Şimdi Ara

GTX 970M'in GTX 770 kadar güçlü olması...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar bildiğiniz üzere GTX 900 serisi GPU'lar notebook piyasasında yerlerini aldı. Nvidia notebook piyasasında öyle büyük bir adım attı ki; notebookların performansları masaüstü performansına yetişti, hatta geçti bile. Kendi görüşümü ekleyecek olursam; masaüstü bilgisayarlar hiçbir zaman hoşuma gitmemiştir. Oyun oynamak istiyorsun, dizi veya film izlemek istiyorsun, grafik tasarım yapmak istiyorsun, araştırma yapmak istiyorsun, projene kaldığın yerden devam etmek istiyorsun neticede hep aynı yere gidiyorsun. Masaüstü bilgisayarın bulunduğu odada olmak zorundasın. En ufak şey için bile o odaya saatlerce bağımlı kalmak hoşuma gitmiyor. Bu yüzden her zaman notebook taraftarı olmuşumdur.

Ben GPU olarak GTX 970M'i baz aldım. GTX 980M çok daha güçlü bir GPU ama fiyat olarak çok yüksek düzeylerde.

Oyun performansına bakarsak; GTX 680'den iyi, GTX 770 ile kafa kafaya diyebiliriz. Daha ilk yazılım ile bu performansın alındığı unutulmamalıdır. Zamanla performansın daha artacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamer Apartment -- 7 Kasım 2014; 20:30:31 >

• yetişebilir hatta geçebilirde ama laptoplar ne kadar iyi olsada oyun oynamak için yapılan makineler değil çok ısınır soğutması zor vb.
  • AhmetY58 kullanıcısına yanıt
    Bu tarz ekran kartlarına sahip laptoplar sıradan soğutmaya sahip laptoplara benzemez. Şuan sorunları ağır ve pahalı olmaları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FaLCoN^ kullanıcısına yanıt
    biliyorum kardeşim ama yinede bir masaüstü değil ne bileyim laptoplar iyi güzelde oyun için olan cihazlar değil yani iyi bir oyuncuyu kesmez
  • oyun için laptop alınmaz zaten oyun için ps4 alıcaksın yada masaüstü
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetY58

biliyorum kardeşim ama yinede bir masaüstü değil ne bileyim laptoplar iyi güzelde oyun için olan cihazlar değil yani iyi bir oyuncuyu kesmez

Clevo P650SE kasasına bakabilirsiniz. 25mm kalınlığı, 2.5kg ağırlığıyla dikkat çekiyor. 3 adet fanı var. Soğutması gayet başarılı. Anlayacağınız; ince, hafif, güçlü. İçinde GTX 970M veya GTX 980M GPU bulunmakta.

Monster notebook ve Victor notebook; bu kasayı GTX 970M ile birlikte Türkiye'de 3500 TL civarında satışa başlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamer Apartment -- 7 Kasım 2014; 21:03:20 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • AhmetY58 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haklısınız ancak mobilite yıllar geçtikçe daha önemli bir hale geliyor. Taşınabilirlik bazı oyuncular için önemli bir tercih sebebi.

• o gpu'lu laptoplara verilecek para ile gtx970'li, i5 4690K (göreceli olarak i7 477-90K'lı) ve sıvı soğutmalı kasa toplanabilir. yine de kişinin kendi tercihi, saygı duymak gerekir
  • Nvidianın bununla ilgili çizelgesi vardı.Ancak masaüstünde daha serin,Daha güçlü pc ler oluşturabilmek mümkün olduğundan ayrıca o laptoplar ağır ve hantal olduğundan bir süre daha masaüstüler vazgeçilmez olacaktır.Ne zaman o.c yapmaya müsait bir kasa,Sli düzeneğine uygun soğutma üretilirse o zaman laptoba akın başlamış olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptop fiyatına daha iyi kasa toplanır da sırtında yük taşıyan hamallar gibi sırtımızda mı taşıyalım kasayı
  • Masaüstünün yeri ayrı ama çağımız göz kırpıyor uzaktan; teknoloji ortamı hazırlıyor, cidden çok güçlü hale geldi notebook GPU'ları.

• öyle düz mantıkla sitelerden aldığın sonuçları yanyana getirerek ekran kartlarını kıyaslarsan büyük hayal kırıklığına uğrarsın, sitelerin kullandığın bileşenler ve testlerde kullandığı ayarlar çok farklı olur.. çoğunlukla laptopda en üst seviye bile olsa masaüstündekinden çok daha düşük performans olur.

gtx770 ; gtx970m'i harcar..

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-970M-vs-GeForce-GTX-770

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 8 Kasım 2014; 0:50:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

öyle düz mantıkla sitelerden aldığın sonuçları yanyana getirerek ekran kartlarını kıyaslarsan büyük hayal kırıklığına uğrarsın, sitelerin kullandığın bileşenler ve testlerde kullandığı ayarlar çok farklı olur.. çoğunlukla laptopda en üst seviye bile olsa masaüstündekinden çok daha düşük performans olur.

Gpuboss'un karşılaştırma mantığı sidik yarışından farksız. Bana düz mantık diyeceğine; referans aldığın sitenin GTX 780 ile GTX 980 karşılaştırmasına bak. GTX 780'e 8.1 puan; GTX 980'e ise 8.2 puan vermişler. GTX 970 bile GTX 780'den açık ara hızlı olmasına rağmen, GTX 980 sadece 0.1 puan fazla alabilmiş. İşin garibi gpuboss review kısmında GTX 780'nin benchmark puanı daha yüksek. Ayrıca her iki kartın güç tüketimini de aynı yorumu yapmışlar. Ne kadar da güzel karşılaştırmışlar değil mi ? Bir üst seriyle bir alt seriyi ayırt edemeyen siteden doğru sonuç mu umuyorsun ? Ayrıca ben iki farklı sitenin "Ultra Preset" ayarlarını baz aldım. Manuel olarak karşılaştırdım. Sonuç ortada. Ne yazık ki Google'a girip GTX 970M vs GTX 770 yazıp ilk çıkana girmekle bitmiyor o iş. "Masaüstü notebooktan kat kat güçlüdür" tabiri eskide kaldı. Nvidia kendisi kabul ediyor, sen kabul etmiyorsun. İlginç

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreamer Apartment

quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

öyle düz mantıkla sitelerden aldığın sonuçları yanyana getirerek ekran kartlarını kıyaslarsan büyük hayal kırıklığına uğrarsın, sitelerin kullandığın bileşenler ve testlerde kullandığı ayarlar çok farklı olur.. çoğunlukla laptopda en üst seviye bile olsa masaüstündekinden çok daha düşük performans olur.

Gpuboss'un karşılaştırma mantığı sidik yarışından farksız. Bana düz mantık diyeceğine; referans aldığın sitenin GTX 780 ile GTX 980 karşılaştırmasına bak. GTX 780'e 8.1 puan; GTX 980'e ise 8.2 puan vermişler. GTX 970 bile GTX 780'den açık ara hızlı olmasına rağmen, GTX 980 sadece 0.1 puan fazla alabilmiş. İşin garibi gpuboss review kısmında GTX 780'nin benchmark puanı daha yüksek. Ayrıca her iki kartın güç tüketimini de aynı yorumu yapmışlar. Ne kadar da güzel karşılaştırmışlar değil mi ? Bir üst seriyle bir alt seriyi ayırt edemeyen siteden doğru sonuç mu umuyorsun ? Ayrıca ben iki farklı sitenin "Ultra Preset" ayarlarını baz aldım. Manuel olarak karşılaştırdım. Sonuç ortada. Ne yazık ki Google'a girip GTX 970M vs GTX 770 yazıp ilk çıkana girmekle bitmiyor o iş. "Masaüstü notebooktan kat kat güçlüdür" tabiri eskide kaldı. Nvidia kendisi kabul ediyor, sen kabul etmiyorsun. İlginç

elimden 50 tane ekran kartı geçti , senin gibi internetten kopyala yapıştır iş yapmam , kendi tecrübelerimi yazarım.

nvidia pazarlama stratejisi uyguluyor aklınca ve tabi sizin gibi işin çok da için de olmayan yüzeysel kullanıcılarından aldatabileceklerini aldatıyordur..

gtx titan için de konsolların 3 katı gücünde diyerek hakettiğinin 2-2,5 katı fiyattan millete okutmadı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 8 Kasım 2014; 2:26:27 >

• Daha önce oyuncu laptop (Asus G74SX) kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Nvidia'nın GTX900 serisi daha doğrusu Maxwell mimarisi çok başarılı. Özellikle laptoplarda. GTX970M'in GTX770 ile aynı performans vermesi demek çok büyük başarı. Güç tüketimi az olduğu için soğutmadan yana sıkıntısı olmaz. Artık çok ince hafif güzel oyuncu laptopları var 970m 980m içeren. Artık eskide kaldı öyle hantal 5 kilo laptoplar ve kocaman şarj aletleri.
    Eğer uzun süreli evinizden ayrılıyorsanız. Mesela 1 aylık ailenin yanına gittin diyelim. Ben olsam sıkıntıdan patlarım.
  • deathness666 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle bende bu yaz Bodrum'a yazlığa gitmiştim bilgisayarsızlıktan patladım. Yaşamayan anlamaz. 1 hafta falan idare ediyorsun sonra nikotin gibi kafaya vuruyor. Tatil turizm yeri olduğundan doğru düzgün kafede yok ki gittiğim bir dandini kafeye saatine 3 TL verdim FIFA 07 demosu oynadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simplyfor

Nvidianın bununla ilgili çizelgesi vardı.Ancak masaüstünde daha serin,Daha güçlü pc ler oluşturabilmek mümkün olduğundan ayrıca o laptoplar ağır ve hantal olduğundan bir süre daha masaüstüler vazgeçilmez olacaktır.Ne zaman o.c yapmaya müsait bir kasa,Sli düzeneğine uygun soğutma üretilirse o zaman laptoba akın başlamış olur.

Clevonun 25mm kalın ve 2.5kg ağırlığındaki gtx970m'li barebone'leri var. 3 fanlı soğutma var. İki fan cpu'dan bağımsız ekran kartını soğutuyor. Kendim de aynı kasayı kullanan monster tulpar t5 v4.1 var. Gpu tam yükte uzun süre oyun oynandıktan sonra 66-67 oluyor. Crysis istisna 72 derece oluyor. Cpu ise %100 işlemci kullanımında ve yüksek performans modunda max 85 derece oluyor. Üstelik turbo fansız değerler bunlar. Soğutma olarak da çok rahat masaüstü sistemlerle kapışabilecek düzeyde bilgisayar. Düşün kocaman gtx770'in gücünü veren gtx970m incecik bir kasada anakarta lehimli halde. Mobilite önem kazanmaya başladı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppleFans -- 4 Nisan 2015; 12:23:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben sırf kasayı taşıyabilmek adına mini itx sistem kuracağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.