Şimdi Ara

GTX 750 Ti Oyunların Bir Süre Sonra Hata Verip Kapanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Battlefield 1, GTA 5, Far Cry 4, Fifa 18 oynamaya çalıştığımda oyun açılıyor ama ne hikmetse 15-20 dakika sonra bazen süre değişebiliyor oyunlar hata veriyor ve çalışmayı durdurdu deyip kapanıyor. Bazen ise sistemim donuyor reset atmak zorunda kalıyorum. Ekran kartı sürümü 388.59. En son Battlefield 1 multiplayer oynarken MSI Afterburner ile aldığım değerler şöyleydi:

• GPU güç kullanımı %60
      GPU sıcaklığı 51 derece
      GPU kıllanımı %69
      FPS 43
      CPU sıcaklığı %62
      CPU kullanımı %100
      RAM 6200 MB

Format attım. İki harddisk kullanıyorum ikisini de kontrol ettim hatta oyunu diğerine taşıdım öyle de denedim ama olmuyor bu sorunların önüne geçemiyorum.
    Sistemim:

• İşlemci: Intel i3 4130 3.40 GHz
      Ekran kartı: Nvidia GTX 750 Ti
      RAM: Kingston (4×4) 8 GB
      Anakart: Gigabyte H81M-S2V
      PSU: 300 Watt

• Sıcaklıklar normal sistem yeterli ancak psu nuz sıkıntılı.

gerçek 300w ise ancak yeter.

Benim tavsiyem 180 liraya 1 adet Corsair vs450 model psu almanızdır.

Tabi bundan önce driver güncellemesi yapın ve whql sertifikalı driver ı yükleyin, beta yüklemeyin.
  • Driverlarım güncel zaten. Orijinal Windows 10 Pro' da satın aldım güncelleme yaptı ama gene sıkıntı devam ediyor. Güç kaynağımın üstünde 230 VAC yazıyor. Güç kaynağım 2012 de ilk topladığımda kasanın içinde gelmişti sonra 2015 de ekran kartı, işlemci, ram ve ana kartımı değiştirdim hiçbir sıkıntı yaşamıyordum. Birde bu yazın ortalarında 1 TB hard disk ekledim sistemime 2 hard diskli kullanıyorum şuan acaba dediğiniz gibi güç yetmediğinden mi yokda yazılımsal mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güç kaynağındaki 230VAC bilgisayarın ihtiayaç duyduğu Watt değeri ile alakasızdır.

Ama eğer derseniz ki eskiden olmuyordu sonradan bu sorun olmaya başladı, o zaman eski kartlarda gözlemlenebilen bir sorun örneği vereyim.
    Ekran kartınızın Ram belleğinde sorun oluşmuş olabilir.
    Onarım yada yeni ekran kartı almanız gerekebilir.

eğer güç yeterli olduğuna eminseniz yada Yeni Güç kaynağı alırda sorunun devam ettiğini görürseniz dediklerime odaklanabilirsiniz. Ki 300Watt güç kaynağı çok düşük günümüz sistemleri her ne kadar yüksek güç istemese de her hdd ssd dvdrom dvdrw usb diskler vs.. gibi her bileşen ek güç demek olacağından yük altında gerekli güç sağlanamayabilir dolayısı ile doğru seçim ihtyiaç olacak miktarın biraz üstü bir güç kaynağıdır her zaman ki sistem sürekli yük altında çalışırsa güç kaynağı ilk arızalanan parça olmasın.

• O zaman en mantıklısı bulabilirsem benimkinden yüksek güçlü bir güç kaynağı ile deneyip sizinle paylaşırım sonucu. Benimde aklıma güç kaynağı gibi geliyor çünkü Spintires Mudrunner da sorun olmuyor. Ekran kartı daha fazla güç istediğinde karşılanmadığı için hata veriyor olabilir.

Birşey daha sorucam bazen sıkıntısız bir şekilde oynuyorum oyun ayarları gene aynı bu ekran kartında sıkıntı olmadığını gösterir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratSahi -- 11 Aralık 2017; 15:17:26 >
  • MuratSahi kullanıcısına yanıt
    Kesin sonucu vermez.

bilisayarda hata aldıktan sonra aşağıdaki görselde görebileceğiniz "olay görüntüleyici"yi çalıştırmayı deneyebilirsiniz?
    Saat dakika bilgisine göre Windows Günlükleri altında yer alan başlıklarda olası hata kodlarına bakabilrisniz. Hata yada Uyarı kodu olabilir ilgili sistem ya da yazılım hakkında bilgi bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 12 Aralık 2017; 16:13:42 >

• nohackmove kullanıcısına yanıt
    Olay Günlüğünden gördüğüm birkaç hata.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratSahi -- 14 Aralık 2017; 12:39:11 >

• buradaki hata kodlarını araştırmanız gerekiyor.
    Örneğin nvlddmkm hatası ekran kartı sürücüsü ile alakalıymış.
    https://www.drivereasy.com/knowledge/nvlddmkm-sys-video_tdr_failure-blue-screen-error-solved-on-windows-10/

Diğer hatalarıda araştırabilirsiniz.
    Bilgisayar saati güncel ise hata ile karşılaştığında saati not alıp o saatte görünen hata kodlarına odaklanmanı tavsiye ederim.
    en sorunsuz bilgisayar bile arka planda uygulama ya da sistem hataları raporlayabilir.
  • O sitede anlatılan çözümüde demin denedim ama yapamadım sistem dosya uzantısımı değiştirtmedi. Zaten internete yazıyorum çıkan sonuçların yarısından çoğuna baktım 2-3 aydır ama hala bir çözüme ulaşmış değilim. Bilgisayarımda oyun oynayamıyorum. Gerçekten şaka gibi bir şey son olarak format atıcam artık olursa olucak yoksa kafayı yeme noktasına geldim.

• Bugün sıfırdan format attım. Windows orjinal GTA 5 orjinal driverler güncel oyunu deneyeyim dedim ama format atmadan önceki hatayı verdi artık ben pes ediyorum. Hata mesajı: Failed initialization please reboot and re install game. Herhalde forumda bu konuyu bilende yok artık şansa keder oynucaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.