Şimdi Ara

GTX 760'ı bırakıp ne yapmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet beyler aslında 760'ı mı satmayı düşünüyorum hatta forumda ilan bile açtım. Üzerine GTX 970 almayı düşündüm ancak gördümki 3.5gb problemi olsun CW problemi olsun GTX 970 piyasada insanların gözüncen çok düşmüş.

22" 1080P 60H bir monitörüm var. İşimi görüyor 4k oyun oynayacağımı sanmıyorum. Ancak 2GB bellek şu anda bana yetmiyor GTX 760 2gb SLI vardı. Deadlight olsun başka oyunlar olsun 2GB VRAM'in yetmediği durumlar yaşadım.

Kendi kendime sordum acaba 290x alsam ileride crossfire yaparım vb diye. Ancak bu seferde elektrik tüketimi çok fazla felan diye yorumlar almaya başladım. Kısacası işin içinden çıkamadım.

Seasonic 850W Gold PSU'm var. MSI Z87 GD65 anakartım var sizce ne yapmam lazım? 4gb 760 veya 770 alsam bu sefer gereksiz yere yatırım yapacağım ileride teknolojilerin değiştiği gerçeği var A-VSYNC vb.

Bütçem 1000-1250TL max. (Tek kart için)

• Dx 12 de sli yapınca ortak bellek kullanılacak diye bı haber vardı bı araştır istersen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bavarian

Evet beyler aslında 760'ı mı satmayı düşünüyorum hatta forumda ilan bile açtım. Üzerine GTX 970 almayı düşündüm ancak gördümki 3.5gb problemi olsun CW problemi olsun GTX 970 piyasada insanların gözüncen çok düşmüş.

22" 1080P 60H bir monitörüm var. İşimi görüyor 4k oyun oynayacağımı sanmıyorum. Ancak 2GB bellek şu anda bana yetmiyor GTX 760 2gb SLI vardı. Deadlight olsun başka oyunlar olsun 2GB VRAM'in yetmediği durumlar yaşadım.

Kendi kendime sordum acaba 290x alsam ileride crossfire yaparım vb diye. Ancak bu seferde elektrik tüketimi çok fazla felan diye yorumlar almaya başladım. Kısacası işin içinden çıkamadım.

Seasonic 850W Gold PSU'm var. MSI Z87 GD65 anakartım var sizce ne yapmam lazım? 4gb 760 veya 770 alsam bu sefer gereksiz yere yatırım yapacağım ileride teknolojilerin değiştiği gerçeği var A-VSYNC vb.

Bütçem 1000-1250TL max. (Tek kart için)

Cw sorunu seni fazla rahatsız etmezsen gtx 970 al cw sorunu zotacda yok onu alabilirsin mesela. Yada r9 3xx serisini bekleyebilir yada r9 290 alabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanirim dx12 ile SLİ ve Crossfire da ram sadece 2 degilde 2+2 yani 4 gb olabilecekmis.2si1 de Mesut Cevik soyledi.

• CW beni rahatsız ediyor maalesef. Ayrıca Zotac ürünlerini pek beğenmiyorum ancak tavsiye için yinede teşekkürler. Şu anda ciddi ciddi r9 290x düşünüyorum ileride crossfire yaparım en kötü 4k felan geçersem diye. 290 ile 290x arasındaki fark 200-300tl etmeyecek bir fark gibi duruyor. Bilmediğim bir şeyler mi var? Eğer gerçekten bu kadar yakınlarsa 300 tl yerine 290 giderek ilerde daha kolay crossfire yapılabilir bence ne düşünüyorsunuz ?

quote:

Orijinalden alıntı: SüperEspri

Sanirim dx12 ile SLİ ve Crossfire da ram sadece 2 degilde 2+2 yani 4 gb olabilecekmis.2si1 de Mesut Cevik soyledi.

Çok güzel bir haber ancak r290x 4+4 olabilir o zaman daha mantıklı değil mi gelecek için? En azından tekli hali ile gelecek çoğu oyunu rahat bir şekilde oynayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jandar -- 8 Şubat 2015; 3:25:40 >

• Dur allasen zaten ortalık karışık
  • dolar çok yükseldi aciliyeti yoksa bekle dolar 2.70 kadar çıkabilirimiş
  • ben sizin yerinizde olsam gtx 970 benimde içime sinmiyor ve dolar kuru yüksek olduğu için gtx 760 ekran kartını satıp forumdan gtx 780ti veya gtx 780 alırdım.
  • evga'dan alışveriş yapma rehberi

http://forum.donanimhaber.com/m_88912953/f_//tm.htm#88912953

Daha sonra şu incelemeye bi göz atın

http://forum.donanimhaber.com/m_99679683/tm.htm
  • Bende 760 kullanıyorum.Gayet güzel kart.Fakat R9 290 ile arasında çok fark var.İkinci el düşünürsen forumda bir sürü R9 290 TRI-X bulabilirsin.Faturalı,garantili,sorunsuz ve kutulu bir kart bulduktan sonra ikinci el olması mühim değil bence.İkinci el piyasası da 700 Lira civarı.Kalan para da cebinde kalır,veya monitörü satıp 120-144Hz monitör alabilirsin.
  • Ortalık karışık dolar bu gece 2 liraya dayanacak bekleyin derim hele bi R9 3xx serisi çıksın.

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    r9 3xx rahat haziran'ı bulacak. Bu arada dolar kuru gerçekten çok yükseldi ikinci el aramaktan başka çare kalmıyor yoksa 900'TL lik karta 1200 vereceğiz.
  • hocam bence dolar düşene kadar 760 la idare etmenizi öneririm,şu sıralar vatanın önünden geçilmez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.