Size 980 li Alienware önerebilir miyim? (kusura bakmayın reklam oluyor)

https://forum.donanimhaber.com/m_116958414//tm.htm#116958414

Bu arada USD yerine TL diyeceksiniz galiba. O kadar dolarla en iyi notebooktan 2 tane veya daha fazla alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Öneremezsiniz, GTX M9xx serisine para yatırmayı düşünmüyorum. Hayır USD diyorum, GTX 1080, 32 GB Ram, 512 GB SSD ..vb özelliklerde bir cihaz alacağım için o kadar para tutuyor.

Ek olarak yurt dışından gelmiş, garantisi Türkiye'de geçerli olmayan ve refurbished olup olmadığı da belli olmayan bir cihaza 8-9 bin TL verecek kişinin yaptığı akıllı bir hareket olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmosferikmotor -- 31 Ağustos 2016; 16:26:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XmysticX

GTX 1070 yetmiyor mu ?

http://www.novabilgisayar.com/Notebook.asp?NOTEBOOK_VGA=NVIDIA-GTX1070

Yeter herhalde ama ben almışken 1080 alacağım.
  • ne kadar paran var
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmosferikmotor

Öneremezsiniz, GTX M9xx serisine para yatırmayı düşünmüyorum. Hayır USD diyorum, GTX 1080, 32 GB Ram, 512 GB SSD ..vb özelliklerde bir cihaz alacağım için o kadar para tutuyor.

Ek olarak yurt dışından gelmiş, garantisi Türkiye'de geçerli olmayan ve refurbished olup olmadığı da belli olmayan bir cihaza 8-9 bin TL verecek kişinin yaptığı akıllı bir hareket olmaz.

Siz de haklısınız hocam. Yurtdışından gelen ürüne 0 desen bile adam güvenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 1 Eylül 2016; 14:51:18 >
    Ölücü olmakla ilgisi yok. GTX 980M ile GTX 1xxx serisi arasında çok performans farkı var. Ayrıca GTX 1080 olan bir notebook'ta herhalde i3 işlemci ve 4 GB ram almaz insanlar. Teklifiniz için teşekkürler.
  • XmysticX kullanıcısına yanıt
    Yıl başında bu pc yi almayı düşünüyorum kaç sene gider acaba, 3 sene ultra high oynatır diye düşünüyorum 1080p de.

• quote:

Orijinalden alıntı: N3O

Yıl başında bu pc yi almayı düşünüyorum kaç sene gider acaba, 3 sene ultra high oynatır diye düşünüyorum 1080p de.

GTX 980m yerine GTX 1070 olan MSI alın 8100 TL civarında fiyatı var.

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gt72vr-dominator-pro-6re-094xtr-i7-6700hq-32gb-256gb-ssd-8gb-gtx1070-173-freedos-pmu354133

Çok daha mantıklı ve uzun süre kullanacağınız bir alım yapmış olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Sakin olun hocam, ürün refurbished değil ve Türkiye garantisi var(Dell ile konuşup gittiğiniz ülkenin garantisine döndürebiliyorsunuz).

Bugünlerde bütün PC'ler ne yazık ki bu GTX 980 ölücülerinin kurbanı oldu, kimse CPUya ya da diğer özelliklere bakmıyor.

Ölücü falan derken GTX 1070 ekran kartlı yeni çıkan , 2 yıl garantili, MSI'ın modeli 8000 TL civarına satılırken elbette 980M alacaksam en fazla 5-6 bin TL verilir. Kaldı ki ben zaten sizin cihazınıza teklifte bulunmadım, fiyatı pahalı/ucuz yorum yapmadım, başlığınıza da girdim ama oraya da fikrimi bile yazmadım. Ölücü falan diye saçmalamanın lüzumu yok. Kazık yemişsiniz, yeni cihazlar çıkarken aldığınız eski teknolojiyi insanlara gazlamaya çalışıyorsunuz mu dedim ki saçmaladınız böyle?

• atmosferikmotor kullanıcısına yanıt
    Yok hocam zaten gtx 1070 li msi alıcam bu linkte ki de gtx 1070, bu satten sonra kim 980m alır gtx 1060 980 den iyi 980m nerde kaldı :D

• quote:

Yok hocam zaten gtx 1070 li msi alıcam bu linkte ki de gtx 1070, bu satten sonra kim 980m alır gtx 1060 980 den iyi 980m nerde kaldı :D

Ben de 1080'li model gelsin diye bekliyorum. Gelirse ben de alıp uzun bir süre rahat etmeyi planlıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Sakin olun hocam, ürün refurbished değil ve Türkiye garantisi var(Dell ile konuşup gittiğiniz ülkenin garantisine döndürebiliyorsunuz).

Bugünlerde bütün PC'ler ne yazık ki bu GTX 980 ölücülerinin kurbanı oldu, kimse CPUya ya da diğer özelliklere bakmıyor.

Ölücü falan derken GTX 1070 ekran kartlı yeni çıkan , 2 yıl garantili, MSI'ın modeli 8000 TL civarına satılırken elbette 980M alacaksam en fazla 5-6 bin TL verilir. Kaldı ki ben zaten sizin cihazınıza teklifte bulunmadım, fiyatı pahalı/ucuz yorum yapmadım, başlığınıza da girdim ama oraya da fikrimi bile yazmadım. Ölücü falan diye saçmalamanın lüzumu yok. Kazık yemişsiniz, yeni cihazlar çıkarken aldığınız eski teknolojiyi insanlara gazlamaya çalışıyorsunuz mu dedim ki saçmaladınız böyle?

Tartışma başlattığım için kusuruma bakmayın, biraz hayıflanma oldu. Kazık yediğimi düşünmüyorum, bütün parayı ekran kartı için vermedim (4K Ekran, 1 TB SSD, 6820HQ işlemci vs.)

GTX 1080m gelince, Kasım'a kadar 1080'li notebookların geleceğini düşünüyorum.

Tek - si ekran kartının 980m olması zaten, 1080 gibi bir ekran kartı o pc de olsa fiyatı 15 bin TL olur ama tabi bu pc ler oyun oynamak için alınıyor o yüzden ekran kartı en önemli donanım oluyor.

• quote:

Tek - si ekran kartının 980m olması zaten, 1080 gibi bir ekran kartı o pc de olsa fiyatı 15 bin TL olur ama tabi bu pc ler oyun oynamak için alınıyor o yüzden ekran kartı en önemli donanım oluyor.

Doğrudur hocam. Şuan GTX 10 Serisi hype var. Millet hevesini aldıktan sonra belki eski modeller satılabilir. Bu arada bunları modelleme ve mimarlık işleri için kullananda var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.