Şimdi Ara

Gtx 970 vs gtx 780

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oyun için hangi kart daha iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 970
  • 780 sıfır alınmaz artık.
    İkisi arasında 970.
  • Bu saatten sonra gtx970 al diyenler adamı bile bile kazıklanmaya sürüklüyor gibi düşünüyorum artık.

Gerçi onlarda haklı,pek bir alternatifi yok.

Ancak ben olsaydım;

R9 290 tri-x
    Gtx780 strix

Alırdım.Strix önermemin sebebi gk110 gibi güçlü bir gpu'ya ileride 3gb belleğin yetersiz geleceği.Gtx770'ide gördük 2gb ile.Uzun vade için strix öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simplyfor

Bu saatten sonra gtx970 al diyenler adamı bile bile kazıklanmaya sürüklüyor gibi düşünüyorum artık.

Ancak ben olsaydım;

R9 290 tri-x
    Gtx780 strix

Alırdım.Strix önermemin sebebi gk110 gibi güçlü bir gpu'ya ileride 3gb belleğin yetersiz geleceği.Gtx770'ide gördük 2gb ile.Uzun vade için strix öneririm.

6 gb 780in sıfır 1500 lira.Belki daha ucuzu vardır pek bakmadım.İkinci el bin liraya filan bulunursa alınabilir.Ama pek yaygın bir kart değil.
  • Düz 780 değilde 780 ti olsa daha iyi derdim de enerji tüketimi başta olmak üzere almanin bu saatten sonra bi mantiği yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Propus

quote:

Orijinalden alıntı: Simplyfor

Bu saatten sonra gtx970 al diyenler adamı bile bile kazıklanmaya sürüklüyor gibi düşünüyorum artık.

Ancak ben olsaydım;

R9 290 tri-x
    Gtx780 strix

6 gb 780in sıfır 1500 lira.Belki daha ucuzu vardır pek bakmadım.İkinci el bin liraya filan bulunursa alınabilir.Ama pek yaygın bir kart değil.

Pahalı olduğundan yaygın değil pek.Halbuki gayet iyi kart.

Doların yükselişi ile onunda fiyatı yükselmiş demek.1-1.5 ay önce 1250-1300tl dolaylarındaydı.

• İki kart arasında tabiki 970.

Beklemeni tavsiye ederdim ama doların nerelere gideceği ve ülkenin ekonomik durumunun ne olacağı belli değil. 3 ay sonra bu kartları 2000TL gibi fiyatlarda görebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diegorian -- 7 Mart 2015; 21:57:33 >
  • Yaza yeni kartlar gelirmi bide 970 de cw olurmu şansımı

• dx 12 birşeyler değiştirimi bilmem ama oyunlarda hemen hemen aynı performansı verir 2 kartda
  • 780 in 6 gb olanını düsünmüyorum, çok pahalı. Aşağıdaki kartların hangisini almam oyun için daha sağlıklı olur
    http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx970-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx780-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html

• 970 780'e göre daha iyi performans sunar. 780 ti deseniz belki anlamlı olurdu. Ama 970 yeni nesil ve donanımsal olarak dx 12 destekliyor. Bu sebeple verdiğiniz linklerdeki 970'i öneririm. Ama bana kalırsa biraz daha para verip msi veya gigabyte alın. Hangisi daha uygunsa.
  • kilicalipasa kullanıcısına yanıt
    R9 290x iki kart ile ayni fiyatta aşağı yukarı.
    Performans olarak daha iyi.
    Neticede 780 ve 970 in rakibi r9 290 dır 290x daha güçlü.

• 970 in coil whine sorunu da beni ürkütüyor açıkçası. Gtx 780 le yeni oyunları 1-2 sene ultra da oynayamazmıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: kilicalipasa

970 in coil whine sorunu da beni ürkütüyor açıkçası. Gtx 780 le yeni oyunları 1-2 sene ultra da oynayamazmıyım

780 daha iyi bir secim olacaktir sizin icin. 970 her zaman hizli degildir 780 den. Mimarisi geregi onde oldugu yerler cogunlukta ama 780 nin oc potansiyeli ve tepkisi hicbirinde yok. Ve oc oldugu zaman 970 in oc li halini bile gecmekte
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: kilicalipasa

970 in coil whine sorunu da beni ürkütüyor açıkçası. Gtx 780 le yeni oyunları 1-2 sene ultra da oynayamazmıyım

780 daha iyi bir secim olacaktir sizin icin. 970 her zaman hizli degildir 780 den. Mimarisi geregi onde oldugu yerler cogunlukta ama 780 nin oc potansiyeli ve tepkisi hicbirinde yok. Ve oc oldugu zaman 970 in oc li halini bile gecmekte

• 970'in OC potansiyeli daha yüksek.
  • 970 sorunlu kart 780 alınır

• quote:

Orijinalden alıntı: diegorian

970'in OC potansiyeli daha yüksek.

bir kartın yüksek frekansa çıkması onun oc potansiyelinin yüksek olduğunu göstermez, base clock a oranla % kaç çıktığına bakılır, bu oran 780 de daha yüksektir.
    bu skorları geçebilecek bir 970 varsa gösterin, hatta valley testindeki skoru çoğu oc li 980 bile geçemiyor...

Gtx 970 vs gtx 780

Gtx 970 vs gtx 780

• Gtx 970 almak yerine r9 290 alabilirsiniz

Gigabyte R9 290
    http://www.hizlial.com/gigabyte-r9-290-oc-4gb-gddr5-512bit-dx112-amd-radeon-ekran-karti-gv-r929oc-4gd/10558187

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.